PDA

مشاهده نسخه کامل : عملکرد ضعیف واترکولر

ensleader
26-04-17, 10:40
با سلام و خسته نباشید
بعد مدت ها خواستم واتر کولر کاستوم خودم رو واسه بردازنده ای ام دی خودم بسازم.
برای مهمترین بخش یعنی واتر بلاک از یه هیت سینک استوک اینتل 775 استفاده کردم جون یه هسته مسی با تیغه های الومینیوم داره که وسطش هم یه فضای خالی ایدئال برای جاسازی لوله های ناقل آب داشت
Only the registered members can see the link
.بعد از اینکه این بلاک رو با دستکاری هایی روی سوکت ای ام دی سوار کردم و جریات آب رو راه انداختم عملا عملکرد بسیار ضعیفتری حتی از خود فن استوک بردازنده ارایه داد
ناگفته نمونه که اتصال هیت سینک به بردازنده کاملا برقراره و خمیرسیلیکون تازه استفاده شده
با توجه به این موارد تنها مشکل به نظر خودم فاصله جریان آب تا خود بردازنده هستش چون اون هسته مسی هیت سینک حدودا سه سانتی ارتفاع داشت و من هم لوله های ناقل رو بدون دستکاری خود هسته رو روش سوار کردم و در نتیجه بین جریان آب و پردازنده یه فاصله چند سانتی وجود داره
ضمنا ایا گرد بودن سطح هیت سینک و عدم پوشش کامل سطح پردازنده که مربعی هست و در نتیجه حاشیه های پردازنده در عمل با هیت سینک تماس ندارند تاثیری در میزان دما خواهد داشت ؟؟؟
نظر شما چیه دوستان عزیز ؟؟؟

AMD>INTEL
26-04-17, 10:45
خیلی موارد باید رعایت بشه
این طرحی که زدید نقص طراح زیادی دارد . بهتر بلاک های دست ساز دیگر را مشاهده کنید و همانند اونها بسازید

ensleader
26-04-17, 10:55
ممنون
یعنی آون نکاتی که عرض کردم مهمن

یعنی در طراحی کلی باید پوشش کامل پردازنده و ضخامت بلاک در نظر گرفته بشه ؟
در اینصورت حداکثر ضخامت بلاک چند سانت میتونه باشه؟؟؟

AMD>INTEL
26-04-17, 10:59
بله . شما برای طراحی باید از طرح سایر بلاک های دست ساز الهام بگیری . طرح شما کاستی های بسیار زیادی دارد .
همانطور که گفتم باید طرح های دست ساز دیگر را مشاهده کنید .

ensleader
26-04-17, 11:36
با سلام مجدد
می خواستم بدونم جنس واتر بلاک حتما باید مس باشه یا آلومینیوم هم همون کارایی رو داره ؟؟؟

AMD>INTEL
26-04-17, 11:40
مس بهتر عمل میکنه ولی آلمینیوم هم میتونه باشه . مهم طراحی و گردش کولنت در بلاک و همچنین قرار گیری بلاک روی پردازنده است .