PDA

مشاهده نسخه کامل : لامپ های LED

life24
17-01-17, 00:00
سلام
جدیدا لامپ های LED در بازار رونق گرفته و گفته میشه نور سالمی نسبت به کم مصرف های سابق دارند.
آیا صحت داره؟ نور سالمی هست؟
بعد دلیل اختلاف قیمت بین شون چیه؟ یکی هست 9 تومن اون یکی همین 19 تومن. جفت شون ایرانی

Haswell
17-01-17, 05:50
مفصله
1.لامپهای LED تیوپ حاوی پودر و بخار سرطانزای جیوه و فسفرسانس ندارند در حالیکه لامپهای اصطلاحا مهتابی و همچنین انواع موسوم به کم مصرف (هر دو یک ساختار دارند) دارای این مواد مضرند
اگه ایندو نوع لامپ نامبرده تیوپشون شکست پودر سمی ریخته شده در محل رو فقط با یک دستمال خیس جمع آوری کنین حتی جاروبرقی هم میتونه از هوای پس زننده ی پشتش پودر رو در هوا پخش کنه
2.مهتابی و کم مصرف تابش فرابنفش که اینهم میدونیم در طولانی مدت برای چشم و پوست مضر و موجب سرطان پوست میشه تولید میکنند اما الیدی نه
3.مهتابی و کم مصرف دارای درایور (برد الکترونیکی راه انداز ولتاژ بالا) هستند که بعلت انواع قطعات نیم رسانای بی کیفیت و تقلبی که در بازار موجوده این درایور عمر زیادی نداره و بعد کل لامپ رو باید دور انداخت (گرچه زمانی برای خودم باز و تعمیر می کردم اما چندان ارزشش رو نداره)
Only the registered members can see the link

البته در این مورد هم اغلب لامپهای الیدی درایور دارند اما این درایور کارش مثل آداپتور برق کاهش ولتاژ هست بعلاوه ی تثبیت جریان
Only the registered members can see the linkدرایور-پاور-ال-ای-دی-2113-وات-بدون-پوشش.jpg
علت تفاوت قیمت هم به توان تولید نور و همچنین کیفیت برد و قطعات و مونتاژ مربوطه. انواع بی کیفیت برق بیشتری رو بشکل گرما هدر داده و طبعا عمر درایورشون میاد پایین
در انواعی، این درایور و ترانسش که عامل کوتاهی عمر لامپه حذف شده (Driverless) و بخش ضروری در لابلای خود الیدیها تعبیه شده که این مورد در بازار کمیابتره اما نکته اش اینه که چون ترانس رو به کل حذف کرده مستقیما با 220V کار میکنه و مدار ایزوله نیست پس به مدار در حال کار نباید دست زد
Only the registered members can see the linkماژول-smd-ورودی-220-ولت-7-وات.jpg
برای کاربرد شخصی انواع لامپهای الیدی چه 220V و چه 12V خودرو با الیدی smd و یا پاور الیدی ساختم شما هم اگر با الکترونیک غریبه نیستین در اوقات فراغت میتونین دست به کار شید. حتی قطعات نیمه آماده شده برای بستن بهم در فروشگاههای آنلاین وجود داره مثل نورین الکترونیک، ایران میکرو، eca ، aioled و ...

mohammad1985
17-01-17, 12:11
ال ایی دی عالیه نورش هم سالمه منتها مارکهای پدر مادر دار بخرید من خودم برای خونه و اتاق خودم کملیون گرفتم عالیه تقریبا همه چراغای خونه ال ایی دیه