PDA

مشاهده نسخه کامل : درخواست مشاوره برای خرید ارزان ترین سیستم با سوکت جدید اینتل

AtrafNET
18-03-17, 11:12
سلام

یه کارت گرافیک GIGABYTE GTX 1050 Ti OC Edition دارم می خوام برای کارت گرافیکم سیستم ببندم :1. (24):

چون سیستم فعلیم نه PCI Express 3 داره نه SATA III داره و نه CPU جدیدی حتی براش تو بازار هست فقط می خوام صرفاً سیستمی با سوکت جدید اینتل باشه که در آینده بتونم ارتقاء بدم.

برای همین می خوام ارزان ترین قطعات ممکن با سوکت جدید رو بهم پیشنهاد بدید :1. (35):

کارت گرافیک که دارم، مانیتور، کیبورد، موس، دی وی دی رایتر و اسپیکر هم نمی خوام.
فقط مادربورد، سی پی یو، رم، پاور و کیس.

مشخصات سیستم فعلیم هم اینه:

MB: GIGABYTE P61-USB3-B3
CPU: Intel Core i3 2100
RAM: Kingston 4GB + Patriot 4GB DDR3 1333Mhz

خیلی ممنون :11():

AMD>INTEL
18-03-17, 12:24
بودجت چقدره ؟

salpc
18-03-17, 12:33
درود
ASRock H110M-DVP LGA1151 H110 = ۲۶۸,۰۰۰

Intel® Pentium G4400 =۲۱۴,۰۰۰ =به جاش یه i3 6100 بزاری بهتره

Corsair ValueSelect 8GB 1x8GB 2133Mhz CL15 DDR4 = ۲۴۰,۰۰۰
رم رو یه دونه 8 گیگ گذاشتم اگر مقدور بود دوتا 4 واسه dual channel شدن.
Cooler Master GX650 CM Storm Edition Power Supply =۳۷۵,۰۰۰
پاور = واسه آینده نگری !!
Cooler Master Silencio 652 Case = ۵۱۲,۰۰۰
یه کیس خیلی عالی از کولر مستر

AtrafNET
18-03-17, 13:19
بودجت چقدره ؟

می خوام تو محدوده زیر 1 میلیون باشه مثلاً اگه بشه با 600 - 700 تومان نشه هم نهایت تا 800 - 900 تومان.

درود
ASRock H110M-DVP LGA1151 H110 = ۲۶۸,۰۰۰

Intel® Pentium G4400 =۲۱۴,۰۰۰ =به جاش یه i3 6100 بزاری بهتره

Corsair ValueSelect 8GB 1x8GB 2133Mhz CL15 DDR4 = ۲۴۰,۰۰۰
رم رو یه دونه 8 گیگ گذاشتم اگر مقدور بود دوتا 4 واسه dual channel شدن.
Cooler Master GX650 CM Storm Edition Power Supply =۳۷۵,۰۰۰
پاور = واسه آینده نگری !!
Cooler Master Silencio 652 Case = ۵۱۲,۰۰۰
یه کیس خیلی عالی از کولر مستر

جسارتاً 512 هزار تومان فقط برای کیس؟ حالا خوبه گفتم ارزون می خوام.
کیس از نظر من جمع و جور و کوچک باشه بهتره همچنین با برند ایرانی GREEN هم مشکلی ندارم.

بعد رم می خوام صرفاً DDR4 باشه حتی 4 گیگ هم به نظرم کافیه و رم حرفه ای نمی خوام.

با توجه به اینکه منظورم از ارتقاء در آینده فقط ارتقاء پردازنده بوده و کارت گرافیک به نظرم همینی که دارم خوبه و گیمر حرفه ای هم نیستم به نظرم 650 وات پاور هدر دادن هزینه است.

درباره سی پی یو هم الان دیجی کالا رو نگاه کردم یه Celeron G3900 هم بود 137 تومان به نظرتون بین این Celeron و Pentium تفاوت زیادی هست؟

حداقل نسبت به پردازنده فعلی i3 2100 از نسل دوم SandyBridge با این Celeron G3900 از نسل 6 آیا تفاوت فاحشی هست؟

AMD>INTEL
18-03-17, 14:14
i3 7100
main MSI H110M PRO-VD PLUS
ram Kingston Value 8GB 2133Mhz CL15 DDR4
2 ماجول
GIGABYTE GTX 1050 OC 2GB GDDR5
power b500 cooler maste

AtrafNET
18-03-17, 14:24
i3 7100
main MSI H110M PRO-VD PLUS
ram Kingston Value 8GB 2133Mhz CL15 DDR4
2 ماجول
GIGABYTE GTX 1050 OC 2GB GDDR5
power b500 cooler maste

خیلی ممنون فقط یه سوال الان دیدم مادربورد زده استاندازد microATX خواستم بپرسم یعنی میشه در این کیس کوچک Only the registered members can see the link ازش استفاده کرد؟
اگر بله ظاهراً این کیس باید پاور خاصی هم داشته باشه پاور کوچک مناسب این کیس چی هست؟ بعد آیا تو این کیس کارت گرافیک GIGABYTE 1050 Ti OC Edition که دارم جا میشه؟
آخه از ظاهر و جمع و جور بودن این کیس خصوصاً که میشه مثل کنسول بازی افقی گذاشتش خیلی خوشم اومده :1. (24):

بعدش به جای Core i3 اگه سری سلرون یا پنتیوم بخوام بازم از KabyLake هستش یا باید همون Skylake بگیرم؟

یه سوال دیگه هم دارم اگه پاسخ بدید خیلی ممنون میشم اینه که فرق پاور ماژولار با غیر ماژولار چیه که ماژولر ها خیلی گرون ترن؟

AMD>INTEL
18-03-17, 14:45
خیر این کیس های قدیمی هست . و برای ساخت سیستم گیمینگ جدید کاربرد ندارند . مناسب سیستم های جمع جور اداری هستند .
صد در درصد کبی لیک
ماجولار هم مشخصه . پاور ماجولا هر تعداد کابلی که نیاز داشته باشی به پاور متصل میکنی . بله گرونتر هستند .

AtrafNET
18-03-17, 14:50
خیر این کیس های قدیمی هست . و برای ساخت سیستم گیمینگ جدید کاربرد ندارند . مناسب سیستم های جمع جور اداری هستند .
صد در درصد کبی لیک
ماجولار هم مشخصه . پاور ماجولا هر تعداد کابلی که نیاز داشته باشی به پاور متصل میکنی . بله گرونتر هستند .

خب اصلاً کیسی هست که جمع و جور کوچک مثل کنسول های بازی باشه؟
چون یه اکس باکس 360 از 6 سال پیش دارم ولی دیگه نمی خوام پول جمع کنم کنسول بگیرم می خوام یه جورایی کیسم رو شبیه کنسول کنم بذارم رو میز تلویزیون با دسته ایکس باکس مخصوص PC به صورت بی سیم بازی کنم.
این کیس های حرفه ای گیمینگ که هستش متاسفانه همه شون خیلی بزرگ و هیولا هستن یه چیزی در حد کوچک مثل همینی که لینک دادم جدید نیست؟

AMD>INTEL
18-03-17, 15:02
خب اصلاً کیسی هست که جمع و جور کوچک مثل کنسول های بازی باشه؟
چون یه اکس باکس 360 از 6 سال پیش دارم ولی دیگه نمی خوام پول جمع کنم کنسول بگیرم می خوام یه جورایی کیسم رو شبیه کنسول کنم بذارم رو میز تلویزیون با دسته ایکس باکس مخصوص PC به صورت بی سیم بازی کنم.
این کیس های حرفه ای گیمینگ که هستش متاسفانه همه شون خیلی بزرگ و هیولا هستن یه چیزی در حد کوچک مثل همینی که لینک دادم جدید نیست؟

اینطور کیس ها عموما برای مادربرد itx هستند . یک مدل کولر مستر هست .

AtrafNET
18-03-17, 16:29
اینطور کیس ها عموما برای مادربرد itx هستند . یک مدل کولر مستر هست .

یعنی مادربورد ITX تو ایران نیست؟ آخه کلی تو دیجی کالا و لیون کامپیوتر گشتم فقط ATX و microATX داشتن.
میشه اون یه مدل کولر مستر رو مدلش رو بگید؟ حتماً اونم تو ایران نیست درسته؟

AMD>INTEL
18-03-17, 17:32
یعنی مادربورد ITX تو ایران نیست؟ آخه کلی تو دیجی کالا و لیون کامپیوتر گشتم فقط ATX و microATX داشتن.
میشه اون یه مدل کولر مستر رو مدلش رو بگید؟ حتماً اونم تو ایران نیست درسته؟

بردهایی که مدلشون i هست . مینی itx هستند مثل
مثل MSI B250I GAMING PRO AC

- - - Updated - - -

بردهایی که مدلشون i هست . مینی itx هستند مثل
مثل MSI B250I GAMING PRO AC

این هم کیس مناسب
Cooler Master Elite 110

AtrafNET
18-03-17, 17:55
خیلی ممنون لطف کردید تشکر فقط ببخشید شما می دونید اینو Cooler Master: Mini 110 (Only the registered members can see the link) آیا میشه اصلاً تو ایران گیر آورد یا نه؟
خیلی جالبه ظاهرش شبیه یه دی وی دی پلیر ساده است اما هیچ کس در نگاه اول نمی تونه متوجه بشه که این یه کیس کامپیوتر هستش:
ظاهراً 90 دلار هم قیمت داره که احتمالاً بیاد ایران میشه حول و حوش 350 تومان و خیلی برام گرون میشه ولی خدایی خیلی جالبه فقط حیف که پاور 200 واتی خودشو داره که فکر نکنم کفاف بده.
Only the registered members can see the link

AMD>INTEL
18-03-17, 18:21
خیلی ممنون لطف کردید تشکر فقط ببخشید شما می دونید اینو Cooler Master: Mini 110 (Only the registered members can see the link) آیا میشه اصلاً تو ایران گیر آورد یا نه؟
خیلی جالبه ظاهرش شبیه یه دی وی دی پلیر ساده است اما هیچ کس در نگاه اول نمی تونه متوجه بشه که این یه کیس کامپیوتر هستش:
ظاهراً 90 دلار هم قیمت داره که احتمالاً بیاد ایران میشه حول و حوش 350 تومان و خیلی برام گرون میشه ولی خدایی خیلی جالبه فقط حیف که پاور 200 واتی خودشو داره که فکر نکنم کفاف بده.
Only the registered members can see the link

بعید میدونم وارد بشه . قطعاتی وارد میشه که با رنج محصولات استاندارد هم کار کنند