PDA

مشاهده نسخه کامل : اورکلاک core i3 6100 تا مرز جنون!!!!!!

sardar74
29-04-17, 01:44
سلام دوستان، من مادربردم z170xud3 و رم هم TridentZ 2x16 3000mhz هست و پردازنده ام هم همونطور که گفتم 6100،
GIGABYTE Z170 Non-K Overclocking Guide - Overclocking.Guide (Only the registered members can see the link)
تو این سایت که داخل خود انجمن هم معرفی شده به عنوان مرجعی برای آموزش اورکلاک مادربرد ها گیگابایت، اومده که میشه 6100 رو تا 4400 مگاهرتز هم برد، میخولم ببینم green notus 400 میتونه اینکارو بکنه یا نه؟ در مورد قابلیت هاش خیلی خوندم، میخوام مطمئن شم.
ضمنا بودجه اندازه 100 تومنه و اینکه میخوام ایرکولر باشه لطفا واتر پیشنهاد ندید
حداقل اگر تا 4400 هم نرفت تا 4100 4200 هم بره خوبه
ضمنا من از گرافیک مجتمع استفاده میکنم

AMD>INTEL
29-04-17, 01:49
میزان اورکلاک پردازنده ها با هم فرق میکنه . مخصوصا در این مورد که bclk بالا برده میشه . این که چقدر اور بشه به بچ پردازنده مرتبط هست .
تنها راهش هم تست هست .
بله نوتوس 400 نسبت به قیمتش عملکرد خوبی داره . با این بودجه هم بهترین انتخابه

خبات کریمی
29-04-17, 09:08
سلام دوستان، من مادربردم z170xud3 و رم هم TridentZ 2x16 3000mhz هست و پردازنده ام هم همونطور که گفتم 6100،
GIGABYTE Z170 Non-K Overclocking Guide - Overclocking.Guide (Only the registered members can see the link)
تو این سایت که داخل خود انجمن هم معرفی شده به عنوان مرجعی برای آموزش اورکلاک مادربرد ها گیگابایت، اومده که میشه 6100 رو تا 4400 مگاهرتز هم برد، میخولم ببینم green notus 400 میتونه اینکارو بکنه یا نه؟ در مورد قابلیت هاش خیلی خوندم، میخوام مطمئن شم.

سلام دوست گرامی
باید از کارت گرافیک مجزا استفاده کنید چون تو این بایوس ها گرافیک مجتمع مشکل داره.

AMD>INTEL
29-04-17, 10:02

این مورد بعد از ارسال من اضافه کرده بودید . تو بایوس های مخصوص اورکلاک سری non k
IGP حذف میشه

Mrp7
29-04-17, 10:52
شما نمیتونید از igpu استفاده کنید و دما را هم نمیتونید بفهمید چقدره بعضی از ویژگی های سی پی یو اینتل هم کند میشه

No C-States. CPUs will always run full speed and full voltage.
No Turbo-Mode.
No iGPU.
Intel AVX is screwed. Some benchmarks like Intel XTU use AVX and you will have about 4-5 times lower score. As far as I know no game is using AVX so it’s no problem to use this for gaming rigs. Not suitable for professional usage tho.
Avoid high memory clocks. Everything around 2600 MHz will be fine

sardar74
29-04-17, 19:13
از راهنمایی هاتون ممنون ولی یه نکته ای که یادم رفت بگم اینه که اون صفحه تو یه بایوس بتا هست و این بایوس الان آپدیت شده و تمام مشکلاتش حل شده و من حتی با فن استوک bclk رو از 100 گذاشتم رو 102.3، و تنها مشکلم افزایش دما بود.
چندتا سوال دیگه هم دارم این که:
1. cpu flex ratio با ضریب چیکار میکنه؟ و اینکه میشه رو اتو گذاشت و کاریش نداشت؟
2. قدیما تو مادربرد های 775 برای تنظیمات ولتاژ یه گزینه بود میزدی همه رو خودکار تنظیم میکرد و ما فقط فرکانس هارو دستکاری میکردیم (در مادربرد های گیگابایت) آیا این گزینه تو مادربرد های جدید هم وجود داره؟

sardar74
29-04-17, 19:26
یه مطلب دیگه ای رو اضافه کنم، اونم اینه که هدف من افزایش کارایی به گونه ای که انگار پردازنده در حالت عادیه، نه اینکه حالت های ذخیره رو خاموش کنم و فرکانس رو ثابت نگه دارم، مثلا بتونه تو حالت های کم مصرفی ضریب رو کمتر کنه و مصرفش رو کم کنه، نمیخوام نابودش کنم