PDA

مشاهده نسخه کامل : مشکل پاسورد بایوس (درخواست بایوس برای پاسورد)

nazyaryan
24-03-17, 11:39
سلام عید نورروز و سال نو بر همگی مبارک مخصوصا مدیران و کاربران سایت شهر سخت افزار
من یک مشکل بسیار عجیبی دارم
اول مشخصات سخت افزارم مینویسم بعد هم مشکل میگم
cpu core i7 3770k
MB asuz p8z77v deluxe
VGA gtx 550 ti
Memory corsair vengeance ddr3 1600mhz 2x4GB
PSU green 585
HDD western digital caviar black 1tb

مشکل اینجاست که من یک کاربرد آماتور رایانه نیستم
رشته تحصیلی من مترجمی زبان اینگیلیسی بوده و خودم هم مترجم هستم بخاطر همین هر کاری که فکرش رو بکنید با رایانه انجام دادم
از تعویض و تعمیر ویندوز
تا نصب ویندوز مجازی درون ویندوز
البته این برنامه واسه خیلی وقت پیشه و دیگه کار نمیکنه
اینا رو نوشتم واسه اینکه متوجه بشین مشکل من بر اساس اشتباه یا ندونستن و سر در نیاوردن از رایانه اتقاق نیافتاده و خیلی عجیب هست
حالا مشکل من اینه که بارها وارد تنظیمات بایوس شدم شاید بیش از صد بار و بارها ویندوز عوض کردم ولی هیچ وقت و هیچ موقع به بایوس پاسورد ندادم هیچ کس هم به سیستم من دسترسی نداره که بخواد خرابکاری کنه توش
یک بار تقریبا یک هفته قبل از عید وارد بایوس شدم از من پاسورد خواست و از اونجاییکه من میدونستم هیچوقت پایورد بهش ندادم برام عجیب شد و سیستم ریستارت کردم و دوباره وارد بایوس شدم و هیج مشکلی هم پیش نیومد و بایوس به کارش ادامه داد تنها کاری که کردم این بود که در منوی بایوس سیستم از حالت performance روی normal قرار دادم و با توجه به اینکه برای انجام اینکار در مدل مادربرد من حتی نیازی نیست وارد قسمت Advance تنظیمات بایوس شد و تنظیمات پاسورد هم در قسمت advance هست
خلاصه من این کار کردم و هیچ مشکلی هم پیش نیومد
و یکی دوبار دیگه هم وارد بایوس شدم فقط واسه اینکه دمای قطعات ببینم و هیچ کاری هم نکردم
اما امروز که وارد بایوس شدم از من پاسورد خواست باز دوباره سیستم ریستارت کردم شاید مشکل برطرف بشه اما باز همچنان از من پاسورد میخواد در حالیکه من هیچوقت بهش پاسورد ندادم و صددرصد هم مطمئن هستم هیچ کسی نیست که وارد سیستم من شده باشه یا ازش استفاده کرده باشه حتی یک درصد هم ممکن نیست کار فامیل و دوست و آشنا باشه در ایام عید چون مسافرت بودیم و تا این لحظه هیچ فامیلی خونمون نبوده از این بابت که دخالت و خرابکاری کسی نبوده صد در صد مطمئن هستم
خودم هم هیچ وقت در بایوس پاسورد قرار ندادم
سوال من اینه چطور میتونم درخواست پاسورد بایوس رو از بین ببرم یا اینکه یجوری به پاسوردی که هیچ وقت نذاشتم روش دسترسی پیدا کنم:1. (28):
تو اینترنت یه چیزایی خوندم که نوشته بودن باطری بایوس در بیارین ولی نوشته بود روی مادربردهای قدیمی جواب میده
خلاصه یه راه حلی بدین که روی این مادربردی که من دارم جواب بده

ممنون

AMD>INTEL
24-03-17, 13:42
clear cmos جامپر را حدود 20 دقیقه باید روی حالت clear بمونه پسورد پاک میشه .
از روی دفترچه مادربرد جامپر clear cmos را پیدا کرده و تغییر وضعیت بدید . برق سیستم هم بکشید .بعد از 20 دقیقه جامپر را به حالت قبلی برگردانید .