PDA

مشاهده نسخه کامل : خرید پاور

SajjadKhati
02-05-17, 11:15
سلام
یه پاور 450 وات تا قیمت 220 تومن میخوام
ملاکم ، اول بی صدا (نویز بسیار پایین) بودن و بعد هم کیفیت هست
از اونجایی که دوست دارم از تولیدات یا مونتاژهای داخلی استفاده کنم ، درباره ی پاور Green GP450A-UK تحقیق کردم و در نظرات کسایی که خریدن ، هم از لحاظ نویز بسیار پایین و هم از لحاظ کیفیت اش راضی بودن . نظر شما چیه؟
ممنون

AMD>INTEL
02-05-17, 11:54
پاور خوبیه . نویزش هم زیاد نیست . به شخصه b500 ver 2.0 کولر مستر را پیشنهاد میدم .

SajjadKhati
02-05-17, 12:27
پاور خوبیه . نویزش هم زیاد نیست . به شخصه b500 ver 2.0 کولر مستر را پیشنهاد میدم .

ممنون استاد امید :give_rose:
با اونکه هم قیمت هستن ، ولی 450A-UK بهتر از B500 V2 نیست؟
آخه توی خود سایت اصلی هر دو ، توی لود 50 درصد ، بازدهی گرین رو بالای 90 درصد زده هست . بازدهی کولر مستر رو 85 درصد (البته بجز این ، بقیه ی جزئیات گرین هم کمی بالاتر هست که باز نتیجه اش در همین راندمان مشخص میشه)
هر چند فن هر دو خیلی کم صداست ولی هم از توضیحات سایت و هم از نظرات خریداران من این نتیجه رو گرفتم که فن گرین کمی بهتر از فن کولر مستر هست. درسته؟

AMD>INTEL
02-05-17, 12:36
ممنون استاد امید :give_rose:
با اونکه هم قیمت هستن ، ولی 450A-UK بهتر از B500 V2 نیست؟
آخه توی خود سایت اصلی هر دو ، توی لود 50 درصد ، بازدهی گرین رو بالای 90 درصد زده هست . بازدهی کولر مستر رو 85 درصد (البته بجز این ، بقیه ی جزئیات گرین هم کمی بالاتر هست که باز نتیجه اش در همین راندمان مشخص میشه)
هر چند فن هر دو خیلی کم صداست ولی هم از توضیحات سایت و هم از نظرات خریداران من این نتیجه رو گرفتم که فن گرین کمی بهتر از فن کولر مستر هست. درسته؟

نه این موارد قابل تایید من نیست .
از نظر کارایی نزدیک به هم هستند . در مورد صدای فن من صدای فن کولر مستر را کمتر دیدم .

TechBaMohsen
02-05-17, 13:10

چون گرین سری GOLD هست یعنی بازدهی بالای 90% و کولر مستر این مدلش سری Silver بحساب میاد که میشه 85% و طبیعیه کاملا.
بر اساس TechPowerUp که بررسی حرفه ای پاور انجام میده:
1) عملا اکثر پاور ها ، فن هاشون نسبت به گرما تنظیم شدن، یعنی گرم تر بشن با دور بیشتر میچرخن و این شکلی نیست که ثابت با دور فلان بچرخن.
2) هرچقدر فن با دور کمتر بچرخه = کم صدا تر.
3) هرچقدر بازدهی بالاتر باشه، قطعات با کیفیت تر، و به احتمال بسیار زیاد در دمای کمتری میتونه حداکثر وات مصرفی رو بوجود بیاره.
4) اگر سیستمی داشته باشید که بصورت معمول فقط یک سوم مقدار وات پاور رو مصرف کنه یا کمتر، دور فن پاور روی حداقل میچرخه و غیر قابل شنیدنه. مثلا اگر سیستمی که میخوای ببندی بصورت معمولا 250 وات مصرف میکنه، شما پاور 750 وات روی سیستم قرار بدی، فن پاور روی پایین ترین دور ممکن میچرخه (برخی پاور ها بطور کامل زیر 30% اصلا نمیچرخن بهشون میگن Semi PAssive )
5)عکس های درون پاور رو ببینید،هرچقدر هیت سینک ها بزرگتر باشن،دما میاد پایینتر و فن کمتر میچرخه.

کولرمستر توی سری بسیار پایینش یعنی B از فن های معمول استفاده میکنه،توی سری GM (Only the registered members can see the link) و بخصوص سری V-Semi Modular (Only the registered members can see the link)شدت نویز بسیار بهتر شده،و توی سری V (Only the registered members can see the link)که کاملا ماژولار هستند،بطور کامل مدل فن عوض شده و بینهایت کم صدا هست (به گفته TechPowerUp عملا بی صدا محسوب میشه)

فقط چون در این مورد یه مطالعه کوچیکی داشتم و واسه خودمم سوال بود،گفتم واستون بنویسم. هرچی که انتخاب کردید،انشالله خرید خوبی داشته باشین:give_rose:

AMD>INTEL
02-05-17, 14:12
فن استفاده شده در b500 نه تنها یک فن معمولی نیست . بلکه یک فن Silent 120mm HDB fan هست . این فن هم مشخصات یک فن سایلنت را دارد و هم طول عمر بسیار بالایی دارد .
Hydro Dynamic Bearing fan runs more smoothly with no friction, make it quietly & durability

TechBaMohsen
02-05-17, 19:51
کولرمستر توی سری بسیار پایینش یعنی B از فن های معمول استفاده میکنه،توی سری GM (Only the registered members can see the link) و بخصوص سری V-Semi Modular (Only the registered members can see the link)شدت نویز بسیار بهتر شده،و توی سری V (Only the registered members can see the link)که کاملا ماژولار هستند،بطور کامل مدل فن عوض شده و بینهایت کم صدا هست (به گفته TechPowerUp عملا بی صدا محسوب میشه)

عذر خواهی میکنم، من که اینجا نوشتم "فن های معمول" ، منظورم فن های معمول که برای پاور ها استفاده میکنن هستش. نه فن معمولی ای که برای Case استفاده میشه.

اینکه می نویسم، مخالفت با حرفهای جنابعالی نیست، فقط و فقط زمانیکه مطالعه داشته باشم می نویسم (تئوری). مطالب شما هم که خوندم متوجه شدم اکثر مواقع وقتی چیزی نوشتید بخاطر این بوده که بصورت عملی تست کردید.

اینکه نظرات متفاوت هستن، گناه و بد نیست، نه من صد در صد درست میگم و نه شما صد در صد اشتباه میکنید، قطعا هردو نظر خوبن.

مدیر بودن یا نبودن ذره ای برای بنده اهمیت نداره، اینکه یکنفر زحمت کشیده هزاران پست و کامنت به بچه ها کمک کرده و راهنماییشون کرده، این برای من و خیلی ها ارزش داره، هرکسی که باشه من بهش احترام کامل میزارم.
موفق و سلامت باشید.:11():

SajjadKhati
04-05-17, 22:24
سلام
امروز رفتم Green 430A-UK رو خریدم
ولی فن اش فرق خاصی با Green 430A-HE نداشت!
باز هم برام نویز داره و تقریبا آزار دهنده
ای کاش سایت گرین ، بجای نوشتن Ultra Silent و از این چیزهایی که آدم رو به اشتباه بندازه ، بصورت علمی مینوشت که نویزش چند دسیبل هست . چیزی که من میبینم ، نویزش بسیار آزار دهنده تر از فن DeepCool Archer هست که نوشته بود 26 دسیبل نویز داره!
من تعجب میکنم ، چطور توی نظرات ، مردم میگفتن نویز نداره؟! یا من چون زیاد با کامپیوتر کار میکنم ، به نویز حساسم!
ای کاش گارانتی گرین توی شهر سخت افزار بود و میشد حداقل قبل از خرید بصورت شفاف ازشون سئوال پرسید تا بعد از خرید ، سوء تفاهمی پیش نیاد
ای کاش حداقل اون تکنولوژی فن notus 100 شون رو که بی صدا بود ، روی این پاور پیاده میکردن . من حدودا 8 سال پیش یه پاور 330 گرین گرفته بودم که بصورت واقعی بی صدا بود و آدم فرق سیستم روشن و خاموش رو متوجه نمیشدن . دیگه بعد از گذشت این همه سال و اونم آپدیت ترین و جزء پاور متوسط به بالا شون نویز داره !!
بنده خیلی به گرین علاقه دارم (کلا با کیفیت ترین محصولات یا مونتاژ های تولید داخل رو) ولی از نویز فن پاورهاش دیگه امیدم قطع شد (مگر سری اورکلاکش که نمیدونم اونم اینطوره یا نه!)
------------------
ممنون استاد امید بابت راهنمایی ات :give_rose: هر چند نظرت روی کولر مستر بود . اما نمیدونم نویز اونم مثل این یا یه کمی بهتره یا کلا فرق داره

-----------------------------------------

جدای از این بحث ، استاد امید ، الان اگه کسی پاور 430 وات در حد 170 تومن بخواد ، تو چی پیشنهاد میکنی که کمترین نویز رو داشته باشه؟ آخه برای چند نفر تا حالا Green 430A-HE بستم ، که نویز داشت . رفتم سراغ گیگابایت (100 تومن 2 سال پیش قیمت داشت الان نمیدونم مدلش چی بود) اون که افتضاح بود
موندم پاور بی نویز مخصوصا در حد 170 تومن ، چیه؟

AMD>INTEL
04-05-17, 22:37
سلام
امروز رفتم Green 430A-UK رو خریدم
ولی فن اش فرق خاصی با Green 430A-HE نداشت!
باز هم برام نویز داره و تقریبا آذار دهنده
ای کاش سایت گرین ، بجای نوشتن Ultra Silent و از این چیزهایی که آدم رو به اشتباه بندازه ، بصورت علمی مینوشت که نویزش چند دسیبل هست . چیزی که من میبینم ، نویزش بسیار آزار دهنده تر از فن DeepCool Archer هست که نوشته بود 26 دسیبل نویز داره!
من تعجب میکنم ، چطور توی نظرات ، مردم میگفتن نویز نداره؟! یا من چون زیاد با کامپیوتر کار میکنم ، به نویز حساسم!
ای کاش گارانتی گرین توی شهر سخت افزار بود و میشد حداقل قبل از خرید بصورت شفاف ازشون سئوال پرسید تا بعد از خرید ، سوء تفاهمی پیش نیاد
ای کاش حداقل اون تکنولوژی فن notus 100 شون رو که بی صدا بود ، روی این پاور پیاده میکردن . من حدودا 8 سال پیش یه پاور 330 گرین گرفته بودم که بصورت واقعی بی صدا بود و آدم فرق سیستم روشن و خاموش رو متوجه نمیشدن . دیگه بعد از گذشت این همه سال و اونم آپدیت ترین و جزء پاور متوسط به بالا شون نویز داره !!
بنده خیلی به گرین علاقه دارم (کلا با کیفیت ترین محصولات یا مونتاژ های تولید داخل رو) ولی از نویز فن پاورهاش دیگه امیدم قطع شد (مگر سری اورکلاکش که نمیدونم اونم اینطوره یا نه!)
------------------
ممنون استاد امید بابت راهنمایی ات :give_rose: هر چند نظرت روی کولر مستر بود . اما نمیدونم نویز اونم مثل این یا یه کمی بهتره یا کلا فرق داره

-----------------------------------------

جدای از این بحث ، استاد امید ، الان اگه کسی پاور 430 وات در حد 170 تومن بخواد ، تو چی پیشنهاد میکنی که کمترین نویز رو داشته باشه؟ آخه برای چند نفر تا حالا Green 430A-HE بستم ، که نویز داشت . رفتم سراغ گیگابایت (100 تومن 2 سال پیش قیمت داشت الان نمیدونم مدلش چی بود) اون که افتضاح بود
موندم پاور بی نویز مخصوصا در حد 170 تومن ، چیه؟

شک نکن نویز کوار مستر به دلیل طراحی و فن به کار رفته کمتر بود .
پاور هم معرفی کردم .
این هم سعی کن با گرین صحبت کنی . شاید بتونند فن پاور را با یک مدل سایلنت عوض کنند .
گاهی به دلیل طراحی مخصوصا مدلهایی که طراحی قدیمی تری دارند تولید کننده مجبور از فنی استفاده کنه دور بالاتری داره .اون هم به خاطر جلوگیری از خرابی زودرس
بهتر بود میرفتی سراغ 450uk

SajjadKhati
04-05-17, 22:48
شک نکن نویز کوار مستر به دلیل طراحی و فن به کار رفته کمتر بود .
پاور هم معرفی کردم .
این هم سعی کن با گرین صحبت کنی . شاید بتونند فن پاور را با یک مدل سایلنت عوض کنند .
گاهی به دلیل طراحی مخصوصا مدلهایی که طراحی قدیمی تری دارند تولید کننده مجبور از فنی استفاده کنه دور بالاتری داره .اون هم به خاطر جلوگیری از خرابی زودرس
بهتر بود میرفتی سراغ 450uk

ممنون
همین 450UK رو گرفتم دیگه . مدل کاملش Green GP450A-UK
چه صحبتی کنم؟ اتفاقا از نمایندگی گرین توی شهر بابل گرفتم . یعنی چی؟ با همون مغازه دار (گارانتی گرین) صحبت کنم یا منظورت توی سایت شونه؟ خوب روی این مدل ، یکی از بهترین فن شونو بستن دیگه؟ اگه قبول کنه چه بهتر وگرنه ببینم قبول میکنه با مثلا همین مدل کولر مستر عوض کنه؟ یا اصلا ببینم کولر مستر رو داره
بهشون هم میگم خسارت دو روز رو میدم .
از الان تا شنبه (دو روز) چقدر خسارت میشه؟

من دیگه توی هر چی گرین بگیرم ، قطعا پاورهامو دیگه گرین نمیگیرم
اشتباه برای یک مدل هست نه تست چندین مدل متفاوت و اونم وقتی بصورت عوام فریبانه توی سایت شون مینویسن Ultra Silent !!!
اینی که من میبینم ، 5 مراحله ما قبل Silent هست . Ultera Silent پیش کش

------------------
ممنون میشم یکی این حرفا رو به گوش گرین برسونه و بیان اینجا حداقل دلیل اون کلمه ی عوام فریبانه رو که توی سایت شون نوشتن Ultra Silent رو بگن

AMD>INTEL
04-05-17, 23:03
ممنون
همین 450UK رو گرفتم دیگه . مدل کاملش Green GP450A-UK
چه صحبتی کنم؟ اتفاقا از نمایندگی گرین توی شهر بابل گرفتم . یعنی چی؟ با همون مغازه دار (گارانتی گرین) صحبت کنم یا منظورت توی سایت شونه؟ خوب روی این مدل ، یکی از بهترین فن شونو بستن دیگه؟ اگه قبول کنه چه بهتر وگرنه ببینم قبول میکنه با مثلا همین مدل کولر مستر عوض کنه؟ یا اصلا ببینم کولر مستر رو داره
بهشون هم میگم خسارت دو روز رو میدم .
از الان تا شنبه (دو روز) چقدر خسارت میشه؟

430A
نوشته بودی . باعث شد من اشتباه کنم .
با خود گارانتی گرین
شاید بتونند برات فن سایلنت استفاده کنند . البته احتمالش کمه

SajjadKhati
04-05-17, 23:06
430A
نوشته بودی . باعث شد من اشتباه کنم .
با خود گارانتی گرین
شاید بتونند برات فن سایلنت استفاده کنند . البته احتمالش کمه

میدونم
منظورت همین گارانتی گرین بابل هست یا تهران؟
e-support ندارن این ور و اونور؟

AMD>INTEL
04-05-17, 23:13
میدونم
منظورت همین گارانتی گرین بابل هست یا تهران؟
e-support ندارن این ور و اونور؟

باید مستقیم تماس بگیری

AMD>INTEL
04-05-17, 23:32
بهترین راه تعویض با B500 VER 2 هست .

SajjadKhati
05-05-17, 00:04
Corsair CX500M 80 PLUS بهتره یا Cooler Master B500 Ver.2 ؟
کلا کولر مستر رو ترجیح میدی یا کورسیر رو؟
سئوال بعذی اینکه این Cooler Master B500 Ver.2 رو خودت تجربه داری از نزدیک نویز فن اش رو؟
ممنون

AMD>INTEL
05-05-17, 00:07
Corsair CX500M 80 PLUS بهتره یا Cooler Master B500 Ver.2 ؟
کلا کولر مستر رو ترجیح میدی یا کورسیر رو؟
سئوال بعذی اینکه این Cooler Master B500 Ver.2 رو خودت تجربه داری از نزدیک نویز فن اش رو؟
ممنون

کرسیر هم بدک نیست . ولی خوب موارد دیگری داره ......
بله من هم این پاورها را بستم و 90 درصد پاورهای موجود در بازار را برای تعمیر باز کردم . نویزش کمتر از گرین هست .

SajjadKhati
05-05-17, 00:18
کرسیر هم بدک نیست . ولی خوب موارد دیگری داره ......
بله من هم این پاورها را بستم و 90 درصد پاورهای موجود در بازار را برای تعمیر باز کردم . نویزش کمتر از گرین هست .

ممنون
فقط یه کم کمتره؟ اگه یه کمه و چندان فرقی نداره ، تعویض نکنم.
نمیدونم اصلا تا حالا نویز پاورهای گرین رو دیدی؟ مثلا نویز پاور GP430A-HE رو دیدی؟ نویز این مدل GP450A-UK هم مثل GP430A-HE هه . حداقل برای من خیلی سر و صدا دارن
بعضی از کامپیوترها هستن که تا سرت رو نذاری روش متوجه روشن بودنش نمیشی، خوب؟ من از این پاورا میخوام . یعنی مثلا دقیق پاوری که نویزش برابر نویز خنک کننده ی notus 100 باشه . 20 تا حداکثر 23 دسیبل نویز
Cooler Master B500 Ver.2 این طوره؟

AMD>INTEL
05-05-17, 01:37
ممنون
فقط یه کم کمتره؟ اگه یه کمه و چندان فرقی نداره ، تعویض نکنم.
نمیدونم اصلا تا حالا نویز پاورهای گرین رو دیدی؟ مثلا نویز پاور GP430A-HE رو دیدی؟ نویز این مدل GP430A-UK هم مثل GP430A-UK هه . حداقل برای من خیلی سر و صدا دارن
بعضی از کامپیوترها هستن که تا سرت رو نذاری روش متوجه روشن بودنش نمیشی، خوب؟ من از این پاورا میخوام . یعنی مثلا دقیق پاوری که نویزش برابر نویز خنک کننده ی notus 100 باشه . 20 تا حداکثر 23 دسیبل نویز
Cooler Master B500 Ver.2 این طوره؟

این سوال از هر روشی بپرسی یک جواب داره
نویز b500 کمتر از پاور 450 گرین هست .

Mrp7
05-05-17, 09:55
سلام
نظر من هم روی b500 هست
من خودم b600 دارم و 550 uk تو شرکت دارم
من خودم b600 رو ترجیح میدم چون اصلا صدا نداره و جنس سیماش بهتره از گرینه
شما یک سری به فروم های فروش پاور استوک بزنید متوجه خواهید شد چقدر سری گرین refer داره مخصوصا 450 و 650 uk

SajjadKhati
05-05-17, 10:08
ممنون از هر دو
حالا به نظرتون دو روز استفاده از این پاور ، چقدر خسارت برای تعویض داره؟ یا در واقع چقدر خسارت برای تعویض بدم ، مناسب هست؟
----------------
بعد اینکه بهتر از b500 v2 تا سقف 250 تومن ، از لحاظ نویز ، پاوری وجود نداره؟

از لحاظ نویز ، Corsair VS450 بهتره یا Cooler Master B500 Ver.2 یا Cooler Master Elite V2 550W یا EVGA 500W یا DeepCool DN500 ؟
بهتر از اینا هم هست؟
این هم بگم که پاور از 400 وات تا 500 وات ، هیچ فرقی برام ندارن . فقط نویزش خیلی خیلی کم باشه
ممنون

Mrp7
05-05-17, 10:51
بهترینش b500 ver2 هستش هم گارانتیش خوبه هم فنش خیلی نویز کمی داره. لینک زیر فکر کنم جدید تر باشه از سری b
منابع تغذیه MasterWatt Lite کولرمستر: محصولی خوش‌قیمت برای سلامت و دوام قطعات کامپیوتر شما (Only the registered members can see the link)

ramin1000
05-05-17, 11:03
سلام
یه پاور 450 وات تا قیمت 220 تومن میخوام
ملاکم ، اول بی صدا (نویز بسیار پایین) بودن و بعد هم کیفیت هست
از اونجایی که دوست دارم از تولیدات یا مونتاژهای داخلی استفاده کنم ، درباره ی پاور Green GP450A-UK تحقیق کردم و در نظرات کسایی که خریدن ، هم از لحاظ نویز بسیار پایین و هم از لحاظ کیفیت اش راضی بودن . نظر شما چیه؟
ممنون

آقا سجاد گل واقعا با این جملت حال کردم

از اونجایی که دوست دارم از تولیدات یا مونتاژهای داخلی استفاده کنم

غیر از گرین پاور دیگه ای نگیر حالا اگه این پول رو داشته باشی که از بهترین برندهای دنیا بهترین محصولاتشون رو با قیمت خیلی بالا بخری خوب موردی نیست مثل corsair که اینم تو سایت های دیگه نوشته بودن که خود corsair پاورش رو خودش تولید نمی کنه و اگه اینطوری باشه پس نباید ایرادی به گرین بگیریم ولی اگه cooler master بخری اشتباه بزرگی کردی

سجاد جان شما همه رو استاد خطاب می کنی ولی من پست هات رو که می خوندم دیدم ماشا الله خودت یه استاد هم در زمینه سخت افزار و هم در زمبنه نرم افزار هستی می خوای دستت رو نشه

AMD>INTEL
05-05-17, 11:11
ممنون از هر دو
حالا به نظرتون دو روز استفاده از این پاور ، چقدر خسارت برای تعویض داره؟ یا در واقع چقدر خسارت برای تعویض بدم ، مناسب هست؟
----------------
بعد اینکه بهتر از b500 v2 تا سقف 250 تومن ، از لحاظ نویز ، پاوری وجود نداره؟

از لحاظ نویز ، Corsair VS450 بهتره یا Cooler Master B500 Ver.2 یا Cooler Master Elite V2 550W یا EVGA 500W یا DeepCool DN500 ؟
بهتر از اینا هم هست؟
این هم بگم که پاور از 400 وات تا 500 وات ، هیچ فرقی برام ندارن . فقط نویزش خیلی خیلی کم باشه
ممنون

سجاد جان فن کولر مستر از نوع سایلنت هست .

AMD>INTEL
05-05-17, 11:38
آقا سجاد گل واقعا با این جملت حال کردم

غیر از گرین پاور دیگه ای نگیر حالا اگه این پول رو داشته باشی که از بهترین برندهای دنیا بهترین محصولاتشون رو با قیمت خیلی بالا بخری خوب موردی نیست مثل corsair که اینم تو سایت های دیگه نوشته بودن که خود corsair پاورش رو خودش تولید نمی کنه و اگه اینطوری باشه پس نباید ایرادی به گرین بگیریم ولی اگه cooler master بخری اشتباه بزرگی کردی

سجاد جان شما همه رو استاد خطاب می کنی ولی من پست هات رو که می خوندم دیدم ماشا الله خودت یه استاد هم در زمینه سخت افزار و هم در زمبنه نرم افزار هستی می خوای دستت رو نشه

دلیل خود را ذکر کنید .:1. (23):
با نوشته های غیر علمی شدیدا برخورد میکنم . این پست شما هیچ کمکی به سوال کاربر نمی کند .

SajjadKhati
05-05-17, 12:10
ممنون استاد امید
2 تا سئوال مو ممنون میشم جواب بدی
اول اینکه اگه بخوام تعویض کنم ، تا چقدر منطقی هست که بابت 2 روز استفاده از این پاور گرین ، خسارت پرداخت کنم؟
دوم اینکه اگه نه گارانتی گرین و نه گارانتی آواژنگ حاضر به تعویض نشدن (این پاور رو از گارانتی گرین در بابل گرفتم) ، در اون صورت اگه جداگانه بخوام این پاور گرین رو بفروشم ، چقدر میخرن؟ من این پاور رو 215 تومن خریدم

AMD>INTEL
05-05-17, 12:13
ممنون استاد امید
2 تا سئوال مو ممنون میشم جواب بدی
اول اینکه اگه بخوام تعویض کنم ، تا چقدر منطقی هست که بابت 2 روز استفاده از این پاور گرین ، خسارت پرداخت کنم؟
دوم اینکه اگه نه گارانتی گرین و نه گارانتی آواژنگ حاضر به تعویض نشدن (این پاور رو از گارانتی گرین در بابل گرفتم) ، در اون صورت اگه جداگانه بخوام این پاور گرین رو بفروشم ، چقدر میخرن؟ من این پاور رو 215 تومن خریدم

بستگی به انصاف فروشنده داره .
مسلما به گارانتی آواژنگ ارتباطی نداره .چون اونها نمیتونند محصول شرکت دیگری را تعویض کنند .
15-20 منطقیه اگر قبول کنند .

SajjadKhati
05-05-17, 12:17
بستگی به انصاف فروشنده داره .
مسلما به گارانتی آواژنگ ارتباطی نداره .چون اونها نمیتونند محصول شرکت دیگری را تعویض کنند .
15-20 منطقیه اگر قبول کنند .

ممنون
راستی من توی آمل یه جایی رو میدونم که هم گارانتی گرین هست و هم گارانتی آواژنگ
چون هر دو طرفه هست ، میشه اینجا به گارانتی آواژنگ بگم که تعامل کنن؟ (البته قبل اش خودم بهش میگم ولی منظورم اینه که اگه نپذیرفت ، تعامل کنن e-support آواژنگ)
بعد اینکه برای فروش چی؟ (سئوال دوم در پست بالا)

AMD>INTEL
05-05-17, 12:23
ممنون
چون هر دو طرفه هست ، میشه اینجا به گارانتی آواژنگ بگم که تعامل کنن؟

نمیدونم سجاد جان . باید صحبت کنی شاید قبول کنند .
دیروز هم گفتم زنگ بزن تهران گارانتی گرین . بگو چنین مشکلی دارم . احتمال همکاری هست . زنگ بزن خبرش را بده . باید تماس بگیری . گمانه زنی نمیشه کرد .
به نظرم حالا که پاور را خریدی زنگ بزن تهران بگو صدای فن 450uk زیاد هست . امکانش هست . فن را با مدل سایلنت تری تعویض بشه
من خودم جزو اولین کسانی هستم که پاورهای گرین را در سال 2005 پیشنهاد میدادم . الان هم کیس و کولینگ و .. پیشنهاد میدم از گرین
موقع پیشنهاد باید به تمام پارامترهایی که کاربر نیاز داره باید توجه بشه .
اگر مثل نوتوس یا سایر مواردی که سوال کرده بودی گوش میکردی به توصیه من الان درگیر تعویض و ... نبودی .

ramin1000
05-05-17, 13:31
ممنون
چون هر دو طرفه هست ، میشه اینجا به گارانتی آواژنگ بگم که تعامل کنن؟ (البته قبل اش خودم بهش میگم ولی منظورم اینه که اگه نپذیرفت ، تعامل کنن e-support آواژنگ)

سجاد جان من پاور green gp535a رو دارم و تکنولوژی و ساخت اون برای 7 تا8 سال پیشه و من 7.5 ساله خریدمش توی مشخصاتش نوشته low noise مدرک علمی ندارم ولی خدا شاهده من اصلا فکر می کنم پاور ندارم حتی وقتی برادرهای کوچیکم با سیستم گیم بازی می کنن و پدر سیستم قدیمی رو در میارن اصلا صدای فن رو نمی شنوم

توی مشخصات GP450A-UK نوشته ultra silent و تکنولوژی و سخت افزارش نسبت به مال من خیلی به روز تره

پس ممکنه یا پاوری که شما خریدی آسیب دیده باشه مثلا توی حمل ونقل به آمل یا در موقع جا به جایی آسیب دیده باشه مثلا تاثیر گذاشته روی نویز یا وات پاور رو نسبت به کاری که در حال انجامش هستی کم در نظر گرفتی مثلا همونطور که آقا محسن اشاره کردن تو این مواردپاور رو بیشتر در نظر می گیرن

من از یکی از مدیران سخت افزار در فروم همسایه یک سوالی پرسیده بودم که مثلا ایشون که سال ها کار سخت افزاری می کنه اعتقاد داشت که مثلا اگه برای سیستمی که 550 وات پاور براش کافیه و احتمالا خود اون سیستم در بالاترین لود 450 تا 500 وات ممکنه استفاده کنه بهتر حداقل 700 وات ببندیم برای همین دلایلی که شما امروز بیان می کنید من از خودش سوال کردم سیستمت چیه و ایشون گفت که من gtx 960 دارم با پاور 850 وات و خیلی اصرار روی وات پاور داشت ولی من چون پول ندارم اگه سیستم جدید جمع کنم وات پاور رو چوب به چوب در نظر می گیرم حالا صدا هم داد مشکلی نیست

بعد شما طبق قوانین تجارت می تونی جنسی رو که مطابق نوشته ها نبوده رو پس بدی چون در سایت نوشته ultra silent و شما گرفتی دیدی با نوشته مطابقت نداره می تونی پسش بدی و هم قانون و هم احکام شرعی ازت حمایت می کنن

همه شرکت ها محصولات خوب و بد دارن و همه شرکت ها ممکنه بعضی از محصولاتشون خوب تست نشده باشه و قصوری در این مورد صورت گرفته باشه

نمونش من یک مانیتور سامسونگ گرفتم و چند پیکسل سوخته داشت اما آیا همه مانیتورهای سامسونگ پیکسل سوخته دارن

دلیل خود را ذکر کنید .:1. (23):
با نوشته های غیر علمی شدیدا برخورد میکنم . این پست شما هیچ کمکی به سوال کاربر نمی کند .

من تجربم رو در این زمینه گفتم یعنی سیستم های دوستان و خودم رو که بررسی کردم به این نتیجه رسیدم

آقا امید چون شما خودت این قطعات رو باز و تعمیر میکنی خواهش می کنم یک مقایسه علمی بین دو برند کولر مستر و گرین انجام بده و در اختیار کاربرها قرار بده چون من رشتم مثل شما سخت افزار نیست و بر اساس تجربه نظر میدم شما به صورت علمی پاور های این دو شرکت رو تست کنید و نتایج علمی رو منتشر کنید

اگه پاور های کولر مستر بهتر از گرین باشه من هم چون می خوام سیستم جدید بخرم حتما از کولر مستر استفاده می کنم مگه اینکه از نظر عقلی مشکل داشته باشم

AMD>INTEL
05-05-17, 14:20
من تجربم رو در این زمینه گفتم یعنی سیستم های دوستان و خودم رو که بررسی کردم به این نتیجه رسیدم

آقا امید چون شما خودت این قطعات رو باز و تعمیر میکنی خواهش می کنم یک مقایسه علمی بین دو برند کولر مستر و گرین انجام بده و در اختیار کاربرها قرار بده چون من رشتم مثل شما سخت افزار نیست و بر اساس تجربه نظر میدم شما به صورت علمی پاور های این دو شرکت رو تست کنید و نتایج علمی رو منتشر کنید

اگه پاور های کولر مستر بهتر از گرین باشه من هم چون می خوام سیستم جدید بخرم حتما از کولر مستر استفاده می کنم مگه اینکه از نظر عقلی مشکل داشته باشم

بحث برتری برند به برند یک مقوله غیر منطقی است . من چنین اجازه ای را از هیچ کدوم شرکت ها ندارم . که بخوام چنین کاری کنم .
در مورد کولر مستر هم صدها بررسی خارجی توسط بهترین و معتبرترین سایت های تخصصی دلیل بر کارآمدی این برند است .
وقتی کولر مستر یک پاور تولید میکنه و 10 سال گارانتی میکنه .بدون به اوج کیفیت هم رسیده
درباره گرین هم من نظر منفی ندارم . دوستان بسیار زیادی هم دارم در این شرکت . در خیلی از موارد هم برای مشتری استفاده کردم .
شما و دوستان شما بر اساس چه معیاری این حرف را میزنید . لطفا توضیح دهید

SajjadKhati
05-05-17, 15:39
سجاد جان من پاور green gp535a رو دارم و تکنولوژی و ساخت اون برای 7 تا8 سال پیشه و من 7.5 ساله خریدمش توی مشخصاتش نوشته low noise مدرک علمی ندارم ولی خدا شاهده من اصلا فکر می کنم پاور ندارم حتی وقتی برادرهای کوچیکم با سیستم گیم بازی می کنن و پدر سیستم قدیمی رو در میارن اصلا صدای فن رو نمی شنوم

توی مشخصات GP450A-UK نوشته ultra silent و تکنولوژی و سخت افزارش نسبت به مال من خیلی به روز تره

پس ممکنه یا پاوری که شما خریدی آسیب دیده باشه مثلا توی حمل ونقل به آمل یا در موقع جا به جایی آسیب دیده باشه مثلا تاثیر گذاشته روی نویز یا وات پاور رو نسبت به کاری که در حال انجامش هستی کم در نظر گرفتی مثلا همونطور که آقا محسن اشاره کردن تو این مواردپاور رو بیشتر در نظر می گیرن

من از یکی از مدیران سخت افزار در فروم همسایه یک سوالی پرسیده بودم که مثلا ایشون که سال ها کار سخت افزاری می کنه اعتقاد داشت که مثلا اگه برای سیستمی که 550 وات پاور براش کافیه و احتمالا خود اون سیستم در بالاترین لود 450 تا 500 وات ممکنه استفاده کنه بهتر حداقل 700 وات ببندیم برای همین دلایلی که شما امروز بیان می کنید من از خودش سوال کردم سیستمت چیه و ایشون گفت که من gtx 960 دارم با پاور 850 وات و خیلی اصرار روی وات پاور داشت ولی من چون پول ندارم اگه سیستم جدید جمع کنم وات پاور رو چوب به چوب در نظر می گیرم حالا صدا هم داد مشکلی نیست

بعد شما طبق قوانین تجارت می تونی جنسی رو که مطابق نوشته ها نبوده رو پس بدی چون در سایت نوشته ultra silent و شما گرفتی دیدی با نوشته مطابقت نداره می تونی پسش بدی و هم قانون و هم احکام شرعی ازت حمایت می کنن

همه شرکت ها محصولات خوب و بد دارن و همه شرکت ها ممکنه بعضی از محصولاتشون خوب تست نشده باشه و قصوری در این مورد صورت گرفته باشه

نمونش من یک مانیتور سامسونگ گرفتم و چند پیکسل سوخته داشت اما آیا همه مانیتورهای سامسونگ پیکسل سوخته دارن

سلام
ممنون آقا رامین
من کلا چندین پاور (5 پاور) در دورانی که کامپیوتر داشتم عوض کردم . یکی از اینها ، حدود 7 سال پیش بود که یکی از مدل های گرین همون زمان بود و بسیار بسیار بی صدا مثل همینی که میگید . یعنی من باید سرمو نزدیک میکردم به کیسم تا متوجه روشن بودنش میشدم . به دلایلی اون پاور رو از دست دادم بعدش هم که مدل های ضعیف از برندهای پرت و پلا گرفتم (که مشخص بود ضعیف تر از گرین ان) . همون تجربه در ذهنم موند تا اینکه حدود 3 سال پیش دوباره گرین مدل 430A-HE گرفتم . این مدلش نویز داشت جوری که اصلا قابل قیاس با نویز اون پاور قدیمی نبود . حتی صدای نویز مخصوصا توی شبها (مخصوصا زمانی که سیستم برای دانلود توی شب روشن میشد) ، بسیار آزار دهنده بود . توی روز هم اگه نگم آزار دهنده بود ، ولی نویزش بد بود . پیش خودم گفتم حتما این مدل از پاور گرین چون یه خورده ارزونتره و طراحی قدیمی داره ، بخاطر همین نویزش زیادتره وگرنه پاور 450A-UK که هم تازه طراحی شده هست و هم گرونتره و هم توی سایت اش نسبت به مدل HE ، فن بی صداتری نوشته ، پس حداقل این مثل پاور قبلی گرین هه .
تا اینکه چند روز پیش میخواستم پاور بگیرم (که مهم ترین عاملش ، تعویض بخاطر نویزش بود) . هر چند از قبل هم پاور 450A-UK رو در سایت و ... بررسی میکردم ولی توی این چند روزی ، خیلی بیشتر تحقیق کردم . هم سایتش نوشته بود فن بلبرینگی Ultra Silent (فوق بی صدا) و هم نظرات مردم توی سایت های فروش و .... رو بررسی کردم گفتم پس انتخاب خوبی هه ولی متاسفانه نویز فن 450A-UK و 430A-HE هیچ فرقی با هم نداشتن !!
حالا اینکه چرا توی سایت شون عوام فریبی کردن (و نوشتن فوق العاده بی صدا) نمیدونم و اینکه چرا هر چی گذشت توی پاور ، پس رفت داشتن ، بازم نمیدونم و یا اینکه خیلی ها توی سایت ها نظر مثبت مخصوصا روی فن اش داشتن ، بازم نمیدونم !!
-------------------------
نه
پاور ضربه ای چیزی نخورد (حداقل از زمانی که دست من اومد) . تازه ، هارد نیست که به ضربه حساس باشه
نه . پاور 450 برای سیستم فعلی من بسیار زیاده . اینو گرفتم که اگه بعدا اگه گرافیک گرفتم ، کم نیاد
سیستم من اینه :

H97-D3h
i5 4460
2*4GB Ram DDR3
1 HDD 7200RPM
1 HDD 5200 RPM (قدیمی)
1 SSD
1 ODD
cooler 100mm
120mm fan

سر و ته اینا جمع بشه ، 330 وات هم مصرف نداره (همه با حداکثر توان)

AMD>INTEL
05-05-17, 15:48
سجاد جان اگر میخوای نتیجه بگیری راهش همین بود که بهت گفتم . مستقیم با گرین تماس بگیر و چیزهایی که درباره پاور خوندی را تعریف کن و بعد بهشون توضیح بده پاوری که تهیه کردی نویزش بیش از حد انتظار هست . قطعا راهنمایی میکنند چه اقداماتی انجام بدی .

SajjadKhati
05-05-17, 20:35
باشه
فردا بهشون میگم
استاد امید ، به قول دوستمون ، آقا رامین ، پاورهای گرین 8 سال پیش رو یادته؟ چقدر پاورهای بی صدایی بودن (6 یا 7 سال پیش ، من یکی 330 وات گرین رو 35 تومن خریدم . الان 430 واتش باید هم قیمت سری HE که 160 تومنن باشن)
خوب من الان یه پاوری از لحاظ نویز در همون حد میخوام . اصلا پاوری مثل اون (از لحاظ نویز) در حد همون قیمت (که قطعا قیمت الانش به 200 تومنم نمیرسه) وجود داره؟ میگی که پاور B500 نویزش از 450UK کمتره . خوب نیم دسیبل هم میشه کمتر . ولی من میخوام مثل اون موقع پاورهای گرین ، آدم تا سرشو به کیس نزدیک نکرد ، اصلا متوجه ی روشن بودنش هم نشه
همچین پاوری وجود داره ؟

من نمیدونم چرا توی دنیای منطقی امروز ، سنجش نویز پاورها این قدر بی منطقی هه!
همه شون میگن یا نویز پاورمون خیلی کمه یا بی صدا هه! خوب کم بودن نویز پاور ، نسبت به چه نویزی؟ این طور باشه ، همه راست میگن . خودشونو مثلا با 100 دسیبل نویز مقایسه میکنن ، همه نسبت به اون 100 دسیبل ، نویز کمتری دارن یا احیانا نسبت به اون 100 دسیبل ، بی صدا محسوب میشن!
ای کاش یه استانداردی برای پاورها مثل استاندارد اعلام نویز خنک کننده ها قرار بگیره که برای نویزها ،حداقل یه عدد و رقم بدن که خریدار یه حساب حدودی دستش بیاد!

AMD>INTEL
05-05-17, 20:54
تو رنجی که دنبال پاور هستی . پاورها دارای تکنولوژی ZERO نیستند . تکنولوژی ZERO به طور عامیانه اش این میشه که فن پاور زمانی کار میکنه که میزان لود به طور مثال به بالای 60 درصد میرسه .
اگر دنبال این مفهوم بی صدایی هستی .باید هزینه بیشتری برای پاور کنی و از این سری تهیه کنید . سری ونگارد کولر مستر یا مدل مشابه از شرکت های دیگر

SajjadKhati
05-05-17, 21:10
تو رنجی که دنبال پاور هستی . پاورها دارای تکنولوژی ZERO نیستند . تکنولوژی ZERO به طور عامیانه اش این میشه که فن پاور زمانی کار میکنه که میزان لود به طور مثال به بالای 60 درصد میرسه .
اگر دنبال این مفهوم بی صدایی هستی .باید هزینه بیشتری برای پاور کنی و از این سری تهیه کنید . سری ونگارد کولر مستر یا مدل مشابه از شرکت های دیگر

نه
این نوع پاور منظورم نیست
مثل همون گرینی که اون موقع و سال ها پیش داشتم (نمیدونم چه نوع فنی داشت)
اون گرین 330 وات بود و تکنولوژی zero نداشت و فنش دائم کار میکرد اما همینطور که دوستمون گفتن واقعا بی صدا کار میکرد
این جوری میخوام .
دیگه 35 هزار تومن 7 سال پیش ، از 250 هزار تومن الان که بیشتر نیست!

AMD>INTEL
05-05-17, 21:26
نه
این نوع پاور منظورم نیست
اون گرین 330 وات بود و تکنولوژی zero نداشت و فنش دائم کار میکرد اما همینطور که دوستمون گفتن واقعا بی صدا کار میکرد
این جوری میخوام .

اون پاورهای گرین هم نویز عادی داشتند . فن هاشون هم برای شرکت آدا و از نوع بلبرینگی بودند . از فنهایی که امروز استفاده میشه نویز بیشتر ولی قدرت خنک کنندگی بیشتری داشتند .
همانطور که گفتم این مقدار نویز با توجه به تعاریفی که داری طبیعی نیست . باید با خود گرین قضیه را مطرح کنید .

TechBaMohsen
05-05-17, 21:31
نه
این نوع پاور منظورم نیست
این جوری میخوام .

نگران نباش،اگر ازت پس نگرفتن،ته تهش،یه فن بی صدای خوب بخر که قابل تنظیم باشه، پاور رو باز کن،فن رو لحیم کن جای فن قبلی.تمام.
من این فن رو بهت پیشنهاد میدم:

Cooler Master Masterfan Pro 120 Air Pressure Case Fan
58تومن
این دقیقا همون فنی هست که روی کم صدا ترین پاور های کولر مستر گذاشته شده

خوبیه فن اینه:
Only the registered members can see the link jpg.87aef9f8d1104cd98baf7d78a203820b.jpg
سرعت چرخش فن در حالت Silent : 650 تا 1550 دور در دقیقهسرعت چرخش فن در حالت Quiet : 650 تا 2250 دور در دقیقهسرعت چرخش فن در حالت Performance : 650 تا 2750 دور در دقیقه
که بتونی راحت تنظیمش کنی ببندیش راحت شی.حساب کن بزاریش روی پرفورمنس! فقط اگر پاورت یخ بست، با خودت:Love-ssa~! (1):
یه آموزشی هم برای اینکار هست دوس داشتی نگاه بنداز:
Computer Power Supply Fan Replacement: 11 Steps (Only the registered members can see the link)

خلاصه خواستم بگم در بدترین حالت میشه اینکارو کرد. اگر هم تونستی فن پاور رو در بیار تستش کن در برابر همین فن ببین نویزش چجوریاست.
کم سر و صدا ترین پاور ها توی سری های SeaSonic و beQuiet هستن که پاور هاش توی ایران نمیان متاسفانه.دیپ کول هم نوشته کم صدا ولی به محض اینکه از 30% بیشتر وات مصرف کنی یهو فن میره رو دور بالا.

موفق باشین.:11():

SajjadKhati
05-05-17, 22:01
ممنون از هر دو :give_rose:

اون پاورهای گرین هم نویز عادی داشتند . فن هاشون هم برای شرکت آدا و از نوع بلبرینگی بودند . از فنهایی که امروز استفاده میشه نویز بیشتر ولی قدرت خنک کنندگی بیشتری داشتند .
همانطور که گفتم این مقدار نویز با توجه به تعاریفی که داری طبیعی نیست . باید با خود گرین قضیه را مطرح کنید .

من نویزی از اون پاور قدیمی ام ندیدم
فردا صحبت میکنم

نگران نباش،اگر ازت پس نگرفتن،ته تهش،یه فن بی صدای خوب بخر که قابل تنظیم باشه، پاور رو باز کن،فن رو لحیم کن جای فن قبلی.تمام.
من این فن رو بهت پیشنهاد میدم:

Cooler Master Masterfan Pro 120 Air Pressure Case Fan

58تومن
این دقیقا همون فنی هست که روی کم صدا ترین پاور های کولر مستر گذاشته شده

خوبیه فن اینه:
Only the registered members can see the link jpg.87aef9f8d1104cd98baf7d78a203820b.jpg
سرعت چرخش فن در حالت Silent : 650 تا 1550 دور در دقیقهسرعت چرخش فن در حالت Quiet : 650 تا 2250 دور در دقیقهسرعت چرخش فن در حالت Performance : 650 تا 2750 دور در دقیقه
که بتونی راحت تنظیمش کنی ببندیش راحت شی.حساب کن بزاریش روی پرفورمنس! فقط اگر پاورت یخ بست، با خودت:Love-ssa~! (1):
یه آموزشی هم برای اینکار هست دوس داشتی نگاه بنداز:
Computer Power Supply Fan Replacement: 11 Steps (Only the registered members can see the link)

خلاصه خواستم بگم در بدترین حالت میشه اینکارو کرد. اگر هم تونستی فن پاور رو در بیار تستش کن در برابر همین فن ببین نویزش چجوریاست.
کم سر و صدا ترین پاور ها توی سری های SeaSonic و beQuiet هستن که پاور هاش توی ایران نمیان متاسفانه.دیپ کول هم نوشته کم صدا ولی به محض اینکه از 30% بیشتر وات مصرف کنی یهو فن میره رو دور بالا.

موفق باشین.:11():

اینم نظری هه
یعنی این کار رو کنم بهتره؟!
بالاخره خود کولر مستر هم نویز داره (نمیدونم چقدر) ولی فن جداگانه که بسته شه ، دیگه خیالم راحت میشه . درسته؟
من که لحیم و کارای سخت افزاری بلد نیستم . اگه هم جای دیگه ای بدم ، گارانتی اش صدمه میبینه و نمیپذیرن . پس میشه فن رو بخرم و بدم به خود گارانتی گرین که ببنده . اصلا گرین گارانتی تعمیر توی مازندران داره؟!
--------------
الان جزئیات این فن رو دیدم . عجب فنی هه
از 6 دسیبل تا 36 دسیبل نویز داره . نویز خنک کننده ام از 20 دسیبل شروع میشه و وقتی روی حداقل یعنی 20 دسیبل هست ، اصلا انگار صدا نداره . حالا 6 دسیبل!!
البته سئوالی که پیش میاد ، مهم اینه که اولا کنترلر فن که دست پاور گرین بیفته آیا سازگارن؟ و دوم اینکه کنترلش قاتی نکنه مثلا دور فن رو مثلا اغلب روی 1600 به بالا نگه داره که در اون صورت احتمالا نویز 25 دسیبل به بالا تولید کنه؟!! تا آخر ببره که دیگه همسایه ها هم نمیتونن بخوابن :Love-ssa~! (1): (36 دسیبل)
بعد اینکه احیانا صدای پاور فقط از فن شه دیگه؟ چون من مدارات و این چیزا رو نمیدونم میپرسم . از داخل مدارها که خود به خود صدا تولید نمیشه که . درسته؟ (آخه زیر دکل فشار قوی که ایست میکنیم ، صدا میده رو میگم:Love-ssa~! (1):)

AMD>INTEL
05-05-17, 22:44
سجاد جان اگر تا به حال به منبع تغذیه دست نزدی اینکار را نکن . گارانتی پاورت هم باطل میشه . از طرف خود گرین تهران اقدام کن . تماس بگیر تا راهنمایت کنند .

SajjadKhati
05-05-17, 22:52
سجاد جان اگر تا به حال به منبع تغذیه دست نزدی اینکار را نکن . گارانتی پاورت هم باطل میشه . از طرف خود گرین تهران اقدام کن . تماس بگیر تا راهنمایت کنند .

ممنون
من که این کار رو نمیکنم . به کس دیگه ای هم نمیدم این کار رو کنه چون همونطور که گفتی گارانتی اش باطل میشه اما به نظرت با گارانتی گرین صحبت کنم که این فن رو تهیه و ببرم یکی از گارانتی های گرین برام نصب کنه چی؟ خوبه؟
6 دسیبل یعنی بعد از یه عمر خواب راحت در کنار کامپیوتر :Love-ssa~! (1):

AMD>INTEL
05-05-17, 22:57
ممنون
من که این کار رو نمیکنم . به کس دیگه ای هم نمیدم این کار رو کنه چون همونطور که گفتی گارانتی اش باطل میشه اما به نظرت با گارانتی گرین صحبت کنم که این فن رو تهیه و ببرم یکی از گارانتی های گرین برام نصب کنه چی؟ خوبه؟
6 دسیبل یعنی بعد از یه عمر خواب راحت در کنار کامپیوتر :Love-ssa~! (1):

باید باهاشون صحبت کنی . یعنی از گارانتی تهران هماهنگ کنی .

TechBaMohsen
06-05-17, 06:41
ممنون از هر دو :give_rose:

من نویزی از اون پاور قدیمی ام ندیدم
فردا صحبت میکنم

اینم نظری هه
یعنی این کار رو کنم بهتره؟!
بالاخره خود کولر مستر هم نویز داره (نمیدونم چقدر) ولی فن جداگانه که بسته شه ، دیگه خیالم راحت میشه . درسته؟
من که لحیم و کارای سخت افزاری بلد نیستم . اگه هم جای دیگه ای بدم ، گارانتی اش صدمه میبینه و نمیپذیرن . پس میشه فن رو بخرم و بدم به خود گارانتی گرین که ببنده . اصلا گرین گارانتی تعمیر توی مازندران داره؟!
--------------
الان جزئیات این فن رو دیدم . عجب فنی هه
از 6 دسیبل تا 36 دسیبل نویز داره . نویز خنک کننده ام از 20 دسیبل شروع میشه و وقتی روی حداقل یعنی 20 دسیبل هست ، اصلا انگار صدا نداره . حالا 6 دسیبل!!
البته سئوالی که پیش میاد ، مهم اینه که اولا کنترلر فن که دست پاور گرین بیفته آیا سازگارن؟ و دوم اینکه کنترلش قاتی نکنه مثلا دور فن رو مثلا اغلب روی 1600 به بالا نگه داره که در اون صورت احتمالا نویز 25 دسیبل به بالا تولید کنه؟!! تا آخر ببره که دیگه همسایه ها هم نمیتونن بخوابن :Love-ssa~! (1): (36 دسیبل)
بعد اینکه احیانا صدای پاور فقط از فن شه دیگه؟ چون من مدارات و این چیزا رو نمیدونم میپرسم . از داخل مدارها که خود به خود صدا تولید نمیشه که . درسته؟ (آخه زیر دکل فشار قوی که ایست میکنیم ، صدا میده رو میگم:Love-ssa~! (1):)
آره متاسفانه گارانتی میپره ...... خلاصه کار باحالی میشد.:lol:
دور فن هماهنگه، ازون لحاظ شدنیه.3تا کلید هم خودش داره کمک میکنه.

اون 36دسیبل که جزوِ کم صداها محسوب میشن! خیلی از فن ها دیدی نوشته 17 دسیبل،معمولا اینها دور پاییییییین رو مینویسن 17-18دسیبل، و حداکثر دور رو نمینویسن. ولی این دور پایینش 6دسیبل هست.
اگر فن زیر 32 دسیبل باشه،تقریبا از بیرون کیس غیر قابل شنیدنه (32دسیبل واقعی، نه اینکه بیشتر باشه)
تفاوت 30 دسیبل با 40 دسیبل،3برابر صدا هست.تفاوت 20 دسیبل با 30 دسیبل هم 3برابر صدا هست.شما اگر 30 دسیبل درون کیس صدا داشته باشه،این صدا غیر قابل شنیدنه مگر اینکه درب کیس رو باز کنی و گوشت رو نزدیکش کنی صدای ففففففففف بصورت بینهایت خفیف میشنوی.این میشه 30 دسیل.حالا چهل دسیبل میشه چقدر؟ فن های بی کیفیت که روی حداکثر دور بچرخن میشه 40 دسیبل.مطمئنم شما این صدا رو از پاورت شنیدی و بابتش ناراحتی.

برای مثال به نمودار نویز این پاور نگاه کن مال پاور کولر مستر G550M هستش زمانیکه اومده بود 280تومن قیمتش بود فکر میکنم.
Only the registered members can see the link
تا زمانیکه داری 250وات پاور ازش میگیری،صدای فنش حدودا 28تا31 دسیبل هست که جزو SILENT محسوب میشه و تقریبا غیر قابل شنیدنه مگر درب کیس رو باز کنی گوشت رو جفت فن بزاری.این توضیحی هستش که TechPowerup معمولا در ریویو هاش مینویسه.
قسمت بنفش پر رنگ،جائیه که صدا به گوش میرسه.قسمت زرد رنگ هم جائیه که آزار دهنده میشه و صدا براحتی از کیس میاد بیرون.ولی برای اینکه به قسمت بنفش رنگ برسید باید حدود 400وات مصرف پاور داشته باشین که میشه 2تا گرافیک بسیار قوی که کراس فایر شدن یا SLI شدن، یه سی پی یو روی حداکثر فرکانس در حال فعالیت، با تمام مخلفات دیگه ی سیستم که روی تست بنچمارک یا یه بازیه بسیار سطح بالا در حال بازی باشی!

:11():

SajjadKhati
10-05-17, 20:07
سلام
پاور رو روز شنبه ، آقا مهدی موسوی (پرسنل بخش تحقیق و توسعه ی گرین) گفتن با هزینه ی خود گرین بفرستم (حتی هزینه ی حمل و نقل) . فرستادم و امروز به دستم رسید
اول جا داره یه تشکر ویژه ازشون و گارانتی گرین کنم . از لحاظ گارانتی و نحوه ی برخورد ، عالی بود گارانتی گرین :give_rose:
درباره ی مشکل هم گفتن تعویض فن انجام شد . الان که دستم اومد بهتر شد ولی تفاوتش زیاد محسوس نیست به نظرم . یعنی نویز داره مخصوصا اینکه هر چند ثانیه ، انگار صدای ویز ویز خفیف (خفیف ولی شنیده میشه) میاد و قطع میشه . موقع این صدا هم وقتی روی کیس دست میذارم ، یه لرزش خفیف روی کیس حس میشه . و این قطع و وصل شدن صدای ویز ویز بیشتر اذیت میکنه (مثلا اگه این صدا مدام بود ، سازگاری باهاش بهتر میبود) . این صدا از اول بود ولی بعد از گارانتی ، بهتر شد ولی بازم هست
من نمیدونم من حساسم یا پاورهای در این سطح قیمت ، همه همین طورن ...!
آقا مهدی گفتن صدای فن این پاور 450A-UK از فن Green Notus 100 هم پایین تره ولی من وقتی دست مو میذارم و فن notus 100 رو نگه میدارم (در دور 700 rpm) و چند لحظه ی بعد هم که میچرخه ، حتی سرمو نزدیک خنک کننده هم میبرم اصلا صدای خاصی اضافه نمیشه (موقع چرخیدن) اما در طول این مدت صدا از پاور میاد

حالا نمیدونم داشته باشمش یا میشه به نویزش (که یه کمی بهتر شد) عادت کرد (آخه من فقط واسه ی نویز اومدم پاورمو عوض کردم)

باز هم از آقای موسوی و گارانتی گرین تشکر میکنم :11():

AMD>INTEL
10-05-17, 21:20
تاپیک قفل میشه /