PDA

مشاهده نسخه کامل : كسب جايزه طلايي توسط مادربرد GA-P35-DQ6 GIGABYTE از وب‌سايت OCWorkbench

KING
20-08-07, 19:06
Only the registered members can see the linkمادربرد GA-P35-DQ6 مادربرد ديگري است كه شركت GIGABYTE بر پايه چيپ‌ست‌هاي P35 و سوكت LGA 775 ارايه كرده‌ است. ما انتظارات زيادي از اين مادربرد داشتيم كه GIGABYTE با عرضه محصولي با كيفيت و كارايي بالا تمامي انتظارات ما را برآورده كرده است. كارايي اين مادربرد در مقايسه با ساير محصولات مشابه هنگام استفاده از پردازنده‌هاي Intel QX6700 تا حدودي بهتر است. البته تفاوت خيلي زياد نيست اما از نتايج به دست آمده از اين مادربرد به راحتي مي‌توان متوجه شد كه براي پردازنده چهار هسته‌اي بهينه سازي شده است. ان مادربرد از چيپ‌ست‌هاي Intel P35/ICH9R استفاده مي‌كند به‌ همين خاطر قادر است تا از پردازنده‌هاي چند هسته‌اي جديدي كه از FSB 1333 مگاهرتزي استفاده كرده و بر پايه تكنولوژي 45 نانومتري توليد شده اند پشتيباني كند. اين مادربرد همچنين از حافظه‌هاي DDR2-1066 نيز پشتيباني مي‌كند. علاوه بر اين مادربرد GA-P35-DQ6 به دو درگاه PCIe براي كارت‌هاي گرافيكي مجهز است كه از پيكره‌بندي CrossFire پشتيباني كرده و اجازه مي‌دهند 2 كارت گرافيك ATI را به صورت همزمان مورد استفاده قرار داد. از خازن‌هاي حالت جامد نيز براي افزايش ثبات مادربرد و حفاظت بيشتر مدارها در برابر اتصال كوتاه استفاده شده‌ است.
مادربرد از درگاه‌هاي SATAII و چهار درگاه eSATA2 پشتيباني مي‌كند. همچنين راه‌حل بايوس چهارگانه براي حفاظت بيشتر از BIOS نيز در نظر گرفته شده است. استفاده از كدكننده صوتي Realtek ALC889A با پشتيباني از DTS و 8 كانال خروجي با نسبت سيگنال به نويز 106 دسي‌بل، خروجي صداي اين مادربرد را براي محدوده وسيعي از سرگرمي‌هاي خانگي، بازي‌ها و كاربردهاي چند رسانه‌اي با بالاترين وضوح و شفافيت مناسب مي‌سازد. در نهايت پشتيباني از اترنت گيگابيتي، درگاه 1394 و استفاده از سيستم خنك كننده غير فعال Silent-Pipe براي خنك سازي چيپ‌هاي پل شمالي و جنوبي نيز از ديگر مشخصات بارز اين مادربرد هستند. امكانات اوركلاكينگ اين مادربرد بسيار كامل است. با پشتيباني از محدوده بسيار وسيعي از ولتاژ‌ها، توانايي اوركلاك قطعات تا حد بسيار زيادي افزايش يافته‌ است. در آزمايشي كه ما به انجام رسانديم توانستيم سرعت پردازنده E6300 را با ضريب فركانس 6 برابر تا فركانس 3150 مگاهرتز افزايش دهيم. پهناي باند حافظه نيز تا حد 8000 مگابايت برثانيه قابل افزايش است.
Only the registered members can see the linkدر مجموع مادربرد داراي نمايش بسيار خوبي است. با پردازنده‌هاي حال حاضر به خوبي كار كرده و همچنين براي پشتيباني از پردازنده‌هاي آينده نيز آماده است. قيمت آن بالا است اما براي مادربردهاي در اين سطح كاملا مناسب است. خوب البته براي دستيابي به كارايي بالا پول زيادي نيز بايد پرداخت.
منبع اواژنگ

vbigdeli
13-09-07, 06:01
چیپ صوتش از نظر کیفیت در حد چیپ xfi شده و البته توابع بسیار پیشرفته EAX را نداره!

در کل مادربرد بیخودی هست... ocworkbench یادش رفته که p5k dlx یا ip35 pro را تست کنه و masterpeice این dfi هم یادش رفته!

M A H R A D
13-09-07, 14:12
چیپ صوتش از نظر کیفیت در حد چیپ xfi شده و البته توابع بسیار پیشرفته EAX را نداره!

در کل مادربرد بیخودی هست... ocworkbench یادش رفته که p5k dlx یا ip35 pro را تست کنه و masterpeice این dfi هم یادش رفته!
توضیح میدید که چرا مادربرد بیخودی هست ؟

vbigdeli
13-09-07, 16:05
توضیح میدید که چرا مادربرد بیخودی هست ؟

گیگابایت تو استفاده از قطعات ریز بی کیفیت معروفه! هیچ دلیلی هم نداره که سی پی یو را 12 فاز می کنه.. من یکی که زیر بار خرید گیگابایت نمیرم و خریدم همیشه حول و حوش ایسوس و DFI و Abit هست.

یادتون رفته که اولین Rev های مادربرد های 965 شون نتونست از fsb 1333 پشتیبانی کنه؟ دیگه می خوای گند این گیگابایت چطوری در بیاد :1. (38):

M A H R A D
13-09-07, 16:42
گیگابایت تو استفاده از قطعات ریز بی کیفیت معروفه! هیچ دلیلی هم نداره که سی پی یو را 12 فاز می کنه.. من یکی که زیر بار خرید گیگابایت نمیرم و خریدم همیشه حول و حوش ایسوس و DFI و Abit هست.

یادتون رفته که اولین Rev های مادربرد های 965 شون نتونست از fsb 1333 پشتیبانی کنه؟ دیگه می خوای گند این گیگابایت چطوری در بیاد :1. (38):
قطعات ریز منظورتون چوک و ماسفت و ... ایناست؟
چرا نباید کواد تریپل بزنه؟

vbigdeli
13-09-07, 17:38
قطعات ریز منظورتون چوک و ماسفت و ... ایناست؟
چرا نباید کواد تریپل بزنه؟

ببین من بصورت تجربی بهتون میگم که سی پی یو بدلیل فاز های زیاد،داغ تر از حد معمول کار می کنه.. من خودم P5B dlx داشتم و الان هم IP 35 Pro که این سی پی یو روی این مین جدید خیلی خنک تره و تو اکثر فروم ها هم میگن که یک مینی بگیرید که حداکثر 8 فاز باشه یا اینکه DIGITAL PWM باشه.
IP 35 4 فاز هست.
حقیقتش این گیگابایت خیلی سوء استفاده می کنه از کسانی که دوس دارن پول زیاد به مین بدن و با عرض پوزش فقط و فقط پول میشمارن....تو ایران که این قضیه بیداد می کنه،یارو میره E6420 میگیره با DQ6 که واقعا خنده داره ...

M A H R A D
14-09-07, 13:50
ببین من بصورت تجربی بهتون میگم که سی پی یو بدلیل فاز های زیاد،داغ تر از حد معمول کار می کنه.. من خودم P5B dlx داشتم و الان هم IP 35 Pro که این سی پی یو روی این مین جدید خیلی خنک تره و تو اکثر فروم ها هم میگن که یک مینی بگیرید که حداکثر 8 فاز باشه یا اینکه DIGITAL PWM باشه.
IP 35 4 فاز هست.
حقیقتش این گیگابایت خیلی سوء استفاده می کنه از کسانی که دوس دارن پول زیاد به مین بدن و با عرض پوزش فقط و فقط پول میشمارن....تو ایران که این قضیه بیداد می کنه،یارو میره E6420 میگیره با DQ6 که واقعا خنده داره ...
خب آدمو مجبور نکردن که حتما DQ6 بگیره ... میتونه DS3 یا DS4 بگیره

اون مشکل گرما هم توش سنسور هم دخیله

سپاس