PDA

مشاهده نسخه کامل : درخواست راهنمایی برای افزایش سرعت انتقال فایلهای بین 2 هارد اکسترنال

shayanspd
14-03-17, 00:32
سلام
ما بنا به ضرو رت زیاد پیش میاد که مجبور بشیم مثلا 4گیگ اطلاعات رو از روی یه هارد اکسترنال بفرستیم روی یه هارد دیگه اکسترنال سرعت پردازش رو با چه راه حلهایی میشه برد بالا هردو اکسترنال usb3 ساپورت میکنن مثلا میشه با تبدیل شبکه و شر کردن سرعت رو برد بالا یا یه کاری مثل این؟؟ از هارد داکهایی که مستقیم کپی میزنن از هارد به هارد دیگه نمیشه استفاده کرد برای این کار مجبوریم هارداکسترنال رو از قابش در بیاریم یه جورایی هارد اکسترنال دست خورده میشه یه راهی بفرمایید یا کابل تبدیلی معرفی بکنید که بشه بدون دست به اچار بردن کارو انجام داد.متشکر..میخوام یه تبدیلی چیزی معرفی بکنید که مادربرد گول بخوره مثل وقتی داره بین هاردهای داخلی عمل میکنه سرعت داشته باشه ..:1. (27):
یه کارتی گرفتم 2 usb ویه sata2 پشت کیس اضافه میکنه اتصال ساتاش مستقیم روی مادربرد نصب میشه این خوبه ینی مادربرد نمیتونه تشخیص بده هارد توی کیسه یا بیرون (وقتی ویندوز ران میشه درصورتی که به هارد اکسترنال هم با رابط ساتا وصل بشه هارد رو بین هاردهای داخلی حساب میکنه چون مستقیم روی ساتاهای روی مادربرد نصبه فقط خود هارد بیرون کیس هستش مشکل اینجاس هیچ هارد اکسترنالی وردی ساتا نداره یا usb2 هستن یا 3.برای دسترسی به ورودی ساتاشون باید بازشون کرد) فک میکنید اگه کابل تبدیا ساتا به یو اس بی بگیریم حل میشه؟؟:hmm2:

AMD>INTEL
14-03-17, 01:08
خیر هیچ راهی نیست . سرعت دیتا را بر اساس استاندارد همون پورت انجام میشه .و هیچ راهی نیست که بشه استانداردها را دور زد

shayanspd
14-03-17, 01:23
خیر هیچ راهی نیست . سرعت دیتا را بر اساس استاندارد همون پورت انجام میشه .و هیچ راهی نیست که بشه استانداردها را دور زد

ینی پس اگه اینطور باشه کابلهای تبدیل ساتا به یو اس بی عملا سرعت ساتا رو در حد یو اس بی میاره پایین هارد داخلی رو هم تبدیل به اکسترنال میکنن!!!18132 خیلی بد شد باید به مهندیسن asus سفارش بدیم یه کاری بکنن:1. (23):

AMD>INTEL
14-03-17, 01:29
تبدیل چه ربطی به انتقال دو تا هارد داره .
بله انتقال دیتا بر اساس نرخ و سرعت استاندارد هر قطعه میپذیره .

shayanspd
14-03-17, 01:42
اگه تونستید یه هارد اکسترنال پیدا کنید که ورودی ساتا داشته باشه معرفی بفرمایید.. ینی با همین کابلهای ساتا یا ای ساتا معمولی داخل کیس وصل بشن به سیستم..
اقا منظورم اینه که وقتی مادربرد داره بین درایو مثلا D وE داره فایل جابجا میکنه سرعتش خیلی فرق میکنه وقتی داره کپی به بیرون میزنه من دنبال یه هارد اکسترنال یا راه حلی هستم که بشه به همون سرعت اطلاعات جابجا کرد و افت سرعت و حجم نداشته باشم بین انتقال داخلی کیس و خارجی کیس..من مادربردم الان از درایوها الان تا 180مگ هم بین hhd ها کپی میزنه میخوام اتصال اکسترنال رو هم ساتا کنم تا افت سرعت نباشه ینی در کل درایو c توی کیس باشه درایو d و f رو بیرون از کیس استفاده کنم ینی نمیشه؟/میشه فقط باید رابط ساتا رو بلند تر بگیریم تا بیرون کیس برسن مستقیم به هارد وصل کنیم ولی هاردهای ما داخل کیس اکسترنالشون هستن و تا درشون نیاریم دسترسی به پورتهای ساتا شون ممکن نیست..فک کنم باید بگردیم فقط یه هارد اکسترنالی پیدا کنیم که ورودی مستقیم ساتا داشته باشه

AMD>INTEL
14-03-17, 02:29
usb 3.0 5 گیگ بر ثانیه هست . esata حدود 6 گیگ بر ثانیه . پس هیچ شرکتی usb 3.0 و usb 3.1 را ول نمیکنه پورت بی استفاده e-sata را در محصولاتش بگذاره . به زودی تاندر بولت جایگزین این سری میشه