PDA

مشاهده نسخه کامل : دمای عجیب پردازنده و gpu لپ تاپ asus n550jk

m.esfahan
12-03-17, 07:52
با سلام.

بنده پریروز یک لپ تاپ دست دوم از سایت دیوار گرفتم که اسم و مدلش هست asus n550jk و ظاهرا کانفیگ قدرتمندی هم داره (Core i7 4770 و Nvidia Geforce GTX850M). از فروشنده 48 ساعت مهلت تست گرفتم.

در هنگام انجام تست های پایداری، به نظر میرسه مشکلی وجود داره. وقتی با نرم افزار Furmark تست انچام میدم (روی رزولوشن 1080*1920 و anti-aliasing خاموش) دمای gpu و cpu به راحتی تا 90 درجه بالا میره و حتی در لحظاتی به 95 درجه هم میرسه!!!!
از طرفی وقی با نرم افزار aida64 extreme edition هم تست پایداری انجام میدم (cpu و رم) دمای cpu تا 90 درجه بالا میره و در لحظاتی به 92 هم میرسه (ولی دوباره پایین میاد)

ناگفته نمونه سیستم خنک کننده را چک کردم مشکلی در فن و یا هیت سینک وجود نداره، گرد و خاکش گرفته شده و خمیر سیلیکون هم دیروز تعویض شده (خمیر سیلیکون طلایی زدم)

میخواستم بپرسم این دما ها برای این لپ تاپ طبیعی ست؟ یا اینکه مشکلی وجود داره؟
(فقط از دوستان تمنا دارم هر چه سریعتر به بنده حقیر جواب بدهند چون تا امشب فقط مهلت تست دارم)

تشکر از کمک شما دوست گرامی

AMD>INTEL
12-03-17, 10:14
1-اون خمیر سیلیکون طلایی اگر منظورت اون سرنگی ها هستند که ترکیب خمیر سیلیکون درجه 3 با رنگ طلایی هستند
2-اگر مشکلی بود دستگاه خاموش میشد .ولی چون خمیر سیلیکون را یک نمونه آشغال عوض کردی بهتره یک خمیر سیلیکون خوب تهیه کنی و مجدد بزنی

m.esfahan
12-03-17, 12:00
1-اون خمیر سیلیکون طلایی اگر منظورت اون سرنگی ها هستند که ترکیب خمیر سیلیکون درجه 3 با رنگ طلایی هستند
2-اگر مشکلی بود دستگاه خاموش میشد .ولی چون خمیر سیلیکون را یک نمونه آشغال عوض کردی بهتره یک خمیر سیلیکون خوب تهیه کنی و مجدد بزنی
بله یک سرنگ بود با قیمت 5000 تومان
فروشنده می گفت این رو برای cpu core i5&7 استفاده می کنند

به نظر شما چه خمیر سیلیکونی باید بگیرم که هم قیمتش مناسب باشه هم کیفیت خوب و عالی داشته باشه؟

امیر ازادی
12-03-17, 12:13
رفیق من خودم اخرین بار از خمیر چیل فاکتور3 استفاده کردم عالیه. از همین استفاده کن.قیمت هر سرنگش حدودا بیستو شیش تومنه. یه دونه گرفتم هم به فن سی پیو زدم هم به فن گرافیک .

AMD>INTEL
12-03-17, 12:25
بله یک سرنگ بود با قیمت 5000 تومان
فروشنده می گفت این رو برای cpu core i5&7 استفاده می کنند

به نظر شما چه خمیر سیلیکونی باید بگیرم که هم قیمتش مناسب باشه هم کیفیت خوب و عالی داشته باشه؟

دیپ کول z5 استفاده کنید یا دیپ کول z9

RADEON9
12-03-17, 12:48

استاد ببخشید اومدم وسط تایپیک z9 بهتره یا z5 یا خمیری که داخل باکس فن های کولر مستر میزارن
z5 عمرش چقدره

AMD>INTEL
12-03-17, 13:14
استاد ببخشید اومدم وسط تایپیک z9 بهتره یا z5 یا خمیری که داخل باکس فن های کولر مستر میزارن
z5 عمرش چقدره

هر دو خوب هستند . من از Z5 هم خیلی خوب جواب گرفتم . اون خمیر باکس های کولر مستر چندین نوع هست . بر اساس قیمت کولر هست .در کل خمیرهای باکس با این خمیرها قابل مقایسه نیست .

RADEON9
12-03-17, 13:25
هر دو خوب هستند . من از Z5 هم خیلی خوب جواب گرفتم . اون خمیر باکس های کولر مستر چندین نوع هست . بر اساس قیمت کولر هست .در کل خمیرهای باکس با این خمیرها قابل مقایسه نیست .
یعنی بهتره یا ضعیفتره از دیپ کول

m.esfahan
12-03-17, 13:34
ببخشید می پرسم
این دو تا خمیری که گفتید قیمتشون چقدره حدودا؟ و کدوم بهتره؟ z9؟
تشکر فراوان از پاسخگویی شما دوست عزیز

AMD>INTEL
12-03-17, 13:53
ببخشید می پرسم
این دو تا خمیری که گفتید قیمتشون چقدره حدودا؟ و کدوم بهتره؟ z9؟
تشکر فراوان از پاسخگویی شما دوست عزیز

Z5 را برای لپتاپ تست کردم و به خوبی جواب گرفتم .