PDA

مشاهده نسخه کامل : تست زمان رندر پروژه ها در نرم افزارهای گرافیکی

SajjadKhati
03-06-17, 14:33
سلام
با آقا محسن تصمیم گرفتیم که این تاپیک زده شه برای تست پروژه های نرم افزارهای مختلف تا بهتر بشه تصمیم گرفت که چه سیستمی (مخصوصا پردازنده و بازم مخصوصا گرافیک) ، در چه نرم افزارهایی بهتر جواب میدن
همین اول بگم ، خوشحال میشیم که همه توی این تست شرکت کنن (چون پایگاه اطلاعاتی انجمن از عملکرد قطعات مختلف در نرم افزار بالاتر میره و بهتر میشه سیستم پیشنهاد داد)
هر کسی میخواد شرکت کنه ، نوع سیستم عامل و مدل دقیق قطعات سخت افزار (مخصوصا پردازنده و گرافیک و رم و هارد) رو بنویسه
کسایی که گرافیک دارن ، خیلی عالی میشه اول ، یه بار بدون گرافیک تست کنن (گرافیک رو در بایوس غیر فعال کنن و ...) و زمان رندر رو بگن و دوباره با گرافیک تست کنن و اعلام کنن

------------------------------
در این پست ، پروژه ی افترافکت که به پلاگین Trapcode Form وابسته هست (این پلاگین باید نصب باشه) رو آپلود میکنم :

دانلود پروژه (Only the registered members can see the link)

تنظیمات رندر در این پروژه ، انجام داده شده هست و فقط کافیه بعد از رفتن به سربرگ Render Queue ، گزینه ی Render رو بزنید (تنظیمات نباید دستکاری شه)
چون زمان ریل تایم برای من و زمان رندر ، یکی بود ، فقط زمان یه دونه رو میگم . ولی اگه میخواین هر دو رو تست کنین ، بعد از تست یک کدوم ، اول کش رو پاک کنین و بعد دوباره تست کنین
چون پلاگین Form در افترافکت 2017 ام کار نمیکنه ، نسخه ی 2015 رو نصب کردم

مشخصات سخت افزار :
SSD : Samsung 850 Evo 120GB
Ram : 8GB DDR3 1600MHZ
CPU : i5 4460
گرافیک ندارم

مشخصات نرم افزار :
Win 10 X64
After Effect 2015 v 13.5

زمان رندر : 5 دقیقه و 9 ثانیه (چه ریل تایم و رندر)

SajjadKhati
03-06-17, 17:11
اینم پروژه ی تست Ray Trace در افترافکت :

نسخه ی افترافکت تست شده ، 2017 بود و زمان 33 دقیقه و 6 ثانیه طول کشید

SajjadKhati
03-06-17, 17:46
این پروژه ی سینما 4 دی :

نسخه ی سینما 4 دی ، R18 و زمان رندر 8 دقیقه و 6 ثانیه

Dark Devil
03-06-17, 22:39
یک تست بسیار عالی برای دوستانی که از ترم افزار 3DsMax استفاده میکنند و هم میخوان سخت افزارشون رو محک بزنن:

تمامی تنضیمات انجام شده و کافیه فقط Shift+Q بزنین
برای ورژن های 2014 به بعد از ورژن 2014 استفاده کنید.
پروژه با موتور رندر vRay طراحی شده.

نتایجتون رو میتونین از این لینک در فروم Evermotion ثبت و با بقیه مقایسه کنید :

Only the registered members can see the link

به عنوان مثال برای من :
Time : 2m 11.2s
CPU : Intel i7 5930K @ 4.2GHz
Ram : 32GB 2400MHz
Vray 3.40.01
embree : ON
3dsmax 2016 SP3

لینک تاپیک مرجع :

TechBaMohsen
03-06-17, 22:40
سیستم:

Ryzen 5 1600 - 3.2GHz
Radeon RX 470
SSD 850 Evo
After Effect CC 2017

پروژه ی افترافکت که به پلاگین Trapcode Form وابسته هست (این پلاگین باید نصب باشه) رو آپلود میکنم :
زمان رندر : 5 دقیقه و 9 ثانیه (چه ریل تایم و رندر)
هنگام باز کردن پروژه یه اروری اومد که پلاگین میخواد Modifying a Locked Project انجام بده که نمیشد. این ارور 4بار اومد چهار بار اوکی زدم بعدا باز شد.
استفاده خاصی از سی پی یو نمیشد و گرافیک هم بسامدش میرفت بالا ولی توی برنامه GPU-Z زده که میانگین 12% لود روی گرافیک هست.

نتیجه:

زمان رندر= 4دقیقه و 6 ثانیه.
(زمان رندر برای سیستم لپ تاپ قدیمیم که Core i5 2410M بودش، با گرافیک مجتمع، حدود 9دقیقه 24ثانیه می شد)

میزان استفاده از سی پی یو 100%
میزان استفاده از گرافیک خیلی کم شاید هیچ
سی پی یو آورکلاک نشده (نمیدونم چرا روی 3.4 گیگاهرتز میره، ولی تنظیمات آورکلاک خاموش هستش، فکر میکنم بخاطر XFR باشه.)

نتیجه:

زمان رندر= 19دقیقه و 56 ثانیه.
(زمان رندر برای سیستم لپ تاپ قدیمیم که Core i5 2410M بودش، با گرافیک مجتمع، حدود 2ساعت و 20 دقیقه می شد)

================================================== =======
پیشنهاد میکنم پروژه های مختلف، نرم افزار های مختلف قرار بدیم.
امیدوارم بچه ها همکاری کنن،عزیزان هر نرم افزار تدوین فیلم یا گرافیکی دارید، هر پروژه ای خواستید خودتون انجام بدید سپس فایل پروژه رو بزارید بقیه هم انجام بدن یه تست کلی بگیریم.
که انشالله تاپیک خوبی بشه برای عزیزانی که قصد ارتقاء سیستم دارند.
تشکر از سجاد عزیز.:11():

SajjadKhati
03-06-17, 23:11
ممنون از هر دو
توی پروژه ی Ray Trace پس گرافیک های AMD ساپورت نمیکنن وگرنه باید برات خیلی کمتر میشد
البته در پلاگین المنت 3 دی ، اولا برام چون گرافیک ندارم ، موقع بالا آوردن ارور میده (ولی تو میتونی تست کنی) اما نمیدونم چرا توی نسخه ی 214 افترافکت (المنت نسخه ی 1.6) ، با اونکه گرافیک نداشتم ، قشنگ اجرا میشد و کار میکرد! دوما اگه بخوای ، میتونی تست کنی
پروژه های ویدئو هایو ، سنگین بودن واسه همین نذاشتم . البته بخوای ، میتونی دانلود کنی . مثلا پروژه ی Mosaic Block Reveal از ویدئو هایو که 600 مگ هست
---------
اون پروژه ی سینما 4 دی رو تست میکنی؟ بعد از اینکه پروژه ی سینما 4 دی رو کلیک کردی ، فقط کافیه روی دکمه ی Render To Picture Viewer کلیک کنی (همین) . یا از منوی Render>Render To Picture Viewer رو انتخاب کنی

TechBaMohsen
03-06-17, 23:20
ممنون آقا محسن
توی پروژه ی Ray Trace پس گرافیک های AMD ساپورت نمیکنن وگرنه باید برات خیلی کمتر میشد
البته در پلاگین المنت 3 دی ، اولا برام چون گرافیک ندارم ، موقع بالا آوردن ارور میده (ولی تو میتونی تست کنی) اما نمیدونم چرا توی نسخه ی 214 افترافکت (المنت نسخه ی 1.6) ، با اونکه گرافیک نداشتم ، قشنگ اجرا میشد و کار میکرد! دوما اگه بخوای ، میتونی تست کنی
پروژه های ویدئو هایو ، سنگین بودن واسه همین نذاشتم . البته بخوای ، میتونی دانلود کنی . مثلا پروژه ی Mosaic Block Reveal از ویدئو هایو که 600 مگ هست
---------
اون پروژه ی سینما 4 دی رو تست میکنی؟ بعد از اینکه پروژه ی سینما 4 دی رو کلیک کردی ، فقط کافیه روی دکمه ی Render To Picture Viewer کلیک کنی (همین) . یا از منوی Render>Render To Picture Viewer رو انتخاب کنی

آره هرجا فکر میکنی میتونم بهترش کنم بهم یاد بده چون من اصلا نمیدونم دارم چیکار میکنم یجورایی تازه وارد به حساب میام.

بله ویدئو هایو میتونیم کار کنیم، پروژه VideoHive 3D Cube Display 2 رو دارم، سه بعدی هم هستش خوشکلم هست.بزاریمش روی کار؟
اگر خواستی دانلودش کن که بزنیم وتست بگیریم.

متاسفانه Cinema 4D ندارم مثل اینکه 6گیگابایته و بایستی دانلودش کنم. امشب میزارم رو دانلود که بعدش تست بگیرم اگر شد فردا نهایت پسفردا.

SajjadKhati
03-06-17, 23:33
آره هرجا فکر میکنی میتونم بهترش کنم بهم یاد بده چون من اصلا نمیدونم دارم چیکار میکنم یجورایی تازه وارد به حساب میام.

بله ویدئو هایو میتونیم کار کنیم، پروژه VideoHive 3D Cube Display 2 رو دارم، سه بعدی هم هستش خوشکلم هست.بزاریمش روی کار؟
اگر خواستی دانلودش کن که بزنیم وتست بگیریم.

متاسفانه Cinema 4D ندارم مثل اینکه 6گیگابایته و بایستی دانلودش کنم. امشب میزارم رو دانلود که بعدش تست بگیرم اگر شد فردا نهایت پسفردا.

چی رو یاد بدم؟
این پروژه ی VideoHive 3D Cube Display 2 که دادی ، دقیق ویرایش شده ی پروژه ی Mosaic Block Reveal (Only the registered members can see the link D9%88%DA%98%D9%87_%D8%A2%D9%85%D8%A7%D8%AF%D9%87_% D8%A7%D9%81%D8%AA%D8%B1_%D8%A7%D9%81%DA%A9%D8%AA_M osaic_Block_Reveal) هه که گفتم !
اگه این پروژه باشه چون دارم توی کامپیوترم ، تست میکنم . اون یکی رو حال دانلود ندارم :Love-ssa~! (1): البته این پروژه ها بصورت Ray Trace نیستن (یعنی 3 بعدی هست نه اینکه Ray Trace باشه)
نه اگه نداری ، اشکال نداره . کلا گفتم اگه داری و دم دسته
منم چون این روزا کار دارم (آموزش و ...) ، زیاد نمیتونم این تاپیک رو ادامه بدم . کلا گفتم امروز رو واسه تست بذارم و چند پلاگین مختلف رو تست کنیم تا روند قدرت گرافیک در نرم افزارهای مختلف دستمون بیاد برای انتخاب بهتر قطعات
ممنون که تست کردی

ramin1000
04-06-17, 03:53
سلام

من خودم که 3dmax یا افترافکت کار نمی کنم ولی چون این تاپیک برای مشخص کردن قدرت پردازنده ها و گرافیک هاست اگه امکان داره آخرش یک جدول درست کنید و کل نتایج رو داخلش قرار بدید تا بهتر بشه مقایسه کرد

SajjadKhati
04-06-17, 18:48

در یه انجمن دیگه ، یه کسی با گرافیک 1080 و پردازنده ی 6900K این رو تست کرد ، یک ثانیه طول کشید
6900K خودش چندان تاثیری نداره چون 3 برابر 4460 یا 1.5 برابر ryzen 1600 قدرت داره که زمان رندر رو از 33 دقیقه برای من ، به 12 یا 10 دقیقه حداکثر میکشونه ولی این پردازنده ی کودای 1080 ، از 10 دقیقه ، به 1 ثانیه تقلیل داد
نمیدونستم تا این حد توی ریس تریس گرافیک های انویدیا تاثیر داره

SajjadKhati
04-07-17, 14:23

سلام
با گرافیک GT 730 DDR5 زمان رندرش حدودا 1 دقیقه و 15 ثانیه شد (با انتخاب GPU در تنظیمات رندر)

shayanspd
04-07-17, 15:09
من زیاد کار گرافیکی نمیکنم ولی فک کنم الان رقابت در شرکتهای سازنده موتورهای رندر و نرم افزار سخت افزار در قسمت گرافیک روی رزولویشنهای 4K وبالاتر باشه تا زمانی که این رزولویشن در ایران بصورت فرمت غالب در نیاد ما میتونیم با خرید سخت افزار متوسط و هزینه کمتر روی همین فرمت FHD بخوبی کار کنیم که همینم زیاد تو ایران جا افتاده نیست منظورم اینه وقتی هدف 4000 پیکسل هستش 1900 یه چیز در دسترسی هست و میشه با هزینه متوسط کیفیت و سرعت خوبی در همین FHD داشت .حداقل برای یه دفه میشه بهترین کار و کیفیت بومی خودمون تو ایران رو با هزینه متوسط داشته باشم ولازم نیست حتما رده بالای سخت افزار رو خرید کنیم.تا زمانی که تلوزیونهای 4K همه گیر بشه در ایران.

ramin1000
04-07-17, 17:44
سلام
با گرافیک GT 730 DDR5 زمان رندرش حدودا 30 ثانیه شد (با انتخاب GPU در تنظیمات رندر)

آقا سجاد با کدوم گرافیک 33 دقیقه طول کشیده بود که با GT 730 حدودا 30 ثانیه شد

SajjadKhati
04-07-17, 17:54
آقا سجاد با کدوم گرافیک 33 دقیقه طول کشیده بود که با GT 730 حدودا 30 ثانیه شد

بدون گرافیک

ویرایش : ببخشید اشتباه شد
زمان رندرش رو همونطور که ویرایش کردم ، حدودا 1 دقیقه و 15 ثانیه شد (نه 30 ثانیه) چون پروژه کلا 26 فریم بود که هر فریمش 3 تا 4 ثانیه طول کشید (چون زمان دقیق نگرفتم اما برای یک فریم زمان گرفتم)

salpc
04-07-17, 22:02
Wondershare Video Editor

این نرم افزار رو وقتی رندر رو میزنیم رو گرافیک (من واسه gt 730 ddr3 ) میزنم ،تصویر سیاه میشه! مشکلش چیه؟
و زمانی که در حالت معمولش میزارم ،درسته و مشکلی نداره مدت زمان رندر یه ویدئو کوتاه 2 دیقه ای شد تقریبا 5 دقیقه!
میخواستم ببینم چرا با این کارت مشکل داره دوستان از این نرم افزار هم تست بگیرید با کارتهای مختلف ببینید تصویر سیاه میشه یا نه ،کارت من مشکل داره!!

SajjadKhati
05-07-17, 00:42
Wondershare Video Editor

این نرم افزار رو وقتی رندر رو میزنیم رو گرافیک (من واسه gt 730 ddr3 ) میزنم ،تصویر سیاه میشه! مشکلش چیه؟
و زمانی که در حالت معمولش میزارم ،درسته و مشکلی نداره مدت زمان رندر یه ویدئو کوتاه 2 دیقه ای شد تقریبا 5 دقیقه!
میخواستم ببینم چرا با این کارت مشکل داره دوستان از این نرم افزار هم تست بگیرید با کارتهای مختلف ببینید تصویر سیاه میشه یا نه ،کارت من مشکل داره!!

سلام
این برنامه رو ندارم
کلا محصولات Wondershare ضعیف و حتی باگ های فاحشی هم توشون دیدم (مخصوصا کانورتورش)
پیشنهادم بجای این برنامه ، cyberlink power director 15 هست. آموزشش هم توی انجمن هست

salpc
05-07-17, 01:02
سلام
این برنامه رو ندارم
کلا محصولات Wondershare ضعیف و حتی باگ های فاحشی هم توشون دیدم (مخصوصا کانورتورش)
پیشنهادم بجای این برنامه ، cyberlink power director 15 هست. آموزشش هم توی انجمن هست

power director هم قسمت انتخاب gpu رو داره؟ آخه من تستش نکردم

SajjadKhati
05-07-17, 01:05
power director هم قسمت انتخاب gpu رو داره؟ آخه من تستش نکردم

نه ولی سرعتش بد نیست
به امتحانش میارزه

salpc
05-07-17, 11:09
نه ولی سرعتش بد نیست
به امتحانش میارزه

آره سرعتش نسبت یه COREL استودیو بهتره و راحته در کل یکم شبیه به هم هستن. ولی پاور دایرکتور باحال تره.