PDA

مشاهده نسخه کامل : درخواست راهنمایی جهت خرید SSD مناسب

AtrafNET
18-04-17, 10:27
سلام
من قصد خرید SSD با فضای 120 گیگ دارم بین این سه مدل مردد هستم ممنون میشم بگید کدوم بهتره و دلیل برتریش چیه.

Plextor S1C SSD - 128GB
Kingston HyperX Savage SSD Drive - 120GB
Samsung 750 EVO SSD Drive - 120GB

هدفم بیشتر طول عمر بالا در کنار سرعت خوبه سیستمم هم قدیمی و SATA II هستش.
قرار هم هست فقط به صورت تک درایو صرفاً برای نصب ویندوز 10 ازش استفاده کنم و به جز خود ویندوز و نرم افزار های مورد نیازم اطلاعات دیگه ای روش ذخیره نمیکنم.

بعد اگه قصد خرید اینا رو داشتم از کجا بخرم؟ با توجه به اینکه تقریباً هر سه تاشون تو فروشگاه های اینترنتی ناموجود هستن.
مغازه ای هم تو تهران اگه می شناسید که اینا رو دارن ممنون میشم معرفی کنید.

خبات کریمی
18-04-17, 10:40
سلام دوست گرامی
کارایی اولی خوبه اما کنترلر به شدت قدیمی استفاده شده که از لحاظ دوام مناسب نیست
دومی هم کارایی خوبه اما اونم دوام آنچنان تعریفی نیست
سومی که کارایی خیلی بهتره اما دوام اونم تعریفی نیست
اگه دوام خیلی بالا براتون مهمه یک درایو 256 گیگابایتی سامسونگ سری 850 پرو بگیرید
یا حداقل 128 گیگابایت
البته ممکنه زیادی به دوام حساس باشید و واقعا حجم نوشتن شما بالا نباشه، در این حالت اصلا نسبت به دوام نگران نباشید.
کلا دوام مدل های 240 250 256 گیگابایتی بالاتره.

AtrafNET
18-04-17, 14:10
حساس نیستم اما کامپیوتر من 24 ساعته روشنه این موضوع مشکلی نداره؟
منظورم زیاد پاش بودن نیست نه بلکه واقعاً کامپیوتر من سراسری 24 ساعته روشنه و شاید تو ماه فقط 3 - 4 بار Restart بشه ولی خاموش هیچ خیلی کم اتفاق میفته :1. (35):

با این اوصاف حساسیت می خواد یا نه؟

بعد من بودجه ام به سری Pro سامسونگ نمیرسه رفتم Pro 850 با حجم 128 گیگش رو قیمت کردم 445 تومن در صورتی که سایر گزینه های این لیستی که بالا گذاشتم رو با 250 تومن هم میشه خرید.

یه SSD با دوام اما خوش قیمت چی خوبه؟ برندش زیاد مهم نیست.

AMD>INTEL
18-04-17, 14:24
من فکر میکنم 850 evo هم نیاز شما را کاور میکنه .

ramin1000
19-04-17, 07:44
سلام دوست گرامی
کارایی اولی خوبه اما کنترلر به شدت قدیمی استفاده شده که از لحاظ دوام مناسب نیست
دومی هم کارایی خوبه اما اونم دوام آنچنان تعریفی نیست
سومی که کارایی خیلی بهتره اما دوام اونم تعریفی نیست
اگه دوام خیلی بالا براتون مهمه یک درایو 256 گیگابایتی سامسونگ سری 850 پرو بگیرید
یا حداقل 128 گیگابایت
البته ممکنه زیادی به دوام حساس باشید و واقعا حجم نوشتن شما بالا نباشه، در این حالت اصلا نسبت به دوام نگران نباشید.
کلا دوام مدل های 240 250 256 گیگابایتی بالاتره.

آقا خبات خیلی با مطالبی که می نویسی حال می کنم و لحظه شماری می کنم برای مقاله هات
چند تا سوال ازت دارم

1- این کنترلر در ssd چیه و چه کاربردی داره
2- در بعضی از ssd ها نوشته 256 رم ddr3 و در بعضی 512 این رم کاربردش چیه
3- مثلا در سامسونگ نوشته 75 ترابایت و دو میلیون ساعت دوام داره حالا چجوری می شه حساب کرد این ssd سامسونگ چقدر عمر می کنه یه مقایسه ای هم بکنید با wd blue 250 که نوشته 100 ترابایت و 1.75 میلیون ساعت
4-کنترلر wd بهتره یا سامسونگ و مدلشون چیه
5-یه چیزی هم که می گن دستور trim در ویندوزه من ویندوز7 دارم اگه ssd بخرم دستور trim که مثلا ssd رو ترمیم می کنه در ویندوز 10 قوی تره یا ویندوز 7
6- من 4 گیگ رم دارم توی اینترنت نوشته باید page file رو برای ssd حذف کرد چون عمرش کم می شه خوب یه جای دیگه هم نوشته به هیچ عنوان page file رو از ویندوز بر ندارید مخصوصا اگه رم بالایی ندارید بالاخره چیکار باید کنیم
7- اگه من به فرض ssd samsung 850 evo 250 رو بخرم و روی مادربردم که فقط ساتا 2 داره قرار بدم می شه روش visual studio 2017 رو نصب کنم که حجم بالایی داره و آیا روون کار کنه (برای یکی از اعضای خانوادم برای رشتش که یک نرم افزار دردسر ساز و اعصاب خرد کنیه) چون هدف من خریدن پردازنده i7-7700k است و دارم برای اون پول جمع می کنم اما اگه نمی شه مجبورم الان i3-7100 رو بخرم چون پردازنده i3-7350k هم که شما نوشتی بخرید توی سایت لیون نوشته که وارد ایران نمی شه

خبات کریمی
19-04-17, 23:45
آقا خبات خیلی با مطالبی که می نویسی حال می کنم و لحظه شماری می کنم برای مقاله هات
چند تا سوال ازت دارم

1- این کنترلر در ssd چیه و چه کاربردی داره
2- در بعضی از ssd ها نوشته 256 رم ddr3 و در بعضی 512 این رم کاربردش چیه
3- مثلا در سامسونگ نوشته 75 ترابایت و دو میلیون ساعت دوام داره حالا چجوری می شه حساب کرد این ssd سامسونگ چقدر عمر می کنه یه مقایسه ای هم بکنید با wd blue 250 که نوشته 100 ترابایت و 1.75 میلیون ساعت
4-کنترلر wd بهتره یا سامسونگ و مدلشون چیه
5-یه چیزی هم که می گن دستور trim در ویندوزه من ویندوز7 دارم اگه ssd بخرم دستور trim که مثلا ssd رو ترمیم می کنه در ویندوز 10 قوی تره یا ویندوز 7
6- من 4 گیگ رم دارم توی اینترنت نوشته باید page file رو برای ssd حذف کرد چون عمرش کم می شه خوب یه جای دیگه هم نوشته به هیچ عنوان page file رو از ویندوز بر ندارید مخصوصا اگه رم بالایی ندارید بالاخره چیکار باید کنیم
7- اگه من به فرض ssd samsung 850 evo 250 رو بخرم و روی مادربردم که فقط ساتا 2 داره قرار بدم می شه روش visual studio 2017 رو نصب کنم که حجم بالایی داره و آیا روون کار کنه (برای یکی از اعضای خانوادم برای رشتش که یک نرم افزار دردسر ساز و اعصاب خرد کنیه) چون هدف من خریدن پردازنده i7-7700k است و دارم برای اون پول جمع می کنم اما اگه نمی شه مجبورم الان i3-7100 رو بخرم چون پردازنده i3-7350k هم که شما نوشتی بخرید توی سایت لیون نوشته که وارد ایران نمی شه

سلام دوست گرامی
1 مغز و پردازنده اس اس دی که تعیین کننده اصلی ترین ویژگی های اونه
2 حافظه کشه- معمولا برای ظرفیت 128 و 256 گیگابایتی 256 کافیه مگر پرسرعت باشه
3 همون حجم نوشتن مهمه بلو خیلی ضعیفه توصیه نمیشه
4 مطمئنا سامسونگ- سری بلو و گرین صرفا ریبرند سندیسکه
5 بهتره با اس اس دی از ویندوز 10 استفاده کنید هرچند 7 هم مشکلی نداره
6 خیر نیاز نیست ویندوز مشکل پیدا میکنه
7 بله کار میکنه اما کارایی قدری ضعیف تره

AtrafNET
20-04-17, 10:18
ببخشید SATA II حداکثر 3 گیگابیت سرعت داره درسته؟
خب 3 گیگابیت رو با ضربدر 1024 تبدیل به مگابیت کنیم میشه 3072 مگابیت درسته؟
اگه این 3072 مگابیت رو بخوایم از واحد بیت به بایت تبدیل کنیم که سرعت واقعیش در بیاد باید تقسیم بر 8 کنیم (چون هر بایت 8 بیت هستش) که میشه 384 مگابایت.

پس یعنی حداکثر سرعتی که SATA II می تونه به ما بده 384 مگابایت هستش درسته؟

الان هارد دیسک فعلی من 112 مگابایت سرعت هنگام کپی اطلاعات حجیم در ویندوز 10 نشون میده که داره.

آیا اصلاً 384 مگابایت نسبت به 112 مگابایت سرعت فعلیم تاثیر چشمگیری برام داره؟

چون بالا گفتم منم مادربورد SATA II دارم متاسفانه.

راستی خیلی ممنون که راهنمایی میکنید خدا خیرتون بده :give_rose:

TechBaMohsen
20-04-17, 21:57
خب 3 گیگابیت رو با ضربدر 1024 تبدیل به مگابیت کنیم میشه 3072 مگابیت درسته؟
اگه این 3072 مگابیت رو بخوایم از واحد بیت به بایت تبدیل کنیم که سرعت واقعیش در بیاد باید تقسیم بر 8 کنیم (چون هر بایت 8 بیت هستش) که میشه 384 مگابایت.

پس یعنی حداکثر سرعتی که SATA II می تونه به ما بده 384 مگابایت هستش درسته؟

الان هارد دیسک فعلی من 112 مگابایت سرعت هنگام کپی اطلاعات حجیم در ویندوز 10 نشون میده که داره.

چون بالا گفتم منم مادربورد SATA II دارم متاسفانه.

راستی خیلی ممنون که راهنمایی میکنید خدا خیرتون بده :give_rose:
سلام.

1)درواقع 2.4 گیگابیت که میشه 300مگابایت در ثانیه.(ویکیپدیا) درست متوجه شدید.

2)سرعت انتقال اطلاعات یک فاکتور محسوب میشه، تاخیر و قضیه ی iops یک فاکتور دیگر هست.
به این نمودار نگاه کن:
Only the registered members can see the link
سه تای اولی SSD هستند و آخرین که نوشته WD Black یک هارد دیسک هست.
در کار با ویندوز شاید تفاوت سرعت انتقال زیاد به چشم نیاد.

ولی مهم این عامله»
Only the registered members can see the link
وقتی فایل های خیلی کوچیک بخوان جا به جا بشن، SSD میتونه 50 تا 150 برابر سریعتر از HDD فایل های ریز رو از روی حافظه اش پیدا کنه، و انتقال بده.
و ویندوز هم اکثر رد و بدل اطلاعاتش فایل های کم حجم هستند.

برای همین با ارتقا از هارد دیسک به SSD تفاوت اینقدر مشخصه که احساس می کنید تمام قطعات کامپیوتر رو ارتقا دادید.به وضوح مشخصه و غیر ممکنه پشیمون بشید.

من قصد خرید SSD با فضای 120 گیگ دارم بین این سه مدل مردد هستم ممنون میشم بگید کدوم بهتره و دلیل برتریش چیه.

اگر پول دستتون هست،پیشنهاد می کنم 250 گیگابایت بخرید (چرا؟ چون ارزونتر پاتون در میاد مثلا 220 تومن میشه 120 گیگ،ولی 320 تومن مثلا میشه 250 گیگ،نسبتِ پول به گیگابایتی که بهتون میده ارزونتر هست)
پیشنهادم به شما :

ارزونترین 120گیگ»
AMD Radeon R3 Series SSD 120GB
(اگر ساتا3 ندارید، همین هم کافیه)

120گیگ کمی بهتر»
Corsair Force LE SATA3 SSD - 120GB

250 گیگی های بسیار خوب»
Corsair Force LE SATA3 SSD - 240GB
Samsung 750 EVO 250GB SATA3 SSD

بهترین 250 گیگ»
Samsung 850 EVO 250GB SATA3

خرید خوبی داشته باشین:11()::great: