PDA

مشاهده نسخه کامل : مشکل برق خوردگی سوکت تلفن مودم IPLINK RT 150 -P4

reza524152
29-03-17, 14:37
سلام
مودم من مدلش iplink rt150 هستش که اشتباها سیم تلفنش رفته توی پریز برق
چراغ پاور و چراغ wlan روشن میشه به درستی و حتی وقتی با کابل لن وصل میکنم به کامپیوتر چراغ اون شماره پورت لن هم به درستی روشن میشه روی مودم
به تنظیمات کانفیگ مودم هم با آدرس 192.168.1.1 دسترسی دارم به درستی و میتونم کانفیگش کنم

اما چراغ adsl (که توی مدل های دیگه ی ی مودم فکر میکنم همون چراغ استاتوس باشه) ، به درستی کار نمیکنه و به صورت چشمک زدن با زمان وقفه تقریبا زیر یک ثانیه دارع کار میکنه
و چراغ internet هم که خب کاملا خاموشه و فقط زمان روشن خاموش کردن مودم چند لحظه روشن میشه و دیگه روشن نمیشه

مودم رو باز کردم
همه جاش سالمه ظاهرا و مشکل ظاهری نداره
بغیر از اون قسمت ورودی سیم تلفن که دوتا خط مدار روی برد که از زیر سوکت تلفن ( چسبیده به برد ) در اومده ، یکیش سیاه شده و من با یه شی نوک تیز تراشیدمش کمی ( نه تاحدی که خراب بشه ) دیدم اون سیم روی برد سالمه ، ولی این دوتا سیم که از زیر سوکت تلفن در اومدن به سمت یه قطعه خیلی کوچیک مشکی رنک رفتن که ابعادش شاید ( 2*5 میلیمتر ) میشه ( که روی برد لحیم شده و مثل قطعات دگه از زیر برد پایه ای نداره که از زیر برد لحیم بشه )

ممنون میشم کمکم کنید
ببخشید طولانی گفتم چون خواستم کامل توضیح داده باشم

1855518556

بابت زدن پست اشتباه توی تایپیک قدیمی هم غذر خواهی میکنم

حل شد :
توی تصویر زوم شده یه قطعه سیاه رنگ هست به اسم تریستور که این قطعه کارش مثل محافظ لوازم برقی خونه میمونه و باعث میشه در صورت جریان اضافی به دستگاه ( ولتاژکم یا زیاد ) این قطعه بسوزه و از سوختن برد جلو گیری کنه

سوختن این قطعه ایجاد اتصال کرده بود که با در آوردنش بوسیله هویه الان مودم من درست شده و فقط باید هواسم باشه تا دیگه اشتباهی سوکت تلفن توی برق زده نشه چون اون موقع باید با مودم خداحافظی کنم :)

AMD>INTEL
29-03-17, 15:09
این باید اول قسمت ورودی تلفن بررسی بشه . اگر قطعه ای مشکل پیدا کرده تعویض بشه .بعد اگر مشکل با تعویض این ها حل نشد . متاسفانه چیپ اصلی صدمه دیده و ارزش تعمیر نداره

reza524152
29-03-17, 15:12
خب من باید چکار کنم
میتونم خودم این کار رو انجام بدم یا باید متخصص انجام بده
منظورم عوض کردن قطعات در مسیر ورودی سوکت تلفن هستش ؟

- - - Updated - - -

اون قطعه سیاه کوچیک که بعد از سوکت تلفن هستش ، چیه ؟ مقاومته ؟
امکان داره با عوض کردنش درست بشه ؟

AMD>INTEL
29-03-17, 15:19
خیر کار شما نیست
ببرید پیش تعمیرکار

reza524152
29-03-17, 15:43
میشه خواهش کنم اسم اون قطعه سیاه رنگ کوچیک که بعد از سوکت تلفن هستش رو بهم بگید ( توی عکس زوم شده مشخصه )

AMD>INTEL
29-03-17, 15:55
باید از نردیک ببینم . روی قطعه مشخصاتش را مینویسه .

reza524152
29-03-17, 15:58
باید از نردیک ببینم . روی قطعه مشخصاتش را مینویسه .

روش نوشته شده :
W35SB
1405

کنار مدارش هم نوشته :
RV1
RV2

زیرش هم نوشته :
C185

1856218558

ممنون میشم اسم این قطعه رو به من بگید

AMD>INTEL
29-03-17, 16:55
این قطعه تریستوره . من هم بگم . تعویضش کار شما نیست .

david-ebi
29-03-17, 17:01
دوست عزیز دقیقا همین جریان برای مودم من پیش اومد و همه چراغاش روشن می شد به غیر از چراغ adsl. بردمش پیش تعمیرکار و با هزینه نسبتا کمی درست شد و الان مدتهاست که داره عالی برام کار میکنه.

reza524152
29-03-17, 17:03
دوست عزیز دقیقا همین جریان برای مودم من پیش اومد و همه چراغاش روشن می شد به غیر از چراغ adsl. بردمش پیش تعمیرکار و با هزینه نسبتا کمی درست شد و الان مدتهاست که داره عالی برام کار میکنه.
شما چه شهری هستی ؟
پیش چه تعمیر کاری باید ببرم ؟

david-ebi
29-03-17, 17:07
شما چه شهری هستی ؟
پیش چه تعمیر کاری باید ببرم ؟
من مشهد هستم.من رفتم به مجتمع تخصصی فروش قطعات کامپیوتر شهرمون(مثل علاالدین تهران)و با دوتا سوال تعمیرکار تخصصی مودم رو پیداکردم.

reza524152
29-03-17, 17:09
من مشهد هستم.من رفتم به مجتمع تخصصی فروش قطعات کامپیوتر شهرمون(مثل علاالدین تهران)و با دوتا سوال تعمیرکار تخصصی مودم رو پیداکردم.مرسی از راهنماییتون