PDA

مشاهده نسخه کامل : مقایسه پردازنده های i7-7700K و Ryzen 7 1700 با منبع

ramin1000
15-05-17, 20:30
سلام به همه دوستان عزیز

فبلا تاپیکی رو درباره این موضوع ایجاد کردم که متاسفانه بدون هماهنگی با من بسته شد و من با پیام های خصوصی متعدد درخواست بازکردن اون رو دادم که باز نکردن

بعضی ها در این سایت هستن که دوست دارن همه برای اون ها پاسخگو باشن اما وقتی به پاسخگو بودن خودشون می رسه پست ها رو پاک می کنن و فرار رو ترجیح میدن به اینکه بشینن بحث منطقی کنیم

برای همین من تصمیم گرفتم یکبار دیگه این تاپیک رو ایجاد کنم و این بار از یک منبع جدید و معتبر برای این موضوع استفاده کنم و منبع رو هم ذکر کنم

قبلا در تاپیک زیر یکبار این دو پردازنده رو مقایسه کردم که می تونید بخونید

لینک (Only the registered members can see the link)

مقایسه پردازنده های i7-7700K و Ryzen 7 1700 با منبع جدید و معتبر

سلام به همه دوستان گرامی

یکی از بحث هایی که این روزها مطرحه بحث تقابل پردازنده های شرکت های Intel و AMD است
متاسفانه خیلی از این بحث ها، از زاویه نادرست صورت می گیره در حالی که برای مشخص کردن برنده باید مقایسه درست صورت بگیره

به همین خاطر من تصمیم گرفتم که مقایسه ای بین دو پردازنده Ryzen 7 1700 و i7-7700k انجام بدم

پردازنده i7-7700K با قیمت 337 دلار و پردازنده Ryzen 7 1700 با قیمت 310 دلار در آمازون به فروش می رسه و من سعی کردم دو پردازنده ای رو که از نظر قیمت نزدیک به هم هستن رو انتخاب کنم

پردازنده i7-7700K دارای 4 هسته پردازشی و 8 ترد، فرکانس پایه 4.2 تا 4.5 و کش 9 مگابایت است و پردازنده Ryzen 7 1700 دارای 8 هسته پردازشی و 16 ترد، فرکانس پایه 3 تا 3.7 گیگاهرتز و کش 20 مگابایت است

نتیجه تست در Single Thread به صورت زیر است

Ryzen 7 1700

19811

i7-7700K

19812

همون طور که می بینید i7-7700K حدود 47 درصد از Ryzen 7 1700 در سینگل ترد قوی تر است

نتیجه تست در Multi Thread به صورت زیر است

Ryzen 7 1700

19813

i7-7700K

19814

همون طور که می بینید Ryzen 7 1700 در مالتی ترد حدود 13 درصد از i7-7700K قوی تر است

در آخر این نکته رو یادآوری کنم که پردازنده i7-7700K با 4 هسته و 8 ترد توانسته هم پای Ryzen 7 1700 با 8 هسته و 16 ترد در مالتی ترد حرکت کند ولی در سینگل ترد Ryzen 7 1700 رقابت رو به پردازنده اینتل واگذار کرده است

یعنی 4 هسته اینتل توان برابری با 8 هسته AMD را دارد حتی با 11 مگ کش بیشتر AMD

در ضمن، برتری فاحش i7-7700K در سینگل ترد و فرکانس بالای آن، تاثیر زیادی برای گیمر ها در بردارد و همچنین سازگاری پردازنده های اینتل که می تواند اثبات برتری اینتل بر AMD باشد

به آقا امید بادآوری می کنم مگه می شه سایت های بنچمارک جهانی و معتبر بیان یک پردازنده رو با مثلا رم 4 گیگ و یک پردازنده رو با رم 16 گیگ بررسی کنن من دقیقا نمی دونم که این سایت از چه سیستمی استفاده می کنه اگه می خواهید از این موضوع اطلاع پیدا کنید لطفا با خودشون تماس بگیرید

پس نیازی نیست که سیستمی که با اون این پردازنده ها تست شدن رو بدونید همین که نتایج رو ببینید کافیه تا آگاهی لازم رو بدست بیارید

به دوستان دیگری که مدام برای مدیر ارشد دکمه تشکر رو می زنن یادآوری کنم من هیچ نفعی از این موضوع نمی برم چون نه نماینده اینتل و نه نماینده AMD هستم و فروشنده سخت افزار هم نیستم بلکه این وقتی رو که دارم به رایگان صرف می کنم برای آگاهی شما دوستانه که با افزایش دانش شما بهترین خرید رو داشته باشید پس لطفا عدالت رو رعایت کنید و از باند بازی و این حرف ها دست بکشید و با زدن دکمه تشکر، باعث بشید که دیگر دوستان هم از درستی این موضوع اطلاع پیدا کنن وگرنه من نیازی به تشکر هیچکس ندارم چون تشکر شما از من یا من از شما نفعی برای کسی نداره بلکه فقط نشانه فهم بالای هرکس از یک موضوعه

من خودم از آقا امید مطالب زیادی یاد گرفتم و امیدوارم که ایشون جنبه خودش رو تو این موضوع بالا ببره و به قول معروف:

همه چیز را همگان دانند

یعنی یک نفر نمی تونه ادعا کنه در همه چیزها استاده بلکه هر کس اگه حتی اطلاعات پایینی داشته باشه ممکنه درموضوعی بهتر از ما بدونه و ما باید از اون فرد یاد بگیریم نه اینکه در مقابل حرف درستش از ناحق جمایت کنیم

منبع Single Thread

می بینید که i7-7700k درصدر جدول ایستاده

منبع Multi Thread

تهیه شده توسط رامین

AMD>INTEL
15-05-17, 20:45
سلام به همه دوستان عزیز

فبلا تاپیکی رو درباره این موضوع ایجاد کردم که متاسفانه بدون هماهنگی با من بسته شد و من با پیام های خصوصی متعدد درخواست بازکردن اون رو دادم که باز نکردن

بعضی ها در این سایت هستن که دوست دارن همه برای اون ها پاسخگو باشن اما وقتی به پاسخگو بودن خودشون می رسه پست ها رو پاک می کنن و فرار رو ترجیح میدن به اینکه بشینن بحث منطقی کنیم

برای همین من تصمیم گرفتم یکبار دیگه این تاپیک رو ایجاد کنم و این بار از یک منبع جدید و معتبر برای این موضوع استفاده کنم و منبع رو هم ذکر کنم

قبلا در تاپیک زیر یکبار این دو پردازنده رو مقایسه کردم که می تونید بخونید

مقایسه پردازنده های i7-7700K و Ryzen 7 1700 با منبع جدید و معتبر

سلام به همه دوستان گرامی

یکی از بحث هایی که این روزها مطرحه بحث تقابل پردازنده های شرکت های Intel و AMD است
متاسفانه خیلی از این بحث ها، از زاویه نادرست صورت می گیره در حالی که برای مشخص کردن برنده باید مقایسه درست صورت بگیره

به همین خاطر من تصمیم گرفتم که مقایسه ای بین دو پردازنده Ryzen 7 1700 و i7-7700k انجام بدم

پردازنده i7-7700K با قیمت 337 دلار و پردازنده Ryzen 7 1700 با قیمت 310 دلار در آمازون به فروش می رسه و من سعی کردم دو پردازنده ای رو که از نظر قیمت نزدیک به هم هستن رو انتخاب کنم

پردازنده i7-7700K دارای 4 هسته پردازشی و 8 ترد، فرکانس پایه 4.2 تا 4.5 و کش 9 مگابایت است و پردازنده Ryzen 7 1700 دارای 8 هسته پردازشی و 16 ترد، فرکانس پایه 3 تا 3.7 گیگاهرتز و کش 20 مگابایت است

نتیجه تست در Single Thread به صورت زیر است

Ryzen 7 1700

19811

i7-7700K

19812

همون طور که می بینید i7-7700K حدود 47 درصد از Ryzen 7 1700 در سینگل ترد قوی تر است

Ryzen 7 1700

19813

i7-7700K

19814

همون طور که می بینید Ryzen 7 1700 در مالتی ترد حدود 13 درصد از i7-7700K قوی تر است

در آخر این نکته رو یادآوری کنم که پردازنده i7-7700K با 4 هسته و 8 ترد توانسته هم پای Ryzen 7 1700 با 8 هسته و 16 ترد در مالتی ترد حرکت کند ولی در سینگل ترد Ryzen 7 1700 رقابت رو به پردازنده اینتل واگذار کرده است

یعنی 4 هسته اینتل توان برابری با 8 هسته AMD را دارد حتی با 11 مگ کش بیشتر AMD

در ضمن، برتری فاحش i7-7700K در سینگل ترد و فرکانس بالای آن، تاثیر زیادی برای گیمر ها در بردارد و همچنین سازگاری پردازنده های اینتل که می تواند اثبات برتری اینتل بر AMD باشد

به آقا امید بادآوری می کنم مگه می شه سایت های بنچمارک جهانی و معتبر بیان یک پردازنده رو با مثلا رم 4 گیگ و یک پردازنده رو با رم 16 گیگ بررسی کنن من دقیقا نمی دونم که این سایت از چه سیستمی استفاده می کنه اگه می خواهید از این موضوع اطلاع پیدا کنید لطفا با خودشون تماس بگیرید

پس نیازی نیست که سیستمی که با اون این پردازنده ها تست شدن رو بدونید همین که نتایج رو ببینید کافیه تا آگاهی لازم رو بدست بیارید

به دوستان دیگری که مدام برای مدیر ارشد دکمه تشکر رو می زنن یادآوری کنم من هیچ نفعی از این موضوع نمی برم چون نه نماینده اینتل و نه نماینده AMD هستم و فروشنده سخت افزار هم نیستم بلکه این وقتی رو که دارم به رایگان صرف می کنم برای آگاهی شما دوستانه که با افزایش دانش شما بهترین خرید رو داشته باشید پس لطفا عدالت رو رعایت کنید و از باند بازی و این حرف ها دست بکشید و با زدن دکمه تشکر، باعث بشید که دیگر دوستان هم از درستی این موضوع اطلاع پیدا کنن وگرنه من نیازی به تشکر هیچکس ندارم چون تشکر شما از من یا من از شما نفعی برای کسی نداره بلکه فقط نشانه فهم بالای هرکس از یک موضوعه

من خودم از آقا امید مطالب زیادی یاد گرفتم و امیدوارم که ایشون جنبه خودش رو تو این موضوع بالا ببره و به قول معروف:

همه چیز را همگان دانند

یعنی یک نفر نمی تونه ادعا کنه در همه چیزها استاده بلکه هر کس اگه حتی اطلاعات پایینی داشته باشه ممکنه درموضوعی بهتر از ما بدونه و ما باید از اون فرد یاد بگیریم نه اینکه در مقابل حرف درستش از ناحق جمایت کنیم

منبع Single Thread

می بینید که i7-7700k درصدر جدول ایستاده

منبع Multi Thread

تهیه شده توسط رامین

الان بردن اسم من برای چی بود ؟
من به شما گفتم مقایسه بدون منبع می گذاری !
با آوردن اسم من برای خودت داستان تعریف می کنی ؟!
تاپیک ها به زودی ادغام میشوند . برای باز کردن وبستن تاپیک هم مدیریت نیازی به هماهنگی شما ندارد .

تاپیک باز شده . صبح هم باز شده . تاپیک تکراری زدید .
Only the registered members can see the link

TechBaMohsen
15-05-17, 21:54
Ryzen 7 1700
19811

i7-7700K
19812

Ryzen 7 1700
19813

i7-7700K
19814

منبع Single Thread

منبع Multi Thread
تهیه شده توسط رامین

سلام.
(همونطور که قول داده بودم عمل می کنم)

وبسایت CpuBenchmark.net با استفاده از نرم افزار PAssMark ساخته ی خودش، بصورت کلی، روش خوبی برای ارزیابی کلی یک سی پی یو تحت ویندوز رو بهمون نشون میده که میشه قدرت حدودی سی پی یو رو بدست آورد.

این روش،بطور کامل با روش CineBench متفاوت هست. بنچمارک CineBench قدرت خام سی پی یو هستش که بصورت تئوری بیان میکنه "اگر یک سی پی یو امتیازش 1600 باشه (یعنی رایزن 7) و یک سی پی یو امتیازش 800 باشه (یعنی کور آی7) و هر دو تحت شرایط یکسان و بصورت کامل آپتیمایز شده باشن و از تمام قدرتشون استفاده بشه، سی پی یو رایزن میتونه بطور کامل 2برابر سریعتر از کورآی7 باشه چون امتیازش 2برابر بیشتره (1600 دوبرابر 800 هست).

بنچمارک Cpubenchmark.net بیشتر عملکرد سی پی یو تحت ویندوز و RealWorld Performance هستش. تمام عوامل رو سعی میکنه در نظر بگیره یعنی مثلا اگر دولاپر ها،هنوز بصورت کامل از بیش از 8 هسته استفاده نکرده باشن، دقیقا خودش رو نشون میده و تفاوتی مابین پلتفرم اینتل و ای ام دی نیست و در آخر بهتون ثابت میکنم.

.::سینگل ترد::.
توی سینگل ترد، سی پی یو Core i7 با توربو روی 4.5 گیگاهرتز، در مقابل رایزن با توربو روی 3.7 گیگاهرتز، حدود 22% فرکانس بالاتری داره.برای همینه که سینگل ترد بالاتری داره. تست های Cpubenchmark.net همگی بصورت "میانگین" هستند یعنی امتیاز تمام کاربرها جمع و تقسیم بر تعداد میشه و ازونجاییکه همه ی کاربرها سری Core i7 7700K رو برای OverClock تهیه میکنن، اکثرا فرکانسشون روی 5گیگاهرتز یا بیشتر قفل هست (میشه 35% فرکانس بیشتر) و این برای یک 4هسته ای کاملا خوب و قابل قبوله.
یعنی اگر هر دو سی پی یو برای مثال روی 3گیگاهرتز قفل باشن، عملکرد Core i7 7700K روی سینگل ترد با آپتیمایز و ساپورت کامل ویندوز ، فقط 10% بیشتر از Ryzen 7 هست که هنوز بطور کامل آپتیمایز نشده برای ویندوز.

یعنی شرکت اینتل با اینکه 3نسل کامل روی 14نانومتر داره سی پی یو میسازه، 10% تفاوت قدرت در سینگل ترد داره. که من این رو یک موفقیت نمی بینم.

.::مولتی ترد::.
در مولتی ترد قضیه بطور کامل متفاوته، مولتی ترد در ویندوز بشدت کم کاربرد هست. دلیلش اینه سالیان بسیاری هست که اکثر سی پی یو های بازار رو 2 تا 4 هسته پر کردند، و عملا دلیلی برای آپتیمایز شدن ویندوز برای استفاده کامل از 8 هسته نیست. اصلا دلیلی نیست مایکروسافت تمام تیمش رو بسیج کنه و میلیون ها دلار خرج کنه که برای 1درصد از جمعیت 8 هسته ای ها بخواد ویندوز بهتری بسازه!

و برای همین هست که شما سی پی یو 7 میلیون و 700 هزار تومانی Intel Xeon E5-2667 v4 @ 3.20GHz (Only the registered members can see the link)مشاهده میکنی که امتیازش
15916 هست.

ولی سی پی یو 2میلیون تومانی AMD Ryzen 7 1800X رو میبینید که امتیازش
15371 هست.
همین سی پی یو رو (Only the registered members can see the link)با آورکلاک به 4.15 گیگاهرتز شما میتونی به بنچمارک
17190 برسونی.

هر دو سی پی یو دقیقا 8 هسته و 16 رشته پردازشی (ترد) دارند و سال ساختشون هم اواخر 2016 هست.

این نکته رو هم اشاره کنم که بنچمارک رایزن 7 1700 برابر
13795 هست ولی سی پی یو 1800X با 1700 دقیقا یکی هستند و شما با 1میلیون و 300 هزار تومان با کولر معمولی درون جعبه براحتی تا 3.7 گیگاهرتز تمام هسته ها رو میتونید آورکلاک کنید (Only the registered members can see the link)و بنچمارکتون رو 15291(ایشون فرکانس رایزن7 1700 رو روی 3.7گیگاهرتز در تمام هسته ها آورکلاک کردند)

==============================
و در آخر، بهترین سی پی یو نسل حاظر (2017) از لحاظ پرایس تو پرفورمنس (قدرتی که دریافت میکنی به ازای پولی که پرداخت میکنی) AMD Ryzen 5 1600 با بنچمارک
13729 که با آورکلاک (Only the registered members can see the link) به 14775هم میرسه، امتیازش 62 هست.(7700K امتیازش 35 هست).
قیمت حدودی AMD Ryzen 5 1600 حدود 210 دلار (هم قیمت با Core i5 7500 هست، حدود 750 هزار تومان)

درصورتیکه پول مهم نباشه،مسلما سی پی یو کور آی7 7700کا، قدرت محاسباتی بیشتری در سینگل ترد داره، و برای بازی ها و اکثر کارهای معمول مناسب تره،ولی درصورتیکه پرایس تو پرفورمنس مد نظر ما باشه (که برای ما ایرانی ها هم اهمیت زیادی داره با توجه به قیمت نجومی واردات اینها) مسلما خرید رایزن بصرفه تر هستش.

(درصورتیکه ایرادی در محاسبات یا حرفهام هستش،شما تصحیحش کنید و بنده صد در صد قبول میکنم.:11()::give_rose:)