PDA

مشاهده نسخه کامل : آموزش و بحث و رفع اشکال در اورکلاکینگ پردازنده های سری Athlon 64

Shahryar
27-08-07, 17:02
سلام بعد از چند سالی که از عرضه این پردازنده ها در سطح جهانی می گذرد و با توجه به کاهش قیمت این پردازنده ها در چند ماه اخیر تعداد خرید این پردازنده بالا رفته و خود به خود تعداد افرادی که مایل به اورکلاک آن ها هستند نیز رو به افزایش هستند

در تاپیک قصد داریم با کمک دوستان سوالات شما عزیزان را پاسخ داده و آموزش ها و بحث ای در مورد اورکلاک این پردازنده های داشته باشیم ...

موفق باشید
شهریار:1. (26):

Shahryar
27-08-07, 17:06
برای اینکار بهتر است تاپیک مفاهیم اورکلاک (Only the registered members can see the link) و این پست را بخوانید :

Only the registered members can see the link

که در زیر بخش مفید آن آمده است :

آموزش اول برای اورکلاکینگ :

برنامه Clockgen For nForce 4 را دانلود کنید + CPU-Z آخرین ورژن ... ( البته nTune انودیا هم هست که به دلیل حجم بالا کمی سخته برای دانلود )

دوستان عزیز ضریب پردازنده را به حداکثر برسونید ( Step By Step ) و سیستم را چک کنید ...

سپس FSB پردازنده را هم کم کم ببرید بالا و سیستم را چک کنید و تست کنید با Prime 95 تا مطمئن بشید که کاملا Stable هست . ( برای بالا بردن FSB فعلا از تنظیمات بایوس استفاده کنید ) . در آخرین جایی که FSB را بالا بردید و سیستم Stable نبود برید و سپس ولتاژ هسته پردازنده را کمی بالا ببرید ( 0.2 ولت معقول هست ) سپس همون FSB ای استیبل نبود را چک کنید در صورتی که سیستم Stable بود که هیچی نبود کمی ولتاژ را دوباره بالا ببرید تا سیستم Stable شود ...

توصیه میشه بعد از این کار دیگه در بایوس اور نکنید و وارد ویندوز شوید ...

در اینجا برنامه Clockgen For nForce 4 را باز کنید و بخش هایم مختلف اون را باز کنید .

سپس روی Get Values کلیک کنید تا کلاک های سیستم را ببینید ...

تا اینجا مقدمات را انجام دادید ...

اما اینجاست که شما با بالا بردن سرعت HTT میبینید که کلاک حافظه هم بالا میره و شما نمیتونید سیستم Stable داشته باشید برای همین پیشنهاد میکنیم قبل از این کار Memory Ratio را انتخاب کنید در بایوس و تقسیم گر را بر روی چیزی مبنی بر اینکه نسبت FSB به DRAM بیشتر باشد مثلا 2:1 ( یعنی سرعت FSB بیشتر از سرعت حافظه باشد ) ...

دوباره سیستم را راه اندازی کنید و به ClockGen For nForce 4 برید این دفعه میتونید راحت تر از قبل سرعت FSB را بالا ببرید ...

پیشنهاد میکنم به راحتی جناب FireFox شما پردازنده را به سرعت 2.4 گیگاهرتز فعلا اورکلاک کنید و با Prime 95 استیبل بودن سیستم را چک کنید ...

البته با رفتن به این تاپیک می توانید نرم افزار های Stable بهتر و بیشتری را ببینید :

در این تاپیک آموزش استفاده از آن ها نیز گذاشته شده است ...

موفق باشید

WORYA_SH
27-08-07, 17:35
با تشکر از شهریار عزیز دوستان با معرفی کامل قطعات سیستم از :جمله سی پی یو مین رم پاور نتایج اور را بزارند تا بهتر راهنمایی بشند.

sAsAn.K
30-08-07, 10:50
خوب WORYA_SH (Only the registered members can see the link) و شهریار عزیز من همرو خوندم و هیچ چیزی دستگیرم نشد !.
سیستمم اینه :
CPU AMD Athlon 64 3500+ with Stock Heatsink and Fan
Motherboard ASUS A8N-E nForce4 Ultra
Graphic Card Palit GeForce 8600GT 256MB DDR3
Power Supply 500Watt
رم هامم OCZ هستن این عکسها رو ببینید :

دوستان خواهش می کنم قدم به قدم توضیح بدید نه مثل شهریار بگید که ضریب پردازنده رو به حذ اکثر برسونید بگید کجا چجوری چقدر و ...
ممنون ، ساسان .

Shahryar
30-08-07, 11:41
خوب WORYA_SH (Only the registered members can see the link) و شهریار عزیز من همرو خوندم و هیچ چیزی دستگیرم نشد !.
سیستمم اینه :
CPU AMD Athlon 64 3500+ with Stock Heatsink and Fan
Motherboard ASUS A8N-E nForce4 Ultra
Graphic Card Palit GeForce 8600GT 256MB DDR3
Power Supply 500Watt
رم هامم OCZ هستن این عکسها رو ببینید :

دوستان خواهش می کنم قدم به قدم توضیح بدید نه مثل شهریار بگید که ضریب پردازنده رو به حذ اکثر برسونید بگید کجا چجوری چقدر و ...
ممنون ، ساسان .

ساسان جان من پشت تلفن هم براتون توضیح دادم شما اور هم کردید اما خوب وقتی نمیگیرید چی کار میشه کرد ؟!؟ :1. (37):

ضریب پردازنده یا همون مالتی پلیر پردازنده را به حداکثر ببرید بستگی به مادربورد شما داره و نوع ستاپش ! در ستاپ در تنظیمات اورکلاک و پردازنده این کار را انجام می دند برای پردازنده شما 11X باید باشه که هست !

باس سیستم را پشت تلفن تا 205 بردید بنده گفتم تا 215 ببرید قدم به قدم و تست کنید کردید این کارا ؟

قربانت شهریار:1. (29):

WORYA_SH
30-08-07, 11:59
خوب ساسان جان اگه اشتباه نکنم شما تونستی گرافیکت را اور کنی اما در مورد سیستمت سعی می کنم با ساده ترین روش توضیح بدم :

با زدن دکمه del موقع ریست کردن سیستمت وارد بایاس میشی اونجا با چندتا گزینه مواجه میشی که چندتاش مر بوط به تنظیمات مربوط به سی پی یو و رم هستش که شما می تونی نسبت به نوع مین بورد و سیستم خونک کننده ای که داری سیستمت را اور کنی .

اگه در مورد این تنظیمات هیچ اطلاعاتی نداری پیشنهاد می کنم که از تنظیمات داخل بایاس چندتا عکس بگذاری تا به صورت کامل بهت بگم باید چیکار کنی تا نتایج خوبی بگیری.

برای اینکه سریع به نتیجه برسی دنبال این گزینه ها باش :

DRAM Config:
mem clock index value = 400mhz
Tcl = 3
Tras = 8T
Trcd = 4T
Trp = 4T
Trfc = 24T
Trwt = 5T
1T/2T memory timing = 2T
DDR Voltage = Auto (Max = 3.0v)
CPU Multiplier = Auto (Max = 10x)
CPU Voltage = Auto (Max = 1.55v)

Shahryar
30-08-07, 12:02
اگه در مورد این تنظیمات هیچ اطلاعاتی نداری پیشنهاد می کنم که از تنظیمات داخل بایاس چندتا عکس بگذاری تا به صورت کامل بهت بگم باید چیکار کنی تا نتایج خوبی بگیری.

_______
htt:

فکر خوبیه ...

sAsAn.K
30-08-07, 12:03
شهریار عزیز شما به من گفتی نسبت HTT به نمی دونم چی رو پیدا کن من هر چی گشتم پیدا نکردم فقط یه HyperTransport Frquency بود که گفتید این نیست .
حالا کی نمیگیره ؟
من چند تا عکس از بایوس میگیرم ببینید .

sAsAn.K
30-08-07, 12:21
اینم عکس ها حالا چی کار کنم ؟ ( به غیر از این قسمت ها دیگه هیچ قسمتی مربوط به Overclock نبود ) .
Only the registered members can see the link (Only the registered members can see the link)
Only the registered members can see the link (Only the registered members can see the link)

WORYA_SH
30-08-07, 12:34
اول از همه htt روی 3x بزار .

از dram confguration هم یه عکس بزار .

اینجا را یه نگاه بنداز سی پی یو مثل مال تو هستش اما مین فرق می کنه برای دقیق تنظیم کردن ولتاز و بقیه گزینه ها می تونه کمکت کنه از اخر هم می تونی تفاوت بنچها را نگاه کنی :

Shahryar
30-08-07, 12:38
خوبه ... Dram فعلا نیاز نیست ...

ساسان جان نرم افزار های گفته شده را دارید ؟

sAsAn.K
30-08-07, 12:43
شهریار به من گفته بود HuperTransport Frequency رو روی 5 بزار حالا شما گفتی رو 3 بزار ! همیناس که آدمو گیج می کنه .
اینم عکس DRAM که باز شما گفتی بزار و شهریار گفت لازم نیست ، اینم یه دلیل دیگه برای ایمکه میگم درست توضیح نمیدید .

نرم افزار های CPU-Z و wPrime و Clockgen for nForce4 رو هم دارم .

WORYA_SH
30-08-07, 13:04
این تنظیمات را برای تایمنگ رم save کن :
333
2
8
4
4
12
2t

WORYA_SH
30-08-07, 13:06
زمانی که به 2500 رسیدی بزار ویندوز بالا بیاد بعد با این برنامه که می زارم یه تست 32m بگیر اگه تونست تموم کنه بعد دوباره بیا تا بهت بگم چطوری به 2700 برسی
.

ا اینهم یه تست 30 min بگیر :

sAsAn.K
30-08-07, 13:25
من اونجایی که 400MHz بود و به ترتیب از اونا کردم 333 و اومدم پایین ولی بعد از 12 نمیشد بعدیشو 2T کرد پایین تر از 9T نداشت !.
این لینکها هم همه خرابن !.

Shahryar
30-08-07, 13:56
من اونجایی که 400MHz بود و به ترتیب از اونا کردم 333 و اومدم پایین ولی بعد از 12 نمیشد بعدیشو 2T کرد پایین تر از 9T نداشت !.

لینک اولی Super PI Mod 1.5 هست :

قربانت شهریار:1. (26):

WORYA_SH
30-08-07, 13:58

اون 2t که گفتم مربوط به 1t/2t memory timing هستش یعنی اخرین گزینه روی 2t بزار حالا بقیه کارها را انجام بده با cpu-z یه عکس بزار ببینم چیکار کردی .

لینکها هم اصلاح شد.

sAsAn.K
30-08-07, 15:40
خوب اینم عکس حالا چی کار کنم ؟ :

این نرم افزار ها رو هم گرفتم برای چین ؟

WORYA_SH
30-08-07, 16:11
اگه به عکسها توجه کنی سیستمت یه تغییراتی کرده مثلا ht پایین اومده تایمنگ رمت هم عوض شده الان یه کاری را انجام ندادی اونهم بالا بردن فرکانس سی پی یو هستش :

cpu frecuncy را 10 تا 10 تا بالا ببر 10 تا اضافه کن save کن سیستمت را ریست که و این کار را انجام بده تا سرعت سی پی یو به 2500 برسه یعنی تا 230 بالا ببر بعد سیستم را ریست که اومد تو ویندوز با اون برنامه ها که گفتم تست کن اگه سیستمت پایدار بود بازم جا داره شما تا 2700 هم می تونی برسی .

دیگه از این واضح تر نمی دونم چی بگم اگه نتونستی.........

sAsAn.K
30-08-07, 17:11
WORYA عزیز من الان روی 2.53GHz هستم ، با این برنامه ی ORTHOS کدوم تستو بزارم ببینم Stable هست یا نه ؟

WORYA_SH
30-08-07, 17:21
نیم ساعت کافیه البته دما را هم چک کن.

با این برنامه :

خوب اگه پایدار بود پیشنهادم اینکه رم را دوباره به 400 برگردونی و دوباره تست کنی چون رمهای خوبی داری احتمال داره جوابگو باشه اگه نبود دوباره برو روی 333 .

مرحله اخر اگه از پایداری سیستم مطمن هستی می تونی بازهم بالا ببری تا 2700 فکر نکنم مشکلی داشته باشی از اونجا به بعد دیگه احتیاج به کولینگ داره که بی خیالش شو . ( یادت باشه روی 2700 حتما به سی پی یو ورم ولتاز بدی اون سایتی که گذاشتم سعی کن با همون فرکانس و ولتاز باشی).

موفق باشی.

sAsAn.K
30-08-07, 17:28
بعد از 13 دقیقه و 26 ثانیه کنسل که کردم نوشت :
0 erros
0 warnings
حالا حتما روی نیم ساعت بزارم ؟

WORYA_SH
30-08-07, 17:53
خوب می تونی تستی را بزاری برای مرحله اخر کارهایی که گفتم انجام بده بعد تست کن.

sAsAn.K
30-08-07, 18:29
خوب انجام دادم دیگه الان روی 2.53 هستم ، ببرم روی 2.7 و دوباره تست کنم ؟

WORYA_SH
30-08-07, 18:35
اخر پست 21 یادت نره .

sAsAn.K
30-08-07, 19:14
آها ممنون Worya عزیز خیلی لطف کردی ، ان شائالله یه روزی توی فروم نرم افزار جبران می کنم عزیز .
دستت درد نکنه .

Shahryar
30-08-07, 19:16
تا چند بالاخره رفتی بالا استیبل ؟

M A H R A D
30-08-07, 19:25
سلام ... من با وجود راهنمایی های خوب وریا جان پستی تا به حال در این تاپیک نداده ام ...

ایشالله از این به بعد بیشتر در خدمتتتون هستم

ساسان جان دما در حالت Idel و Load چقدره؟

با برنامه SpeedFan میتونی دما رو چک کنی

Shahryar
30-08-07, 19:43
این هم نرم افزاری خوب برای تنظیم تایمینگ در ویندوز مخصوص پلتفرم های A64 شرکت AMD با نام A64 Tweaker که از پیوست ها میتونید دانلود کنید ...

پسورد : shahrsakhtafzar.com

در ضمن این نرم افزار را حتما ببینید بخش های پیشرفته ای هم داره ...

شاد باشید

Shahryar
30-08-07, 22:11
بچه ها این هم مشخصات سیستم من :

مادربورد GigaByte K8NF-9
پردازنده CPU AMD ATHLON 64 3000+ 939
رم : 2 تا 256 SpecTek
پاور TesCo ( توسن سیستم :1. (35): ) ساخت ایران 500 وات !

نتایج تا الان :

بچه ها متوجه شدید ؟!؟!؟ :1.: خیلی جالبه ! 310 هست فرکانس پردازنده و 9X هم مالتی پلیر بعد میشه 2.7 نشون نمیده CPU-Z اما در ClockGen مشخص هست !

من برم رم را هم بیارم بالا یکم خدا وکیلی با سیستم معروفی که من دارم خوب داره اور میشه ان شا ال ... اگه بشه در این هفته رم هارو عوض می کنم یک رکورد جدید میزنم چون پردازنده و مادربوردم خیلی خوب هستند مشکل رمه ...

موفق باشید
شهریار:11():

sAsAn.K
31-08-07, 09:30
الان روی 2.53 هستم .
نمیخوام بیشتر آور کنم .
ضمنا دما شاید از اون موقع حد اکثر 10 درجه فرق کرده باشه یعنی بالاتر رفته باشه .

sAsAn.K
31-08-07, 09:44
آقا بردم روی 2.64GHz الانم دما 48 درجس دارم تست Stable بودن میگیرم با ORTHOS .
ضمنا رم ها رو موقعی که 2.53 بود بردم روی 400MHz ولی سیستم بالا اومد و بعدش صفحه سیاه شده سری بعدشم Boot Fail داد رفتم کردم 333 درست شد .
ضمنا این دما ها مشکلی ندارن ؟ :

Shahryar
31-08-07, 10:03
آقا بردم روی 2.64GHz الانم دما 48 درجس دارم تست Stable بودن میگیرم با ORTHOS .
ضمنا رم ها رو موقعی که 2.53 بود بردم روی 400MHz ولی سیستم بالا اومد و بعدش صفحه سیاه شده سری بعدشم Boot Fail داد رفتم کردم 333 درست شد .
ضمنا این دما ها مشکلی ندارن ؟ :

تا 2.7 هم برو و احتمالا دما میشه 51 درجه حدودا بیا ویندوز اگه استیبل بود با wprime تست بگیر ثبت کن عزیز ...

در ضمن ولتاژ را زمانی که خواستی ببری 2.7 ببر بالا تر ( vcore ) ...

با رمی که تو داری مشکلی ایجاد نمیشه برات ...

قربانت شهریار:1. (26):

sAsAn.K
31-08-07, 10:45
باشه ، ولتاژ رو ببرم رو چند ؟

WORYA_SH
31-08-07, 11:02
خوب ساسان جان دوباره با cpu-z چندتا عکس بزار ببینم چیکار کردی .

sAsAn.K
31-08-07, 16:43

M A H R A D
31-08-07, 22:19
ساسان جان نمیخوای بالاتر ببری؟

WORYA_SH
01-09-07, 15:46
در مورد تستها برگرد به پستهای قدیمی بهت یه توضیحاتی دادم در مورد اور هم اگه بتونی به رمها ولتاز بدی به راحتی به 2700 و حتی بالاتر هم میرسی.

موفق باشی.

Galaxy
02-09-07, 19:16
برای اورکلاک سی پی یو بالا تایمینگ را برد بالا یا پایین ؟

M A H R A D
02-09-07, 21:42
برای اورکلاک سی پی یو بالا تایمینگ را برد بالا یا پایین ؟
بستگی به نوع سیستمت داره
که سنکرون باشه یا آسنکرون

ولی در حالت کلی باید تایمینگ رو برد بالا یا فرکانس رو اورد پائین

Shahryar
04-09-07, 20:20
خوب برای اینکه تاپیک همچنان داغ بمونه پروژه جدید اورکلاکینگ سیستمم را شروع می کنم ...

مشخصات سیستم :

AMD A64 3000+ 939
GigaByte K9NF-9
TwinMos 2*512 Buss 400 TwinMos Chip

------------------------------------------------------

یک پیشنهاد : از این به بعد هر کسی قصد اورکلاک پردازنده خود را داره کمی صبر کنه تا دوستان نظرات کامل بدند و حالا تست کنه و با انتخاب بهترین متد بهترین نتیجه را بگیره این باعث بحث و بهترین کردن کیفی تاپیک میشه چراکه با دلیل بیان کردن قسمت های مختلف باعث تبادل نظر ، آموزش و ... می شود .

خوبه قدم به قدم باشه ...

نمایی از سیستم بنده :

موفق باشید
شهریار:11():

M A H R A D
04-09-07, 20:25
خب الان ما باید راهنماییت کنیم؟! :دی

SOHR@B
04-09-07, 21:41
سلام
این مشخصات سیستم منه
main asus m2ne sli
cpu amd 4600+ x2
ram 2x1 gig (2gig) crucial kit ballstix tracer
gpu 8600 gt
power 300 acbell
میخواستم بدونم میتونم اینو اورر کنم ؟
ریسکش چقدره؟
چقدر قدرت سیستمم میره بالاتر تقریبا بدون کولینگ چند درصد؟
برنامه ای هست که بشه باهاش به صورت اسون و بی درد سر برای من تازه کار اور کنم؟

M A H R A D
04-09-07, 21:46
سلام
این مشخصات سیستم منه
main asus m2ne sli
cpu amd 4600+ x2
ram 2x1 gig (2gig) crucial kit ballstix tracer
gpu 8600 gt
power 300 acbell
میخواستم بدونم میتونم اینو اورر کنم ؟
ریسکش چقدره؟
چقدر قدرت سیستمم میره بالاتر تقریبا بدون کولینگ چند درصد؟
برنامه ای هست که بشه باهاش به صورت اسون و بی درد سر برای من تازه کار اور کنم؟
با راهنمایی ما نیازی به برنامه نداری :دی
ایول رمت خوراک اور هست و خیلی خوبه
ولی متاسفانه پاورت ضعیفه
اگه بخوای در حد کم اور کنی ریسکی نداره
برای شروع صفحات قبل + آموزش مفاهیم اورکلاک رو بخون تا یه زمینه ای پیدا کنی بعدش در خدمت هستیم

سپاس

Shahryar
04-09-07, 23:30
خب الان ما باید راهنماییت کنیم؟! :دی

نه استاد ... قراره متد بدین تا من تست کنم ببینیم کدومش بهترین نتیجه را میده البته با دلیل ...

به عبارتی کارگاه اورکلاک با رفع اشکال و آموزش میتونیم داشته باشیم...

قربانت شهریار:11():

M A H R A D
05-09-07, 12:11
نه استاد ... قراره متد بدین تا من تست کنم ببینیم کدومش بهترین نتیجه را میده البته با دلیل ...

به عبارتی کارگاه اورکلاک با رفع اشکال و آموزش میتونیم داشته باشیم...

قربانت شهریار:11():
خب HT رو بذار روی x3 و بعدش هم HT Bus یا همون FSB عامیانه رو 10 تا 10 تا ببر بالا
در مواقع نیاز باید به ولتاژ بدی ( هم به سی پی یو هم به رم)

راستی پاورت رو هم بنویس

Shahryar
05-09-07, 12:49
خب HT رو بذار روی x3 و بعدش هم HT Bus یا همون FSB عامیانه رو 10 تا 10 تا ببر بالا
در مواقع نیاز باید به ولتاژ بدی ( هم به سی پی یو هم به رم)

راستی پاورت رو هم بنویس

داش مهراد عزیز خسته نباشید :1. (38): بابا میگم بابا یکم پیشرفته تر بحث کنیم این را که بلدم ...

مثلا تغییر تایمینگ در حین اورکلاکینگ و ... .

متد بدید ...

پاور هم توسن سیستم 500 وات ! :1. (11):

M A H R A D
05-09-07, 13:06
داش مهراد عزیز خسته نباشید :1. (38): بابا میگم بابا یکم پیشرفته تر بحث کنیم این را که بلدم ...

مثلا تغییر تایمینگ در حین اورکلاکینگ و ... .

متد بدید ...

پاور هم توسن سیستم 500 وات ! :1. (11):
ایول به پاور D:

خب میتونی به جای اینکه باس رم رو یه درجه بیاری پائین، تایمینگ رو (مخصوصا CL ) رو ببری بالا
مثلا ببری روی 4 یا ...

البته بستگی به مادربردت داره

WORYA_SH
05-09-07, 15:31
بهترین تایمنگ برای سیستم شهریار :

333
2
8
4
4
12
2t

Shahryar
06-09-07, 11:33
بهترین تایمنگ برای سیستم شهریار :

333
2
8
4
4
12
2t

تایمینگ را ست کردم :

2
8
4
4
2
12
14
2

2/1.66 هم نسبت هست HT = 3X . مالتی پلیر هم 9X اما با تمام این گفته ها مشکلات عجیبی هست ! الان فرکانس سی پی یو روی 260 هست در تست وقتی به روی 270 رفتم با ولتاژ : 1.475 وقتی وارد ستاپ میشیم روی هر قسمتی میریم قفل میکنه ! یا وقتی می خوام وارد ویندوز بشم یک ایراد میگیره که ویندوز خرابه و فایل مثلا WINDOWS/CONGIF مشکل داره و ... و تا کلاک را دوباره میارم پایین درست میشه !

مشکل چی میتونه باشه ؟ :1. (23): این مشکلات با رم قبلی نبود ...

موفق باشید

WORYA_SH
06-09-07, 11:46
مشکل ولتاز داری هم به سی پی یو و هم به رم ولتاز بده مخصوصا رم همچنین در مورد تایمنگ هم می تونی بازم بالاتر ببری .

Shahryar
06-09-07, 15:26
مشکل ولتاز داری هم به سی پی یو و هم به رم ولتاز بده مخصوصا رم همچنین در مورد تایمنگ هم می تونی بازم بالاتر ببری .

مشکل حل شد ! بایوس را یکبار دیگه ریختم و آپدیت کردم ...

این سری مشکل دفعه قبل را دارم در تشخیص سرعت پردازنده :

HT 3X هست !

موفق باشید

WORYA_SH
06-09-07, 17:47
مشکل حل شد ! بایوس را یکبار دیگه ریختم و آپدیت کردم ...

این سری مشکل دفعه قبل را دارم در تشخیص سرعت پردازنده :

HT 3X هست !

موفق باشید

درسته 290 *9=2610

Shahryar
06-09-07, 18:52
درسته 290 *9=2610

حرف شما درسته اما این را خودم هم چک کردم در ستاپ روی : 304 ست شده ! ( 290 میشناسه ! )

موفق باشید
شهریار:1. (29):

WORYA_SH
06-09-07, 21:26
مهم نیست شهریار جان که چقدر نشون بده مهم توان بیشتر سیستم هست.

Shahryar
07-09-07, 09:23
مهم نیست شهریار جان که چقدر نشون بده مهم توان بیشتر سیستم هست.

قطعا دلیل علمی داره ...

WORYA_SH
07-09-07, 09:55
دلیلیش مشکل مینت هست البته اگه تمام موارد را درست انجام داده باشی بعضی از مینها با بالا بردن fsb روی یه حد ثابتی باقی می مونن حالا تست کن ببین نسبت به مقدار اوری که کردی سیستمت امتیاز میگیره یا به اندازه همون 2610 که بقیه سیستمها رسیدن امتیاز میگیره.

Shahryar
07-09-07, 10:15
دلیلیش مشکل مینت هست البته اگه تمام موارد را درست انجام داده باشی بعضی از مینها با بالا بردن fsb روی یه حد ثابتی باقی می مونن حالا تست کن ببین نسبت به مقدار اوری که کردی سیستمت امتیاز میگیره یا به اندازه همون 2610 که بقیه سیستمها رسیدن امتیاز میگیره.

نمیشه گفت ثابت نگه میداره چون با ClockGen نشون میده که روی 2.7 هست ...

Ardalan
11-09-07, 21:47
سلام
من یدونه 3700 دارم که 1 mb کش هستش
سرعت Core 2.2 داره
بدون افزایش ولتاژ تونستم تا 2.5 برسونمش که پایدار باشه
به نظرتون بخواب بیشتر ببرم جیو باید زیادتر کنم//؟

Shahryar
11-09-07, 22:05
سلام
من یدونه 3700 دارم که 1 mb کش هستش
سرعت Core 2.2 داره
بدون افزایش ولتاژ تونستم تا 2.5 برسونمش که پایدار باشه
به نظرتون بخواب بیشتر ببرم جیو باید زیادتر کنم//؟

اردلان جان شما لطفا مشخصات کامل سیستمت را به خصوص مادربورد رم را CPU-Z اسکرین بگیر بگذار .

در حالت کلی اگه همه چیز درست تنظیم باشه برای پایداری سیستم در فرکانس های بالاتر نیاز است که ولتاژ بیشتری به هسته برسد ( تنظیمات حافظه خیلی مهمه )

موفق باشید
شهریار:wink:

Ardalan
11-09-07, 22:57
اینم خدمت شما
فقط از Cache عکس نگرفتم

WORYA_SH
12-09-07, 12:02
تایمنگ رم را به این صورت تنظیم کن :

4
4
4
10
15
2t

به سی پی یو و رم ولتاز بده و htt را روی 4x بزار بعد fsb را 10 تا 10 تا بالا ببر تا به 240 برسی یادت نره بعد از اضافه کردن save کنی بعد یه بار ریست تا به 240 می رسی.

در ضمن مشخصات مین رم و پاور را هم بنویس برای راهنمایی دقیق تر.

موفق باشی.

M A H R A D
12-09-07, 12:05
شما قبل از اینکه Fsb عامیانه رو ببرید بالا آیا رم رو اوردید پائین؟

یعنی از 400 گذاشتید روی 333 یا نه؟

میتونه مشکل از رم باشه

Ardalan
12-09-07, 12:37
ممنون از شما
ولی این عکسی که گذاشتم سیستم اور نشده
در مورد تایمینگ هم که گفتید از کجا تغییر بردم
در مورد رم هم گذاشتم رو 166
مشخصات مین:Winfast N?F4SK8aa Sli
رم: 2 تا 1 GB با باس 400 و DDR
پاور هم 310 REal گرین هستش

M A H R A D
12-09-07, 12:40
ممنون از شما
ولی این عکسی که گذاشتم سیستم اور نشده
در مورد تایمینگ هم که گفتید از کجا تغییر بردم
در مورد رم هم گذاشتم رو 166
مشخصات مین:Winfast N?F4SK8aa Sli
رم: 2 تا 1 GB با باس 400 و DDR
پاور هم 310 REal گرین هستش
تایمینگ رو توی بخش Memory Configuration و یا گزینه های مشابه میتونید تغییر بدید

WORYA_SH
12-09-07, 13:35
درسته بزار روی 166 و بعد تایمنگ را همونطوری که گفتم تغییر بده . ولتاز حتما یادت نره .

اینجا را نگاه کن :

همچنین اینجا :

اینم یه شات با cpu-z از یه 3700 اور شده که در مورد ولتاز سی پی یو کمکت می کنه البته اگه تهویه مناسب داری انقدر بالا برو:

M A H R A D
12-09-07, 14:27
البته ریویژن E4 بهتر اور میشه ولی واسه شما E6 هست

ولی در هر صورت کار نشد نداره

خب فعلا تا کجا رفتی اردلان جان؟

Ardalan
12-09-07, 14:33
با تشکر از شما عزیزان تونستم برسونمش به این
به نظرم بیشتر نمیشه چون مادربرد بالای 3000 فکر نکنم ساپورت کنه در ضمن دماش هم زیاد بالاست

M A H R A D
12-09-07, 15:22
اردلان جان با برنامه Super Pi سیستم رو چک کن ببین استیبل هست یا نه

Ardalan
12-09-07, 15:26
اردلان جان با برنامه Super Pi سیستم رو چک کن ببین استیبل هست یا نه
من با 2 مگ تست کردن استیبل بود

Ardalan
12-09-07, 15:38
ببینید اینو میگم

nVIDIA
12-09-07, 16:43
خیلی خوب رفتی پیش ...

درhwbot عضو شو با wprime هم تست بگیر ( طبق تاپیکش عمل کن )

ببینیم چند مرده حلاجی

Ardalan
12-09-07, 16:48
خیلی خوب رفتی پیش ...

درhwbot عضو شو با wprime هم تست بگیر ( طبق تاپیکش عمل کن )

ببینیم چند مرده حلاجی

آدرس کامل سایت ؟؟؟؟:love:

Galaxy
12-09-07, 17:18
آدرس کامل سایت ؟؟؟؟:love:

توی انجمن سخت افزار > نرم افزار های سخت افزار > تاپیک امتیاز بندی hwbot اونجا برید ...

WORYA_SH
12-09-07, 17:57
ببینید اینو میگم

اگه بایاس جدید برای مینت اومده حتما اپ دیت کن . ببین تا چقدر می تونی fsb را بالا ببری بنویس در مورد اسیبل بودن هم یه تست کامل با برنامه هایی که گذاشتیم بزار.

از اینجا به بعد هم خواستی بری بالا htt را بزار روی 3x .

M A H R A D
12-09-07, 18:07
ببینید اینو میگم
حالا شما امتحان کن ... ضرر که نداره! Only the registered members can see the link

Ardalan
12-09-07, 18:31
حالا شما امتحان کن ... ضرر که نداره! Only the registered members can see the link
چیو امتحان کنم؟؟

M A H R A D
12-09-07, 19:53
چیو امتحان کنم؟؟
منظورم اینه که برو بالاتر ...

Ardalan
12-09-07, 20:23
منظورم اینه که برو بالاتر ...
خوب نمیشه دیگه
سیستم بالا نمیاد
همونطور که Woya جان گفت بایوس آپدیت کن
که شاید بتونه بیتشر ساپورت کنه

M A H R A D
12-09-07, 21:29
خوب نمیشه دیگه
سیستم بالا نمیاد
همونطور که Woya جان گفت بایوس آپدیت کن
که شاید بتونه بیتشر ساپورت کنه
آها ... من متوجه این قضیه که سیستم بوت نمیشه، نشده بودم ...

در هر صورت باز هم رکورد خوبی دارید

سپاس

Shahryar
13-09-07, 09:38
من كه خيلي جالبه برام !‌ با اين رم Twinmos اصلا نتونستم خوب كار كنم و Blue Screen مياد هر دفعه و مشكل هم از رم هست !‌( حالا چرا دقيق نميدونم ) معمولا Blue Screen زماني مياد كه همخواني بين قطعات نباشه و اين طور هم به نظر ميرسه چون حتي بعضي وقت ها بدون اينكه اور شده باشه قطعه اي بلو اسكرين مياد ...

WORYA_SH
14-09-07, 21:13
شهریار جان احتمال داره مینت بیشتر از این جوابگو نباشه blue crash یکی از دلایلش رم هستش الان یه شات با cpu-z از قسمت رم بزار تا ببینم چقدر بالا بردی و بازم رم راه داره یا نه تا معلوم بشه مشکل رم هست یا نه.

Shahryar
15-09-07, 11:51
شهریار جان احتمال داره مینت بیشتر از این جوابگو نباشه blue crash یکی از دلایلش رم هستش الان یه شات با cpu-z از قسمت رم بزار تا ببینم چقدر بالا بردی و بازم رم راه داره یا نه تا معلوم بشه مشکل رم هست یا نه.

دقيقا ! مشكل من در رم بود و مشكل رمم در تايمينگ بود كه ست كردم و رفع شد ...

والا نمي دونم شايد FSB بيشتر از 290 را جوابگو نيست !

حالا به هر حال اينجا را ببينيد :‌

موفق باشيد
شهريار:great:

WORYA_SH
15-09-07, 14:15
شهریار بازم تایمنگ مشکل داره : tcl را روی 2 بزار . ولتاز هم بده .

از اینجا به بعد هم htt روی 3x.

XFXForce
22-09-07, 23:19
من هم اومدم. به من هم کمک کنید تا سیستمهام رو اور کنم.
این هم مشخصات سیستم هایی که قراره اور شن.

XFXForce Value System:
CPU: AMD Athlon 64 3200+ Venice Core 939+ Default Cooling
Ram: 1 GB Corsair XMS Platinum DDR 400
GPU: ASUS Radeon AX850 Pro EXtreme
MB: GIGABYTE K8N SLI
Power: ASUS 350 Wat Real

XFXForce Mainstream System:
CPU: AMD Athlon 64 X2 3800 Manchester Core 939+ Thermaltake Blue ORB II Cooling
Ram: 1 GB OCZ Premier DDR 400 + Thermaltake Cyclo Cooling
GPU: XFX GeForce 6800 GS XXX Edition
MB: ASUS A8N SLI Deluxe + Thermaltake Chipset Cooling
Power: Green 530 Wat Real

XFXForce High-End System:
CPU: AMD Athlon 64 X2 4400 Brisbane Core + Thermaltake Beetle Dual Fan Cooling
Ram: 2 GB Crucial Balistix DDRII 800
GPU: XFX GeForce 8600 GT Fatal1ty
MB: ASUS M2N-E
Power: AcBel 450 Wat Real

WORYA_SH
23-09-07, 11:23
دو سیستم اول قابلیت اور خوبی دارند اما سیستم سوم به دلیل ضعف مین زیاد قابل اور کردن نیست .

Shahryar
23-09-07, 16:41
شهریار بازم تایمنگ مشکل داره : tcl را روی 2 بزار . ولتاز هم بده .

از اینجا به بعد هم htt روی 3x.

باز هم بيشتر از 290 نرفت ...

M A H R A D
23-09-07, 23:00
من هم اومدم. به من هم کمک کنید تا سیستمهام رو اور کنم.
این هم مشخصات سیستم هایی که قراره اور شن.

XFXForce Value System:
CPU: AMD Athlon 64 3200+ Venice Core 939+ Default Cooling
Ram: 1 GB Corsair XMS Platinum DDR 400
GPU: ASUS Radeon AX850 Pro EXtreme
MB: GIGABYTE K8N SLI
Power: ASUS 350 Wat Real

XFXForce Mainstream System:
CPU: AMD Athlon 64 X2 3800 Manchester Core 939+ Thermaltake Blue ORB II Cooling
Ram: 1 GB OCZ Premier DDR 400 + Thermaltake Cyclo Cooling
GPU: XFX GeForce 6800 GS XXX Edition
MB: ASUS A8N SLI Deluxe + Thermaltake Chipset Cooling
Power: Green 530 Wat Real

XFXForce High-End System:
CPU: AMD Athlon 64 X2 4400 Brisbane Core + Thermaltake Beetle Dual Fan Cooling
Ram: 2 GB Crucial Balistix DDRII 800
GPU: XFX GeForce 8600 GT Fatal1ty
MB: ASUS M2N-E
Power: AcBel 450 Wat Real
سیستم 2 باید خوب اور بشه ...

آخه این چه مینیه که واسه سیستم High-End برداشتی ؟

XFXForce
23-09-07, 23:53
آخه نمیتونستم بیشتر از این واسه مین پول بدم. ولی قرار با یه M2N SLI Deluxe طاق بزنمش.
راستی من هر کاری کردم نتونستم سیستم دوم رو بیشتر از 2.5 GHZ اور کنم. کمکم کنید.
در ضمن nTune رو هم دارم.

WORYA_SH
24-09-07, 09:44
نه مین دومی هم که انتخاب کردی برای اور خوب نیست یکی از این 2تا را بگیر msi l9n ultra یا abit kn9 sli .

در مورد سیستم دیگه هم مطالبی که تو همین تایپیک هست را بخون اول تایمینگ را را تنظیم کن به رم و سی پی یو هم ولتاز بده می تونی بالاتر هم بری.

XFXForce
24-09-07, 12:05
آخه نمی خوام که بخرم می خوام عوض کنم.
همه این کارها رو کردم بیشتر نشد با اینکه از نظر کولینگ هم هیچ مشکلی نداره سیستمم.

M A H R A D
24-09-07, 22:22
بایوس رو آپدیت کردی؟

XFXForce
24-09-07, 23:30
بله. همه ی سیستم ها از آخرین ورژن بایوس استفاده می کنند. nTune هم بیشتر از 2.5 نتونست کاری کنه حتی تو Fine Tuning. در ضمن روی A8N32 SLI Deluxe Gaming هم همینطور. مشکل از کجاست؟
راستی چند وقت پیش تو یه سایت اورکلاک هم خوندم که 3800 ها بد اورکلاکند و اون سایت هم بیشتر از 2.7 نتونسته بود اور کنه.

M A H R A D
25-09-07, 13:45
خب اینجوری نمیشه ... موضوع قاطی پاطی میشه

مشخص کن اول کدوم سیستم رو میخوای اور کنی؟

XFXForce
26-09-07, 01:47
سیستم دوم اولویت داره.

M A H R A D
26-09-07, 15:31
خب تنظیماتی که برای اور گذاشتی رو بگو

XFXForce
27-09-07, 21:13
FSB: 250
HT Multipier: 5x
CPU Multipier: 10x
Memory Bus Frequency: 266 MHZ فقط تو این حالت جواب می داد.
PCI Bus: 3000 MHZ
GPU Core: 510 MHZ
GPU Memory: 1100 MHZ

M A H R A D
27-09-07, 21:21
HT رو بیار پایین ... روی 4x بذار

در حالت عادی از CPU-Z شات بذار و در حالت اور

XFXForce
11-10-07, 05:14
رو 4x تا 2.6 اور شد.
در حالت اور رو هم میذارم.

WORYA_SH
11-10-07, 17:19
htt روی 3x .

تایمنگ رم را هم در بهترین حالت تنظیم کن.

به رم هم ولتاز بده تا 2800 میری بالا.

Shahryar
09-01-08, 22:05
اما بشنويد از مشكل سيستم بنده در اوركلاكينگ كه امروز علت اصليش كشف شد ! :1. (38):

درست بود مشكل از مادربورده اما اين مشكل فقط مخصوص اين مادربورد نيست و كليه مادربورد هاي سري K8N شركت گيگابايت اين مشكل را دارند كه برخي اين مشكل با آپديت بايوس حل ميشه ولي بنده كه اين مشكل حل نشد و در پي آپديت دوباره بايوس هستيم . اين مشكل به اين صورت هست كه در اوركلاكينگ از روي 290 بيشتر نميره و قفل هست ! از اين رو پيشنهاد ميكنم توجه كنيد و مادربورد هاي گيگابايت را بخريد كه اين مشكل در مادربورد هاي جديد وجود نداشته باشه . البته اين مشكل قابل حل هست اما كمي تا قسمتي دشواره اين كار !

البته تكنيك هايي در بعضي از مادربورد هاي اين سري كارآمد بوده كه روي مادربورد بنده كاربردي نداشت !

البته فراموش نكنيد اگه اين مشكل اين مادربورد به هر نحوي حل بشه به دليل ولتاژ خوري فوق العاده ( در حالت Voltage Mod تا 1.7 ولت تست شده ) اين برد قابليت فوق العاده اي در اوركلاكينگ پيدا ميكنه .

موفق باشيد
شهريار:give_rose:

AMD>INTEL
09-01-08, 22:11
بایوس مد شده برای خیلی از بردها وجود دارد که با کمی سرچ قابل دسترسی هست .

Shahryar
09-01-08, 22:14
بایوس مد شده برای خیلی از بردها وجود دارد که با کمی سرچ قابل دسترسی هست .

بنده دنبالش هستم با اين وجود اگه براي اين برد پيدا كرديد به من بديد .

ممنون
شهريار:love:

Shahryar
10-01-08, 22:45
بچه ها بايوس مد شده را هم امروز تست كردم فايده اي نداشت ! :1. (28):

AMD>INTEL
10-01-08, 23:40
دقیقا مدلش چی هست رفیق ؟

Shahryar
11-01-08, 19:44
دقیقا مدلش چی هست رفیق ؟

K8NF-9 Rev 1.0