PDA

مشاهده نسخه کامل : درخواست تبدیل CPU

karbon
15-03-17, 23:17
درود
دوستان عزیز مشخصات سیستم من که عکس در زیر قرار میدم هست یه جای خوندم که CPU این تبدیل میشه به Phenom II X4 B50 و حتی یک هسته آن آزاد میشه و از سه هسته میشه 4 هسته در صورت امکان راهنمایی بفرمایید تا منهم تبدیل کنم

AMD>INTEL
15-03-17, 23:20
درود
دوستان عزیز مشخصات سیستم من که عکس در زیر قرار میدم هست یه جای خوندم که CPU این تبدیل میشه به Phenom II X4 B50 و حتی یک هسته آن آزاد میشه و از سه هسته میشه 4 هسته در صورت امکان راهنمایی بفرمایید تا منهم تبدیل کنم

برد شما از قابلیت آنلاک کردن پشتیبانی نمیکنه . یکسری از بردها با چیپ AMD این کار را انجام میدن . همه پردازنده ها هم انلاک نمیشن .

karbon
15-03-17, 23:25
برد شما از قابلیت آنلاک کردن پشتیبانی نمیکنه . یکسری از بردها با چیپ AMD این کار را انجام میدن . همه پردازنده ها هم انلاک نمیشن .

درود
من از کدوم مدل مادربرد بخرم که این بهش بخوره و قابلیت آنلاک داشته باشه و در ضمن از کجا میشه فهمید این پردازنده قابلیت آنلاک شدن داره ممنون میشم پاسخ روشن بفرمایید...

AMD>INTEL
15-03-17, 23:45
بردها با چیپ 970 یا 870 مناسب هستند برای این کار .از جایی نمیشه فهمید باید از تو بایوس آنلاک رو فعال کنی اگر هسته انلاک شد یعنی هسته قفل شده داشته

karbon
06-06-17, 11:43
سلام
آیا این مادربرد قبلیت
آنلاک کردن داره ؟

A770E3+ Ver. 6.x AMD (Only the registered members can see the link)

AMD>INTEL
06-06-17, 12:46
سلام
آیا این مادربرد قبلیت
آنلاک کردن داره ؟

A770E3+ Ver. 6.x AMD (Only the registered members can see the link)

بله
ادونس Clock Calibration دارد

karbon
17-06-17, 21:59
بله
ادونس Clock Calibration دارد
ممنون از شما استاد عزیز
من این مادربرد را تهیه و با مادربرد قبلی تعویض کردم بعد تعویض مادربرد ویندوز هم که قبل رو هارد بود بعد چند تا آپدیت بالا اومد و بدون مشکل کار میکرد ولی بعد از یکبار ریستارت الان دیگه ویندوز بالا نمیاد و در قسمت پنجره ویندوز هنگ میکنه و بالا نمیاد الان خواستم ویندوز را هم عوض کنم متاسفانه اونهم تا پنجره میاد هنگ میکنه (البته عرض کنم ویندوز نصب نمیشه منظورم وقتی سی دی ویندوز را شناسایی میکنه و تا پنجره ویندوز میاد هنگ میکنه و ساعت شنی ثابت میمونه و و مراحل نصب نمیادو هیچ کاری انجام نمیشه)

AMD>INTEL
17-06-17, 22:06
ممنون از شما استاد عزیز
من این مادربرد را تهیه و با مادربرد قبلی تعویض کردم بعد تعویض مادربرد ویندوز هم که قبل رو هارد بود بعد چند تا آپدیت بالا اومد و بدون مشکل کار میکرد ولی بعد از یکبار ریستارت الان دیگه ویندوز بالا نمیاد و در قسمت پنجره ویندوز هنگ میکنه و بالا نمیاد الان خواستم ویندوز را هم عوض کنم متاسفانه اونهم تا پنجره میاد هنگ میکنه (البته عرض کنم ویندوز نصب نمیشه منظورم وقتی سی دی ویندوز را شناسایی میکنه و تا پنجره ویندوز میاد هنگ میکنه و ساعت شنی ثابت میمونه و و مراحل نصب نمیادو هیچ کاری انجام نمیشه)

یکبار clear cmos کنید .
دوباره چک کنید . جای ساتای هارد را روی برد عوض کنید .

karbon
17-06-17, 22:11
یکبار clear cmos کنید .
دوباره چک کنید . جای ساتای هارد را روی برد عوض کنید .

منظور از clear cmos چی هست چطوریه ؟

AMD>INTEL
17-06-17, 22:14
منظور از clear cmos چی هست چطوریه ؟

جامپر CLEAR CMOS یا باتری را در بیارید . برق را هم قطع کنید از پشت سیستم .بعد از 10 دقیقه دوباره باتری را جا بزنید و سیستم روشن کنید و برید برای نصب ویندوز

karbon
18-06-17, 01:14
جامپر CLEAR CMOS یا باتری را در بیارید . برق را هم قطع کنید از پشت سیستم .بعد از 10 دقیقه دوباره باتری را جا بزنید و سیستم روشن کنید و برید برای نصب ویندوز

ممنون از استاد بزرگوار
مشکل اینجا بود که سی پی یو من x450 هست و چون این مادربرد قابلیت
Clock Calibration را داره سی پی رو تبدیل به II X4 B50 میکنه که تو بایوس نشون میده وقتی غیر فعال میکنی ویندوز بالا میاد وقتی فعال میکنی بالا نمیاد الان چیکار کنم این مشکل حل بشه تا سی پی یو به II X4 B50 تبدیل و ویندوز بالا بیاد؟

AMD>INTEL
18-06-17, 01:31
ممنون از استاد بزرگوار
مشکل اینجا بود که سی پی یو من x450 هست و چون این مادربرد قابلیت
Clock Calibration را داره سی پی رو تبدیل به II X4 B50 میکنه که تو بایوس نشون میده وقتی غیر فعال میکنی ویندوز بالا میاد وقتی فعال میکنی بالا نمیاد الان چیکار کنم این مشکل حل بشه تا سی پی یو به II X4 B50 تبدیل و ویندوز بالا بیاد؟

باید یک پله یا دو پله ولتاژ را بالا ببری تا درست بشه .

karbon
18-06-17, 01:39
باید یک پله یا دو پله ولتاژ را بالا ببری تا درست بشه .
قبل اینکه شما زحمت بکشید جواب بدید تو اینترنت سرچ کردم و در بایوس گزینه C1E Support غیر فعال کردم درست شد... ولی نمیدونم کار این چی بود که غیر فعال شد...

AMD>INTEL
18-06-17, 01:55
قبل اینکه شما زحمت بکشید جواب بدید تو اینترنت سرچ کردم و در بایوس گزینه C1E Support غیر فعال کردم درست شد... ولی نمیدونم کار این چی بود که غیر فعال شد...

گزینه های مربوط به پردازنده است
c1e = sleep/halt state = puts cpu in a lower speed/voltage

karbon
18-06-17, 02:06
گزینه های مربوط به پردازنده است
c1e = sleep/halt state = puts cpu in a lower speed/voltage
به نظر شما دیگه به ولتاژها دست نزنم؟

AMD>INTEL
18-06-17, 02:24
به نظر شما دیگه به ولتاژها دست نزنم؟

نه دیگه . اگر با این راه افتاده دست نزنید .