PDA

مشاهده نسخه کامل : WD external hard unknown

Mz++
17-03-17, 10:27
سلام،

من هارد 1 ترا Western Digital دارم که چند ماه پیش یهو دیگه بالا نمیومد و unallocated شده بود. با نرم افزار mini tool partition wizard سعی کردم ریکاورش کنم که خوش بختانه درست شد و همه فایل ها رو نشون داد اما سرعتش واقعا افت کرده بود و به سختی میشد ازش فایلی رو بردارم یا بریزم.
در نهایت بعد یه هفته می بینم باز نمیشه. الان وقتی به کامپیوتر وصل می کنم صدای بوق میده و هد داخلش می چرخه و حتی قابلیت safely remove هم داره. مشکل اینه توی my computer نشونش نمیده. توی disk management هم نه اسمش رو میاره نه حجمش، فقط نوشته unknown و not initialized هست. وقتی اومدم initialize کنم پیغام خطای I/O device error داد. در ضمن با mini tool partition wizard هم نشونش نمیده. با کامند لاین هم disk part زدم، no media نشون داد. موندم چکارش کنم!
ممنون می شم راهنمایی کنید.

AMD>INTEL
17-03-17, 11:07
سلام،

من هارد 1 ترا Western Digital دارم که چند ماه پیش یهو دیگه بالا نمیومد و unallocated شده بود. با نرم افزار mini tool partition wizard سعی کردم ریکاورش کنم که خوش بختانه درست شد و همه فایل ها رو نشون داد اما سرعتش واقعا افت کرده بود و به سختی میشد ازش فایلی رو بردارم یا بریزم.
در نهایت بعد یه هفته می بینم باز نمیشه. الان وقتی به کامپیوتر وصل می کنم صدای بوق میده و هد داخلش می چرخه و حتی قابلیت safely remove هم داره. مشکل اینه توی my computer نشونش نمیده. توی disk management هم نه اسمش رو میاره نه حجمش، فقط نوشته unknown و not initialized هست. وقتی اومدم initialize کنم پیغام خطای I/O device error داد. در ضمن با mini tool partition wizard هم نشونش نمیده. با کامند لاین هم disk part زدم، no media نشون داد. موندم چکارش کنم!
ممنون می شم راهنمایی کنید.

باید ببری تعمیرکار هارد را چک کنه . احتمالا هد هارد به مشکل خورده

AtrafNET
17-03-17, 12:35
سلام
منم یه Western Digital My Book 3TB دارم که مثلاً USB3 هستش اما سرعت خیلی خیلی پایینی داره.
تا اینکه طبق یه آموزش تو یوتیوب آمدم یه کار جالب کردم و چون دیگه ازش هم خسته شده بودم و برام فرقی نداشت حتی خراب هم بشه آمدم کاور لحیم شده اش رو به سختی در آوردم و دیدم یه هارد معمولی 3.5 اینچ از سری Green وسترن توش بود.
هیچی دیگه الان اون هارد 3 ترابایتی اکسترنال رو به صورت اینترنال گذاشتم تو کیسم و استفاده میکنم :1. (13):
خدایی هم سرعتش با SATA به صورت اینترنال خیلی بیشتر از سرعتش با USB3 و آداپتوری که خودش داشت شده فقط بازم نسبت به یه هارد 3.5 دیگه که از Seagate دارم کند تره نسبتاً ولی برای آرشیو فایل خوبه.

فقط نمی دونم چرا طی مرحله تبدیل اکسترنال به اینترنال اطلاعات هارد می پره؟ چون تو خود فیلم یوتیوب هم گفته بود اطلاعات می پره آخه چرا؟ البته برای من اطلاعات مهم نبود فقط خیلی برام سوال شده که مثلاً یه هارد رو فقط از رابط USB3 در بیاری و به صورت اینترنال با SATA بزنی چرا اطلاعاتش می پره؟ منم از اول فرمت و پارتیشن بندی کردم به خدا نسبت به اکسترنال بودنش خیلی خیلی راحت تر شدم.

Mz++
17-03-17, 18:53
باید ببری تعمیرکار هارد را چک کنه . احتمالا هد هارد به مشکل خورده

تعمیرکار مطمعن سراغ دارین تو تهران؟ اطلاعات رو هارد هم برام مهمه میخوام ریکاور بشه.

یوتیوب واقعا راهکارهاش خوبه! اما این مورد رو هرچقدر اونجا سرچ کردم راه حلی براش نبود! :)

AMD>INTEL
17-03-17, 19:10
تعمیرکار مطمعن سراغ دارین تو تهران؟ اطلاعات رو هارد هم برام مهمه میخوام ریکاور بشه.

یوتیوب واقعا راهکارهاش خوبه! اما این مورد رو هرچقدر اونجا سرچ کردم راه حلی براش نبود! :)

فقط روی ریکاوری حساب کن . اون هم هزینه اش تقریبا دو برابر هارد اینترنال هست
اگر اطلاعاتش مهمه ارزش ریکاوری داره . در مورد تعمیرات هم ارزش نداره و ...

EHSANRF
17-03-17, 19:56
هشدار: موردی که مطرح میشه، گارانتی شما رو باطل میکنه و در صورت عدم تخصص و سهل انگاری امکان آسیب دیدن به هارد دیسک وجود دارد، پس دقیقا مطلب رو مطالعه کنید و با تصمیم شخصی خودتون و آگاهی کامل از این هشدار اقدام کنید، بنده و شهر سخت افزار در صورت به وجود آمدن هر گونه مشکلان ناشی از این کار پاسخگو نخواهیم بود.

1. قاب هارد رو باز کنید (چون مدل هارد رو دقیقا ننوشتید نمیتونم بهتون لینک آموزش باز کردن رو بدم، گوگل کنید)
2. هارد اصلی (داخلی) رو به صورت مستقیم به کامپیوتر وصل کنید. (در صورتی که پنل USB به خود برد هارد متصل هست این کار رو انجام ندین چرا که این نوع هارد ها پورت ساتا ندارند)
3. بعد از اتصال به سیستم مانند یک هارد دیسک اینترنال مجددا چک کنید که آیا در نمایش پارتیشن مورد نظر تغییراتی داشته اید یا خیر.
4. در صورتی که پارتیشن را مشاهده می کنید ولی به صورت یک درایو RAW شده، پنل یا برد اکسترنال مشکل پیدا کرده و خود هارد اصلی سالم هست و باید با یک رابط یا قاب هارد به سیستم متصل شود تا اطلاعات کامل و دقیق آن را مشاهده کنید.

نکته1: هارد متصل شده را به هیچ وجه فرمت نکنید.
نکته: وقتی هارد داخل قاب اکسترنال را با این روش به سیستم متصل می کنید تحت هیچ شرایطی اطلاعات آن قابل خواندن نیست. (البته موارد معدودی هارد زیر 1 ترابایت و همچنین چند مورد هارد های حجیم این قابلیت را دارند)

سپاس

Mz++
18-03-17, 08:50
هشدار: موردی که مطرح میشه، گارانتی شما رو باطل میکنه و در صورت عدم تخصص و سهل انگاری امکان آسیب دیدن به هارد دیسک وجود دارد، پس دقیقا مطلب رو مطالعه کنید و با تصمیم شخصی خودتون و آگاهی کامل از این هشدار اقدام کنید، بنده و شهر سخت افزار در صورت به وجود آمدن هر گونه مشکلان ناشی از این کار پاسخگو نخواهیم بود.

1. قاب هارد رو باز کنید (چون مدل هارد رو دقیقا ننوشتید نمیتونم بهتون لینک آموزش باز کردن رو بدم، گوگل کنید)
2. هارد اصلی (داخلی) رو به صورت مستقیم به کامپیوتر وصل کنید. (در صورتی که پنل USB به خود برد هارد متصل هست این کار رو انجام ندین چرا که این نوع هارد ها پورت ساتا ندارند)
3. بعد از اتصال به سیستم مانند یک هارد دیسک اینترنال مجددا چک کنید که آیا در نمایش پارتیشن مورد نظر تغییراتی داشته اید یا خیر.
4. در صورتی که پارتیشن را مشاهده می کنید ولی به صورت یک درایو RAW شده، پنل یا برد اکسترنال مشکل پیدا کرده و خود هارد اصلی سالم هست و باید با یک رابط یا قاب هارد به سیستم متصل شود تا اطلاعات کامل و دقیق آن را مشاهده کنید.

نکته1: هارد متصل شده را به هیچ وجه فرمت نکنید.
نکته: وقتی هارد داخل قاب اکسترنال را با این روش به سیستم متصل می کنید تحت هیچ شرایطی اطلاعات آن قابل خواندن نیست. (البته موارد معدودی هارد زیر 1 ترابایت و همچنین چند مورد هارد های حجیم این قابلیت را دارند)

سپاس

مدل هارد My Passport Ultra هست. والا ترجیح می دم خودم بازش نکنم. هزینه تعمیرش تقریبا چقدر میشه؟

EHSANRF
18-03-17, 15:38
مدل هارد My Passport Ultra هست. والا ترجیح می دم خودم بازش نکنم. هزینه تعمیرش تقریبا چقدر میشه؟

الان که وارد ایام عید شدیم
شما باید جای مطمئنی پیدا کنین (ترجیحا آشنا باشه) چرا!؟ چون اگه طبق پست بالاتر مشکلش حل بشه هزینه تعمیر آنچنانی نداره و ریکاوری هم نیازی نداره و با خرید یه قاب هارد همین مدل مشکلتون حل میشه
ولی اگه آشنا نباشه احتمال داره که هم هزینه تعمیر و هم هزینه ریکاوری رو ازتون بگیره (از هر گیگ 1000 تومن تا 5000 تومن قیمت میدن برای ریکاوری)

ولی در صورتی که واقعا مشکل سخت افزار خود هارد باشه که بحثش جداست و باید هزینه این دو عملیات (تعمیر و ریکاوری) رو ازتون بگیرن
قیمت نمیشه داد، حتی برای ریکاوری خالی! چون باید بررسیش کنن و جواب بدن
تا بررسی نکردن هم جواب بهتون نمیدن

سپاس