PDA

مشاهده نسخه کامل : مشاوره برای خرید هدفون تا سقف 500 تومن

Rking
19-01-17, 20:30
سلام
دنبال یک هدفون خوب میگردم که بدرد موزیک گوش دادن بخوره. میخوام صدای خوبی رو تولید کنه و دلچسب باشه.

سقف بودجه رو بذارید روی 500 تومن ولی اگر زیاد هزینش بالانره بهتره.. مثلا تو رنج 100 اینا اگر پیدا بشه خیلی بهتره.

لطفا فقط مدل معرفی نکنید و کمی توضیحات هم اگر مقدوره ارسال کنید. همچنین بگید که آیا خودتون تجربه عملی باهاش رو داشتید یا خیر.

ممنون.

AMD>INTEL
19-01-17, 20:54
AKG K72
نوع پوشش گوش اطراف گوش Over Ear
نوع اکوستیک پشت بسته Closed
امپدانس 32 اهم
سایز درایو 40 میلی متر
رنج فرکانسی 16 هرتز تا 20 کیلو هرتز
حساسیت 112 دسی بل
حداکثر قدرت ورودی 200 میلی وات
طول کابل 3 متر
نوع کابل صاف
نوع فیش 3.5 ميلي متر به همراه تبديل 6.3 ميلي متر
وزن 200 گرم
--------
برند مورد علاقه منه . به هر کسی هم پیشنهاد دادم راضی بوده .

Rking
19-01-17, 21:01
هرچی امپدانس کمتر باشه، بهتره؟

مشخصات خوبی داره..، روی گوش عرق میکنه؟ .. از این نظر چطوریاست؟

AMD>INTEL
19-01-17, 21:05
هرچی امپدانس کمتر باشه، بهتره؟

مشخصات خوبی داره..، روی گوش عرق میکنه؟ .. از این نظر چطوریاست؟

آمپدانس در هدفون:
میزان مقاومت در Coil یا سیم پیچ هدفون را امپدانس هدفون می نامند.

امپدانس چه تاثیری بر کیفیت دارد؟
طراحان هدفون همیشه سعی در بالا بردن کیفیت و رزولوشن صدا داشته اند.این بالا بردن رزولوشن نیازمند به کاربردن تکنولوژی های خاصی می باشد که در صورت استفاده هزینه ساخت هدفون بسیار بالا می رود.حال یک راه راحت تر با هزینه کمتر وجود دارد و آنهم بالا بردن امپدانس برای تحریک پذیری بیشتر.
در همه هدفون ها سیم پیچی وجود دارد که نیروی الکتریکی را به نیروی محرکه تبدیل می کند و این نیروی محرکه باعث حرکت دیافراگم هدفون و ایجاد صدا می شود.هر چقدر تعداد این دور سیم پیچ بیشتر باشد نیروی محرکه قوی تری ایجاد می کند و می توان با دیافراگم ضخیم تر قدرت ارتجاعی بالاتری را ایجاد کرد که این باعث ایجاد صدایی دقیقتر می گردد.حال تعداد دور سیم های این سیم پیچ امپدانس هدفون را تعیین می کند.پس با امپدانس بالاتر می توان صدایی شفاف تر را ایجاد کرد.

چرا همه هدفون ها را با امپدانس بالا نمی سازند؟
هدفون با امپدانس بالا نیازمند پلیر با خروجی قوی می باشد که تولید این پلیر خود هزینه بردار می باشد.پس در صورتی که شما قصد استفاده از هدفون با امپدانس بالا را داشته باشید باید پلیری را نیز انتخاب کنید که امپدانس این هدفون را پشتیبانی کند.

من هدفون با چه امپدانسی را انتخاب کنم؟
اول از هرچیز پیشنهاد می کنیم در صورتی که کاربری شما معمولی می باشد هدفون با امپدانس خیلی بالا را انتخاب نکنید.چون تشخیص صدای با رزولوشن خیلی بالا نیازمند گوش هایی دقیق و تربیت شده می باشد که اکثرا این دسته از هدفون ها برای نوازنده های حرفه ای ، صدابرداران ، آهنگساز ها و همچنین افراد AudioPhile پیشنهاد می گردند.
تقریبا تمامی گجت های معمولی مثل موبایل ویا کارت صداهای آنبورد و ... دارای خروجی هدفون با امپدانس 32 اهم می باشند.پس شما به راحتی می توانید هدفون های با امپدانس 32 اهم را به این گجت ها وصل نمایید.حال اگر هدفونی دارای امپدانس تا 80 اهم بود می توانید به این گجت های معمولی وصل نمایید ولی با مقدار کمی افت حجم صدا مواجه خواهید شد.
یکی از بهترین تولید کنندگان جهانیه
بعید میدونم

Rking
19-01-17, 21:10
ممنون از نظر شما

ممنون میشم این مدلی که خودتون معرفی کردید رو با HAVIT HV-H2150D مقایسه کنید. چون این havit امپدانس بالاتری داره ولی در عوض حساسیت کمتری داره.

AMD>INTEL
19-01-17, 21:15
هاویت قابل قیاس با AKG نیست . هزار فرسنگ با این برندی که برزگان موسیقی قبولش دارند متفاوته . یک تحقیق کنید چه اسطوره هایی از AKG استفاده میکردند .موارد درج شده لزوما صحیح نیست .

AMD>INTEL
19-01-17, 21:19
فراموش کردم این نکته رو ذکر کنم که بالا بودن امپدانس به هیچ عنوان نشان دهنده کیفیت بالا نیست و امپدانس پایین نیز به هیچ عنوان نشان دهنده کیفیت پایین نیست.

Rking
19-01-17, 22:37
ممنون از توضیحات خوبتون.

از کجا (اینترنتی) میتونیم این مدل رو تهیه کنم که قیمت مناسب بده؟ اگر پیشنهادی دارید اعلام کنید.

AMD>INTEL
19-01-17, 22:45
ممنون از توضیحات خوبتون.

از کجا (اینترنتی) میتونیم این مدل رو تهیه کنم که قیمت مناسب بده؟ اگر پیشنهادی دارید اعلام کنید.

ایران هدفون را در گوگل سرچ کنید

Rking
19-01-17, 22:54
توی این سایت یکی نظر گذاشته بود که:

سلام و خسته نباشید..با توجه به اینکه این مدل مانیتورینگ هستش شما واسه گوش دادن موسیقی و لذت بردن برای سبک متال پیشنهاد میکنید؟اگر جواب منفیه لطفا یک ایرفون یا هدفون تا 200 تومن بهم معرفی کنید،تفکیک و شفافیت صدا واسم اهمیت داره و بیسی جذاب اما بیسش جوری نباشه که تفکیک رو خراب کنه..پلیرمم x3ii میباشد..ممنونم
جواب کارشناس:

درود بر دوست گرامي،

هدفون Audio Technica ATH-M20x در رده ي قيمتي مورد نظر داراي بالاترين تفكيك و فلت ترين صدا است كه آن را به هدفوني ايده آل براي سبك متال تبديل كرده است. موفق باشيد.

پشتیبان این سایت یک مدل دیگه ای رو پیشنهاد داده ... من میخوام ازجمله دارا بودن تفکیک خوب، بیس و قدرت خوبی داشته باشه.

Rking
19-01-17, 23:18
دقیقا زیر همین محصول این کامنت توسط پشتیبان سایتش ارسال شده

نظر شما در مورد مدل Audio Technica ATH-M20x چیه؟

AMD>INTEL
19-01-17, 23:25
لینک فروش را حذف کنید .
درباره اون نظری ندارم .

Rking
23-01-17, 13:23
سلام

آقا من نظرم عوض شد.. میخوام تو همین رنج قیمت یک هدفون بگیرم بدون سیم که اگر Memory بخوره خیلی عالی میشه. برای ورزشگاه و.. که صدای اطراف داخل هدفون نفوذ نکنه و هدفون بیس قوی ای داشته باشه.

چیزی هست که بجای بلوتوث ، مستقیما Memory بخوره؟ یعنی یکجورایی خودش پلیر هم باشه.

ضمنا نظرتون راجع به محصولات بیتس چیه؟ مثلا Beats Studio Wireless چطوره؟ 1.700 قیمتشه.. بنظرتون می‌ارزه چنین هزینه‌ای آدم برای این هدفون بکنه؟ صرفا جهت اطلاع میپرسم.

ممنون

DOOM999
23-01-17, 13:38
Audio Technica هدفوناش مخصوص صدابردی و میکس و مسترینگه من داشتم ازش خیلی خوب بود . الان هم AKGدارم اونم ِهم عالیه

Rking
23-01-17, 13:43
من کارم صدابردی و میکس و مسترینگ نیست. برای موزیک گوش دادن میخوام که تفکیک خوب و بیس قوی داشته باشه.

چون میخوام تو حین ورزش هم استفاده کنم، بنظرم بهتره یک هدفونی بگیرم که تو هر دو حالت جواب بده..

مدیر انجمن هم AKG رو پیشنهاد داده..

نظرتون راجع به محصولات beats خصوصا اون مدلی که گفتم، چیه؟ ارزشش رو داره آدم 1 میلیون و 700 برای یه هدفون بده؟

ممنون

DOOM999
23-01-17, 13:51
من کارم صدابردی و میکس و مسترینگ نیست. برای موزیک گوش دادن میخوام که تفکیک خوب و بیس قوی داشته باشه.

چون میخوام تو حین ورزش هم استفاده کنم، بنظرم بهتره یک هدفونی بگیرم که تو هر دو حالت جواب بده..

مدیر انجمن هم AKG رو پیشنهاد داده..
نظرتون راجع به محصولات beats خصوصا اون مدلی که گفتم، چیه؟ ارزشش رو داره آدم 1 میلیون و 700 برای یه هدفون بده؟

ممنون

من خودم الان akg k44 دارم دو ساله آخ نگفته .بیس و تریبل هم خوب نشون میده ولی audio technica قیمتش خیلی بالاتره من داشتم فروختمش
beats هم بیشترش fake هست توبازار ولی اونم خوبه

Rking
23-01-17, 13:59
من خودم الان akg k44 دارم دو ساله آخ نگفته .بیس و تریبل هم خوب نشون میده ولی audio technica قیمتش خیلی بالاتره من داشتم فروختمش
beats هم بیشترش fake هست توبازار ولی اونم خوبه

تا حالا تجربه محصولات beats رو داشتید؟ منظورم اصلش هست.. اگر هم فرضا بخوام بگیرم از فروشگاه های معتبر تهیه میکنم. یکسری روش هایی هم دوستان گفتن برای بررسی اصل بودن یا نبودن beats و...

الان میخوام بدونم این AKG K72 که قیمتی حدود 200 تومن داره، در قیاس با Beats Studio Wireless که قیمتی برابر 1 میلیون و 700 هزار تومن داره، چقدر فرقشون هست؟ آیا شما تجربه‌‌ی عملی داشتید..؟

ممنون.

DOOM999
23-01-17, 14:09
تا حالا تجربه محصولات beats رو داشتید؟ منظورم اصلش هست.. اگر هم فرضا بخوام بگیرم از فروشگاه های معتبر تهیه میکنم. یکسری روش هایی هم دوستان گفتن برای بررسی اصل بودن یا نبودن beats و...

الان میخوام بدونم این AKG K72 که قیمتی حدود 200 تومن داره، در قیاس با Beats Studio Wireless که قیمتی برابر 1 میلیون و 700 هزار تومن داره، چقدر فرقشون هست؟ آیا شما تجربه‌‌ی عملی داشتید..؟

ممنون.

من کارم میکس و مستر بود چند سال قیل با akg و audiotechnica و بهرینگر و ام آدیو کار کردم Beats تقریبا تازه وارده از دوستان شنیدم quality بالایی داره .
پرفومنس k72 نسبت به قیمتش خیلی بالاتره تا Beats
ولی همونk72 akg که استاد اول معرفی کردند خیلی عالیه .وتو استودیوها ازش استفاده میکنن و برای کاربری های دیگه از جمله گیم و گوش دادن به موزیک و مابقی عالیه.
ولی اگه اصراردارید پول بیشتری خرج کنید Beats نخرید Audio-Technica ATH-M70x بخرید .امیلیون

Rking
23-01-17, 14:27
من کارم میکس و مستر بود چند سال قیل با akg و audiotechnica و بهرینگر و ام آدیو کار کردم Beats تقریبا تازه وارده از دوستان شنیدم quality بالایی داره .
پرفومنس k72 نسبت به قیمتش خیلی بالاتره تا Beats
ولی همونk72 akg که استاد اول معرفی کردند خیلی عالیه .وتو استودیوها ازش استفاده میکنن و برای کاربری های دیگه از جمله گیم و گوش دادن به موزیک و مابقی عالیه.
ولی اگه اصراردارید پول بیشتری خرج کنید Beats نخرید Audio-Technica ATH-M70x بخرید .امیلیون

حقیقتش نه.. اصرار ندارم پول بیشتر خرج کنم :lol: گفتم اگر beats خیلی تفاوت داره و.. بگیرمش که با توجه به صحبت های شما و AMD>INTEL (Only the registered members can see the link) عزیز، میشه نتیجه گرفت که همین AKG K72 اوکی هست..

اگر هم هدفونی میشناسید که کارت حافظه میخوره و بدون سیم میشه ازش استفاده کرد، اطلاع بدید.

ممنون.

Rking
23-01-17, 14:41
دوستان نظرتون راجع به AKG K92 چی هست؟

کمی مشخصات بهتری داره و GOLD هست و زیبا تر ... 60 تومن هم اختلاف قیمت داره با K72

DOOM999
23-01-17, 14:48
AKG K92 هم خوبه

Rking
25-01-17, 18:44
AKG K92 هم خوبه

خب... من این هدفون رو تهیه کردم و کیفیت خوبی داره..

فقط یادمه قبلا روی هدفون ها یک چیزی به شکل L انگلیسی مثل گیره بود که به دیوار می چسبید. زمانی که با هدفون کاری نداشتم می‌شد هدفون روی اون گیره گذاشت...

چنین چیزی اسمش چیه؟ کجا گیر میاد؟ اطلاعی دارید؟

DOOM999
25-01-17, 19:10
خب... من این هدفون رو تهیه کردم و کیفیت خوبی داره..

فقط یادمه قبلا روی هدفون ها یک چیزی به شکل L انگلیسی مثل گیره بود که به دیوار می چسبید. زمانی که با هدفون کاری نداشتم می‌شد هدفون روی اون گیره گذاشت...

چنین چیزی اسمش چیه؟ کجا گیر میاد؟ اطلاعی دارید؟

Headphone Hanger یا HeadStand
راسته ساز فروشا جمهوری زیر پل حافظ .توی سایتا سرچ کن پایه نگهدارنده هدفون گیر میاد

Rking
25-01-17, 19:43
Headphone Hanger یا HeadStand
راسته ساز فروشا جمهوری زیر پل حافظ .توی سایتا سرچ کن پایه نگهدارنده هدفون گیر میاد

این Stand ها که زیر 150تومن ندارن :lol:

چیزی قیمت مناسب تر پیدا نمیشه؟

DOOM999
26-01-17, 05:37
این Stand ها که زیر 150تومن ندارن :lol:

چیزی قیمت مناسب تر پیدا نمیشه؟
قیمت ندارم ولی وسیله ضروری نیست .میکروفون چون خیلی به ضربه حساسه همیشه توصیه میشه وی هدفون انقدر حساس نیست بزار رو میز