PDA

مشاهده نسخه کامل : چرا سری رم های جدید همگی چیپستشون کوچیکه

AMIR_P30
21-08-07, 03:24
سلام دوستان

یه سوالی که برای من پیش اومده اینه که رم های جدید که میبینم از برندهای مختلف همگی دارای چیست های کوچکتر هستند و این چیپ ها نیز فقط در یک طرف بورد رم قرار گرفتن

در حالی که سری قدیمی ها 2 طرفه بودن چیپست هاشون

این ماله پیشرفت تکنولوژیه یا آشغال شدن قطعات؟

makintash
21-08-07, 09:37
دوست من کوچکتر شدن چیپست به خاطر استفاده از فناوری های پیشرفته تر است مثلا در حال حاضر بر روی یک برد دو طرفه از رم میتونند ظرفیتی برابر با 8 گیابایت را قرار بدن در صورتی که در نسلهای قبلی این امکان وجود نداشته!
مصداق این فناوری ها در حال حاضر با نام 65 و 45 نانو متری هست که این فضا برای ایجاد یک نیمه هادی بر روی ویفر چیپستهکه با کوچکتر شدن این فضا امکان قرار دادن تعداد بیشتری تانزیستور وجود داره!

MOHGOLD
21-08-07, 11:28
دوست من کوچکتر شدن چیپست به خاطر استفاده از فناوری های پیشرفته تر است مثلا در حال حاضر بر روی یک برد دو طرفه از رم میتونند ظرفیتی برابر با 8 گیابایت را قرار بدن در صورتی که در نسلهای قبلی این امکان وجود نداشته!
مصداق این فناوری ها در حال حاضر با نام 65 و 45 نانو متری هست که این فضا برای ایجاد یک نیمه هادی بر روی ویفر چیپستهکه با کوچکتر شدن این فضا امکان قرار دادن تعداد بیشتری تانزیستور وجود داره!

با سلام

دقیقا همینطور که دوستمون گفتند

ممنونم

M A H R A D
21-08-07, 21:48
سوال شما مثل این میمونه که بگیم چرا اندازه هسته و Die پردازنده ها داره کوچیک میشه ...

جوابش رو مکینتاش عزیز گفت ... به خاطر استفاده از تکنولوژی هایی مثل 45nm و 65nm وغیره

سپاس

Mehdi_Full
21-08-07, 22:18
و چرا چیپ بعضی از رمهای کینگ استون به اصطلاح اوریجینال با گارانتی معروف انفورماتیک گستر و .... تقلبیه ؟؟!

دوستان محض اطلاع خدمتتون بگم که رمهای کینگ استون که با گارانتی اصلی تو بازار هستن ، اونایی

که روی چیپشون Kingstone درج شده ، با اجازه تقلبی هستن :1. (27):

برای تایید عرایض بنده روی چیپها که دست بکشید مارک کینگ استون پاک میشه (بنا به تجربه و تایید فروشنده)

ببخشید اگه موضوع به تاپیک زیاد ربطی نداشت:1. (11):

با تشکر
مهدی:1. (23):

AMIR_P30
23-08-07, 00:52
خیلی خیلی ممنونم از راهنمایی شما دوستان
مهدی جان ÷ست اخر شما هم آگاهی بخش بود . مرسی

حالا چیپست اصل برای کینگستون چی هست؟

M A H R A D
23-08-07, 13:04
خیلی خیلی ممنونم از راهنمایی شما دوستان
مهدی جان ÷ست اخر شما هم آگاهی بخش بود . مرسی

حالا چیپست اصل برای کینگستون چی هست؟
نمیشه کلی گفت که ... کینگستون یه مدل دو مدل نداره که مثلا بگیم فلان مدل چیپش فلانه !

Mehdi_Full
23-08-07, 21:27
بلکه کاملا درسته کینگ استون با چیپهای متفاوت تولید میشن

جالبتر اینکه وقتی شماره سریال رو تو سایت رسمی کینگ استون میدی

بر اصلی بودن رم صحه میزاره و میگه رم شما اوریجینال هست

bill geits
23-08-07, 22:19
یعنی حتی رم غیر ارجینال رو سریالشو بزنیم میگه ارجیناله ؟

Mehdi_Full
23-08-07, 23:03
نه عزیزم منظورم رمهایی که مثلا با چیپ اصلی فروخته میشه (در واقع غیر اوریجینال هست دیگه) اگر تو سایت کینگ استون

سریالشون رو بزنیم ، بعنوان رم اصلی نشون میده

این بدین معنی است که حتی باید با وجود گارانتیهای اصلی به برچسبهای رم هم شک کرد !!!

Emperatour
24-08-07, 00:02
چیپ سامسونگ زیاده کینگ. گارانتی معتبرش هم انفورماتیک گستر و سریر هستند فکنم

M A H R A D
24-08-07, 11:59
این بدین معنی است که حتی باید با وجود گارانتیهای اصلی به برچسبهای رم هم شک کرد !!!

آقا من میخوام یه شفاف سازی بکنم ... شما تعریفتون از رم کینگستون اصل چیه ؟ (خطابم فقط به آقا مهدی نیست)

جز اینکه گارانتی داره ؟ حالا معتبرترین گرانتی رم کینگستون چیه؟ درسته ، انفورماتیک گستره ...

خب حالا یعنی هر رمی که هولوگرام انفورماتیک گستر داشت یعنی مارک هست ؟ و هر کینگستونی که نداشته باشه ریمارک ؟

خب حالا من یه قضیه رو براتون تعریف میکنم که خودم به عینه دیدم ... بنده رفته بودم که واسه یه بنده خدایی رم بگیرم (کینگستون) و همونطور که میدونید یکی از فروشندگان بزرگ رمهای کینگستون در بازار ایران، فروشگاه " انفورماتیک گستر عالی" واقع در بازار ایران (فکر کنم طبقه دوم) است ... من رفته بودم تا دو تا رم 512 با باس 667 بگیرم که دیدم اونجا یه مهمون خارجی دارند ( فکر کنم کره ای بود یارو :دی) و امکانش نبود که برای پرداخت هزینه برم بخش حسابداری ( چون جلوی در حسابداریشون اطراق کرده بودند!)
بعد به من گفتند که برای پرداخت برید بخش انبار (اونایی که این مغازه رو دیدن میدونن من چی میگم) ...
من هم رفتم داخل انبارش ... چشمتون روز بد نبینه ! دیدم یه عده از آقایون محترم نشستن و درب جعبه رمها رو باز میکنن ( با کاتر ) و یه هولوگرام انفورماتیک گستر ( که احتمالا خودشون داده بودند چاپ کنن :دی) رو می چسبونن به این رمهای بیچاره ...

خلاصه یعنی در رم رو باز میکنن ( از گوشه جعبه تا تابلو نشه) و یه هولوگرام بهش میزنن و دوباره می بندنش!!

و بعدش هم همون رم رو به عنوان " رم اورژینال کینگستون" میدن دست ملت ...
گرچه اون رمی که من خریدم اصل بود ولی میخوام اینو بگم که حتی دیگه نمیشه به اون هولوگرام هم اعتماد کرد!

یکی از پرفروش ها در بین رمهای کینگستون همین رمهای 512 باس 667 هستند که از همینجا میگم که این رم رو فقط با چیپ هاینیکس بگیرید ... (همونطور که آقا مهدی گفتند)

عرایضم رو کوتاه میکنم ... ببخشید اگه زیادی حرف زدم

سپاس

Mehdi_Full
24-08-07, 17:54
بله کاملا عرایض مهراد جان تایید میشه

این موضوع در مورد رمها فقط نیست و میتونه در مورد بیشتر قطعات هم باشه

یعنی اینکه جنس اصلی رو باید واقعا مهارت داشته باشی تا بتونی از جنس تقلبی تشخیص بدیم

با اینحال به نظر من این مشکل گارانتی های معروف هست که هیچ نظارتی روی کالاهای خودشون ندارن

سپاس:1. (23):

CYBER
29-09-07, 05:58
آقا من میخوام یه شفاف سازی بکنم ... شما تعریفتون از رم کینگستون اصل چیه ؟ (خطابم فقط به آقا مهدی نیست)

جز اینکه گارانتی داره ؟ حالا معتبرترین گرانتی رم کینگستون چیه؟ درسته ، انفورماتیک گستره ...

خب حالا یعنی هر رمی که هولوگرام انفورماتیک گستر داشت یعنی مارک هست ؟ و هر کینگستونی که نداشته باشه ریمارک ؟

خب حالا من یه قضیه رو براتون تعریف میکنم که خودم به عینه دیدم ... بنده رفته بودم که واسه یه بنده خدایی رم بگیرم (کینگستون) و همونطور که میدونید یکی از فروشندگان بزرگ رمهای کینگستون در بازار ایران، فروشگاه " انفورماتیک گستر عالی" واقع در بازار ایران (فکر کنم طبقه دوم) است ... من رفته بودم تا دو تا رم 512 با باس 667 بگیرم که دیدم اونجا یه مهمون خارجی دارند ( فکر کنم کره ای بود یارو :دی) و امکانش نبود که برای پرداخت هزینه برم بخش حسابداری ( چون جلوی در حسابداریشون اطراق کرده بودند!)
بعد به من گفتند که برای پرداخت برید بخش انبار (اونایی که این مغازه رو دیدن میدونن من چی میگم) ...
من هم رفتم داخل انبارش ... چشمتون روز بد نبینه ! دیدم یه عده از آقایون محترم نشستن و درب جعبه رمها رو باز میکنن ( با کاتر ) و یه هولوگرام انفورماتیک گستر ( که احتمالا خودشون داده بودند چاپ کنن :دی) رو می چسبونن به این رمهای بیچاره ...

خلاصه یعنی در رم رو باز میکنن ( از گوشه جعبه تا تابلو نشه) و یه هولوگرام بهش میزنن و دوباره می بندنش!!

و بعدش هم همون رم رو به عنوان " رم اورژینال کینگستون" میدن دست ملت ...
گرچه اون رمی که من خریدم اصل بود ولی میخوام اینو بگم که حتی دیگه نمیشه به اون هولوگرام هم اعتماد کرد!

یکی از پرفروش ها در بین رمهای کینگستون همین رمهای 512 باس 667 هستند که از همینجا میگم که این رم رو فقط با چیپ هاینیکس بگیرید ... (همونطور که آقا مهدی گفتند)

عرایضم رو کوتاه میکنم ... ببخشید اگه زیادی حرف زدم

سپاس
HEY MAN !!!
SPECIAL THANK'S .
آدم که چه چیزای نمی بینه . همش به خاطر این هست که نظارت وجود نداره .
اگه مجازات سنگین برای این طور افراد قرار بدهند این طوری نمی کنند !
:merci::merci::merci::merci::merci::merci::merci:: merci:

rouzbeh_ziafati
08-01-08, 20:29
سلام
من یه مادر بورد p31 ds3l دارم روش رم OCZ dual channel 2*1 gb 667 گذاشتم . این مادر بورد با این رم بوت نیمشه در سایت گیگا هم در لیست مموری های ساپورت شده مادر بورد این رم با باس 667 ساپورت نمیشه . در قسمت آپدیت بایوس دو تا فایل هست مربوط به سازگاری رم ddr2 آیا بنظر شما اگر بایوس رو آپدیت کنم مشکل حل میشه . و اصلا با آپدیت بایوس ممکنه اینطور مشکلات match نشدن حل بشه لطفا اگر کسی تجربه عملی در این زمینه داره کمک کنه

M A H R A D
08-01-08, 20:44
سلام
من یه مادر بورد p31 ds3l دارم روش رم OCZ dual channel 2*1 gb 667 گذاشتم . این مادر بورد با این رم بوت نیمشه در سایت گیگا هم در لیست مموری های ساپورت شده مادر بورد این رم با باس 667 ساپورت نمیشه . در قسمت آپدیت بایوس دو تا فایل هست مربوط به سازگاری رم ddr2 آیا بنظر شما اگر بایوس رو آپدیت کنم مشکل حل میشه . و اصلا با آپدیت بایوس ممکنه اینطور مشکلات match نشدن حل بشه لطفا اگر کسی تجربه عملی در این زمینه داره کمک کنه
روزبه جان لازم نیست در چندجا مطرح کنید ، اینجا جوابتون رو دادم :

Only the registered members can see the link

سپاس