PDA

مشاهده نسخه کامل : ترانزیستور گرافیک!!!!

Saeed_S21
08-03-17, 14:52
سلام دوستان...
داشتم گرافیکمو تمیز میکردم که متوجه شدم یکی از ترانزیستور هاش به این روز در اومده!!!حالا یا از دست من اینجوری شده یا از کسی که خریدم اینجوری بوده!!
18052

گرافیکو دباره گذاشتم رو سیستم روشن کردم تصویر اومد...همه چیزش قشنگ کار میکنه تا الان ولی نمیدونم مال کدوم قسمته!!

تو نت خیلی گشتم شماتیک مدارو پیدا کنم ولی نشد!!

حالا چیکار کنم؟؟

مدل کارت:
HD 5870 مارک گیگابایت

AMD>INTEL
08-03-17, 15:11
اگر درست کار میکنه نیازی به کاری نیست . شماتیک مدار فقط در دست سازنده هست . نیازی نیست . خیلی جای خالی روی بردها هست . که لزوما قطعه نپریده ار روشون

Saeed_S21
08-03-17, 18:32
اون که آره جای خالی قطعه رو خیلی چیزا هست ولی آخه این حتما مال یه قسمتی هست بالاخره الکی که نزاشتن...

AMD>INTEL
08-03-17, 18:42
صد درصد . البته این عکس شما خیلی واضح نیست روی عکس هم نمیشه اظهار نظری کرد . به هر حال شما باید بتونی کارت مشابه پیدا کنی و مقایسه کنی . اگر اون داشت پارت نامبرش را چک کنی و جایگزین کنی

Saeed_S21
08-03-17, 18:55
رو عکس کلیک بکنید زوم که کنید کاملا مشخصه دورش خط کشیدم
اگه کد ترانزیستور اطرافشو میخاید عکسو جای دیگه اپلود میکنم لینک میذارم تا با کیفیتشو ببینید

Only the registered members can see the link

AMD>INTEL
08-03-17, 22:34
رو عکس کلیک بکنید زوم که کنید کاملا مشخصه دورش خط کشیدم
اگه کد ترانزیستور اطرافشو میخاید عکسو جای دیگه اپلود میکنم لینک میذارم تا با کیفیتشو ببینید

این دقیقا مشابه دو تا بغلی هست . دو دسته سه تایی مشخصه
K1N

Saeed_S21
09-03-17, 10:51
متفاوته مقداری...
یکیش K1N X3
یکیش K3N X2
هست...

AMD>INTEL
09-03-17, 11:34
کاملا آرایش مشخصه .

Saeed_S21
09-03-17, 19:21
این دو نوع ترانزیستور هر دو مال سوئچینگ هست ولی یکیش از نوع NPN که همون K1N X3 و با کد MMBT3904 هست

یکیش از نوع PNP که همون
K3N X2 و با کد MMBT3906 هست !!!

مشکل همینجاست...اصن معلوم نیست چی به چیه شاید اصن این ترانزیستوری که پریده یه چیز دیگه باشه...به هر حال نمیتونم ریسک کنم...

به نظر شما این کاربری که مربوط به گارانتی شرکت گیگابایت هست میتونه کمکم کنه؟؟

AMD>INTEL
09-03-17, 19:26
این دو نوع ترانزیستور هر دو مال سوئچینگ هست ولی یکیش از نوع NPN که همون K1N X3 و با کد MMBT3904 هست

یکیش از نوع PNP که همون
K3N X2 و با کد MMBT3906 هست !!!

مشکل همینجاست...اصن معلوم نیست چی به چیه شاید اصن این ترانزیستوری که پریده یه چیز دیگه باشه...به هر حال نمیتونم ریسک کنم...

به نظر شما این کاربری که مربوط به گارانتی شرکت گیگابایت هست میتونه کمکم کنه؟؟

سلام کارت قدیمیه . من خودم به کارتی کار میکنه دست نمیزنم . مگر اینکه مشابه اش رو پیدا کنی
بعید میدونم چون این کارت برای 5 سال پیشه .