PDA

مشاهده نسخه کامل : مشاوره خرید مودم تا 150.000 تومان

M3RS4D 50062
16-04-17, 22:17
سلام :11():
داشتم دنبال مودم میگشتم برای خرید تا 150 هزار تومن که رسیدم به مودم های ایسوس ،ولی خوب یه سری مدل های خاص فروشندگان برای خودشون زدن که حتی توی سایت Asus هم به اون اشاره نشده.

Asus N14U_C1
Asus N14U_B1

کسی تفاوت این دو مدل رو میدونه؟
و اینکه اگر برند و مدل دیگه ای مد نظر دارید برای مودم ، جایگزین مودمی که انتخاب کردم ممنون میشم باهام درمیون بزارین :give_rose:

AtrafNET
16-04-17, 23:15
سلام
من مدل Asus DSL-N14U رو دارم ولی هر چی گشتم هیچ جاش ننوشته بود C1 یا B1 حتی Firmware خود دستگاه هم که آپدیت شده است توش فقط نوشته N14U.
دقیق این مدلو دارم: Only the registered members can see the link

دربارش چند تا نکته میگم شاید براتون مفید باشه:

اصلاً رو ویژگی Download Master که تبلیغش رو میکنه حساب نکنید چون از نصف سرعت اینترنت شما هم استفاده نمیکنه و مثلاً اگه 64 کیلوبایت سرعت دانلود داشته باشید این 10 کیلوبایت استفاده میکنه بعدش مثل IDM مطمئن نیست که اگر چند روز طول کشید و توقف و ادامه زدید فایل خراب نشه بار ها بوده با Download Master دانلود کردم و فایل های فشرده RAR آسیب دیده بودن اینو گفتم که این ویژگی رو معیار قرار ندید.
ظاهر اصلی مودم با ظاهر تصاویری که ازش هست و حتی با ظاهر روی جعبه اش یکم متفاوته (فقط درخشندگی و شفافیت که تو عکس ها هست رو نداره و تیره تره) گفتم مثل من تو ذوقتون نخوره.
با اینکه دو آنتنه هست ولی آنتن دهی آنچنان قوی نداره اما به جاش فول امکاناته یعنی هر چیزی که از یه مودم حرفه ای بخواید تو این هست حتی می تونید هارد کامپیوتر خودتون رو باهاش به FTP Server برای استفاده بقیه تبدیل کنید!

در کل ازش راضیم و امکانات خوبی داره بزرگترین دلیلی هم که دوستش دارم اینه که Asus ایران هم پشتیبانی میکنه و هر چند ماه یه بار آپدیت میده و میشه مستقیم از طریق پنل خود مودم خودکار آپدیتش کرد.
حتی کلیه ISP های ایران هم داره و یه Wizard آسون هم داره با یه مرحله فقط وارد کردن یوزر و رمز سرویس دهنده و انتخاب اسم شرکتش خودکار بهش وصل میشه.

M3RS4D 50062
16-04-17, 23:27
سلام
من مدل Asus DSL-N14U رو دارم ولی هر چی گشتم هیچ جاش ننوشته بود C1 یا B1 حتی Firmware خود دستگاه هم که آپدیت شده است توش فقط نوشته N14U.
دقیق این مدلو دارم: Only the registered members can see the link

دربارش چند تا نکته میگم شاید براتون مفید باشه:

اصلاً رو ویژگی Download Master که تبلیغش رو میکنه حساب نکنید چون از نصف سرعت اینترنت شما هم استفاده نمیکنه و مثلاً اگه 64 کیلوبایت سرعت دانلود داشته باشید این 10 کیلوبایت استفاده میکنه بعدش مثل IDM مطمئن نیست که اگر چند روز طول کشید و توقف و ادامه زدید فایل خراب نشه بار ها بوده با Download Master دانلود کردم و فایل های فشرده RAR آسیب دیده بودن اینو گفتم که این ویژگی رو معیار قرار ندید.
ظاهر اصلی مودم با ظاهر تصاویری که ازش هست و حتی با ظاهر روی جعبه اش یکم متفاوته (فقط درخشندگی و شفافیت که تو عکس ها هست رو نداره و تیره تره) گفتم مثل من تو ذوقتون نخوره.
با اینکه دو آنتنه هست ولی آنتن دهی آنچنان قوی نداره اما به جاش فول امکاناته یعنی هر چیزی که از یه مودم حرفه ای بخواید تو این هست حتی می تونید هارد کامپیوتر خودتون رو باهاش به FTP Server برای استفاده بقیه تبدیل کنید!

در کل ازش راضیم و امکانات خوبی داره بزرگترین دلیلی هم که دوستش دارم اینه که Asus ایران هم پشتیبانی میکنه و هر چند ماه یه بار آپدیت میده و میشه مستقیم از طریق پنل خود مودم خودکار آپدیتش کرد.
حتی کلیه ISP های ایران هم داره و یه Wizard آسون هم داره با یه مرحله فقط وارد کردن یوزر و رمز سرویس دهنده و انتخاب اسم شرکتش خودکار بهش وصل میشه.

ممنون از پاسخگوییتون
میتونید بگید از کجا خریدید و اینکه یه عکس از روی جعبش بزارید؟

mohsen1367
17-04-17, 02:15
سلام :11():
داشتم دنبال مودم میگشتم برای خرید تا 150 هزار تومن که رسیدم به مودم های ایسوس ،ولی خوب یه سری مدل های خاص فروشندگان برای خودشون زدن که حتی توی سایت Asus هم به اون اشاره نشده.

Asus N14U_C1
Asus N14U_B1

کسی تفاوت این دو مدل رو میدونه؟
و اینکه اگر برند و مدل دیگه ای مد نظر دارید برای مودم ، جایگزین مودمی که انتخاب کردم ممنون میشم باهام درمیون بزارین :give_rose:

سلام
تفاوت دو مدل در واقع در آنتن های اونهاست
مدل C1 قابلیت جداشدن آنتن ها رو داره
آنتن های اصلی خود مودم قدرت 2 دسیبل رو دارند که درصورت نیاز میتونید با آنتن های قویتر جایگزین کنید
اما آنتن های مدل B1 ثابت و غیرقابل جداشدن هستند

AtrafNET
17-04-17, 09:04
ممنون از پاسخگوییتون
میتونید بگید از کجا خریدید و اینکه یه عکس از روی جعبش بزارید؟

سلام
فاکتورم مال 94/12/4 هستش که 135 هزار تومان خریده بودم اون موقع.
از یه مغازه تو پاساژ کامپیوتر ایران خریدم کارتشو گذاشتم تو عکس که هم ایرانی بودن عکس (منظورم اینه که جعلی و از تو گوگل پیدا شده نبودنش) اثبات بشه و هم اینکه اگر خواستید اونجا هم برید ببینید قیمت خوب میگن یا نه.
اون موقع که من می خریدم بعضی ها میگفتن 140 بعضی 145 و... که اینجا اون موقع ارزون ترین قیمتو گفت و جالب اینجاست خودشون هم چیزی از ویژگی Download Master نمی دونستن چون من اون موقع جو زده این ویژگی بودم اما از فروشنده پرسیدم مگه میشه بدون روشن بودن کامپیوتر دانلود کنه خودش میگفت فکر نکنم احتمالاً الکی گفتن :1. (35):

عکس جعبه اش: Only the registered members can see the link
عکس خودش (که تفاوت ظاهری که گفتم هم ببینید): Only the registered members can see the link
تو عکس یه مودم قدیمی دی لینک هم پایینش هست که اون رو برای اینترنت مخابرات استفاده میکنم :1. (23):

نا گفته نمونه که برای منم آنتن هاش جدا میشن (مثل پیچ می چرخونم و میشه سفتش کرد یا برعکس بچرخونیم جداش کرد).
اما هیچ جای جعبه ام، مودمم، نرم افزار داخلی اش و... پسوند C1 یا B1 ننوشته حتی کنار جعبه مودم من نوشته H/W Ver: A یعنی مدل سخت افزار A زیرش هم نوشته F/W Ver: V1.0.76 که مدل فریم ور پیش فرضش بوده و اما از پارسال تا حالا 3 بار آپدیت براش آمده که آپدیت کردم.

اگه همین H/W Ver که برای من A هستش همون پسونده پس برای من چه فرقی با مدل C1 و B1 داره که آنتنش هم قابل جدا شدنه؟