PDA

مشاهده نسخه کامل : خطای IOMap64.sys

sound.sense
27-02-17, 13:36
سلام
سیستمم هر از چند گاهی این خطا رو میاره
PAGE_FAULT_IN_NONPAGED_AREA
IOMap64.sys
چیزی که تا حالا دستگیرم شده اینه که جمله اول مربوط به خطای رمه ولی رم ها مشکل ندارن و خطا نرم افزاری که باعث این مشکل میشه
خطای IOMap64.sys رو دنبال دلیلش گشتم و متوجه شدم که مربوط به یکی از برنامه های asus هستش (مادربوردم asus هستش)
دنبال راه حل این خطا گشتم و گشتم و گشتم اما هیچ سایت ایرانی یا انجمن فارسی پیدا نکردم انگلیسی چندتا بود که بخاطر زبان داغونم چیزی نفهمیدم
بنظرم وقتی کارت گرافیک و به سیستم اضافه کردم این مشکل اومد البته شایدم مربوط به گرافیک نباشه چون تقریبأ چند هفته بعدش این مشکل اومد ولی وقتی برنامه های همراه کارت گرافیک و نصب کردم یکی از برنامه های asus خطا داد
تا حالا ویندوزم و عوض کردم ، تنظیمات بایوس میترسم دست بزنم بدتر بشه!! ، هارد ها جدیدن ، ویندوز و توی یه ssd نو نصب کردم ، درایور کارت گرافیک اخرین نخسه س ، بقیه درایور ها همونیه که تو جعبه مادربرد بود که نسخه جدیدشون رو پیداشون نمیکنم اپدیت کنم ، وقتی سیستم و تازه روشن میکنم این خطا میاد و سیستم ری استارت میشه ولی وقتی با سیستم کار میکنم نمیاد فقط وقتی تازه روشن میشه خطا میاد ، همیشه خطا نمیاد فقط بعضی وقت ها چند روز یه بار و...

شما چیزی درباره این خطا و راه درست کردنش میدونید؟ کمکم کنید

AMD>INTEL
27-02-17, 13:42
برنامه اسوس که برای tweak کارت گرافیک هست را حذف کن .
در کل برنامه های اسوس نصب شده را حذف کن
بعد با ccleaner آثارشون هم حذف کن .

sound.sense
27-02-17, 16:34
میخوام دلیل خطا رو بدونم و واسه درست کردنش راه حل اساسی میخوام نه اینکه عوامل خطا رو حذف کنم
برنامه گرافیک رو حذف کنم که تنظیمات مربوط به کارت گرافیک (کنترل فن ها ، صدا ، اورکلاک و فرکانس و...) و از دست میدم
حدس میزنم درایور های مادربرد قدیمین و مشکل بخاطر جدید بودن کارت گرافیکه ، میتونید تو اپدیت کردن درایور های مادربرد کمک کنید چون تقریبأ هیچی درباره نحوه ی اپدیت نمیدونم
مادربردم: Asus z170 pro gaming

AMD>INTEL
27-02-17, 16:51
شما ابتدا
درایور فعلی کارت گرافیک را با ddu حذف کنید .
ویندوزت و نوع کارت گرافیکت رو بگو تا بهت لینک بدم .

sound.sense
27-02-17, 16:58
windows 10 pro
Asus rog strix gtx 1080

AMD>INTEL
27-02-17, 17:08
windows 10 pro
Asus rog strix gtx 1080

از اینجا دانلود کنید

Only the registered members can see the link

sound.sense
27-02-17, 18:54
مشکل از درایور کارت گرافیک نیس که اخه
نگاه انجمن های انگلیسی رو
yon.ir/IOMap2
yon.ir/IOMap1

AMD>INTEL
27-02-17, 19:03
نصب کردی یا نه ؟
اگر قدم به قدم با من نمیتونی جلو بری بگید راهنمایی نکنم .

sound.sense
27-02-17, 19:10
دقیقأ همین نسخه نصب هستش هزار بار درایور گرافیک و ویندوز و حدف و نصب کردم مشکل از اونا نیست
اگه میشه در مورد اپدیت درایور های مادربرد راهنمایی کنید

AMD>INTEL
27-02-17, 19:41
دقیقأ همین نسخه نصب هستش هزار بار درایور گرافیک و ویندوز و حدف و نصب کردم مشکل از اونا نیست
اگه میشه در مورد اپدیت درایور های مادربرد راهنمایی کنید

درایو روی درایور نصب کردی
باید درایور قدیمی با ddu حذف بشه و گرنه این مشکلات پیش میاد
سایر درایورها هم باید به روز رسانی بشند