PDA

مشاهده نسخه کامل : چند سوال در رابطه با فن پردازنده کولرمستر Hyper 212X

Ali.Shareei
15-04-17, 17:28
سلام و عرض ادب

بنده یک فن پردازنده کولرمستر hyper 212x خریداری کردم که قراره روی پردازنده i7-7700k نصب بشه ، چند سوال دارم که ممنون میشم دوستان راهنمایی کنند.

اول اینکه بنده فن رو آکبند خریداری کردم و باز کردم ، در بالای هیت سینک فن جایی که لوله ها بیرون زدگی دارند ، از 8 بیرون زدگی ( 8 سر لوله در هر طرف ) ، ذو سر لوله در هر طرف مجموعا 4 بیرون زدگی ، کمی بدفرم هستند و مخروطی نیستند نمیدونم این طبیعی هست یا اینکه مشکلی وجود داره.

اگر مفهوم نبود یک عکس از اون قسمت سعی میکنم قرار بدم.

سوال دوم اینکه کف هیت سینک که قراره روی سی پی یو بشینه اصلا صاف نیست و مثل زمین شخم زده شده میمونه ! نمیدونم منظورم رو متوجه میشید یا خیر اما این ضعف و مشکل ایجاد نمیکنه ؟ به نظر شما با سنباده میشه صافش کرد یا خیر ؟

سوال سوم اینکه برای نصب روی پردازنده ، همین خمیر سیلیکونی کولرمستر که داخل این فن هست مناسب و با کیفیت هست یا خیر ؟ البته من برنامه ای برای اورکلاک ندارم.

سپاس از دوستان.

AMD>INTEL
15-04-17, 17:35
سلام دوست عزیز
از نظر خروجی هیت پایپ ها همون شکل هست .غیر طبیعی نیست
کف هیت سینک هم عکس قرار بدید تا دقیق متوجه منظورتون بشیم .البته کولینگ هایی که مستقیم هیت پایپ با سطح پردازنده مرتبط هست (Direct Contact). همین شکل هست . کاملا صیقلی نیستند و با زدن خمیر به راحتی سطح کف کولینگ با IHS پردازنده تماس برقرار میکند .
در مورد خمیر هم خمیر سیلیکون داخل بسته کیفیت خوب و مناسبی دارد و نیاز به تهیه خمیر سیلیکون جداگانه نیست .

Ali.Shareei
22-04-17, 18:21
سلام دوست عزیز
از نظر خروجی هیت پایپ ها همون شکل هست .غیر طبیعی نیست
کف هیت سینک هم عکس قرار بدید تا دقیق متوجه منظورتون بشیم .البته کولینگ هایی که مستقیم هیت پایپ با سطح پردازنده مرتبط هست (Direct Contact). همین شکل هست . کاملا صیقلی نیستند و با زدن خمیر به راحتی سطح کف کولینگ با IHS پردازنده تماس برقرار میکند .
در مورد خمیر هم خمیر سیلیکون داخل بسته کیفیت خوب و مناسبی دارد و نیاز به تهیه خمیر سیلیکون جداگانه نیست .

سلام

دیروز نصب کردم اما تو عکس کف هیت سینک مشخص نبود اما بالای هیت پایپ ها این شکلی هستند.

1929519296

این مشکلی نداره سالم هستند ؟

ضمنا بنده دیروز سیستم رو اسمبل کردم اما متاسفانه دمای پردازنده رو که چک میکنم خیلی راحت میره بالا و پایین.

مثلا تو حالت معمولی بین 32 تا 35 هست و مثلا با windows defender در حالت Full Scan که میزنم خیلی راحت دما میره بالا و تا 80 درجه هم میرسه که البته من سریعا قطعش میکنم.

دو سه بار این کار رو تست کردم و مشخص شد سریعا دمای پردازنده افزایش پیدا میکنه !

به نظرتون مشکل از نصب فن هست ؟ پیچ های روی فن باید چقدر سفت بشه ؟ کلا برای نصب این فن چه مواردی باید رعایت بشه ؟

ضمنا من از خمیر سیلیکون خود کولرمستر 212x استفاده کردم.

AMD>INTEL
22-04-17, 19:02
بله طبیعی هستند .
این موردی که نوشتید احتمالا به خاطر نصب یا کم یا زیاد استفاده کردن خمیر سیلیکون میباشد .

Ali.Shareei
22-04-17, 19:04
بله طبیعی هستند .
این موردی که نوشتید احتمالا به خاطر نصب یا کم یا زیاد استفاده کردن خمیر سیلیکون میباشد .

به نظرتون مجدد باز و نصب کنم ؟ چون الکل ندارم با گوش پاک کن فقط پاک کنم کافی هست ؟

AMD>INTEL
22-04-17, 19:07
به نظرتون مجدد باز و نصب کنم ؟ چون الکل ندارم با گوش پاک کن فقط پاک کنم کافی هست ؟

میتونید از خمیرهای سیلیکون که جداگانه در بازار عرضه میشوند استفاده کنید .
Chill Factor III انتخاب خوبیه . در سایر کشورها هم از خمیرهای باکس استفاده نمیکنند .
الکل لازم نیست با پنبه پاک کنید .

Ali.Shareei
22-04-17, 19:13
میتونید از خمیرهای سیلیکون که جداگانه در بازار عرضه میشوند استفاده کنید .
Chill Factor III انتخاب خوبیه . در سایر کشورها هم از خمیرهای باکس استفاده نمیکنند .
الکل لازم نیست با پنبه پاک کنید .

یک مقدار من مشکل دارم روی بستن این نوع فن!
مخصوصا پیچ های روی سوکت که دقیقا مشخص نیست چقدر باید بسته بشه شما توصیه ای در این مورد ندارید ؟
من میترسم با بستن پیچها به پردازنده فشار بیاد و مشکلی پیش بیاد!

AMD>INTEL
22-04-17, 19:19
یک مقدار من مشکل دارم روی بستن این نوع فن!
مخصوصا پیچ های روی سوکت که دقیقا مشخص نیست چقدر باید بسته بشه شما توصیه ای در این مورد ندارید ؟
من میترسم با بستن پیچها به پردازنده فشار بیاد و مشکلی پیش بیاد!

به هیچ هنوان نباید عجله کنید . راهنمای نصبش را با دقت مطالعه کنید . پیچ های کلا کولرهای تاور نباید خیلی محکم بسته شوند . زمانی که خمک کننده در جای خودش فیکس بشه . کافیه . خمیر هم حتما تهیه کنید .

mohamad70
22-04-17, 22:25
سلام
بنده دقیقا همین فن رو روی یه 6600k که تا 4.4 اور شده دارم، دمای پردازنده تو حالت لود 100% بعد از نیم ساعت هم به بالای 62-63 درجه نمیرسه.
100% یه جای کار اشکال داره، با اسکن ویندوز دفندر 80 درجه !!
همونطور که دوستمون اشاره کردند Manual رو با دقت مطالعه کنید و همچنین می تونید از فیلم های یوتیوب هم استفاده کنید
مثلا داخل یوتیوب سرچ کنید Installing Cooler master 212x

Ali.Shareei
23-04-17, 00:42
به هیچ هنوان نباید عجله کنید . راهنمای نصبش را با دقت مطالعه کنید . پیچ های کلا کولرهای تاور نباید خیلی محکم بسته شوند . زمانی که خمک کننده در جای خودش فیکس بشه . کافیه . خمیر هم حتما تهیه کنید .

عصر رفتم بازار این مدل خمیر سیلیکونی که فرموده بودید وجود نداشت ( مشهد ) البته Z5 موجود بود حالا من چند تا خمیر معمولی دارم ( از این سفیدهای ارزون ) میخوام فردا یک تست باهاشون بکنم اگر تغییر کرد بیشتر میگردم برای خرید این خمیری که فرمودید و یا اینکه اینترنتی سفارش میدم.

راستی خمیر خود فن کولرمستر رو باز کردم به نظر یک مقدار سفت بود نمیدونم طبیعی هست یا به هر دلیلی تاریخش گذشته!

سلام
بنده دقیقا همین فن رو روی یه 6600k که تا 4.4 اور شده دارم، دمای پردازنده تو حالت لود 100% بعد از نیم ساعت هم به بالای 62-63 درجه نمیرسه.
100% یه جای کار اشکال داره، با اسکن ویندوز دفندر 80 درجه !!
همونطور که دوستمون اشاره کردند Manual رو با دقت مطالعه کنید و همچنین می تونید از فیلم های یوتیوب هم استفاده کنید
مثلا داخل یوتیوب سرچ کنید Installing Cooler master 212x

بله قبلا ویدئوهای زیادی دیدم و البته موقع نصب هم با دقت و حوصله نصب کردم ولی خوب اینطور شده حالا نمیدونم اشکال از خمیرش بوده یا اینکه من درست نصب نکردم.

AMD>INTEL
23-04-17, 06:31
عصر رفتم بازار این مدل خمیر سیلیکونی که فرموده بودید وجود نداشت ( مشهد ) البته Z5 موجود بود حالا من چند تا خمیر معمولی دارم ( از این سفیدهای ارزون ) میخوام فردا یک تست باهاشون بکنم اگر تغییر کرد بیشتر میگردم برای خرید این خمیری که فرمودید و یا اینکه اینترنتی سفارش میدم.

راستی خمیر خود فن کولرمستر رو باز کردم به نظر یک مقدار سفت بود نمیدونم طبیعی هست یا به هر دلیلی تاریخش گذشته!

بله قبلا ویدئوهای زیادی دیدم و البته موقع نصب هم با دقت و حوصله نصب کردم ولی خوب اینطور شده حالا نمیدونم اشکال از خمیرش بوده یا اینکه من درست نصب نکردم.

همون Z5 بگیرید .اگر در نصب فن مشکل دارید . آقا مهدی موسمی در مجتمع کامپیوتر تک واحد 212 هستند . مدیر اورکلاک انجمن شهر سخت افزار هستند . میتونی ببری برات درستش کنه .

Ali.Shareei
23-04-17, 16:07
همون Z5 بگیرید .اگر در نصب فن مشکل دارید . آقا مهدی موسمی در مجتمع کامپیوتر تک واحد 212 هستند . مدیر اورکلاک انجمن شهر سخت افزار هستند . میتونی ببری برات درستش کنه .

سلام مجدد

من با خمیر خود کولر و خمیر معمولی HC-131 دو سه بار تست کردم و مجدد پردازنده رو نصب کردم متاسفانه همچنان مشکل پابرجا بود.

چند نکته :
وقتی هیپ پایپ های زیر فن دست میزنم گرمای خاصی رو حس نمیکنم در صورتی که تقریبا مطمئنم فن رو درست نصب کردم و کامل روی پردازنده قرار گرفته و محکم هم بسته شده.

مورد دوم اینکه این قسمت از مادربرد داغ هست نمیدونم طبیعی هست یا خیر :

19318

این هم سایر اطلاعات :

1931919320 19321

آیا اشکالی تو سیستم من میبینید ؟ به نظرتون احتمال داره اشکال از مادربرد باشه ؟ واقعا دیگه کلافه شدم!
با این اوضاع من نمیدونم واقعا تغییر خمیر حرارتی میتونه مشکل رو برطرف کن چون به هر حال اون هم در یک حدی میتونه کمک کننده باشه.

ضمنا ممنون بابت معرفی جناب موسمی.

AMD>INTEL
23-04-17, 16:08
سلام مجدد

من با خمیر خود کولر و خمیر معمولی HC-131 دو سه بار تست کردم و مجدد پردازنده رو نصب کردم متاسفانه همچنان مشکل پابرجا بود.

چند نکته :
وقتی هیپ پایپ های زیر فن دست میزنم گرمای خاصی رو حس نمیکنم در صورتی که تقریبا مطمئنم فن رو درست نصب کردم و کامل روی پردازنده قرار گرفته و محکم هم بسته شده.

مورد دوم اینکه این قسمت از مادربرد داغ هست نمیدونم طبیعی هست یا خیر :

19318

این هم سایر اطلاعات :

1931919320 19321

آیا اشکالی تو سیستم من میبینید ؟ به نظرتون احتمال داره اشکال از مادربرد باشه ؟ واقعا دیگه کلافه شدم!
با این اوضاع من نمیدونم واقعا تغییر خمیر حرارتی میتونه مشکل رو برطرف کن چون به هر حال اون هم در یک حدی میتونه کمک کننده باشه.

ضمنا ممنون بابت معرفی جناب موسمی.
اون قسمت هم چیپ مادربرد هست و حرارتش هم طبیعی هست .
ببرید پیش آقای موسمی .مشهد هم هستند . اون خمیرها هم بی کیفیت هستند .
الان بهتر شده . فقط خمیر خوب تهیه کنید و دوباره بندید . Z9 یا Z5 هر دو خوبن .

Ali.Shareei
23-04-17, 16:20
اون قسمت هم چیپ مادربرد هست و حرارتش هم طبیعی هست .
ببرید پیش آقای موسمی .مشهد هم هستند . اون خمیرها هم بی کیفیت هستند .
الان بهتر شده . فقط خمیر خوب تهیه کنید و دوباره بندید . Z9 یا Z5 هر دو خوبن .

البته این تو حالتی هست که هیچ کاری انجام نمیده!
میخواستم بهتون برای این مورد پیغام خصوصی بدم که بتونم با ایشون تماس بگیرم. ( ببخشید شما فامیل شریفتون رو میفرمایید ؟ )

ضمنا من دو بار با صفحه آبی هم مواجه شدم که این خطا رو میداد SYSTEM_SERVICE_EXCEPTION

AMD>INTEL
23-04-17, 16:37
البته این تو حالتی هست که هیچ کاری انجام نمیده!
میخواستم بهتون برای این مورد پیغام خصوصی بدم که بتونم با ایشون تماس بگیرم. ( ببخشید شما فامیل شریفتون رو میفرمایید ؟ )

ضمنا من دو بار با صفحه آبی هم مواجه شدم که این خطا رو میداد SYSTEM_SERVICE_EXCEPTION
من امید هستم
بله ببرید پیش ایشون . هم خمیر مرغوب استفاده کنند و سیستم را براتون چک کنند . آدرسشون هم بهتون دادم .

Ali.Shareei
23-04-17, 20:31
من امید هستم
بله ببرید پیش ایشون . هم خمیر مرغوب استفاده کنند و سیستم را براتون چک کنند . آدرسشون هم بهتون دادم .

امید آقا دستتون درد نکنه رفتم پیش جناب موسمی و ایشون رو کلی زحمت دادیم.
به لطف شما و زحمات ایشون خوشبختانه با نصب مجدد و همچنین آپدیت بایوس مشکل تقریبا برطرف شد!
هم از شما و از ایشون بی نهایت سپاسگذار هستم ، شناسه ایشون توی انجمن چی هست ؟

ضمنا خیلی خوب شد به توصیه شما توی تاپیک قبلی گوش کردم و یک فن بهتر برای برای پردازنده گرفتم!
فقط الان با aida64 که تست میکنم با یک دقیقه کار تا 76 درجه میرسه بنظرتون این مطلوب هست ؟ یا بازم راه داره ؟

یک نکته ای من واقعا نمیدونستم این پردازنده های سری K اینقدر بدقلق هستن وگرنه سری معمولی این پردازنده رو میگرفتم.
الان همکار بنده i5-6400 دارند که با فن استوک خیلی خنک کار میکنه!

AMD>INTEL
23-04-17, 20:36
امید آقا دستتون درد نکنه رفتم پیش جناب موسمی و ایشون رو کلی زحمت دادیم.
به لطف شما و زحمات ایشون خوشبختانه با نصب مجدد و همچنین آپدیت بایوس مشکل تقریبا برطرف شد!
هم از شما و از ایشون بی نهایت سپاسگذار هستم ، شناسه ایشون توی انجمن چی هست ؟

ضمنا خیلی خوب شد به توصیه شما توی تاپیک قبلی گوش کردم و یک فن بهتر برای برای پردازنده گرفتم!
فقط الان با aida64 که تست میکنم با یک دقیقه کار تا 76 درجه میرسه بنظرتون این مطلوب هست ؟ یا بازم راه داره ؟

یک نکته ای من واقعا نمیدونستم این پردازنده های سری K اینقدر بدقلق هستن وگرنه سری معمولی این پردازنده رو میگرفتم.
الان همکار بنده i5-6400 دارند که با فن استوک خیلی خنک کار میکنه!

الان مناسبه . اون ایراد هم به خاطر اپدیت نبودن بایوستون بود و خوب نبودن خمیر .
خواهش میکنم .
Only the registered members can see the link