PDA

مشاهده نسخه کامل : سیستم برای گیمینگ بین 5.5 تا 6 میلیون ( فقط کیس )

Mars 22
13-05-17, 01:55
سلام دوستان .

قصد جمع کردن یه سیستم برای گیمینگ با بودجه 5.5 تا 6 میلیون رو دارم . ترجیحا سیستمی که بتونه بازی های 2 تا 3 سال آینده رو با کیفیت ultra جواب بده و تا 5-6 سال کار راه انداز باشه . اصلا با این بودجه میشه ؟

ترجیحا CPU Core-i7 و گرافیک 8 OC . اگر یه مقدار قیمت بالا پایین شد هم مشکلی نداره .

ممنون

ramin1000
13-05-17, 08:19
سلام دوستان .

قصد جمع کردن یه سیستم برای گیمینگ با بودجه 5.5 تا 6 میلیون رو دارم . ترجیحا سیستمی که بتونه بازی های 2 تا 3 سال آینده رو با کیفیت ultra جواب بده و تا 5-6 سال کار راه انداز باشه . اصلا با این بودجه میشه ؟

ترجیحا CPU Core-i7 و گرافیک 8 OC . اگر یه مقدار قیمت بالا پایین شد هم مشکلی نداره .

ممنون

سلام

شما سه قطعه زیر رو که به نظر من خیلی عالی هستن نگاه کن

ASUS ROG STRIX-GTX1080-8G-GAMING 2880000
Intel® Core™ i7-7700K 1600000
Gskill Trident Z 16GB 8GBx2 3200Mhz CL16 DDR4 670000

من اومدم طبق قیمت جهانی و نرخ دلار و ... یکسری محاسباتی انجام دادم و به این نتیجه رسیدم اگه بدترین شرایط رو در نظر بگیریم قیمت کارت گرافیک 2500 و قیمت سی پی یو 1300 و قیمت رم 550 باید باشه

بنابراین شما با خرید این سه قطعه در گرافیک 390 و در سی پی یو 300 و در رم 120 ضرر می کنید و در مجموع روی این سه قطعه 800 هزار تومن ضرر می کنید

دوست عزیز الان به دلیل تلاطم بازار و نوسانات و افزایش قیمت دلار و مشخص نشدن رئیس جمهور، بازار در یک آشفتگی به سر می بره شما باید صبر کنی انتخابات برگزار بشه و نتیجه معلوم بشه و حداقل یک ماه بگذره بازار به یک تعادلی برسه بعد برای خرید اقدام کنی

یکی از دوستان با سواد این انجمن هم اعتقاد داره که بهترین زمان خرید شهریورماه است چون تو فصل تابستون قیمت ها اوج می گیره

باز هم اگه شما از نظر مالی مشکلی ندارید و یا انقدر وقت ندارید که تا اون موقع صبر کنید هر چی خودتون صلاح می دونید رو انجام بدید و یکی از سیستم هایی که کارشناسان انجمن معرفی می کنند رو بخرید

Mars 22
13-05-17, 10:27
سلام

شما سه قطعه زیر رو که به نظر من خیلی عالی هستن نگاه کن

ASUS ROG STRIX-GTX1080-8G-GAMING 2880000
Intel® Core™ i7-7700K 1600000
Gskill Trident Z 16GB 8GBx2 3200Mhz CL16 DDR4 670000

من اومدم طبق قیمت جهانی و نرخ دلار و ... یکسری محاسباتی انجام دادم و به این نتیجه رسیدم اگه بدترین شرایط رو در نظر بگیریم قیمت کارت گرافیک 2500 و قیمت سی پی یو 1300 و قیمت رم 550 باید باشه

بنابراین شما با خرید این سه قطعه در گرافیک 390 و در سی پی یو 300 و در رم 120 ضرر می کنید و در مجموع روی این سه قطعه 800 هزار تومن ضرر می کنید

دوست عزیز الان به دلیل تلاطم بازار و نوسانات و افزایش قیمت دلار و مشخص نشدن رئیس جمهور، بازار در یک آشفتگی به سر می بره شما باید صبر کنی انتخابات برگزار بشه و نتیجه معلوم بشه و حداقل یک ماه بگذره بازار به یک تعادلی برسه بعد برای خرید اقدام کنی

یکی از دوستان با سواد این انجمن هم اعتقاد داره که بهترین زمان خرید شهریورماه است چون تو فصل تابستون قیمت ها اوج می گیره

باز هم اگه شما از نظر مالی مشکلی ندارید و یا انقدر وقت ندارید که تا اون موقع صبر کنید هر چی خودتون صلاح می دونید رو انجام بدید و یکی از سیستم هایی که کارشناسان انجمن معرفی می کنند رو بخرید

سلام

من عجله ای برای خرید ندارم و نیاز باشه 6 ماه صبر می کنم تا قیمت ها مناسب بشه .

ولی از الان دنبال تحقیق و انتخاب یه سیستم خوبم تا موقع خرید خیالم راحت باشه .

با این اوصاف ، به نظر شما و دیگر دوستان چه سیستمی با توجه به بودجه ای که دارم بهترین کارایی و آینده نگری رو داره . همونطور که گفتم اصلا عجله ای نیست و میتونم بودجه رو تا 6-6.5 هم افزایش بدم .

ramin1000
13-05-17, 10:47
سلام

من عجله ای برای خرید ندارم و نیاز باشه 6 ماه صبر می کنم تا قیمت ها مناسب بشه .

ولی از الان دنبال تحقیق و انتخاب یه سیستم خوبم تا موقع خرید خیالم راحت باشه .

با این اوصاف ، به نظر شما و دیگر دوستان چه سیستمی با توجه به بودجه ای که دارم بهترین کارایی و آینده نگری رو داره . همونطور که گفتم اصلا عجله ای نیست و میتونم بودجه رو تا 6-6.5 هم افزایش بدم .

می دونی الان پردازنده های Ryzen هنوز وار بازار نشدن و قیمت هاشون مشخص نیست از اون طرف یه عده ای می گن که این پردازنده ها برای گیم مناسب نیست برای رندر خوبه ولی همه این ها دلایل شخصیه باید صبر کنی همه رپدازنده ها وارد بشن نتایج تست ها این پردازنده ها در سایت های مربوطه مثلا در زمینه گیمینک بررسی بشه اون وقت می شه گفت چه سیستمی برای شما مناسبه ولی الان از i7 ها همونی که من معرفی کردم بهترینه و کلا سه قطعه ای که معرفی کردم خیلی با کیفیته البته یک دوستی معتقده اگه مانیتور fullhd داری نباید گرافیک بیشتر از 1070 بگیری چون چون پول دور ریختنه

غیر از سی پی یو می تونی از گیگابایت، ایسوس یا msi خرید کنی و هر برندی که بهش اعتماد داری از اون برند بگیری انتخاب با خودته ولی این یک سر ماجراست باید صبر کنی پردازنده های Ryzen بیان اونقوت یک سیستم هم قیمت با این سیستم بهت معرفی بشه و با هم دیگه مقایسه کنیم ببینیم کدوم بهتره

ولی چون اینطور که به نظر می رسه به اینتل علاقه و اعتماد داری سیستم رو بر حسب اینتل ببند

الان هم نمی شه انتخاب کرد چون قیمت قطعات بالاست و به فرض با این پول الان یک سیستم برات معرفی میکنیم می بینی 6 ماه بعد با همین پول یه سیستم با 50 درصد قدرت بیشتر می شه معرفی کرد چون قیمت ها افت کرده و قطعات بهتر و با کیفیت و با ظرفیت بیشتری رو می شه انتخاب کرد بنابراین یکی دو هفته مونده که سیستم رو بخری تاپیک بزن قطعات رو درخواست کن

الان هم یه شخصی توی این سایت هست با نام کاربری techbamohsen که خیلی با سواده سعی کن اگه سیستم می بندی حتما با اون مشورت کنی و خودت هم تو این مشورت وارد شده و علاقه مندی هات رو بهش بگو اون بهترین سیستم ممکن رو انتخاب می کنه ولی اگه الان یگی دقیقا چه قطعاتی از کیس مورد نظرته من همین الان با دید خودم یک سیستم برات در نظر می گیرم فقط برای آگاهی شما یعنی مادربرد، سی پی یو، گرافیک، رم، هارد، ssd ، پاور و خود کیس چیزی رو که جا ننداختم

Mars 22
14-05-17, 00:45
سلام

ممنون از جوابتون

همونطور که گفتم اصلا عجله ای ندارم و تا آخر تابستون هم صبر می کنم تا سیستم خوبی جمع کنم . توی این مدت بودجه رو هم اگر بتونم افزایش میدم .

من مانیتورم 24 اینچه سامسونگ که 5 سال قبل خریداری شده و حداکثر باید1920x1080 Full HD باشه و قصد تغییرش رو ندارم . سیستمی میخوام که بتونه بازی ها رو روی این مانیتور تا دو سه سال با حداکثر کیفیت جواب بده و تا 5-6 سال هم کار راه بنداز باشه .

کارت گرافیک 1080 اورکلاک باشه توی کلاس چیزی که معرفی کردید

در مورد CPU اطلاعات زیادی ندارم ولی ترجیح میدم اینتل و Core - i7 باشه .

رم هم میخوام 16 گیگی باشه خیالم رو تا چند سال راحت کنه و اگر در آینده نیاز شد بشه 8 یا 16 گیگ دیگه ارتقا بدم .

Mars 22
03-06-17, 03:44
سلام

دوستان من تصمیم گرفتم تا دو سه هفته ی دیگه یک سیستم برای گیمینگ با بودجه 6 تا 6.5 میلیون ببندم . از اساتید خواهش می کنم که یک سیستم مناسب که آینده نگرانه باشه و بتونه تا دو سه سال تمام بازی ها رو با کیفیت الترا بکشه معرفی کنند . اگر قیمت تا 500 هزار تومن هم بالاتر رفت مشکلی نداره .

اگر در آینده ی نزدیک قطعه ای قراره به بازار بیاد که با توجه به بودجم ارزش صبر کردن رو داره و یا قیمت ها ممکن تغییر جدی کنه ممنون میشم اطلاع بدید . چون عجله ای نیست ولی ترجیح میدم ابتدای تابستان سیستم بسته بشه .

امیدوارم که بر خلاف اولین پستم توی این تاپیک دوستان راهنمایی کنند .

TechBaMohsen
03-06-17, 05:48
سلام

دوستان من تصمیم گرفتم تا دو سه هفته ی دیگه یک سیستم برای گیمینگ با بودجه 6 تا 6.5 میلیون ببندم . از اساتید خواهش می کنم که یک سیستم مناسب که آینده نگرانه باشه و بتونه تا دو سه سال تمام بازی ها رو با کیفیت الترا بکشه معرفی کنند . اگر قیمت تا 500 هزار تومن هم بالاتر رفت مشکلی نداره .

اگر در آینده ی نزدیک قطعه ای قراره به بازار بیاد که با توجه به بودجم ارزش صبر کردن رو داره و یا قیمت ها ممکن تغییر جدی کنه ممنون میشم اطلاع بدید . چون عجله ای نیست ولی ترجیح میدم ابتدای تابستان سیستم بسته بشه .

سلام دوست محترم.
بنده برای سیستم گیمینگ شما، سیستم زیر رو پیشنهاد میدم:
Only the registered members can see the link

قطعات:

MSI B350 TOMAHAWK AM4 B350 Mainboard
AMD Ryzen 5 1600 AM4 Processor
Gskill Trident Z RGB 16GB 8GBx2 3200Mhz CL16 DDR4
MSI GTX 1070 QUICK SILVER OC Twin Frozr VI 8GB GDDR5
Cooler Master GX650 CM Storm Edition Power Supply
Samsung 850 EVO 500GB SATA3
WD Blue 4TB 64MB Buffer HDD
Cooler Master MasterCase Pro 6 Blue Edition Case

قیمت کل 6 میلیون و 105 هزار تومان.

و اما چرا این قطعات:
1) لازم نیست برای سی پی یو های AMD Ryzen حتما بالاترین مادربورد رو بست، میتونستیم Carbon رو انتخاب کنیم ولی همین کافیه بیش از این خرج کنید، بیشتر خرج ظاهرش هست. مادربورد خوبیه تمام امکانات لازم نسل حاظر رو داره (به قسمت پورت هاش نگاه کنید)، با 3سال گارانتی.
2) بنظرم برای گیمینگ تا سه چهار سال آینده بصورت کامل ساپورتتون میکنه و نیازی به خرید سی پی یو گران قیمت تر نیست. بخصوص اگر مانیتورتون رفرش ریتش 120 هرتز یا کمتر هست (120Hz) که در اینصورت خیالتون تخت باشه حالا حالا ها جوابگوی نیاز های شماست.6 هسته و 12 رشته پردازشی داره و از Core i7 گران قیمت تر از خودش، میتونه بهتر شما رو در بازی های سنگین همراهی کنه و مولتی تسکینگ بهتری قطعا خواهید داشت.
3) بهترین رم بازار. میشد 200تومن کمتر هزینه کرد و رم های پایینتری خرید، ولی رم یه چیز ماندگار هست، گارانتی مادام العمر، فرکانسش هم خوبه. یکی از زیباترین رم های بازار هم هست که با کیس بخوبی مچ میشه.
4) اگر رزولوشن مانیتور شما 1920x1080 هستش، این کارت گرافیک nVidia GTX1070 براحتی تا آخر سال 2020 تمام عناوین رو بر روی اولترا یا High در 60فریم ثابت اجرا خواهد کرد. نیازی به خرید GTX 1080 ندارید اگر مانیتورتون FullHD باشه. من که پیشنهاد میکنم همین گرافیک رو بخرید و لازم نیست منتظر گرافیک های جدید باشید (در بهترین حالت، گرافیک های جدید ولتا و وگا، بعد از مهر ماه عرضه خواهند شد) چراکه گرافیک های جدید برای رزولوشن 4K طراحی شدند و همین گرافیک خیلی بیشتر از نیازتون هستش.این پیشنهاد منه حالا هر جور خودتون صلاح میدونید.بهترین کار اینه که هر 2سال گرافیک رو عوض کنید، خریدن یه گرافیک در حد GTX 1070 یا حتی GTX 1060 6gb و عوض کردنش هر 2سال، بسیار بسیار کار بهتری هستش تا خرید یه گرافیک 4میلیونی و نگه داشتنش به مدت 6سال هستش.
بنچمارک های این گرافیک :

5) پاور خوش کیفیت کولر مستر با 5سال گارانتی، برای سیستم بعدیتون هم میتونید ازش استفاده کنید.مقدار واتش بیش از حد نیازتون هست.
6) SSD صد در صد بایستی در لیست خریدتون باشه و چه چیزی بهتر از سامسونگ ایو 850 ؟ رقیب خاصی نداره. مدل 500 گیگابایت رو پیشنهاد دادم علاوه بر عُمر بیشتر نسبت به کم حجم تر ها، بازی هایی که خیلی زیاد بازیش میکنید رو بر روی همین اس اس دی نصب کنید تا با سرعت بسیار بالایی مراحل بازی لود بشن.
7) هارد 4ترابایت وسترن بلو هم از جمله هارد های خوب بازار، لازم نیست نگران 5400 دور در دقیقه باشید همین مقدار کافی هم هست ویبره و صدای سیستمتون هم کمتر خواهد بود.
8) کیس یه چیز سلیقه ای هستش ولی تعریف خوبی از این کیس شنیده بودم و توی یو تیوب خیلی ها رو دیدم که با این کیس،سیستم بستن و فوق العاده هم زیبا شده. درون کیس 3عدد فن 140 میلی متری هست و نیازی به خرید فن اضافه ندارید،دوتا رو به رو نصب شده برای ورود هوا و یکی هم در پشت کیس نصب شده برای خروج هوا که برای این سیستم خیلی هم کافی هستش.

ببینید مثلا برای کیس 700تومن پول کمی نیست یا روی رم میشه 200تومن صرفه جویی کرد، اگر دوست داشته باشید میشه با 5میلیون تومن دقیقا همین سیستم رو هم بست،و برای سیستم بعدیتون لازم نیست هارد و اس اس دی و کیس و پاور تهیه کنید، همین ها کافی هستند.
این نظر من هستش.

اگر صبر کنید فقط فکر میکنم قیمت کارت گرافیک پنجاه تا هشتاد تومن ارزونتر بشه تا ماه بعد، سی پی یو هم 20تومن فوقش،رم هم یکم کمتر میشه، بقیه تقریبا قیمتشون ثابت میمونه فکر میکنم.

انشالله خرید خوبی داشته باشید:11():

AMD>INTEL
03-06-17, 11:42
سلام

به نظرم پردازنده با توجه به توضیحات اینتل بگیرید
I7 7700
MSI B250 PC MATE
RAM 2*8GB KINGSTON BUS 2133 CL15
MSI GTX 1080 ARMOR 2X OC 8GB GDDR5X
SSD 240GB TOSHIBA
HDD 2TB WD BLUE
CASE GREEN Z2
power b700 ver 2.0
cpu cooler green notus 200 pwm
این سیستم روی گرافیک قدرتمند کانفیگ شده برای ماندگاری بیشتر

ramin1000
03-06-17, 14:30
سلام

منم این سیستم رو پیشنهاد می کنم

Intel Core i7-7700 Kaby Lake * 1 140 000
Cooler Master MasterAir Pro 4 * 210 000
Gigabyte H270-Gaming 3 * 610 000
Gskill Ripjaws V 16GB 8GBx2 2400Mhz CL15 DDR4 * 510 000
ASUS ROG STRIX-GTX1080-8G-GAMING * 2 665 000
Green GP850B-OC+ Overclocking Evo 80Plus Platinum * 590 000
WD Blue 1TB 7200Rpm 64MB WD10EZEX * 185 000
Samsung 850 EVO 250GB SATA3 * 400 000
Green Z4 ASTIAK * 220 000

Mars 22
04-06-17, 00:32
خیلی ممنون از راهنماییتون. سیستم هایی که معرفی کردید خوب هستند .

فراموش کردم ذکر کنم مانیتورم 24 اینچ FullHD هست و تا چند سال آینده قصد خرید مانیتور ندارم و چون به صورت نیمه حرفه ای بازی می کنم زیاد دنبال ارتقای سیستم در آینده نیستم .

سیستم قبلیم رو هم بعد از 6 سال میخوام بذارم کنار . اما قصد دارم کارت گرافیکم 8 GIG 1080 OC و CPU هم بر اساس بودجم قوی ترین باشه تا مثل این سیستمی که دارم تا حداقل 5-6 سال به فکر بستن سیستم جدید نیفتم .

برادران TechBaMohsen (Only the registered members can see the link) , AMD>INTEL (Only the registered members can see the link) و ramin1000 (Only the registered members can see the link) لطفا اگر کارت گرافیک و CPU های بهتری میشناسید معرفی کنید و مادربوردی که در آینده بشه 8 گیگ دیگه رم روش بست . 500 تومن بالا و پایین هم مشکلی نداره چون من معمولا سیستم عمری میبندم .

کیبورد هم به صورت جداگانه قصد دارم
Cougar Gaming Keyboard 500K
بگیرم . اگر نمونه ی بهتر و مشابه ارزونتر هست ممنون میشم معرفی کنید .

شرمنده بابت متن طولانی .

AMD>INTEL
04-06-17, 00:41

فراموش کردم ذکر کنم مانیتورم 24 اینچ FullHD هست و تا چند سال آینده قصد خرید مانیتور ندارم و چون به صورت نیمه حرفه ای بازی می کنم زیاد دنبال ارتقای سیستم در آینده نیستم .

سیستم قبلیم رو هم بعد از 6 سال میخوام بذارم کنار . اما قصد دارم کارت گرافیکم 8 GIG 1080 OC و CPU هم بر اساس بودجم قوی ترین باشه تا مثل این سیستمی که دارم تا حداقل 5-6 سال به فکر بستن سیستم جدید نیفتم .

برادران TechBaMohsen (Only the registered members can see the link) , AMD>INTEL (Only the registered members can see the link) و ramin1000 (Only the registered members can see the link) لطفا اگر کارت گرافیک و CPU های بهتری میشناسید معرفی کنید و مادربوردی که در آینده بشه 8 گیگ دیگه رم روش بست . 500 تومن بالا و پایین هم مشکلی نداره چون من معمولا سیستم عمری میبندم .

کیبورد هم به صورت جداگانه قصد دارم
Cougar Gaming Keyboard 500K
بگیرم . اگر نمونه ی بهتر و مشابه ارزونتر هست ممنون میشم معرفی کنید .

شرمنده بابت متن طولانی .
I7 7700
MSI z270 PC MATE
RAM geil bus 3000 cl15 2*8gb
SSD 240GB TOSHIBA
HDD 2TB WD BLUE
CASE GREEN Z2
power b700 ver 2.0
cpu cooler green notus 200 pwm

هم پردازنده ای که نوشتم قوی هست . به راحتی چند سال آینده پاسخ میده .
در مورد کارت گرافیک هم این کارت هم نویز کمی دارد هم قیمت مناسب . زیر 60 درجه اصلا فنش روشن نمیشه . این باعث میشه نویز و صدای کمی داشته باشه . ارزش خریدش بالاست

TechBaMohsen
04-06-17, 01:14
لطفا اگر کارت گرافیک و CPU های بهتری میشناسید معرفی کنید و مادربوردی که در آینده بشه 8 گیگ دیگه رم روش بست . 500 تومن بالا و پایین هم مشکلی نداره چون من معمولا سیستم عمری میبندم .

خواهش میکنم دوست عزیز.

ماکزیمم قدرتی که میشه از یک سیستم 6.5 میلیون تومنی دریافت کرد، سیستم زیر هستش :

قطعات :

MSI B350M MORTAR AM4 B350 Mainboard
AMD Ryzen 7 1700 AM4 Processor Tray + AMD Wraith Spire Cooler
Gskill Ripjaws V 32GB 16GBx2 2400Mhz CL15 DDR4
GREEN GP650A-UK 80Plus Gold PSU
Seagate Barracuda 2TB 64MB Buffer SATA3 HDD
DeepCool DUKASE Black V3 Case

سی پی یو 8 هسته 16 رشته پردازشی، قابل آورکلاک روی همین مادربورد تا 3.7 گیگاهرتز با کولری که همراهش هست. متوسط بنچمارک سی پی یو 13778 (منبع (Only the registered members can see the link))
بنچمارک های گرافیک nVidia GTX 1080 در اینجا (Only the registered members can see the link)
32 گیگابایت رم، قابلیت آورکلاک روی همین مادربورد، (چون ماژول های 2تا 16گیگابایتی هستند، جا برای ارتقاء تا 64گیگابایت نیز هست)
500 گیگابایت SSD
2ترابایت هارد
کیس با درب شیشه ای (2عدد فن همراهش هست)

تمام قطعات بیش از 2 سال گارانتی هستند.

موفق باشید.:give_rose:

Mars 22
04-06-17, 17:19
خواهش میکنم دوست عزیز.

ماکزیمم قدرتی که میشه از یک سیستم 6.5 میلیون تومنی دریافت کرد، سیستم زیر هستش :

قطعات :

MSI B350M MORTAR AM4 B350 Mainboard
Gskill Ripjaws V 32GB 16GBx2 2400Mhz CL15 DDR4
GREEN GP650A-UK 80Plus Gold PSU

سی پی یو 8 هسته 16 رشته پردازشی، قابل آورکلاک روی همین مادربورد تا 3.7 گیگاهرتز با کولری که همراهش هست. متوسط بنچمارک سی پی یو 13778 (منبع (Only the registered members can see the link))
بنچمارک های گرافیک nVidia GTX 1080 در اینجا (Only the registered members can see the link)
32 گیگابایت رم، قابلیت آورکلاک روی همین مادربورد، (چون ماژول های 2تا 16گیگابایتی هستند، جا برای ارتقاء تا 64گیگابایت نیز هست)
500 گیگابایت SSD
2ترابایت هارد
کیس با درب شیشه ای (2عدد فن همراهش هست)

تمام قطعات بیش از 2 سال گارانتی هستند.

موفق باشید.:give_rose:

این سیستم عالیه . فقط چند سوال دارم که ممنون میشم جواب بدید .

- معمولا دیدم برای گیمینگ مادربورد سری Z می گیرن . بهتر نیست مادربوردی مثل Z270 بگیرم ؟

- تفاوت قیمت AMD Ryzen 1700 با مدل 1700X چقدره و چقدر روی کارایی تاثیر میذاره ؟

- کارت گرافیکی که معرفی کردید کاراییش عالیه فقط نوشته موتور پردازنده گرافیکی GTX 1070 . به نظرتون به جای کارتی که معرفی کردید کارت MSI GeForce GTX 1080 GAMING X 8GB با قیمت 2.400 بگیرم یا 300 بیشتر بدم ASUS ROG STRIX-GTX1080-8G-GAMING بهتر نیست ؟

بابت سوالات زیاد عذرخواهی می کنم . ولی اگر تفاوت کیفیت و قدرت سیستم با 500-600 تومن یعنی تا 7 میلیون خیلی تغییر کنه یکی دوماه بیشتر صبر می کنم تا سیستم بهتری ببندم . اما اگر اونقدر تاثیری نداره همین سیستمی که معرفی کردید رو با یک مقدار ارتقاء ببندم .

برای خرید قصد دارم برم میرداماد و شنیدم مقداد آی تی قیمت هاش مناسبه . جای دیگه ای برای معرفی دارید ؟

TechBaMohsen
04-06-17, 17:46

- معمولا دیدم برای گیمینگ مادربورد سری Z می گیرن . بهتر نیست مادربوردی مثل Z270 بگیرم ؟

- کارت گرافیکی که معرفی کردید کاراییش عالیه فقط نوشته موتور پردازنده گرافیکی GTX 1070 . به نظرتون به جای کارتی که معرفی کردید کارت MSI GeForce GTX 1080 GAMING X 8GB با قیمت 2.400 بگیرم یا 300 بیشتر بدم ASUS ROG STRIX-GTX1080-8G-GAMING بهتر نیست ؟

بابت سوالات زیاد عذرخواهی می کنم . ولی اگر تفاوت کیفیت و قدرت سیستم با 500-600 تومن یعنی تا 7 میلیون خیلی تغییر کنه یکی دوماه بیشتر صبر می کنم تا سیستم بهتری ببندم . اما اگر اونقدر تاثیری نداره همین سیستمی که معرفی کردید رو با یک مقدار ارتقاء ببندم .

برای خرید قصد دارم برم میرداماد و شنیدم مقداد آی تی قیمت هاش مناسبه . جای دیگه ای برای معرفی دارید ؟
خواهش میکنم.:11():

مادربورد سری Z برای سیستم های INTEL هست و خوبی هایی که داره » میشه سی پی یو و رم و گرافیک رو آورکلاک کرد + میشه بیشتر از یک گرافیک قرار داد + معمولا پورت های بیشتری هم دارن چون قیمتشون بیشتره.
ولی سیستمی که من انتخاب کردم سری مادربورد های جدید AM4 از شرکت AMD هستند. که 2مدل داره (فعلا) یکی سری B یکی سری X که تفاوت سری X اینه که میشه بیشتر از 2گرافیک همزمان استفاده کرد که کاربردی برای سیستم شما نداره.از لحاظ آورکلاک و امکانات شبیه به هم هستند و نیازی به خرج اضافه نیست.

1700X برای کسانی هستش که از همون اول سی پی یو رو آورکلاک شده میخوان، خرید 1700 بصرفه تر و معقولانه تر از اینه شما 400تومن پول اضافه تر بدی فقط بخاطر اینکه مقدار بیشتری از قبل در شرکت آورکلاک شده باشه. تفاوتی با هم ندارن و اگر سرچ کنید میبینید پرفروش ترین سیستم رایزن، همین 1700 هستش.

بله در مقداد آی تی اشتباهاً نوشته موتور گرافیکی 1070 ، این کارت GTX 1080 هستش و توضیحات وبسایت مقداد اشتباه هستش میتونید تماس بگیرید مطمئن بشید. لازم نیست حتما برید سمتشون میتونید بخرید واستون بفرستن ولی خب هرجور خودتون صلاح میدونید اگر وقتشو دارید،از نزدیک میتونید تخفیف هم بگیرید احتمالا.
نه ارزش نداره 300تومن بیشتر بدید بخاطر Rog Strix ، همین MSI Armor یکی از پرفروش ترین های بازار ایران بوده اکثر بچه ها که دیدم تهیه کردند واقعا راضی بودند میتونید به فروم لیون کامپیوتر مراجعه کنید، همینجا هم بعضی ها دیدم تهیه کردند و راضی بودند،سیستم کولینگش واقعا خوبه.

با 500 تومن بیشتر شما میتونید کیس بهتری تهیه کنید، یا اینکه بجای پاوری که گفتم، شما Cooler Master V650 تماماً ماژولار تهیه کنید که خودم دارم واقعا ازش راضی هستم، میتونید کولینگ مناسب تری برای سی پی یو تهیه کنید که اگر قصد آورکلاک بیشتر از 3.7گیگاهرتز ندارید،واقعا لازم نیست.
ولی اینکه قطعات اصلی رو تغییری بدید، اصلا نمیصرفه.
مثلا خرید گرافیک GTX 1080 Ti ، واقعا یک اشتباه صد در صد محض هست اگر مانیتورتون فول اچ دی باشه. بخصوص اگر فریم مانیتورتون 60هرتز باشه. این دیگه بحث "فیوچر پرووفینگ" نیست (آینده نگری) بلکه اسمش خرید اشتباه هست به دید بنده. یا مثلا 32 گیگابایت رم خیلی خیلی بیشتر از نیازتون هست،مثلا رم 3200 مگاهرتز یا 4000 مگاهرتز، یک خرید اشتباه محسوب میشه چرا؟ چون تفاوت بین رم 2933 تا 4000 مگاهرتز، با تست هایی که LinusTechTips انجام میداد، 1-3% هست،ولی پولی که پرداخت میکنید بیشتر از 30% هزینه ی اضافه هست که اسمش میشه خرید اشتباه.

برای همین من پیشنهاد نمیکنم قطعه ی بیشتری تهیه کنید، با 500تومن همونطور که گفتم میتونید ظاهر بهتری برای سیستمتون تهیه کنید.میتونید مادربورد رو کمی بهتر بگیرید،یا پاور،یا کیس.بقیه قطعات به نظر من، خوب هستند.:wink:

موفق باشید جناب،سوالی داشتین در خدمتم.:give_rose:

ramin1000
04-06-17, 18:02

دوست عزیز شما باید به یک جمع بندی از نظر هزینه ای که می خواهی انجام بدی برسی و مدام تغییر نظر ندی مثلا اگه می تونی 7 میلیون هزینه کنی از اول اگه بگی تا 7 میلیون خیلی بهتره چون اونایی که سیستم انتخاب می کنن سردرگم نمی شن

اول اینکه مادربرد رو با آقا محسن مشورت کن که ببینی گزینه های بهتری هم وجود داره با نه و هزینه هاشاید بالاتر بره

این مشخصات 1700

20221

این مشخصات 1700x

20222

فقط 1700x حدود 300 هزار تومن گرونتر از 1700 هستش و اینکه من نمی دونم فن AMD Wraith Spire Cooler رو تو باکس خودش داره یا نه اگه داشته باشه 300 اضافه بده پردازنده بهتر رو بخر

گرافیکی که آقا محسن معرفی کرده 1080 هستش و 1070 نیست و اگه هزینه برات مهم نیست صد درصد asus گزینه بهتریه

asus هم دو مدل داره یکی 2650000 هزار تومنه و یکیش 2880000 هزار تومن که دومی بهتره و برای خرید دومی باید هزینه اصافه بدی ولی می تونی همون asus ارزونتره رو بگیری

این سیستمی که آقا محسن معرفی کردن عالیه فقط پاور رو شما 750 بگیر. البته همین پاور هم کافیه ولی من نظرم اینه که پاور رو 750 کمتر نگیری

به نظر من نیازی به صبر کردن نداری همین الان سیستم رو بگیر چون زمان رو هم این وسط از دست میدی و ممکنه حتی قیمت ها هم بالاتر بره و یا دوباره سیستم های جدید بیاد و دوباره چند ماه روی اون سیستم ها فکر کنی و تا می خوای بخری دوباره خبر سیستم های جدید میاد و شما توی این دور گیر می کنی

من مقداد کامپیوتر رو توصیه نمی کنم اگه قصد خرید داری آریا کامپیوتر گزینه بهتریه به نظر من

فقط خواهش می کنم وقتی سیستم رو خریدی حتما جعبه های خرید سیستم رو کنار هم بزار و از سیستم یک عکس بگیر و فکر می کنم برای کسی که این سیستم رو بهت معرفی کرده خیلی خوشایند باشه و حتی می تونی بنچمارک هایی هم با توصیه دوستان انجام بدی و در اینجا قرار بدی تا قدرت سیستمت مشخص بشه فکر کنم اگه این سیستم رو بخری قوی ترین سیستمیه که من توی این سایت دیدم

سیستمی هم که آقا محسن معرفی کرده بسیار عالیه و تو خریدش شک نکن

من موقعی که این پست رو گذاشتم بعد از آخرین پست کاربر mars بود درست موقعی بود که آقا محسن حصور نداشت و نمی دونم چرا الان پست آقا محسن بالاتر از من قرار گرفته؟؟؟؟؟؟؟ :1. (27):

شاید تو فروم ها این امکان وجود داره که بشه پست ها رو بالا و پایین کرد بر حسب مصلحت

Mars 22
04-06-17, 22:51
خواهش میکنم.:11():

مادربورد سری Z برای سیستم های INTEL هست و خوبی هایی که داره » میشه سی پی یو و رم و گرافیک رو آورکلاک کرد + میشه بیشتر از یک گرافیک قرار داد + معمولا پورت های بیشتری هم دارن چون قیمتشون بیشتره.
ولی سیستمی که من انتخاب کردم سری مادربورد های جدید AM4 از شرکت AMD هستند. که 2مدل داره (فعلا) یکی سری B یکی سری X که تفاوت سری X اینه که میشه بیشتر از 2گرافیک همزمان استفاده کرد که کاربردی برای سیستم شما نداره.از لحاظ آورکلاک و امکانات شبیه به هم هستند و نیازی به خرج اضافه نیست.

1700X برای کسانی هستش که از همون اول سی پی یو رو آورکلاک شده میخوان، خرید 1700 بصرفه تر و معقولانه تر از اینه شما 400تومن پول اضافه تر بدی فقط بخاطر اینکه مقدار بیشتری از قبل در شرکت آورکلاک شده باشه. تفاوتی با هم ندارن و اگر سرچ کنید میبینید پرفروش ترین سیستم رایزن، همین 1700 هستش.

بله در مقداد آی تی اشتباهاً نوشته موتور گرافیکی 1070 ، این کارت GTX 1080 هستش و توضیحات وبسایت مقداد اشتباه هستش میتونید تماس بگیرید مطمئن بشید. لازم نیست حتما برید سمتشون میتونید بخرید واستون بفرستن ولی خب هرجور خودتون صلاح میدونید اگر وقتشو دارید،از نزدیک میتونید تخفیف هم بگیرید احتمالا.
نه ارزش نداره 300تومن بیشتر بدید بخاطر Rog Strix ، همین MSI Armor یکی از پرفروش ترین های بازار ایران بوده اکثر بچه ها که دیدم تهیه کردند واقعا راضی بودند میتونید به فروم لیون کامپیوتر مراجعه کنید، همینجا هم بعضی ها دیدم تهیه کردند و راضی بودند،سیستم کولینگش واقعا خوبه.

با 500 تومن بیشتر شما میتونید کیس بهتری تهیه کنید، یا اینکه بجای پاوری که گفتم، شما Cooler Master V650 تماماً ماژولار تهیه کنید که خودم دارم واقعا ازش راضی هستم، میتونید کولینگ مناسب تری برای سی پی یو تهیه کنید که اگر قصد آورکلاک بیشتر از 3.7گیگاهرتز ندارید،واقعا لازم نیست.
ولی اینکه قطعات اصلی رو تغییری بدید، اصلا نمیصرفه.
مثلا خرید گرافیک GTX 1080 Ti ، واقعا یک اشتباه صد در صد محض هست اگر مانیتورتون فول اچ دی باشه. بخصوص اگر فریم مانیتورتون 60هرتز باشه. این دیگه بحث "فیوچر پرووفینگ" نیست (آینده نگری) بلکه اسمش خرید اشتباه هست به دید بنده. یا مثلا 32 گیگابایت رم خیلی خیلی بیشتر از نیازتون هست،مثلا رم 3200 مگاهرتز یا 4000 مگاهرتز، یک خرید اشتباه محسوب میشه چرا؟ چون تفاوت بین رم 2933 تا 4000 مگاهرتز، با تست هایی که LinusTechTips انجام میداد، 1-3% هست،ولی پولی که پرداخت میکنید بیشتر از 30% هزینه ی اضافه هست که اسمش میشه خرید اشتباه.

برای همین من پیشنهاد نمیکنم قطعه ی بیشتری تهیه کنید، با 500تومن همونطور که گفتم میتونید ظاهر بهتری برای سیستمتون تهیه کنید.میتونید مادربورد رو کمی بهتر بگیرید،یا پاور،یا کیس.بقیه قطعات به نظر من، خوب هستند.:wink:

موفق باشید جناب،سوالی داشتین در خدمتم.:give_rose:

آقا محسن خیلی ممنون . قطعات اصلی رو همون مواردی که شما گفتید می گیرم . اگر اشکالی نداره محبت کنید پاور Cooler Master V650 و کیس بهتری به سیستمی که بالا عکسش رو گذاشتید اضافه کنید . هارد هم جدا از بودجه ی کلی چون نزدیک 3 ترا فیلم و ... دارم مجبورم 4 ترا بگیرم و لطفا یه هارد خوب و خوش قیمت 4 ترا هم به جای هارد 2 ترا بذارید تا همین عکس رو ببرم برای خرید .

از شما ، برادرمون AMD>INTEL (Only the registered members can see the link) و جناب ramin1000 (Only the registered members can see the link) خیلی تشکر می کنم . انشاالله هر جا که هستید موفق باشید . سیستم رو هم بستم حتما عکسش رو اینجا میذارم .

TechBaMohsen
05-06-17, 00:01
آقا محسن خیلی ممنون . قطعات اصلی رو همون مواردی که شما گفتید می گیرم . اگر اشکالی نداره محبت کنید پاور Cooler Master V650 و کیس بهتری به سیستمی که بالا عکسش رو گذاشتید اضافه کنید . هارد هم جدا از بودجه ی کلی چون نزدیک 3 ترا فیلم و ... دارم مجبورم 4 ترا بگیرم و لطفا یه هارد خوب و خوش قیمت 4 ترا هم به جای هارد 2 ترا بذارید تا همین عکس رو ببرم برای خرید .

از شما ، برادرمون AMD>INTEL (Only the registered members can see the link) و جناب ramin1000 (Only the registered members can see the link) خیلی تشکر می کنم . انشاالله هر جا که هستید موفق باشید . سیستم رو هم بستم حتما عکسش رو اینجا میذارم .

خواهش میکنم دوست عزیز. :11():حالا من سیستم نهایی رو میزارم،هر جور خودتون سلیقه اتون بود،عوضش کنید :

گرافیک رو بجای Msi Armor یک مدل بالاتر از سری Msi Gaming X Twin انتخاب کردم چون بک-پلیت داره (فلزی که پشت گرافیک میزارن برای زیبایی و محافظت بیشتر از گرافیک) و 50مگاهرتز بسامد بیشتری داره.
مادربورد رو یک پله ارتقاء دادیم.
سی پی یو - رم - اس اس دی، همون قبلیان.
هارد 4ترابایت وسترن بلو، هارد خوبیه.
پاور V650 تمام ماژولار، بررسی تخصصیش اینجا (Only the registered members can see the link)هست.
اگر هم پولت کم اومد میتونی کیس رو همون DeepCool Dukase بخری، یا هرچیزی که سلیقه ات بود. این کیس کولر مستر، چون خوب بود و ارزش خرید داره گذاشتم بدنه خوبی داره ظاهرش هم بیسته. 2تا فن هم رووش هست.

هرجور خودت خواستی قطعات رو کم و زیاد کن و بر اساس بودجه ات خرید کن.
بنظرم بیشتر از 6-7میلیون تومن،خرج اضافه محسوب میشه، مثلا شما اگر میگفتی با بودجه 10 میلیون چی بخرم، من پیشنهاد میدادم همین ها رو بخری، و مثلا مادربورد رو خوشکل تر انتخاب میکردم واست یا مثلا کیس گرون تر، یا مثلا M2 NVMe، یا مثلا واتر کولر برای سی پی یو ، ازینجور چیزا. چیزهایی که تاثیر بسیار ضعیفی میزارن نسبت به پولی که پرداخت میکنید. وگرنه در کل همین سیستم عالی هست واقعا بیش از این خرج اضافه هستش به نظر بنده.

امیدوارم خرید خوبی داشته باشید و راضی باشید. عکسشو بزارید ما هم خوشحال میشیم:give_rose:

Mars 22
07-06-17, 15:29
خواهش میکنم دوست عزیز. :11():حالا من سیستم نهایی رو میزارم،هر جور خودتون سلیقه اتون بود،عوضش کنید :

گرافیک رو بجای Msi Armor یک مدل بالاتر از سری Msi Gaming X Twin انتخاب کردم چون بک-پلیت داره (فلزی که پشت گرافیک میزارن برای زیبایی و محافظت بیشتر از گرافیک) و 50مگاهرتز بسامد بیشتری داره.
مادربورد رو یک پله ارتقاء دادیم.
سی پی یو - رم - اس اس دی، همون قبلیان.
هارد 4ترابایت وسترن بلو، هارد خوبیه.
پاور V650 تمام ماژولار، بررسی تخصصیش اینجا (Only the registered members can see the link)هست.
اگر هم پولت کم اومد میتونی کیس رو همون DeepCool Dukase بخری، یا هرچیزی که سلیقه ات بود. این کیس کولر مستر، چون خوب بود و ارزش خرید داره گذاشتم بدنه خوبی داره ظاهرش هم بیسته. 2تا فن هم رووش هست.

هرجور خودت خواستی قطعات رو کم و زیاد کن و بر اساس بودجه ات خرید کن.
بنظرم بیشتر از 6-7میلیون تومن،خرج اضافه محسوب میشه، مثلا شما اگر میگفتی با بودجه 10 میلیون چی بخرم، من پیشنهاد میدادم همین ها رو بخری، و مثلا مادربورد رو خوشکل تر انتخاب میکردم واست یا مثلا کیس گرون تر، یا مثلا M2 NVMe، یا مثلا واتر کولر برای سی پی یو ، ازینجور چیزا. چیزهایی که تاثیر بسیار ضعیفی میزارن نسبت به پولی که پرداخت میکنید. وگرنه در کل همین سیستم عالی هست واقعا بیش از این خرج اضافه هستش به نظر بنده.

امیدوارم خرید خوبی داشته باشید و راضی باشید. عکسشو بزارید ما هم خوشحال میشیم:give_rose:

سلام آقا محسن . حالتون خوبه ؟

شرمنده که پیام های من تموم نمیشه .

من طرفدار بازی های total war هستم قبل از خرید از چند نفر از بچه های سایت TWC در مورد سیستم پرسیدم و گفتند برای بازی های توتال وار بر خلاف دیگر بازی ها نیاز به CPU قوی هست چون این بازی ها طوری طراحی میشن که از تعداد محدودی هسته استفاده کنند و هر چی هسته های CPU به صورت تک تک قوی تر باشند بازی روانتر اجرا میشه .

این متن پیامه :

your CPU matters most with TW games and with a Ryzen CPU (lots of cores) it doesn't have as good per core performance like Intels

با اینکه سیستم شما برای اکثر گیم ها ، به خصوص گیم های جدید بهترینه اما چون من اکثر اوقات توتال وار بازی می کنم ترجیح میدم ریسک نکنم .

متاسفانه سایتی رو پیدا نکردم که با سیستم های 2017 بنچمارک سری های توتال وار رو گرفته باشه و به خاطر همین ترجیح میدم Core i7 7700 رو بگیرم .

آقا محسن خیلی شرمنده ام که انقدر وقتتون رو می گیرم . ممنون میشم بزرگواری کنید CPU سیستم رو روی Core i7 انتخاب کنید و بر اساس تجربتون یه مادربورد مناسب باهاش مچ کنید .

TechBaMohsen
07-06-17, 19:49
من طرفدار بازی های total war هستم قبل از خرید از چند نفر از بچه های سایت TWC در مورد سیستم پرسیدم و گفتند برای بازی های توتال وار بر خلاف دیگر بازی ها نیاز به CPU قوی هست چون این بازی ها طوری طراحی میشن که از تعداد محدودی هسته استفاده کنند و هر چی هسته های CPU به صورت تک تک قوی تر باشند بازی روانتر اجرا میشه .
این متن پیامه :
your CPU matters most with TW games and with a Ryzen CPU (lots of cores) it doesn't have as good per core performance like Intels
با اینکه سیستم شما برای اکثر گیم ها ، به خصوص گیم های جدید بهترینه اما چون من اکثر اوقات توتال وار بازی می کنم ترجیح میدم ریسک نکنم .
متاسفانه سایتی رو پیدا نکردم که با سیستم های 2017 بنچمارک سری های توتال وار رو گرفته باشه و به خاطر همین ترجیح میدم Core i7 7700 رو بگیرم .
آقا محسن خیلی شرمنده ام که انقدر وقتتون رو می گیرم . ممنون میشم بزرگواری کنید CPU سیستم رو روی Core i7 انتخاب کنید و بر اساس تجربتون یه مادربورد مناسب باهاش مچ کنید .
معمولا توی اینجور مواقع من صد خط تایپ میدم و اثبات میکنم که این قضیه جریانش اینه و منظور، فریم ریت های بالای 60 هرتز هست و آپدیت بازی ها این مشکلات رو حل میکنن (Only the registered members can see the link) و..... ولی حوصله ندارم ولش کن :1. (38):

تمام قطعات رو ثابت بزارید، فقط مادربورد و سی پی یو رو عوض کنید، بفرمائید :

Intel® Core™ i7-7700 Kaby Lake Processor

قیمت 1139 هزار تومان

MSI B250 KRAIT GAMING LGA1151 B250 Mainboard

قیمت 499 هزار تومن

Cooler Master Hyper 212 LED CPU Cooler
قیمت 151 هزار تومان

قیمت کل با توجه به این قطعات :
7 میلیون و 271 هزار تومان.
===========================
اگر بخواید سری K و مادربورد سری Z تهیه کنید، تا آورکلاک کنید و بیشترین گیگاهرتز و بیشترین فریم ریت رو در بازی ها داشته باشید، حدود 400 هزار تومان روی این قیمت میاد و پیشنهاد میکنم این قطعات رو بگیرید :

MSI Z270 Z270 SLI PLUS LGA1151 Z270 Mainboard
699 هزار تومان

Intel® Core™ i7-7700K Kaby Lake Processor

1314 هزار تومان

Thermalright HR-02 Rev.A(BW) Macho CPU Cooler
159 هزار تومان

چرا کولر رو عوض کردم؟ توی 7700 چونکه آورکلاک نمیکنید، نیاز به قدرت خنک کنندگی بالایی نیست، ولی برای این 7700K چون ممکنه آورکلاک کنید، کولر سنگین تر انتخاب میکنیم، و چون فنش 14 سانتی هست،کم صدا تره و براحتی تا 4.8 گیگاهرتز میتونید آورکلاک کنید بی مشکل حالا بیشتر از اون با آزمون و خطا امکان پذیر هستش.
(نکته= سی پی یو اینتل در ایران گارانتی ندارد.)

قیمت کل و نهایی:

7 میلیون و 654 هزار تومان.

از طرفی چون میدونم وقتی به سری Z مادربورد نگاه میکنید،دوست دارید رم بالای 2400مگاهرتز بخرید، باور کنید تاثیر خاصی بین رم 2400 تا 3200 نیست. اگر باشه بسیار بسیار تاثیر ضعیفیه و واقعا هزینه بیشتر روی رم برای بسامد بیشتر،به دید من کاری بیهوده هست.

موفق باشید جناب.:wink:

AMD>INTEL
07-06-17, 22:01
سلام داداشا.
اقا کسی مانیتور 4k خوب سراغ داره که تاخیر 1 تا 3 میلی ثانیه باشه رنگشم بالای 90% طبیعی نه مثل مانیتور های بنکیو که همه رنگاش برعکسه کنتراستشم 100/000/000 : 1 باشه روشنایی 350 کاندلا قیمتم تا 4 تومن من که گشتم چیزی ندیدم اگه میشناسید بگید که تا اخر تابستون موجود بشه یا الان موجود باشه

برای سوالتون تاپیک بزنید .

ramin1000
07-06-17, 22:49

این متن پیامه :

دوست عزیز شما بودجه دقیق رو اعلام نمی کنی و در همه سایت ها اعلام بودجه دقیق جزء قوانینه مثلا شما می گی از 6 تا 7 میلیون اگه بیشتر هم شد موردی نداره

شما دقیقا باید بگی تا چقدر؟ چون از 6 تا 7 میلیون سیستم های متفاوتی می شه بست

مثلا الان 7 میلیون و 500 هزار بودجه داری؟

بعد هم لیستی از سنگین ترین نرم افزارها و بازی هایی که انجام میدی رو قرار بده

بعد اینکه شما اشاره کردی که مانیتورت fullhd است خوب در همه سایت های معتبر اعلام شده که برای مانیتور fullhd خرید گرافیک بیشتر از gtx 1070 اشتباهه چون مانیتور شما 1920x1080 است اما gtx 1070 از رزولوشن QHD یعنی 2560x1440 هم پشتیبانی می کنه پس خرید گرافیک بالاتر کار اشتباهیه یا حتی رم 32

پس اگه شما می خواهی در اینده مانیتورت رو عوض کنی الان می تونی یک سیستم بسیار خوب ببندی اما به نظر من چرا می خوای هزینه اضافه کنی مثلا آیا شما 4 ترابایت هارد نیاز داری؟

من میگم شما هر چقدر هم که پول داشته باشی باز هم باید سیستم رو بر اساس نیازهات بخری چون سیستمی که الان می خری 3 سال دیگه کارایی لازم رو نداره بنابراین بهتره سیستم رو با کارهایی که قراره تو سه سال آینده انجام بدی انتخاب کنی و بعد سه سال مثلا گرافیک جدید بخری

ولی اگه الان شما می ترسی که این پول حیف و میل بشه و تصمیم داری قدرتمندترین سیستم ممکن رو بخری نهایت بودجت رو بگو تا دوستان نظرشون رو بگن

منظورم از نهایت بودجه این هست که حتی نتونی 100 هزار تومن دیگه به بودجه اضافه کنی

Mars 22
08-06-17, 00:54
معمولا توی اینجور مواقع من صد خط تایپ میدم و اثبات میکنم که این قضیه جریانش اینه و منظور، فریم ریت های بالای 60 هرتز هست و آپدیت بازی ها این مشکلات رو حل میکنن (Only the registered members can see the link) و..... ولی حوصله ندارم ولش کن :1. (38):

تمام قطعات رو ثابت بزارید، فقط مادربورد و سی پی یو رو عوض کنید، بفرمائید :

Intel® Core™ i7-7700 Kaby Lake Processor

قیمت 1139 هزار تومان

MSI B250 KRAIT GAMING LGA1151 B250 Mainboard

قیمت 499 هزار تومن

Cooler Master Hyper 212 LED CPU Cooler
قیمت 151 هزار تومان

قیمت کل با توجه به این قطعات :
7 میلیون و 271 هزار تومان.
===========================
اگر بخواید سری K و مادربورد سری Z تهیه کنید، تا آورکلاک کنید و بیشترین گیگاهرتز و بیشترین فریم ریت رو در بازی ها داشته باشید، حدود 400 هزار تومان روی این قیمت میاد و پیشنهاد میکنم این قطعات رو بگیرید :

MSI Z270 Z270 SLI PLUS LGA1151 Z270 Mainboard
699 هزار تومان

Intel® Core™ i7-7700K Kaby Lake Processor

1314 هزار تومان

Thermalright HR-02 Rev.A(BW) Macho CPU Cooler
159 هزار تومان

چرا کولر رو عوض کردم؟ توی 7700 چونکه آورکلاک نمیکنید، نیاز به قدرت خنک کنندگی بالایی نیست، ولی برای این 7700K چون ممکنه آورکلاک کنید، کولر سنگین تر انتخاب میکنیم، و چون فنش 14 سانتی هست،کم صدا تره و براحتی تا 4.8 گیگاهرتز میتونید آورکلاک کنید بی مشکل حالا بیشتر از اون با آزمون و خطا امکان پذیر هستش.
(نکته= سی پی یو اینتل در ایران گارانتی ندارد.)

قیمت کل و نهایی:

7 میلیون و 654 هزار تومان.

از طرفی چون میدونم وقتی به سری Z مادربورد نگاه میکنید،دوست دارید رم بالای 2400مگاهرتز بخرید، باور کنید تاثیر خاصی بین رم 2400 تا 3200 نیست. اگر باشه بسیار بسیار تاثیر ضعیفیه و واقعا هزینه بیشتر روی رم برای بسامد بیشتر،به دید من کاری بیهوده هست.

موفق باشید جناب.:wink:

آقا محسن خلاصه بگم یدونه ای . از اینکه انقدر با حوصله جواب میدی آدم شرمنده میشه .

Only the registered members can see the linkاینجا مقایسه ی خوبی بین دو CPU داره که پیشنهاد می کنم چک کنید . با اینکه Intel توی تمام بنچمارک ها فریم بالاتری داشت به خاطر اینکه سیستم رو برای 5-6 سال میبندم هنوز ترجیح میدم سیستمی که اول معرفی کردید رو بگیرم ، به نظرتون با اورکلاک کردن Ryzen 1700 تا چه مقدار میشه فاصله رو کم کرد و تا چه فرکانسی میشه Ryzen رو اورکلاک کرد ؟

در ضمن فریم ریت بیشتر از 60 واقعا تاثیری توی اجرای بازی داره ؟ الان مثلا طبق مقایسه بازی ای مثل Rome II رو با فریم ریت بالای 100 اجرا کرده . بین 100 و 60 توی روانی بازی خیلی تفاوت هست ؟

سمت راست i7 7700 و سمت چپ Ryzen 1700 - به ترتیب در کیفیت های 1080 ، 720 و 4K . از کارت RX480 هم استفاده کرده .

1080p

155.1

109.4

1440p

142.1

101.3

4k

92.2

82.6

جناب ramin1000 (Only the registered members can see the link) عزیز ، من قصد داشتم سیستم رو با 6 تومن ببندم چون تقریبا هیچ اطلاعی از سخت افزار و ... نداشتم ولی وقتی شما برای 5-6 سال سیستم می بندی مطمئنا سعی می کنی بهترین سیستم ممکن رو بگیری و به خاطر همین ممکنه قیمت ها ی بالا پایین بشه به خصوص وقتی اطلاعاتت در حد صفره و اصلا تو باغ نیستی .

AMD>INTEL
08-06-17, 01:07
پردازنده های رایزن با یک خنک کننده خوب به راحتی اورکلا میشوند . مخصوصا این پردازنده r7 1700 میتونی با مادربردهای msi بدون هیچ دردسری با گیم بوست اورکلاکشون کنی .
در ضمن بازی ها یکی یکی پچ اپدیتشون برای رایزن در حال منتشر میشود .

TechBaMohsen
08-06-17, 01:30
آقا محسن خلاصه بگم یدونه ای . از اینکه انقدر با حوصله جواب میدی آدم شرمنده میشه .
Only the registered members can see the linkاینجا مقایسه ی خوبی بین دو CPU داره که پیشنهاد می کنم چک کنید . با اینکه Intel توی تمام بنچمارک ها فریم بالاتری داشت به خاطر اینکه سیستم رو برای 5-6 سال میبندم هنوز ترجیح میدم سیستمی که اول معرفی کردید رو بگیرم ، به نظرتون با اورکلاک کردن Ryzen 1700 تا چه مقدار میشه فاصله رو کم کرد و تا چه فرکانسی میشه Ryzen رو اورکلاک کرد ؟
در ضمن فریم ریت بیشتر از 60 واقعا تاثیری توی اجرای بازی داره ؟ الان مثلا طبق مقایسه بازی ای مثل Rome II رو با فریم ریت بالای 100 اجرا کرده . بین 100 و 60 توی روانی بازی خیلی تفاوت هست ؟

سمت راست i7 7700 و سمت چپ Ryzen 1700 - به ترتیب در کیفیت های 1080 ، 720 و 4K . از کارت RX480 هم استفاده کرده .

1080p

155.1

109.4

1440p

142.1

101.3

4k

92.2

82.6

خواهش میکنم دوست عزیز.

قضیه ی فریم ریت و خرید گرافیک و سی پی یو اینه:
به مانیتورت نگاه کن،در مشخصاتش چی نوشته؟!
برای مثال در مشخصات مانیتور زیر نوشته Refresh Rate = 60Hz
یعنی این مانیتور در هر ثانیه فقط میتونه 60 فریم نمایش بده.
حالا سیستم شما 100 فریم تولید کنه،برسه به این مانیتور،فقط 60 فریم نمایش میده، بقیه ی 40 فریم اضافه حذف میشن و یجورایی هدر میرن.

حالا شما مثلا مقایسه بازی های رو نگاه کن نوشته یه بازی 150 فریم روی 7700K تولید کرده،همون بازی 100 فریم روی Ryzen تولید کرده، خب شما این بازی رو روی مانیتورت انجام بدی هردوتاش روی 60 فریم اجرا میشن!!
پس باقیش چی میشه؟! قدرت اضافه هدر میره!

چرا من پیشنهاد دادم کارت 1070 بگیرید؟! چون دقیقا قضیه ی رزولوشن هم همینه! مثلا شما یک ویدیو 4K یا همون 3840x2160 رو در یک مانیتور فول اچ دی یا همون 1920x1080 اجرا کنی، اون ویدیو با رزولوشن 1920x1080 نمایش داده میشه.
مهم مانیتوره!
کارت گرافیک بگیری که توی بنچمارک ها یک بازی ای رو در رزولوشن 3840x2160 راحت اجرا می کنه ،ولی وقتی رزولوشن مانیتور شما 1920x1080 هستش، چه اتفاقی میفته؟! تمام اونهمه قدرتی که کارت گرافیک داره برای رزولوشن عظیم 4K ، هدر میره و مجبوره بیاد روی رزولوشن پایین 1080 بازی رو براتون اجرا کنه.

بگذریم بحثش شاید پیچیده باشه...

قضیه هرتز بالاتر از 60 فریم، برای بازی های آنلاین عموماً مطرح هست برای کسانیکه چشم های حساسی دارن،بازی های حساسی انجام میدن و واسشون لحظه به لحظه بسیار بسیار اهمیت داره، میان ازمانیتور های بیشتر از 60هرتز استفاده میکنن، مانیتور 60 هرتز که توی بازار پره اکثرا 60 هرتز هستند. مانیتور 120 هرتز هم فکر میکنم داشته باشیم. مانیتور 144 هرتز جدیدا مُد شده.مانیتور 240 هرتز هم که داره میاد کم کم.
این هم تفاوتش بصورت ساده :
میبینی که در سرعت بالا در 60هرتز،کمی حالت محو داره، ولی در عکس پایینی که 144هرتز هستش، حالت واضح تری داره.
البته تفاوت بین 144 هرتز تا 60 هرتز واقعا هست، ولی نه تا این حد که تبلیغ میکنن.

برگردیم روی بحث شما...
===============

فریم ریت بیشتر از 60 واقعا تاثیری توی اجرای بازی داره ؟
بنظرم فریم ریت تا حداکثر 80 فریم کافی هست (من که گفتم مانیتور هامون 60 فریم بیشتر اجرا نمیکنه، پس چرا میگم 80 خوبه؟) چون توی بازی ها برخی مواقع تصویر خیلی زیاد سنگین و شلوغ پلوغ میشه و کارت گرافیک ممکنه توانایی نداشته باشه و شروع میکنه به افت فریم، البته افت فریم معمولا 10-20فریم هستش،برای همین بازهم همیشه بصورت ثابت بالاتر از 60 فریم و مانیتورتون بدون کوچکترین مکثی بازی رو نشون میده و شما احساس سردرد پیدا نمیکنی!

الآن اکثر بازی ها، یه قابلیت دارن که بازی رو روی 60 فریم یا فریم دلخواه قفل میکنن، و الباقی قدرت کارت گرافیک و سی پی یو رو، مصرف نمیکنن تا فشار و گرمایی به سیستم وارد نشه، چرا؟ چون میدونن یک مانیتور 60هرتز اصلا نمیتونه بیشتر از 60فریم اجرا کنه.

آقا امید هم در مورد آورکلاک توضیح دادن همون چیزی هستش که ایشون گفتن.راحت آور میشه تا 3.8گیگاهرتز بدون مشکل. اختلاف از این هم کمتر میشه.
موفق و سلامت باشید.:11():

Mars 22
09-06-17, 07:45
من میخوام سیستم رو تا 10 روز آینده ببندم . چند تا سوال دارم ممنون میشم راهنمایی کنید .

1- فرق CPU باکس و Tray چیه ؟ و آیا اگر Tray باشه گارانتی بهش تعلق می گیره یا نه . چون چک کردم دیدم Ryzen 1700x باکسه ولی Ryzen 1700 باکس نبود .

2- کدوم فروشگاه رو برای خرید و اسمبل معرفی می کنید ؟ کدوم بهتره و قابل اطمینان تره ؟

3- برای اورکلاک همین سیستم کافیه ؟

پیشنهاد می کنید تا چه فرکانسی اورکلاک کنم که ریسکی نباشه ؟

4 - در مورد پاور ، پاور 650 که معرفی کردید میتونه اورکلاک سیستم رو ساپورت کنه یا 80 تومن بیشتر بدم Cooler Master V750 80Plus Gold Full Modular رو بگیرم ؟

اگر نیاز نمیدونید همون 650 که خودتون پیشنهاد کردید رو بگیرم .
ممنون.

TechBaMohsen
09-06-17, 09:38
من میخوام سیستم رو تا 10 روز آینده ببندم . چند تا سوال دارم ممنون میشم راهنمایی کنید .

1- فرق CPU باکس و Tray چیه ؟ و آیا اگر Tray باشه گارانتی بهش تعلق می گیره یا نه . چون چک کردم دیدم Ryzen 1700x باکسه ولی Ryzen 1700 باکس نبود .

2- کدوم فروشگاه رو برای خرید و اسمبل معرفی می کنید ؟ کدوم بهتره و قابل اطمینان تره ؟

3- برای اورکلاک همین سیستم کافیه ؟

پیشنهاد می کنید تا چه فرکانسی اورکلاک کنم که ریسکی نباشه ؟

4 - در مورد پاور ، پاور 650 که معرفی کردید میتونه اورکلاک سیستم رو ساپورت کنه یا 80 تومن بیشتر بدم Cooler Master V750 80Plus Gold Full Modular رو بگیرم ؟

اگر نیاز نمیدونید همون 650 که خودتون پیشنهاد کردید رو بگیرم .
ممنون.

1)سی پی یو باکس، در جعبه هست، سی پی یو Tray در جعبه نیست، یه روکش پلاستیکی محافظ داره. هر دوتاش گارانتی دارن، از لحاظ کیفیت هیچ تفاوتی ندارن. اگر اشتباه نکنم اونهایی که X دارند، بدون باکس بودند و اونهایی که X ندارند، با جعبه هستند، یه بار زنگ بزنید بپرسید مطمئن بشید.

2) بنده از فروشگاه مقداد آی تی و لیون کامپیوتر هردوتاش سیستم خریدم، راضی بودم.مقداد یکم قیمتاش پایین تره.در حد 1-2درصد.

3) تا فرکانس 3.7 گیگاهرتز روی ولتاژ 1.25 ولت (البته بستگی به چیپ داره) ، براحتی 24/7 میتونید استفاده کنید دمای پردازنده هم در حالت معمول 40 درجه هستش با این ولتاژ که خوبه.
تا فرکانس 3.8 گیگاهرتز، هم شدنیه ولی فکر میکنم ولتاژ 1.34 بخواد برای استیبل شدن که زیاد ارزش نداره. تا فرکانس 3.95گیگاهرتز، بایستی واترکولر تهیه کنید و فرکانس روی 1.44 بایستی باشه که اصلا ارزش نداره این ریسک رو انجام بدید.
در حالت عادی نیازی به افزایش فرکانس نیست، هر موقع احساس کردید نیاز هست،اون موقع آورکلاک کنید. همینجوری برای کارهای روزمره آورکلاک روی فرکانس بالای بالا نزارید وقتی احتیاجی نیست چرا ولتاژ زیادی به سی پی یو بدیم که عمرش کمتر بشه؟ برای همین میگم.

4) بله پاور برای آورکلاک این سیستم، براحتی جوابگو هست. این پاور تا 110% لود هم تحمل داشته. شما با آورکلاک، توی ماکزیمم لود استفاده از کل منابع سیستم (سی پی یو،گرافیک روی حداکثر توان) ، به 400وات تا 450 وات مصرف میرسید.

درصورتیکه میخواید بیشتر از یک گرافیک تهیه کنید،اون موقع 750وات به کارتون میاد.

:11():

Mrp7
09-06-17, 12:10
مانیتوری که قصد تهیه دارید چه مدلی هست؟
سیستمی که اقا محسن معرفی کرد خیلی خوبه ولی بعضی از قطعاتشو میتونی ارزونتر بگیری و کارتتو 1080 تی ای بگیری یا مانیتور 2k به بالا بگیری چون سیستم معرفی شده برای 1080 به پایین باتلنک هستش
برای توتال وار مانیتور 2k و بالاتر بهتره چون جزئیات بالاتری رو میتونی ببینی
مانیتور زیر رو دارم خیلی مانیتور خوبی هست

Mars 22
09-06-17, 18:00
مانیتوری که قصد تهیه دارید چه مدلی هست؟
سیستمی که اقا محسن معرفی کرد خیلی خوبه ولی بعضی از قطعاتشو میتونی ارزونتر بگیری و کارتتو 1080 تی ای بگیری یا مانیتور 2k به بالا بگیری چون سیستم معرفی شده برای 1080 به پایین باتلنک هستش
برای توتال وار مانیتور 2k و بالاتر بهتره چون جزئیات بالاتری رو میتونی ببینی
مانیتور زیر رو دارم خیلی مانیتور خوبی هست

این سیستم رو برای 5-6 سال دارم میبندم و به خاطر همین یه مقدار قوی تر از مانیتور FullHD انتخاب کردم که در آینده جا برای ارتقا داشته باشه .

Mars 22
10-06-17, 16:15
1)سی پی یو باکس، در جعبه هست، سی پی یو Tray در جعبه نیست، یه روکش پلاستیکی محافظ داره. هر دوتاش گارانتی دارن، از لحاظ کیفیت هیچ تفاوتی ندارن. اگر اشتباه نکنم اونهایی که X دارند، بدون باکس بودند و اونهایی که X ندارند، با جعبه هستند، یه بار زنگ بزنید بپرسید مطمئن بشید.

2) بنده از فروشگاه مقداد آی تی و لیون کامپیوتر هردوتاش سیستم خریدم، راضی بودم.مقداد یکم قیمتاش پایین تره.در حد 1-2درصد.

3) تا فرکانس 3.7 گیگاهرتز روی ولتاژ 1.25 ولت (البته بستگی به چیپ داره) ، براحتی 24/7 میتونید استفاده کنید دمای پردازنده هم در حالت معمول 40 درجه هستش با این ولتاژ که خوبه.
تا فرکانس 3.8 گیگاهرتز، هم شدنیه ولی فکر میکنم ولتاژ 1.34 بخواد برای استیبل شدن که زیاد ارزش نداره. تا فرکانس 3.95گیگاهرتز، بایستی واترکولر تهیه کنید و فرکانس روی 1.44 بایستی باشه که اصلا ارزش نداره این ریسک رو انجام بدید.
در حالت عادی نیازی به افزایش فرکانس نیست، هر موقع احساس کردید نیاز هست،اون موقع آورکلاک کنید. همینجوری برای کارهای روزمره آورکلاک روی فرکانس بالای بالا نزارید وقتی احتیاجی نیست چرا ولتاژ زیادی به سی پی یو بدیم که عمرش کمتر بشه؟ برای همین میگم.

4) بله پاور برای آورکلاک این سیستم، براحتی جوابگو هست. این پاور تا 110% لود هم تحمل داشته. شما با آورکلاک، توی ماکزیمم لود استفاده از کل منابع سیستم (سی پی یو،گرافیک روی حداکثر توان) ، به 400وات تا 450 وات مصرف میرسید.

درصورتیکه میخواید بیشتر از یک گرافیک تهیه کنید،اون موقع 750وات به کارتون میاد.

:11():

سلام محسن جان

شرمنده این چند روزه خیلی وقتتون رو گرفتم .

من با فروشگاه لیون تماس گرفتم و مشخصات سیستم بالا رو دادم . بهم گفتن برای اور کلاک واتر کولر بگیرم و با اسمبل ، نصب ویندوز ، درایو و آپدیت بایوس قیمت 7600 . ولی من در حال حاضر بودجم 7 تومنه .

اول اینکه واترکول واقعا نیازه ؟ با توجه به اینکه قصد اور کلاک دارم ؟

میخواستم ببینم اگر هارد رو 2 ترا بردارم . چه تغییرات دیگه ای میتونم توی قطعات کم اهمیت تر ظاهری مثل کیس بدم تا در کل به 7 میلیون برسم ولی اصلا تاثیری توی راندمان و قدرت سیستم نذاره ؟

16 گیگ رم برای بازی های حال حاضر کافی نیست ؟ ( در آینده مطمئنا به 32 ارتقا میدم )

ممنون میشم جواب بدید و اگر تغییری توی قطعات دادید جایگزین خوبی براشون انتخاب کنید .

TechBaMohsen
10-06-17, 20:04
سلام محسن جان
شرمنده این چند روزه خیلی وقتتون رو گرفتم .
من با فروشگاه لیون تماس گرفتم و مشخصات سیستم بالا رو دادم . بهم گفتن برای اور کلاک واتر کولر بگیرم و با اسمبل ، نصب ویندوز ، درایو و آپدیت بایوس قیمت 7600 . ولی من در حال حاضر بودجم 7 تومنه .
اول اینکه واترکول واقعا نیازه ؟ با توجه به اینکه قصد اور کلاک دارم ؟
میخواستم ببینم اگر هارد رو 2 ترا بردارم . چه تغییرات دیگه ای میتونم توی قطعات کم اهمیت تر ظاهری مثل کیس بدم تا در کل به 7 میلیون برسم ولی اصلا تاثیری توی راندمان و قدرت سیستم نذاره ؟
16 گیگ رم برای بازی های حال حاضر کافی نیست ؟ ( در آینده مطمئنا به 32 ارتقا میدم )
ممنون میشم جواب بدید و اگر تغییری توی قطعات دادید جایگزین خوبی براشون انتخاب کنید .
خواهش می کنم، سوال که عیب نیست.

بستگی به آورکلاکت داره اگر میخوای بیشتر از 3.7 گیگاهرتز بری بالا، آره نیاز به کولینگ بهتری داری. دیگه هرچقدر قدرت بیشتری بخوای بایستی پول بیشتری هم پرداخت کنی.
ولی من که گفتم آورکلاک تا 3.7 خب مشکلی نیست ولی از 3.7 تا 4 بصورت تصاعدی ولتاژ رو باید ببری بالا و به همون اندازه عمر سی پی یو کاهش پیدا میکنه و دما افزایش پیدا میکنه و قیمت کولر هم میره بالا. اگر قصدت روی 3.7 گیگاهرتز هست،نه اصلا لازم نیست کولر خاصی بخری.

یدور دیگه از اول چک میکنم ببینم چی نیاز داری و اینها... این سیستم زیر 7 میلیون هستش و جا برای ارتقای رم هست نگران نباش.
قدرتش یکم حتی بهتر هم شده بخاطر بسامد بیشتر گرافیک، و خنک کننده ی بهتر سی پی یو، و بسامد بیشتر رم:

قطعات:

Gskill Ripjaws V 16GB 8GBx2 3000Mhz CL15 DDR4
ZOTAC GTX 1080 AMP! Extreme 8GB GDDR5X
Cooler Master V650 80Plus Gold Full Modular PSU
WD Blue 4TB 64MB Buffer HDD
Cooler Master Hyper 212 LED Turbo CPU Cooler
Cooler Master MasterBox 5t Case

قیمت حدود 7 میلیون تومان

مقدار 16گیگ رم با باس 3000 و لیتنسی 15 ، واقعا عالیه.مارک خوبی هم هست.جا برای ارتقاء تا 32گیگ هم هست.
این گرافیک بتازگی تخفیف خورده قیمتش خیلی خوب شده.
سی پی یو کولر هایپر 212 البته 2فن ـه هست که قدرت کولینگ خوب و نویز پایینی داره، با این میتونی راحت روی 1.344 ولت سی پی یو رو نگه داری و دما هم پایین باشه.روی ولتاژ 1.344 سی پی یو رو قفل کن، بعد با تست پرایم95 ، ولتاژ رو از 3.8 گیگاهرتز تا 3.9گیگاهرتز تست کن ببین روی کدومشون پایدار هست. اگر روی 3.9 پایدار بود که چه عالی! شاید هم تونستی بری روی 4گیگاهرتز با دمای مناسب.کاملا آزمون و خطایی هستش.باید تست کنی.ولی صد در صد 3.7گیگاهرتز روی دمای عالی خواهی داشت. این کولر، براکت AM4 هم داره و هماهنگه (اگر خواستی زنگ بزن مطمئن شو ولی توی مشخصاتش نوشته که به AM4 میخوره)

این ویدیو رو نگاه کن:

موفق باشی دوست عزیز. مشکلی چیزی داشتی بپرس:11():

Mars 22
10-06-17, 20:44
محسن جان کارتی که معرفی کردید از MSI Gaming X بهتر و عمری تره ؟

اگر هارد رو 2 ترا بگیرم و رم رو 16 ولی سیستم رو روی همون چیزی که قبلا پیشنهاد دادید نگه دارم حدودا چقدر قیمت پایین میاد ؟

TechBaMohsen
10-06-17, 20:49
محسن جان کارتی که معرفی کردید از MSI Gaming X بهتر و عمری تره ؟

اگر هارد رو 2 ترا بگیرم و رم رو 16 ولی سیستم رو روی همون چیزی که قبلا پیشنهاد دادید نگه دارم حدودا چقدر قیمت پایین میاد ؟
تا 6.5 میشه کاهش داد.
کیفیت هر دوکارت که عالیه، ولی این گرافیک کمی قدرتمند تره
میتونید پاور رو 120تومن،کیس رو 220تومن،هارد رو 200تومن، ارزونتر بخرید، حتی میشه سی پی یو کولر هم نخرید (155تومن)
میشه تا 6.400فکر کنم کاهش داد.

Mars 22
10-06-17, 21:22
محسن جان همونطور که گفتم ترجیح میدم قدرت سیستم اصلا کمتر نشه یا قطعه ای بگیرم که ریسکی باشه . پاور رو همون که شما گفتید یعنی 650 نگه میدارم ، هارد رو 2 ترا و رم رو 16 کنید . بین این دو کارت گرافیک هم هر کدوم که فکر می کنید مطمئنتره رو معرفی کنید . کیس هم اگر نمونه ی مشابه اقتصادی تری که دو تا فن روش داره معرفی کنید طوری که جمع کلش حدود 6700-6600 بشه تا با اسمبل و ... به 7 تومن برسه . اگر محبت کنید یه عکس از لیست قطعاتی که گفتم بذارید بی نهایت ممنون میشم ، چون میخوام همین عکس رو برای لیون بفرستم اسمبل کنه .

TechBaMohsen
10-06-17, 22:08
محسن جان همونطور که گفتم ترجیح میدم قدرت سیستم اصلا کمتر نشه یا قطعه ای بگیرم که ریسکی باشه . پاور رو همون که شما گفتید یعنی 650 نگه میدارم ، هارد رو 2 ترا و رم رو 16 کنید . بین این دو کارت گرافیک هم هر کدوم که فکر می کنید مطمئنتره رو معرفی کنید . کیس هم اگر نمونه ی مشابه اقتصادی تری که دو تا فن روش داره معرفی کنید طوری که جمع کلش حدود 6700-6600 بشه تا با اسمبل و ... به 7 تومن برسه . اگر محبت کنید یه عکس از لیست قطعاتی که گفتم بذارید بی نهایت ممنون میشم ، چون میخوام همین عکس رو برای لیون بفرستم اسمبل کنه .
قدرت سیستم اصلا کم نمیشه نگران نباش.
اوکی با همون کیفیت خوب، فقط هارد 2ترا شد و کیس دیپ کول گرفتیم، خداوکیلی کیس خوبیه اگر حساسیت خیلی خاصی نداشته باشی.

قطعات:

Cooler Master Hyper 212 LED Turbo CPU Cooler - Black
Cooler Master JetFlo LED 120mm Case Fan - Blue

نکته:

به کسیکه میخواد اسمل کنه بگو : فن "جت فلو" که برای کیس سفارش دادیم رو در جلوی کیس قرار بده و فنی که روی کیس هست در جلو، برداره و بزاره بالای کیس.دست به فن پشتی هم لازم نیست بزنه. فن کیس خودش آبی رنگ هست واسه همین جت فلو رو آبی رنگ سفارش دادیم و فن سی پی یو رو بجای قرمز، مشکی رنگ سفارش دادیم.
اون کولر سی پی یو رو هم میتونی جدا بفروشی،یا بگو از قیمت کم کنن، یه 50-60تومنی قیمتش هست فکر میکنم، شاید هم بیشتر.

اسمبل معمولا 50تومن هست.
ارسالش هم اگر با تیپاکس که صد در صد مطمئن و بیمه و سریع هستش سفارش بدی، کیس 30 تومن درمیاد، بقیه ی لوازم هم بین 25 تا 30 تومن.
ماکزیمم 150تومن خرج اضافه بر قیمت کیس در میاد.
بقیه اش هم اگر دلت خواست سر فرصت موس و کیبورد و موس پد سفارش بده.سری Cougar خوب هستند.

امیدوارم خرید خوبی داشته باشی.:11():
وجداناً دیگه این آخرین انتخابت باشه ها، کمرم شکست:1. (38):

Mars 22
10-06-17, 22:31
قدرت سیستم اصلا کم نمیشه نگران نباش.
اوکی با همون کیفیت خوب، فقط هارد 2ترا شد و کیس دیپ کول گرفتیم، خداوکیلی کیس خوبیه اگر حساسیت خیلی خاصی نداشته باشی.

قطعات:

Cooler Master Hyper 212 LED Turbo CPU Cooler - Black
Cooler Master JetFlo LED 120mm Case Fan - Blue

نکته:

به کسیکه میخواد اسمل کنه بگو : فن "جت فلو" که برای کیس سفارش دادیم رو در جلوی کیس قرار بده و فنی که روی کیس هست در جلو، برداره و بزاره بالای کیس.دست به فن پشتی هم لازم نیست بزنه. فن کیس خودش آبی رنگ هست واسه همین جت فلو رو آبی رنگ سفارش دادیم و فن سی پی یو رو بجای قرمز، مشکی رنگ سفارش دادیم.
اون کولر سی پی یو رو هم میتونی جدا بفروشی،یا بگو از قیمت کم کنن، یه 50-60تومنی قیمتش هست فکر میکنم، شاید هم بیشتر.

اسمبل معمولا 50تومن هست.
ارسالش هم اگر با تیپاکس که صد در صد مطمئن و بیمه و سریع هستش سفارش بدی، کیس 30 تومن درمیاد، بقیه ی لوازم هم بین 25 تا 30 تومن.
ماکزیمم 150تومن خرج اضافه بر قیمت کیس در میاد.
بقیه اش هم اگر دلت خواست سر فرصت موس و کیبورد و موس پد سفارش بده.سری Cougar خوب هستند.

امیدوارم خرید خوبی داشته باشی.:11():
وجداناً دیگه این آخرین انتخابت باشه ها، کمرم شکست:1. (38):

خیلی آقایی محسن جان . والا من میخواستم همون قبلی رو سفارش بدم ولی قیمتش خیلی بالا شد .

همین رو میبندم و عکسش رو حتما اینجا میزارم . فقط برای گیمینگ ویندوز 10 خوبه یا 7 ؟ منظورم اینه که ویندوز 10 فایل ها و گیم های قدیمی رو اجرا می کنه ؟

نیازی به واتر کولینگ نیست به جای فنی که پیشنهاد کردید ؟

TechBaMohsen
10-06-17, 23:30
خیلی آقایی محسن جان . والا من میخواستم همون قبلی رو سفارش بدم ولی قیمتش خیلی بالا شد .

همین رو میبندم و عکسش رو حتما اینجا میزارم . فقط برای گیمینگ ویندوز 10 خوبه یا 7 ؟ منظورم اینه که ویندوز 10 فایل ها و گیم های قدیمی رو اجرا می کنه ؟

نیازی به واتر کولینگ نیست به جای فنی که پیشنهاد کردید ؟
خواهش میکنم:give_rose:
فعلا فقط ویندوز 10 میتونی نصب کنی روی این سیستم، سیستم های جدید با ویندوز 10 فقط کار میکنن (البته میشه با ترفند هایی ویندوز7 نصب کرد ولی دردسر داره)
نه مشکلی نیست بنظرم، بازی های مختلفی من اجرا کردم شده. جنرالز که مال سال 2003 بود و وارکرفت، اجرا شد ولی باید تست کنی. بهرحال بعید میبینم مشکلی داشته باشی.

نه، نیازی به واتر کولینگ نیست، یک اینکه بسامد کاری رو 3.8گیگاهرتز نگه دار، طرفی که ازش پرسیدی تصور کرده شما آورکلاکر هستی که قراره سی پی یو رو تا لب مرز برسونی. نه اصلا نیازی نیست.
نکته بعدی اینکه خیلی از واترکولر های بی کیفیت و سطح پایین، ضعیف تر از خیلی از ایر کولر های سطح بالا، عمل میکنن!

نکته بعدی در مورد واترکولر که بشدت بهش وابسته هست، طول رادیات هستش، واتر کولر 120میلیمتری کم کیفیت رو میشه براحتی با ایر کولر هم قیمت خودش، شکست داد.

دلیلش هم برمیگرده به این قضیه که سرعت انتقال گرما در فلزات سریعتر از آب هست، ولی حجم گرمایی که آب میتونه دریافت کنه تا دماش بره بالا، بیشتر از فلز هست. برای همین واسه خنک کردن توسط آب بهتره واتر کولر طویل تر باشه تا آب فرصت کافی برای جذب و دفع گرماش رو داشته باشه.

نَشتی، یکی از بدی های واترکولر هست که خییییلی کم رخ میده، ولی اگر یکبار رخ داد، کافیه که با سیستمتون خداحافظی کنید. برای همین واترکولر سطح پایین بنده پیشنهاد نمیدم به کسی.

بحثش کمی پیچیده هستش و من در سطح مبتدی اطلاعاتی داشتم که امیدوارم به درد شما بخوره:11():.

moji07
11-06-17, 01:58
در تکمیل صحبت های آقا محسن عرض کنم
یه دلیل دیگه هم که برای انتخاب واترکولر مدار بسته به جای ایر کولر میشه آورد خنک نگه داشتن هوای کیس هست و استفاده از کارت گرافیک های توان مصرفی بالا هست که طراحیشون طوری هست که هوا رو از داخل کیس میگیرن و بیرون کیس میدن بیرون هوای گرم رو. مثل طراحی های مرجع کارت های بالا رده nvidia و amd. چون توی اون کیس ها استفاده از واتر کولینک به جای ایر کولینگ هوای داخل کیس رو خنک تر نگه میداره و باعث افزایش کارایی/ اورکلاک پذیری گرافیک میشه.
ولی کارت گرافیکی که انتخاب کردین طراحی خنک کنندش اینگونه نیست و قسمتی از اگزوز داخل کیس هست.
زیر 300 تومن هزینه هم فکر میکنم ایرکولینگ برای پردازنده و فن برای کیس کارایی بالاتری داشته باشه در کل.
212 evo هم نسبت به قیمتش کارایی خیلی خوبی داره مخصوصا برای 1700 که کولر wraith max روش نیست و wraith spire خیلی حرفی برای گفتن نداره. با 212evo تا 4 گیگاهرتز هم میشه بالا برد بدون مشکل به احتمال زیاد. 3.9 تقریبا قطعیه.
البته اگه روی دمای قطعات وسواس دارید که زیر 70 یا 60 یا ... بمونه با این کولر شاید به اون دماها نرسید توی فشار کاری بالا مثلا بنچمارک / رندر / فشرده سازی و ...
اگه سیستم رو برای بازی میخواید با دمای پردازنده به مشکل نمیخورید و دما حدود 35 درجه اختلاف با محیط پایدار میشه (مثلا دمای خونه 25 دمای پردازنده 60). مگر اینکه بازی رو با کیفیت پایین و فریم ریت خیلی بالا (مثلا بالای 100) بخواید اجرا کنید که فشار روی پردازنده بیشتر بشه در اون صورت شاید تا 50 درجه اختلاف با دمای محیط هم ببینید.

در مورد رم توی گزینه هایی که تو لیون 2 تا 8 گیگی موجود داشت انتخاب خوبی هست همین ولی اگه بتونید کیتی که چیپ حافظش samsung b-die باشه و فرکانس 3200-3600 تهیه کنید با سیستم های ryzen برای گیمینگ بازدهی یهتری داره اگه قیمتش خیلی بالا نره
تو این صفحه لیستش هست

Mars 22
14-06-17, 17:36
سلام دوستان

سیستم امروز به دستم رسید . انشاالله بزودی عکساش رو میزارم .

فقط ، این ویندوزش 10 هست و من اصلا بلد نیستم باهاش کار کنم . ممنون میشم در مورد اورکلاک کردن ، کنترل فن ها ( از طریق کیس ) و کلا کارهای اولیه ای که باید بدونم راهنماییم کنید .

با تشکر از همتون

moji07
14-06-17, 19:41
بهتره اولین کاری که میکنید آپدیت کردن بایوس باشه. آخرین نسخه رو از سایت خودش بگیرید :
Only the registered members can see the link-bios

برای نظارت بر روی کارکرد سیستم برنامه hwinfo64 قسمت sensor رو پیشنهاد میکنم:

برای اورکلاک خودکار مادربردتون گزینه هایی داره داخل بایوس. دوستانی که با بردهای msi کار کردن بهتر میتونن راهنمایی کنن

اگه به این سایت دسترسی ندارید از این لینک ها استفاده کنید:
Only the registered members can see the link %20MSI%20B350%20Tomahawk%20step%20by%20step%20for% 20beginners%20-%2822%29.mp4
Only the registered members can see the link oler%20On%20MSI%20B350%20Tomahawk%20-%20After%20Build%20Log%20and%20Overclocking%20-%2822%29.mp4
Only the registered members can see the link on%20MSI%20Tomahawk%20B350%20step%20by%20step%20on %20stock%20cooler.%20-%2822%29.mp4

بعد از اورکلاک کردن هم برای تست پایداری از این برنامه میتونید استفاده کنید :
برنامه aida64 هم خوبه ولی کرک شده هست و فکر میکنم اینجا نمیشه لینکش رو گذاشت. سرچ کنید پیدا میشه

ramin1000
14-06-17, 19:48
سلام دوستان

فقط ، این ویندوزش 10 هست و من اصلا بلد نیستم باهاش کار کنم . ممنون میشم در مورد اورکلاک کردن ، کنترل فن ها ( از طریق کیس ) و کلا کارهای اولیه ای که باید بدونم راهنماییم کنید .

با تشکر از همتون

با برنامه Hard Disk Sentinel Pro می تونی هارد رو تست کنی

با برنامه speccy می تونی دمای قطعات رو ببینی

برنامه های cpu-z و gpu-z و ssd-z هم هستن

برنامه AIDA64 هم هست

می تونی عکساشون رو هم بذاری

اگه اجازه بدی من با برنامه teamviewer بیام تو سیستمت و ببینم تو مالتی تردینگ چطور کار می کنه

فقط باید مرورگر کروم آخرین نسخه رو داشته باشی

اگه قبول می کنی ایمیلم رو تو پیام خصوصی برات بفرستم که یوزر و پسورد رو برام ارسال کنی

AMD>INTEL
14-06-17, 20:19
سلام دوستان

با تشکر از همتون

برای آموزش ویندوز 10 مطالب و آموزش های فارسی زیاد هست میتونید استفاده کنید .
AIDA64 برای تست پایداری مناسب هست .

Mars 22
14-06-17, 20:20
سلام

ممنون از جوابتون .

این سیستمم فعلا به نت وصل نیست .مشکل اصلی من الآن اینه که ویندوز 10 اصلا بازی ها رو اجرا نمی کنه . من سیستمم الآن بایوسش آپدیت شده هست .

سوالم اینه که اگر ویندوز 7 نصب کنم دقیقا چه مشکلاتی رو به وجود میاره و آیا روی عملکرد سیستم تاثیر میزاره یا خیر و از همه مهمتر آپدیت بایوسم میپره ؟

moji07
14-06-17, 20:29
بایوس ارتباط چندانی با سیستم عامل نداره و سیستم عامل روی بایوس تاثیر نمیزاره. بایوس ولی میتونه روی سیستم عامل تاثیر بزاره. یعنی اگه بایوس و پردازنده سازگار باشند لینوکس هم میتونید بدون مشکل نصب کنید.
به شدت توصیه میکنم که ویندوز 7 رو جایگزین نکنید. هم امنیت سیستم پایین میاد هم سازگاری با برنامه ها و کارایی مخصوصا در آینده تاثیر زیادی داره.
برای رفع مشکل اجرا نشدن بازی ها directx و Microsoft Visual C++ Redistributable و .net framework 3.5 رو دانلود و نصب کنید
درایور کارت گرافیک رو هم نصب یا آپدیت کنید. ترجیحا از device manager خود ویندوز
البته اگه سیستم به نت وصل نیست همه اینها رو میتونید از دانلود کنید و روی اون سیستم نصب کنید به صورت آفلاین. تو سایت های فارسی هم سرچ کنید به نتایج خوبی میرسید

TechBaMohsen
14-06-17, 20:47
سلام

ممنون از جوابتون .

این سیستمم فعلا به نت وصل نیست .مشکل اصلی من الآن اینه که ویندوز 10 اصلا بازی ها رو اجرا نمی کنه . من سیستمم الآن بایوسش آپدیت شده هست .

سوالم اینه که اگر ویندوز 7 نصب کنم دقیقا چه مشکلاتی رو به وجود میاره و آیا روی عملکرد سیستم تاثیر میزاره یا خیر و از همه مهمتر آپدیت بایوسم میپره ؟
سلام.
مبارکت باشه دوست گلم.:give_rose:

برای شروع، برو داخل بایوس، در قسمت Hawrdware Monitor بزن:
گزینه سمت راست وسط هستش (در قسمت Advanced)

کنترل فن ها رو میتونی به دست بگیری.اگر بلد نیستی، روی تمام فن ها برو و دکمه ی Smart رو بزن.خودش بر اساس دمای سیستم کنترلشون میکنه.

همه ی اینکارها رو توی ویندوز هم میتونی انجام بدی با نرم افزار خود msi command center

برای نصب ویندوز7 هم، شما نرم افزار Msi Smart Tool رو نصبش کن. این نرم افزار میاد، ایمیج ویندوز7 رو ( فایل ISO) از شما میگیره، یه یو اس بی هم به سیستم وصل میکنی، دقیقا مثل نرم افزار Rufos میاد درون یو اس بی ویندوز میریزه جوریکه قابل نصب باشه روی رایزن و کیبی لیک.

البته من نصب نکردم اطلاعی هم ندارم. شما با مسئولیت خودت ریسک کن! نگران نباش فوق فوقش ویندوز7 بالا نمیاد مجبوری دوباره ویندوز10 نصب کنی.

نکته آخر اینکه، تمام نرم افزار هاشو میتونی از
Only the registered members can see the link-utility&Win10 64
دانلود کنی.
برای ویندوز7 هم داره.
بهیچوجه هم 32 بیت نصب نکن.فقط 64بیت.

موفق باشی،:11():

Mars 22
14-06-17, 20:52
سلام محسن جان ، ممنون .

من سی دی شرکتی ویندوز 7 رو دارم که قبلا روی سیستم قبلیم وصل بوده و مشکلی هم نداشته .

موقع سفارش گفتم خودشون ویندوز رو نصب کنن و بایوس رو آپدیت کنن ولی متاسفانه ویندوز 10 هیچ بازی ای رو لالا نمیاره .

خودم خیلی خیلی با ویندوز 7 راحت ترم ولی نمیدونم که با توجه به سیستمم چه معایبی میتونه داشته باشه که توسط دوستان توصیه نمیشه . نظر شما چیه ؟ با توجه به اینکه ویندوز 7 آلتیمیت دارم ؟

نظر شما چیه ؟

AMD>INTEL
14-06-17, 20:54
سلام

ممنون از جوابتون .

همون ویندوز 10 بازی ها را اجرا میکنه
اگر نرم افزارهای پیش نیاز گیمینگ نصب شود . که دوستمون در پست 43 گفت

Mars 22
14-06-17, 21:10
همون ویندوز 10 بازی ها را اجرا میکنه
اگر نرم افزارهای پیش نیاز گیمینگ نصب شود . که دوستمون در پست 43 گفت

من نرم افزارها رو نصب میکنم و نتیجش رو اینجا میزارم .

نرم افزارهای گفته شده رو هم برای کنترل فن ها ، دما و اورکلاک نصب می کنم .

AMD>INTEL
14-06-17, 21:13
من نرم افزارها رو نصب میکنم و نتیجش رو اینجا میزارم .

نرم افزارهای گفته شده رو هم برای کنترل فن ها ، دما و اورکلاک نصب می کنم .

برنامه را عملکرد بهتر از سایت سازنده دریافت کنید .

TechBaMohsen
14-06-17, 21:35
سلام محسن جان ، ممنون .

من سی دی شرکتی ویندوز 7 رو دارم که قبلا روی سیستم قبلیم وصل بوده و مشکلی هم نداشته .

موقع سفارش گفتم خودشون ویندوز رو نصب کنن و بایوس رو آپدیت کنن ولی متاسفانه ویندوز 10 هیچ بازی ای رو لالا نمیاره .

خودم خیلی خیلی با ویندوز 7 راحت ترم ولی نمیدونم که با توجه به سیستمم چه معایبی میتونه داشته باشه که توسط دوستان توصیه نمیشه . نظر شما چیه ؟ با توجه به اینکه ویندوز 7 آلتیمیت دارم ؟

نظر شما چیه ؟
ویندوز 7 آلتیمیت آپدیت آخرش رو میتونی نصب کنی، اتفاق بدی نمی افته، ولی ویندوز10 به مراتب خیلی زیاد بهتر ساخته شده.خوش ساخته، سرعت خوبی داره، و خیلی زیاد شبیه به ویندوز7 هستش. اگر بتونی نقل مکان کنی از 7 به 10 عالیه.

ولی اگر میخوای تست کنی یه مدت،مشکلی نیست میتونی 7 نصب کنی فکر میکنم شدنی باشه ولی من تست نکردم روی سیستم رایزنم.

ویندوز10 تمام بازی های مختلفی که من نصب کردم رو اجرا کرده.ولی همونطور که دوستمون گفتند بهتره پیش نیاز بازی ها رو حتما نصب کنی.بازی ها رو بصورت Run as admin اجرا کن.نیازی هم به نسخه اصلی نداره.

توضیحات دوستامون عالی بودن،توصیه میکنیم روی همین ویندوز10 باقی بمونید.نسخه پرو عالیه.آپدیت آخر رو همیشه نصب کنید و همیشه نسخه 64 بیت

ramin1000
15-06-17, 02:00
سلام محسن جان ، ممنون .

نظر شما چیه ؟

من نظرم اینه که شما ویندوز 7 رو نصب کن که به تکامل خودش رسیده و یه مدت باهاش کار کن ببین چطوریه خطایی اگه داد اینجا مطرح کن ببینیم راه حلی واسش پیدا می شه یا نه

اگه بعد از مدتی به این نتیجه رسیدی که ویندوز 7 سازگاری نداره آخرین نسخه ویندوز 10 رو روش نصب کن

من خودم ویندوز 10 رو نصب کردم گفتم صد رحمت به ویستا

فرمت کردم همون ویندوز 7 رو نصب کردم و انصافا باهاش حال می کنم یعنی بعد از نصب ویندوز 10 قدر ویندوز 7 رو خیلی بیشتر می دونم

مگه اینکه مایکروسافت یه تجدید نطری درباره رابط کاربری و ظاهر ویندوز 10 بکنه و فکر می کنم که حتما تغییراتی رو در ویندوز 10 در اینده خواهیم دید

AMD>INTEL
15-06-17, 03:30
نصب ویندوز 7 برای پردازنده های رایزن توصیه نمیشود . چون از سمت مایکروسافت اجازه نصب اپدیت های مهم داده نمیشود . همچنین درایورها و بهینه ساز های و پچ های شرکت AMD هم مشکل خواهید داشت .
در تمام دنیا گیمرها و سایر کاربران به دلیل پشتیبانی نرم افزاری و سخت افزاری کامل ویندوز 10 به این ویندوز مهاجرت کردند .پس این اجرانشدن بازی ها چند حالت بیشتر ندارد یا ویندوز 10 نصب شده روی سیستم شما نسخه قدیمی است یا برنامه های پیش نیاز اجرای گیم ها را روی سیستم شما نصب نیست .
از نظر ابعاد امنیتی و تهدید ها هم ویندوز 7 به شدت آسیب پذیر است .
اما روش عملکرد نصب ویندوز 7 کمی پیچیده هست برای پردازنده های رایزن . در لینک زیر مراحل نصب ویندوز 7 را بر روی پردازنده های رایزن مشاهده می کنید .
How To Get Ryzen Working on Windows 7 x64 (Only the registered members can see the link)

Mars 22
15-06-17, 04:06
چند عکس از سیستم :

Mars 22
15-06-17, 05:25
سلام ، مشکل اجرای بازی ها تا حدودی حل شد .

تا الآن از بازی Total War Rome II روی آخرین کیفیت benchmark گرفتم بدون هیچ اورکلاکی میانگین fps 90 بود که راضی کنندست .

دوستان فقط یه چیزی ، من از لیون سیستم گرفتم و برام ارسال کردن . اما کارتن مادربورد رو نفرستادن !

ramin1000
15-06-17, 06:24
جعبه مادربرد رو حتما بگو برات بفرستن چون مهمه

الان کدوم ویندوز رو روی سیستم جدید نصب کردی

از سایت زیر برنامه speccy رو دانلود کن و برنامه رو باز کن و از صفحه اولش یعنی قسمت summary یک عکس بذار دمای قطعات ببینیم چطوریه (حجمش زیاد نیست)

لینک (Only the registered members can see the link)

Mars 22
15-06-17, 06:58
جعبه مادربرد رو حتما بگو برات بفرستن چون مهمه

الان کدوم ویندوز رو روی سیستم جدید نصب کردی

از سایت زیر برنامه speccy رو دانلود کن و برنامه رو باز کن و از صفحه اولش یعنی قسمت summary یک عکس بذار دمای قطعات ببینیم چطوریه (حجمش زیاد نیست)

لینک (Only the registered members can see the link)

همون ویندوز 10 رو نگه داشتم . مشکل اجرای بازی ها هم تا حدودی حل شده .

فن ها رو هم همش رو روی اسمارت گذاشتم .

الآن که هیچ برنامه ای اجرا نشده دمای CPU توی بایوس 49 و مادربوورد 39 هست .

دمای قطعات باید چند باشه ؟ چه دمایی مشکل درست می کنه ؟

TechBaMohsen
15-06-17, 07:05
چند عکس از سیستم :

به بـــــه!!!! مبارکه مبارکه!!! خوشحال شدم، خرید خیلی خوبی هستش دوست عزیز.:give_rose::great:

برای کارتن مادربورد هم تماس بگیری مشخصات مادربورد و تاریخ خرید رو بگی واست میفرستن.
دوس داشتی در مورد تفاوت عملکرد و تجربه کاریت در مقایسه با سیستم قبلیت هم بنویس.
امیدوارم مشکلی با سیستم نداشته باشی، سوالی چیزی هم داشتید در خدمتیم.:1. (31)::11():

Mars 22
15-06-17, 07:18
به بـــــه!!!! مبارکه مبارکه!!! خوشحال شدم، خرید خیلی خوبی هستش دوست عزیز.:give_rose::great:

برای کارتن مادربورد هم تماس بگیری مشخصات مادربورد و تاریخ خرید رو بگی واست میفرستن.
امیدوارم مشکلی با سیستم نداشته باشی، سوالی چیزی هم داشتید در خدمتیم.:1. (31)::11():

سلام محسن جان . خیلی ممنون .

به جاز کارتن کارت گرافیک ، فن پردازنده ، هارد SSD و پاور بقیه کارتن ها رو نفرستادن .

اینا رو الآن با برنامه ای که رامین تو پست بالا گذاشت گرفتم :

20368

فقط یک چیزی محسن جان . چرا گرافیک رو زده 4095 مگابایت نه 8 ؟

Mars 22
15-06-17, 07:23

به جاز کارتن کارت گرافیک ، فن پردازنده ، هارد SSD و پاور بقیه کارتن ها رو نفرستادن .

2036820368

توی بنچمارک Rome II هم مموری رو زده بود 3750 مگابایت 1 مگه نباید 8000 باشه ؟

ramin1000
15-06-17, 07:32

2036820368

توی بنچمارک Rome II هم مموری رو زده بود 3750 مگابایت 1 مگه نباید 8000 باشه ؟

نمی دونم چرا دمای سی پی یو رو نشون نمیده فکر می کنم اگه از گزینه های سمت راست روی cpu کلیک کنی دمای هسته ها رو جدا نشون میده

برای سی پی یو از CPU-Z و برای گرافیک از GPU-Z و برای اس اس دی از SSD_Z استفاده کن و ازشون عکس بذار اگه زحمتی نیست اول هم GPU-Z رو دانلود کن که خیالت راحت بشه

دمای گرافیک هم خیلی خوبه و کلا دمای همه قطعات خوبه

فکر می کنم دمای سی پی یو اگه کمتر بود خیلی روی کارایی تاثیر داشت ولی باید تعداد هسته ها رو هم در نظر گرفت

TechBaMohsen
15-06-17, 07:45

20368

خداروشکر.

ببین، برنامه ها ممکنه همخوانی با کارت گرافیک نداشته باشن و اینجوری نمایش بدن. راستی، درایور کارت گرافیک nVidia آخرین ورژن رو نصبش کن.اول با نرم افزار ddu درایور کارت گرافیک رو پاک کن (بایستی بری روی حالت Safemode) و سپس آخرین ورژن درایور انویدیا رو دانلود و نصب کن. شاید باگ باشه یا بازیت خیلی قدیمی باشه هماهنگی نداشته باشه، شما بازی بتلفیلد1 نصب کن ببین مشکلی داخلش داری؟ مطمئن باش مشکلی نخواهی داشت و هیچ مدل از 1080، 4گیگ رم نداره،همشون 8گیگ رم gddr5x دارند.
همونطور که دوستمون گفتن،از GPU-Z استفاده کن که خیالت راحت باشه،اطلاعاتش دقیق تره. برای سی پی یو هم از Cpu-Z،توی گوگل سرچ کن دانلودشون رو، واست میاد حجمشون هم خیلی کمه.
تعداد هسته بسامد،دما و ... رو مو به مو واست نشون میدن.در Cpu-Z مقدار رم رو هم نمایش میده.

از نرم افزار Passmark PerformanceTest 8.0 Build 1054 استفاده کن برای بنچمارک گرفتن.تک تک قطعات کامپیوترت رو واست چک میکنه و بنچمارک میگیره و با بقیه میتونی مقایسه کنی.
موفق باشی.:11():

Mars 22
15-06-17, 08:30
ممنون .

CPU-Z رو گرفتم . اطلاعات درست رو آورد .

فقط محسن جان دمای مناسب و عادی برای قطعات اصلی باید چند باشه و از چند به بد خوب نیست ؟

یه دکمه ی فن روی کیس هست که روی سه حالت کند ، متوسط و تند هست . اون فن برای کجاست و روی چه سرعتی بزارم ؟

TechBaMohsen
15-06-17, 08:45
ممنون .

فقط محسن جان دمای مناسب و عادی برای قطعات اصلی باید چند باشه و از چند به بد خوب نیست ؟

یه دکمه ی فن روی کیس هست که روی سه حالت کند ، متوسط و تند هست . اون فن برای کجاست و روی چه سرعتی بزارم ؟
دما کاملا بستگی به محیط و قطعات داره ولی بصورت کلی
سی پی یو حدودا ۴۰درجه در حالت استفاده کم، ۶۰درجه استفاده تقریبا زیاد، تا هفتاد درجه کاملا قابل قبوله، توصیه میشه بالای ۸۰نره که دیگه خیلی بالاست.
گرافیک در حالت بدون استفاده اگر فن میچرخه ۲۵درجه اگر فن نمیچرخه و روی بی صدا هستش حدود ۴۵درجه طبیعیه.
ولی گرافیک وقتی در حالت استفاده هست (که قطعا در این حالت فن میچرخه) دما تا ۶۰درجه خیلی خوبه، بیش از۸۵ درجه توصیه نمیشه.بهتره کمتر از هشتاد باشه.
دمای مادربورد و رم و اس اس دی هم زیر ۴۰ باشه خیلی خوبه.

اون دکمه هه بستگی داره طرفیکه کامپیوتر رو تنظیم کرده اون دکمه رو به کدوم فن اختصاص داده،معمولا برای فن پشت در نظر میگیرنش، ولی خود مادربورد قابلیت کنترل دقیق فن رو داره،یجورایی اون دکمه هه اضافه بحساب میاد.

AMD>INTEL
15-06-17, 10:57
ممنون .

دما را فعلا بهترین مرجع برای چک کردن خود برنامه رایزن مستر هست . اون را حتما نصب کنید .

Mars 22
15-06-17, 12:51
سلام مجدد

ممنون ، حتما دانلود می کنم .

فعلا قصد اورکلاک کردن ندارم . الآن نکته ای که عجیبه دمای کارت گرافیک هست که حدود 60 هست فقط بعد از 15 دقیقه تست بازی .

اون دکمه ی فنی هم روی کیس هست وصله به فن پشت کیس و کنترل سرعتش کاملا با اون دکمست نه بایوس .

AMD>INTEL
15-06-17, 12:57
سلام مجدد

ممنون ، حتما دانلود می کنم .

فعلا قصد اورکلاک کردن ندارم . الآن نکته ای که عجیبه دمای کارت گرافیک هست که حدود 60 هست .

اون دکمه ی فنی هم روی کیس هست وصله به فن پشت کیس و کنترل سرعتش کاملا با اون دکمست نه بایوس .
سلام
مشکلی نداره. 60 درجه دمای بالایی برای گرافیک به حساب نمیاد . باید ببینید موقع گیم تا چه دمایی بالا میرود .
بله وقتی اون فن کنترل وصل شوند . با همین کنترل میشوند . اگر مستقیم وصل شوند به برد . از طریق برنامه gaming app و کامند سنتر قابل کنترل هستند .

Mars 22
03-02-18, 23:07
سلام به دوستان .

الان تقریبا 6 ماهی میشه که دارم از سیستم استفاده می کنم .

در مورد عملکرد سیستم باید بگم که :

بدون اورکلاک تقریبا بازی GTA V رو با کیفیت عالی روی مانیتور Full HD اجرا کرده و فقط وقتی تنظیمات رو دیوانه وار حداکثر می کنم یه کم گیر می کنه .

بازی Total War Rome II رو با مودهای سنگین راحت روی Extreme اجرا کرد .

بازی Far Cry Primal هم تقریبا به همین صورت .

اما الان که بازی Company of Heroes با مود blitzkrieg رو نصب کردم متاسفانه وقتی تعداد تیم ها بیش از سه تاس خیلی گیر می کنه و خیلی از نقشه های بزرگش رو هم که دیتیل زیادی دارن با لگ بسیار بالا که قابل بازی نیست اجرا می کنه و فکر می کنم وقتشه که سیستم رو به صورت ایمن اورکلاک کنم تا بشه از ظرفیت سیستم به نحو احسن استفاده کرد .

متاسفانه من هیچ تجربه و اطلاعاتی از اورکلاک کردن ندارم و باعث شده خودم ریسک نکنم .

تاپیک جدید هم باز نکردم چون توی این تاپیک اطلاعات کامل سیستمم هست . دوستان اهل فن محبت کنن بگن سیستم رو چطور و روی چه ولتاژ و فرکانسی اورکلاک کنم تا هم امن باشه و هم مشکلی در دراز مدت برای سیستم پیش نیاد .

ممنون میشم اگر پله پله راهنمایی کنید .

AMD>INTEL
04-02-18, 06:15
سلام به دوستان .

الان تقریبا 6 ماهی میشه که دارم از سیستم استفاده می کنم .

در مورد عملکرد سیستم باید بگم که :

بدون اورکلاک تقریبا بازی GTA V رو با کیفیت عالی روی مانیتور Full HD اجرا کرده و فقط وقتی تنظیمات رو دیوانه وار حداکثر می کنم یه کم گیر می کنه .

بازی Total War Rome II رو با مودهای سنگین راحت روی Extreme اجرا کرد .

بازی Far Cry Primal هم تقریبا به همین صورت .

اما الان که بازی Company of Heroes با مود blitzkrieg رو نصب کردم متاسفانه وقتی تعداد تیم ها بیش از سه تاس خیلی گیر می کنه و خیلی از نقشه های بزرگش رو هم که دیتیل زیادی دارن با لگ بسیار بالا که قابل بازی نیست اجرا می کنه و فکر می کنم وقتشه که سیستم رو به صورت ایمن اورکلاک کنم تا بشه از ظرفیت سیستم به نحو احسن استفاده کرد .

متاسفانه من هیچ تجربه و اطلاعاتی از اورکلاک کردن ندارم و باعث شده خودم ریسک نکنم .

تاپیک جدید هم باز نکردم چون توی این تاپیک اطلاعات کامل سیستمم هست . دوستان اهل فن محبت کنن بگن سیستم رو چطور و روی چه ولتاژ و فرکانسی اورکلاک کنم تا هم امن باشه و هم مشکلی در دراز مدت برای سیستم پیش نیاد .

ممنون میشم اگر پله پله راهنمایی کنید .

صد در صد تاپیک جدید بزنید . این بخش کارکردش چیز دیگریست .