PDA

مشاهده نسخه کامل : خطای ایجاد پروژه در ویژوال استودیو 2008

salpc
11-04-17, 10:24
درود
دوستان من اول نسخه 2015 رو نصب کردم دیدم خیلی سنگینه و با آنیستالرش حذفش کردم ، حالا نسخه 2008 رو نصبش کردم ولی زمان ایجاد پروژه جدید این ارور رو میده ! انگار کامل حذف نشده ، دستی از رجیستری حذفش کنم یا نه؟
19026

لطفا راهنمایی بفرمائید.
باتشکر:11():

AtrafNET
11-04-17, 11:45
سلام
کلاً حذف کامل ویژوال استودیو بدون اینکه هیچ اثری از خودش نذاره سخته و تازه با اینکه فکر میکنید تمامی اثراتش از فایل ها و پوشه هاش گرفته تا کلید های رجیستری رو حذف کردید بعدش که میاین با نسخه دیگه ای کار کنید می بینید خطا های عجیب و غریبی میده که اعصاب نمیذارن.

پیشنهاد میکنم اگه براتون مشکلی ایجاد نمیکنه که کلاً ویندوز مجدد نصب کنید و از اول همون نسخه مورد نظر از ویژوال استودیو رو نصب کنید اما اگر به دلیل حساسیت اطلاعات یا محدودیت زمان نمی تونید این کار رو کنید باید علاوه بر گزینه خود ویژوال استودیو 2015 که میگید حذف کردید نسخه 2008 هم حذف کنید و تمامی سایر گزینه هایی که با Microsoft شروع میشن رو نیز حذف کنید چون معمولاً ویژوال استودیو علاوه بر محیط IDE خودش و تمامی کتابخانه های دات نت و سی پلاس پلاس موارد دیگه ای مثل IIS Express و SQL Server و... هم در همون حالت Express اینستالر نصب میکنه.

پس از اتمام تمامی حذفیات ببینید پوشه هایی برای ویژوال استودیو در آدرس های C:\Program Files و (C:\Program Files (x86 و C:\ProgramData و... وجود نداشته باشن.
بعدش پیشنهاد میکنم یه بار بخش Registery Cleaner نرم افزار CCleaner که نسخه رایگان هم داره و از سایت خود سازنده اش هم میشه دانلود کرد رو اجرا کنید تا کلاً کلید های رجیستری که فکر میکنه مورد استفاده نیستن از File Extension ها گرفته تا Uninstall Key ها رو حذف کنه.

در آخر نسخه 2008 یا پیشنهاد من برای شخصی که صرفاً سبک بودن براش مهمه نسخه 2010 (چون نسخه 2010 رو من روی ویندوز XP هم تست کردم هم ظاهرش نسبتاً مثل 2008 قدیمی و کلاسیک بود و هم برای من با سخت افزار ضعیف سنگین نبود) رو نصب کنید و ببینید مشکل حل شده یا نه.
هر نسخه از ویژوال استودیو تمامی نسخه های دات نت فریم ورک مورد نیاز و سایر کتابخانه هایی که دستی حذف کردید رو دوباره نصب میکنه (با این تفاوت که نسخه مطابق با نیاز خود IDE رو نصب میکنه و ممکنه مسلماً در ویژوال استودیو 2015 موارد وجود داشته باشه که اصلاً تو 2008 کاربرد نداشته باشن یا IDE نسخه 2008 با کتابخانه های نسخه 2015 سازگار نباشه برای همین گفتم تمامی اونایی که اولشون Microsoft داره در لیست Add or Remove Programs رو حذف کنید.)

SajjadKhati
11-04-17, 11:53
درود
دوستان من اول نسخه 2015 رو نصب کردم دیدم خیلی سنگینه و با آنیستالرش حذفش کردم ، حالا نسخه 2008 رو نصبش کردم ولی زمان ایجاد پروژه جدید این ارور رو میده ! انگار کامل حذف نشده ، دستی از رجیستری حذفش کنم یا نه؟
19026

لطفا راهنمایی بفرمائید.
باتشکر:11():

سلام
دوست عزیز ، نرم افزار به این بزرگی رو کسی نسخه های قدیمی رو نصب نمیکنه چون توی هر نسخه کلی تغییرات دارن
دوم اینکه نسخه ی 2017 رو نصب کنید که کلی تغییرات نسبت به 2015 داره از جمله هم سرعت نرم افزار و هم سرعت لود پروژه و ...

salpc
11-04-17, 12:24
سلام
دوست عزیز ، نرم افزار به این بزرگی رو کسی نسخه های قدیمی رو نصب نمیکنه چون توی هر نسخه کلی تغییرات دارن
دوم اینکه نسخه ی 2017 رو نصب کنید که کلی تغییرات نسبت به 2015 داره از جمله هم سرعت نرم افزار و هم سرعت لود پروژه و ...

آخه خیلی سنگینه چه برسه به نسخه 2017

SajjadKhati
11-04-17, 13:50
آخه خیلی سنگینه چه برسه به نسخه 2017

نسخه 2017 سبک تر از 2015 شد

amir2121
11-04-17, 21:42
سلام

مراحل زیر را انجام بدهید :

Make sure Visual Studio 2010 is completely uninstalled (go to “Control Panel -> Programs -> Programs and features” and make sure it is not listed)
Make sure the following registry keys do not exist in the machine: HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\MSBuild\4.0 HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\MSBuild\Tool sVersion\4.0

Note: If you are working on a 64bit OS you will need to delete them from the 32 bit part of the registry. To accomplish that click “Start Menu -> Run…” and type the following command:
%WinDir%\SysWOW64\regedit.exe

منبع :
Only the registered members can see the link

siamak34
11-04-17, 22:42
رم سیستمتون رو ارتقا بدین

salpc
14-04-17, 11:32
رم سیستمتون رو ارتقا بدین

تا 4 گیگ ساپورت میکنه بیشتر نمیشه:11():