PDA

مشاهده نسخه کامل : افت ولتاژ پاور گرین

ghasem13
13-04-17, 12:17
سلام من یه پاور 430 گرین سری EU از سال 92 دارم، مشکل اینه که داخل بایوس مادربرد ولتاژ ها رو درست نشون میده ولی با نرم افزار هایی مثل HWMonitor و OCCT ولتاژ ها رو شدید پایین نشون میدن مخصوصا 12 ولت . بنظرتون به کدوم یکی میشه بیشتر اعتماد کرد ؟

مادربرد h81m-s2pv
سی پی یو i3 4170
و دو تا رم چهار گیگی دارم

19060
19061

AMD>INTEL
13-04-17, 12:49
سلام من یه پاور 430 گرین سری EU از سال 92 دارم، مشکل اینه که داخل بایوس مادربرد ولتاژ ها رو درست نشون میده ولی با نرم افزار هایی مثل HWMonitor و OCCT ولتاژ ها رو شدید پایین نشون میدن مخصوصا 12 ولت . بنظرتون به کدوم یکی میشه بیشتر اعتماد کرد ؟

مادربرد h81m-s2pv
سی پی یو i3 4170
و دو تا رم چهار گیگی دارم

19060
19061

اگر در واقعیت چنین بود .سیستم شما اصلا بوت نمیشد . راه چک کردن ولتاژ فقط بوسیله مولتی متر هست . به پارامترهای ولتاژی این نرم افزارها نمیشه اطمینان کرد .

ghasem13
14-04-17, 01:05
با مولتی متر و در حالت سیستم روشن 12 و 5 ولت رو چک کردم که ولتاژ ها درست بودن و مشکلی ندیدم البته سیم نارنجی 3.3 ولت در دسترس نبود برا تست

یه پاور متفرقه(وایپر کلاب) دارم که روش 700 وات نوشته ولی فک نمیکنم وات واقعی اش حتی نصف این مقدار باشه:1. (24):

سوالم اینه که اگه امپر تمام سیم های زرد و قرمز و نارنجی پورت 24 پین رو اندازه بگیرم و هر کدوم رو در ولتاژ خودش ضرب کنم و در نهایت همه رو با هم جمع بزنم مقدار وات واقعی پاور در میاد ؟ یا اشتباه فکر میکنم ؟

AMD>INTEL
14-04-17, 01:22
با مولتی متر و در حالت سیستم روشن 12 و 5 ولت رو چک کردم که ولتاژ ها درست بودن و مشکلی ندیدم البته سیم نارنجی 3.3 ولت در دسترس نبود برا تست

یه پاور متفرقه(وایپر کلاب) دارم که روش 700 وات نوشته ولی فک نمیکنم وات واقعی اش حتی نصف این مقدار باشه:1. (24):

سوالم اینه که اگه امپر تمام سیم های زرد و قرمز و نارنجی پورت 24 پین رو اندازه بگیرم و هر کدوم رو در ولتاژ خودش ضرب کنم و در نهایت همه رو با هم جمع بزنم مقدار وات واقعی پاور در میاد ؟ یا اشتباه فکر میکنم ؟

این پاورهای متفرقه در بهترین حالت زیر 200 وات هستند .

ghasem13
14-04-17, 01:38
این پاورهای متفرقه در بهترین حالت زیر 200 وات هستند .

اره شنیده بودم اینو ولی گفتم حالا که ابزارش هست خودمم یه امتحانی بکنم

روش کار همینه ؟

که برای گرفتن آمپر سیم های پاور سلکتور رو روی امپر قرار بدم و پراب منفی رو به سیم مشکی و و مثبت رو به ترتبیب به سیم های زرد و قرمز و نارنجی وصل کنم ؟ خطری برام نداره که یه موقع مولتی متر بترکه ؟ :lol:

AMD>INTEL
14-04-17, 01:40

روش کار همینه ؟

که برای گرفتن آمپر سیم های پاور سلکتور رو روی امپر قرار بدم و پراب منفی رو به سیم مشکی و و مثبت رو به ترتبیب به سیم های زرد و قرمز و نارنجی وصل کنم ؟ خطری برام نداره که یه موقع مولتی متر بترکه ؟ :lol:

نمیدونم عزیز . هر کاری که صلاحه انجام بدید .

amirpcp30
14-04-17, 11:56

روش کار همینه ؟

سلام دوست عزیز
اگه پراب ها رو در حالت امپر به این صورت که گفتید متصل کنید مثل این هست که سیم مشکی رو مستقیم به زرد متصل کردید (اتصال کوتاه میشه)
:give_rose: