PDA

مشاهده نسخه کامل : مشکل با هارد

iran2008
07-06-17, 02:02
سلام دوستان
برای اولین بار تو کل زندگی کامپیوتریم به مشکل حاد برخورد کردم. خواهشمندم هر طور میتونید بهم کمک کنید
یه هارد 1ترا دارم که همه اطلاعات شخصیمو داخلش نگه میداشتم.
دیروز از صبح شروع کرد به تق تق کردن خیلی کم و به فاصله. انچنان آزار دهنده نبود.
تا بعد از ظهر که دیگه ویندوزم که روی هارد SSD جدا هست مشکل پیدا کرد و بالا نیومد و پس از دو سه بار ری استارت کردن سیستم، ویندوز10 که خیلی ناز نازی هست دیگه تعطیل شد.
حالا ویندوز موردی نداره.
مسئله هارد 1ترا شخصیم هست که دیگه درست کار نمیکنه و توی سیستم نشون داده نمیشه.
وصلش کردم به سیستم دیگه توی دیوایس منیجر نمیاد و توی دیسک منیجمنگ مورد داره. توی مای کامپیوتر هم نشون داده نمیشه درایوش. قبلا دو درایو بود C و D. که روی C این هارد ویندوز داشتم. ولی SSD که خریدم دیگه این هارد C,D رو یکی کردم.(کمتر یک هفته یکیشون کردم)
گذاشتمش توی جعبه مبدل هارد اکسترنال و بازم همینطوره. شروع به کار میکنه و چراغ هم روشن میشه ولی چیزی نمیاره.

این عکس از داخل دیوایس منیجر: اولی مبدل هست که هارد داخلشه رو نشناخته. دومی هم هارد فعلی سیستمی هست که دارم اینو چک میکنم باهاش.
Only the registered members can see the link

اینم از دیسک منیجمنت:

عاجزانه تقاضا دارم هر طوری میتونید کمکم کنید حداقل برا یکبار بالا بیاد سریع اطلاعاتمو که ضروری هستند از روش بردارم.

AMD>INTEL
07-06-17, 02:09
سلام دوستان
برای اولین بار تو کل زندگی کامپیوتریم به مشکل حاد برخورد کردم. خواهشمندم هر طور میتونید بهم کمک کنید
یه هارد 1ترا دارم که همه اطلاعات شخصیمو داخلش نگه میداشتم.
دیروز از صبح شروع کرد به تق تق کردن خیلی کم و به فاصله. انچنان آزار دهنده نبود.
تا بعد از ظهر که دیگه ویندوزم که روی هارد SSD جدا هست مشکل پیدا کرد و بالا نیومد و پس از دو سه بار ری استارت کردن سیستم، ویندوز10 که خیلی ناز نازی هست دیگه تعطیل شد.
حالا ویندوز موردی نداره.
مسئله هارد 1ترا شخصیم هست که دیگه درست کار نمیکنه و توی سیستم نشون داده نمیشه.
وصلش کردم به سیستم دیگه توی دیوایس منیجر نمیاد و توی دیسک منیجمنگ مورد داره. توی مای کامپیوتر هم نشون داده نمیشه درایوش. قبلا دو درایو بود C و D. که روی C این هارد ویندوز داشتم. ولی SSD که خریدم دیگه این هارد C,D رو یکی کردم.(کمتر یک هفته یکیشون کردم)
گذاشتمش توی جعبه مبدل هارد اکسترنال و بازم همینطوره. شروع به کار میکنه و چراغ هم روشن میشه ولی چیزی نمیاره.

این عکس از داخل دیوایس منیجر: اولی مبدل هست که هارد داخلشه رو نشناخته. دومی هم هارد فعلی سیستمی هست که دارم اینو چک میکنم باهاش.

اینم از دیسک منیجمنت:

عاجزانه تقاضا دارم هر طوری میتونید کمکم کنید حداقل برا یکبار بالا بیاد سریع اطلاعاتمو که ضروری هستند از روش بردارم.

هاردی که دیتکت نمیشه حتما باید توسط تعمیرکار هارد ریکاوری بشه . اگر هر گونه دستکاری کنید . احتمال برگشت اطلاعات کمتر و همچنین هزینه ریکاوری بالاتر خواهد بود .

با توجه به اون صدا ها . احتمال زیاد مشکل مکانیکال دارد . هر گونه دستکاری باعث میشه اطلاعات غیر قابل برگشت شوند .

iran2008
07-06-17, 10:34
هارد هم که شخصیه نمیشه دست هرکسی داد.
پس دیگه باید همینجا گفت الفاتحه صلوات !!
یه هارد اکسترنال گرفته بودم اطلاعاتشو بردارم. ای گردن خوردم به دو روز هم تحمل نکرد خودشو بگیره اطلاعاتو بردارم. اه

AMD>INTEL
07-06-17, 13:17
هارد هم که شخصیه نمیشه دست هرکسی داد.
پس دیگه باید همینجا گفت الفاتحه صلوات !!
یه هارد اکسترنال گرفته بودم اطلاعاتشو بردارم. ای گردن خوردم به دو روز هم تحمل نکرد خودشو بگیره اطلاعاتو بردارم. اه

شرکت های تخصصی ریکاوری اصلا به اطلاعات شما هم نگاه نمی کنند . تمام کارمندان اون شرکت تعهد دادند . به اطلاعات مشتری کاری نداشته باشند. برای اونها فقط فایل مهمه

iran2008
10-06-17, 18:34
سلام خدمت استاد گرامی؛
من الان هارد رو به سیستمم وصل کردم به سوکت ساتای دیگه و فیش برق پاور دیگه ام، گفتم شاید اون دو تا خراب باشند، یعنی جاشو عوض کردم.
حالا خوشبختانه اسم هارد رو میشناسه هم توی بایوس اول سیستم و هم توی دیوایس منیجر.
میشه امیدوار بود؟
چون هارد تق تق هم نداره الان و راحت داره دور میخوره.

AMD>INTEL
10-06-17, 19:01
ببین با HD SENITEL وضعیتش به چه شکله

iran2008
10-06-17, 19:21
تشکر استاد از پاسخ شما.
من الان قبل از پاسخ شما یه چک دیگه هم کردم.

توی محیط نصب ویندوز رفتم ببینم اونجا هم نشونش میده. دیدم نشونش میده و حجم هارد هم زده. این دو تا درایو یکسان هم بخاط این بوده که من روی این هارد دو درایو داشتم. c برای ویندوز و D برای اطلاعاتم.
دیگه وقتیکه هارد SSD گرفتم ، درایو C رو فرمت کردم و با خود دیسک منیجمنگ ویندوز ، چسبوندمش به درایو D . که اینجا در عمل روی مایکامپیوتر حجم کلی و کامل هارد رو میزد. ولی توی دیسک منیجمنت با اینکه بهم چسبیدند ولی دو درایو جدا نشون میداد. نمیدونم چی بود جریان. فک کنم همون گزینه Sherink رو زدم که بهم بچسبند.

اینم که توی بخش Disk Part چک کردم. چیزی که هست هارد بصورت وضعیت Foreign در اومده:

اینم تو محیط لینوکس هست. درایو رو نشون میده. ولی بازش نمیکنه.

اینم برنامه Disk از لینوکس. شبیه همون دیسک منیجمنت ویندوز.

چیزی که هست توی عکس اخر نشون میده، اینه که اون پارتیشن اولی که System Reserved بوت نصب ویندوز ایجاد میشه بوده، رفته داخل پارتیش اول که 161گیگ زده براش. بعد اینا Sherink شدند به درایو اطلاعاتم.

من الان با برنامه HD SENITEL هم یه چک میگیرم میزارم برای شما.
AMD>INTEL
10-06-17, 19:23
باید از حالت داینامیک درش بیاری با مینی تول

iran2008
10-06-17, 19:52

AMD>INTEL
10-06-17, 20:15

یکسری ارور داری . فعلا کاری با این ها نداشته باش
فعلا با مینی تول از حالت دینامیک خارج کن .