PDA

مشاهده نسخه کامل : Cooler Master Elite

Mrp7
16-04-17, 22:47
سلام
من میخواستم پاور کولر مستر سری الایت بگریم اما طبق گفته های نماینده رسمی گرین این پاور ها Non-PFC هستش و با لود کشیدن بالا خازن ورودی میترکه
میخواستم بدونم این موضوع درست است یا نه
ممنون از ساپرت خوبتان

AMD>INTEL
16-04-17, 23:32
اگر چنین چیزی بود انجمن پشتیبانی کولر مستر پر بود از مشکلات پاور الایت . در ضمن پاوریی که دارای پروتکشن های (OVP/UVP/OPP/OCP/SCP) با کوچکترین مشکلی خاموش میشه و کار به اینجا ها کشیده نمیشه .پاورها الایت پایین ترین رنج پاورهای کولر مستر هست .
از سری GX به بالا پاورهای کولر مستر ACTIVE PFC هستند.

AMD>INTEL
16-04-17, 23:59
اگر چنین چیزی بود انجمن پشتیبانی کولر مستر پر بود از مشکلات پاور الایت . در ضمن پاوریی که دارای پروتکشن های (OVP/UVP/OPP/OCP/SCP) با کوچکترین مشکلی خاموش میشه و کار به اینجا ها کشیده نمیشه .پاورها الایت پایین ترین رنج پاورهای کولر مستر هست .
از سری GX به بالا پاورهای کولر مستر ACTIVE PFC هستند.

این همه استاندارد های پروتکشن به همراه توضیحات :
پروتکشن OVP بر گرفته از عبارت Over Voltage Protection به معنی محافظت در مقابل افزایش ولتاژ در هر یک از شاخه های اصلی خروجی پاور است و در صورتی که شاهد افزایش ولتاژ خروجی پاور از دامنه تعریف شده در استاندارد باشیم، این پروتکشن وارد عمل شده و از آسیب رسانی احتمالی به قطعات سخت افزاری جلوگیری خواهد نمود.

پروتکشن UVP بر گرفته از عبارت Under Voltage Protection به معنی محافظت در مقابل کاهش ولتاژ در هر یک از شاخه های اصلی خروجی پاور است و در صورتی که شاهد افت ولتاژ خروجی پاور از دامنه تعریف شده در استاندارد باشیم، این پروتکشن وارد عمل شده و از آسیب رسانی احتمالی به قطعات سخت افزاری جلوگیری خواهد نمود.

پروتکشن OCP بر گرفته از عبارت Over Current Protection به معنی محافظت در مقابل افزایش جریان مصرفی از هر یک از شاخه های اصلی خروجی پاور است و در صورتی که برروی هر یک از خروجی های اصلی، شاهد افزایش شدت جریان نامتعارف و خارج از مشخصات فنی پاور در دامنه استاندارد باشیم، این پروتکشن وارد عمل شده و از آسیب رسانی احتمالی به قطعات سخت افزاری جلوگیری خواهد نمود.

پروتکشن SCP بر گرفته از عبارت Short Circuit Protection به معنی محافظت در برابر اتصال کوتاه ایجاد شده در بخش خروجی پاور است و در صورتی که در هر یک از خروجی های پاور شاهد اتصال کوتاه باشیم، این پروتکشن وارد عمل شده و از آسیب رسانی احتمالی به قطعات سخت افزاری جلوگیری خواهد نمود.

پروتکشن OTP بر گرفته از عبارت Over Temperature Protection به معنی محافظت در مقابل افزایش دمای داخلی پاور است و در صورتی که شاهد افزایش دمای داخلی پاور، به صورت نامتعارف و خارج از مشخصات فنی پاور در دامنه استاندارد باشیم، این پروتکشن وارد عمل شده و از آسیب رسانی احتمالی به قطعات سخت افزاری جلوگیری خواهد نمود.

پروتکشن SIP بر گرفته از عبارت اصلی Surge & Inrush Protection به معنی محافظت در مقابل جریان هجومی به پاور است و در صورتی که شاهد افزایش ناگهانی جریان در بخش ورودی، به صورت نامتعارف و خارج از مشخصات فنی پاور در دامنه استاندارد باشیم، این پروتکشن وارد عمل شده و از آسیب دیدگی پاور جلوگیری خواهد نمود. (این پروتکشن معمولا برای پاورهای قدرتمند که دارای سلف های بزرگ در بخش ورودی خود هستند، کاربرد دارد)

پروتکشن OPP بر گرفته از عبارت Over Power Protection به معنی محافظت در مقابل افزایش توان مصرفی خروجی پاور است و در صورتی که میزان توان مصرفی از پاور، به صورت نامتعارف و خارج از مشخصات فنی پاور در دامنه استاندارد باشد، این پروتکشن وارد عمل شده و از آسیب رسانی احتمالی به قطعات سخت افزاری جلوگیری خواهد نمود. (برخی کارشناسان از واژه OLP برگرفته از عبارت Over Load Protection نیز برای این پروتکشن استفاده می کنند)

پاورهای کولر مستر الایت با داشتن محافظ های مختلف از جمله OPP جلوی چنین حوادثی را میگیرند .

Mrp7
17-04-17, 08:18
خیلی خیلی ممنون

خبات کریمی
17-04-17, 12:00
سلام
من میخواستم پاور کولر مستر سری الایت بگریم اما طبق گفته های نماینده رسمی گرین این پاور ها Non-PFC هستش و با لود کشیدن بالا خازن ورودی میترکه
میخواستم بدونم این موضوع درست است یا نه
ممنون از ساپرت خوبتان

سلام دوست گرامی
در کنار توضیحات آقای امید لازم دیدم این رو هم بدونید:
سری اول این پاورها دیگه تولید نمیشن و کولر مستر سری 2 زده که اصلاحاتی صورت گرفته.
الان سری 2 تو بازار موجوده.
سری الیت ارزون ترین پاورهای کولر مستر و کار راه انداز هستند.
:11():

Mrp7
17-04-17, 21:43
Cooler Master : Power Supply - Elite Series (Only the registered members can see the link)
سلام جناب اقای کریمی
طبق لینک بالا دو پاور زیر ورژن دو ندارند و در بازار داد و ستد میشوند ایا این ها مشکلات ترکیدن خازن را دارد؟

Cooler Master Elite 460W PSU
Cooler Master Elite 350W PSU

AMD>INTEL
17-04-17, 22:07
دوست عزیز برادر محترم در پست دوم توضیح دادم . این پاورها دارای پروتکشن هستند . با کوچکترین مشکلی ایسی سوپر وایزر که مسئول کنترل ولتاز ها و استانداردهای محافظتی هست پاور را خاموش میکنه . یک مورد از این اشکالی که شما میگید بعد از سالها تعمیر پاور در این سری ندیدم .

Mrp7
17-04-17, 23:38
اقای خبات یه جوری کامنت گذاشته که انگار سری اول دارای مشکل بوده به هر حال ممنون من دیروز پاور رو تهیه کردم شب خوش

خبات کریمی
18-04-17, 10:46
اقای خبات یه جوری کامنت گذاشته که انگار سری اول دارای مشکل بوده به هر حال ممنون من دیروز پاور رو تهیه کردم شب خوش

دوست گرامی وقتی سازنده نسخه جدید میزنه لابد بهبود اصلاحی تغییری انجام میده
سری 2 مشکل نداره. خریدار باشید سری 2 میگیرید و دیگه نیاز به حاشیه رفتن نیست.

خبات کریمی
18-04-17, 10:48
ضمنا سری اول خیلی خیلی قدیمیه اصلا بی معنیه بری سراغ پاور 5 سال قبل
اون سری اون زمان در دو مدل None PFC و Passive PFC عرضه شدن. همون وقت پاورهای رده پایین دیگه هم همینطور بود.

Mrp7
18-04-17, 13:36
اقای کریمی
بحث این تایپیک این بود که پاور های سری الایت non pfc هست و خازناش بر اثر زیاد کشیدن ولتاژ میترکه
بعد اقای امید توضیحات کامل را دادند و من پاور رو خریدم
سپس شما گفتید که ورژن اول این پاور ها دارای مشکل بوده و ورژن دوش اومده(مشکلی که بحث میشده تریکیدن خازن ها بوده)
پس شما منو به شک انداختید که این پاور ها مشکل دارن
خب حق بدهید به من که کامنت بالا رو زدم
در ضمن دو پاور زیر (که 460 رو خریده بودم) ورژن یک بوده

Cooler Master Elite 460W PSU

Cooler Master Elite 350W PSU

که استاد امید کامنت 7 رو زد خیال من راحت شد

Mrp7
18-04-17, 13:46
پاور رو چون برای شرکت گرفته بودم یک تستی انجام دادم
هم سی پی یو ( i7 ) وهم کارت گرافیک خودمو (rx 470 g1 از خونه برده بودم شرکت) را زیر لود گرفتم( حدود یک ساعت) هیچ مشکلی پیش نیومد و تا الان مثل مرد داره کار میکنه
ممنون از شرکت کولر مستر

AMD>INTEL
18-04-17, 13:53
هم سی پی یو ( i7 ) وهم کارت گرافیک خودمو (rx 470 g1 از خونه برده بودم شرکت) را زیر لود گرفتم( حدود یک سایت) هیچ مشکلی پیش نیومد و تا الان مثل مرد داره کار میکنه
ممنون از شرکت کولر مستر

این پاور های کولر مستر سری الایت خوش قیمت ترین پاورهای تولید کولر مستر هستند . برای سیستم های اداری یا خانگی مناسبه .
من به واسطه شغل سابقم شناخت کامل از ساختار داخلی و تعمیرات این سری دارم
مشکل ذکر شده توسط اون شخص را مشاهده نکردم .
با تشکر

AMD>INTEL
18-04-17, 19:31
هم سی پی یو ( i7 ) وهم کارت گرافیک خودمو (rx 470 g1 از خونه برده بودم شرکت) را زیر لود گرفتم( حدود یک ساعت) هیچ مشکلی پیش نیومد و تا الان مثل مرد داره کار میکنه
ممنون از شرکت کولر مستر

دوست عزیز خوشحالم مشکل حل شد . تاپیک قفل میشه
با تشکر