PDA

مشاهده نسخه کامل : راهنمای خرید ssd

dotsis
16-01-17, 17:34
سلام

در یک انجمن دیگر پرسید اما هنوز راهتمایی نکرداند
Kingston HyperX Savage SSD Drive - 240GB (Only the registered members can see the link!/tab-techspecs/)
Kingston HyperX Fury SSD Drive - 240GB (Only the registered members can see the link!/tab-techspecs/)
Kingston UV400 SSD Drive - 240GB (Only the registered members can see the link)

وقت بخیر قصد خرید ssd دارم به نظر شما کدام از این مورد ها بهتر است
و اینکه کدام از همه جدید تر است
نظر خودم با خرید Kingston HyperX Fury SSD Drive - 240GB بود که از فلش mlc استفاده می کند نسبت به
Kingston UV400 SSD Drive - 240GB که از فلش tlc در ساخت آن استفاده شده ولی یک چیز فکر من رو مشغول کرده این است ssd رو انتخاب کردم از بعضی فناوریها پشتیبانی نمی کند مثل RAID /TRIM /NCQ یا برای من که از ssd فقط برای نصب سیستم و نرم افزار و بازی بر روی آن است .فرغی دارد .

اگر موردی هم شما اطلاع دارید از این سه تا بهتر است آن هم پیشنهاد دهید

بودجه من 300 تومان است البته یک مقدر خیلی کم قابل افزایش است

AMD>INTEL
16-01-17, 17:40
Kingston HyperX Fury
درایو بسیار خوبی هست . تو خریدش شک نکنید . یک ssd خوش قیمت ولی با بازدهی مطلوب

dotsis
16-01-17, 18:53
Kingston HyperX Fury
درایو بسیار خوبی هست . تو خریدش شک نکنید . یک ssd خوش قیمت ولی با بازدهی مطلوب
با تشکر از راهنمایی سریع فقط یک سوال نداشتن این خصوصیت ها بعد باعت درد سر نمی شود
از کجا باید فهمید یک ssd جدید تر است از لحاظ سال تولید

AMD>INTEL
16-01-17, 19:01
با تشکر از راهنمایی سریع فقط یک سوال نداشتن این خصوصیت ها بعد باعت درد سر نمی شود
از کجا باید فهمید یک ssd جدید تر است از لحاظ سال تولید

تاریخ ساخت گاهی مواقع چاپ میشه ولی نه همیشه . از نظر من بازدهی و نوع چیپ مهمه . نسبت به قیمت و عملکرد انتخاب هوشمندانه ای هست .

dotsis
16-01-17, 19:17
تاریخ ساخت گاهی مواقع چاپ میشه ولی نه همیشه . از نظر من بازدهی و نوع چیپ مهمه . نسبت به قیمت و عملکرد انتخاب هوشمندانه ای هست .
در سوال قبلی یک چیز رو درست مطرح نکردم آیا نداشتن این فناوری ها
RAID /TRIM /NCQ برای بعد مشکلی پیش نمیاد چون در سایت دیجی کالا زده فاقد این خصوصایت RAID /TRIM /NCQ

I M A N
16-01-17, 19:31
سلام . دوست عزیز بنده پیشنهاد می کنم که SSD PLEXTOR M7V 256GB را تهیه کنید گزینه بسیار مناسبی است و سرعت بهتری نسبت به FURY دارد . در یکی از فروشگاه های آنلاین مرکزی به قیمت 299 موجود دیدم با گارانتی آواژنگ .

AMD>INTEL
16-01-17, 19:39
در سوال قبلی یک چیز رو درست مطرح نکردم آیا نداشتن این فناوری ها
RAID /TRIM /NCQ برای بعد مشکلی پیش نمیاد چون در سایت دیجی کالا زده فاقد این خصوصایت RAID /TRIM /NCQ

تاثیری که به چشم بیاد خیر . این یک محصول Value هست .برای بدست آوردن امکانات بیشتر باید هزینه بیشتری بپردازید . ولی در کل این ssd جوابگوست

dotsis
16-01-17, 20:06
سلام . دوست عزیز بنده پیشنهاد می کنم که SSD PLEXTOR M7V 256GB را تهیه کنید گزینه بسیار مناسبی است و سرعت بهتری نسبت به FURY دارد . در یکی از فروشگاه های آنلاین مرکزی به قیمت 299 موجود دیدم با گارانتی آواژنگ .
میشه یک لینک رو بدهید
اما نظرم خیلی با fury که آقای amd راهنمایی کردن که اسمشون رو بلد نیستم متاسفانه

AMD>INTEL
16-01-17, 21:11
میشه یک لینک رو بدهید
اما نظرم خیلی با fury که آقای amd راهنمایی کردن که اسمشون رو بلد نیستم متاسفانه

Liteon MU 3 Series SATA3 SSD
هم گزینه خوبیه
مدل savage hyperx هم تو بنچمارک ها عملکرد خوبی داره .

dotsis
16-01-17, 22:01
این مدل
Liteon MU 3 Series SATA3 SSD (Only the registered members can see the link 7%DB%8C%D8%AA%D9%88%D9%86+MU+3+Series+240GB/) در سایت لیون دیدم ولی ندونستم ساختار mlc دارد یا tlc

شما خودتون بخواهید بین این مدل Liteon MU 3 Series SATA3 SSD و fury رو انتخاب کنید کدام رو انتخاب می کنید

- - - Updated - - -

این مدل
Liteon MU 3 Series SATA3 SSD (Only the registered members can see the link 7%DB%8C%D8%AA%D9%88%D9%86+MU+3+Series+240GB/) در سایت لیون دیدم ولی ندونستم ساختار mlc دارد یا tlc

شما خودتون بخواهید بین این مدل Liteon MU 3 Series SATA3 SSD و fury رو انتخاب کنید کدام رو انتخاب می کنید

AMD>INTEL
16-01-17, 22:04
این مدل

- - - Updated - - -

این مدل

لایتون دقیقا همین مدل پلکستور هست که دوستمون گفت
لایتون پلکستور را خریده
MU (Only the registered members can see the link)

dotsis
17-01-17, 00:41
لایتون دقیقا همین مدل پلکستور هست که دوستمون گفت
لایتون پلکستور را خریده
MU (Only the registered members can see the link)

به عنوان آخرین سوال شما باشید کدام رو برای خرید انتخاب می کنید لایتون یا fury
فلش لایتون از نوع tlc است ؟یا mlc
تشکر فراوان

AMD>INTEL
17-01-17, 07:26
به عنوان آخرین سوال شما باشید کدام رو برای خرید انتخاب می کنید لایتون یا fury
فلش لایتون از نوع tlc است ؟یا mlc
تشکر فراوان

لایتون سریعتره .

dotsis
17-01-17, 23:43
لایتون سریعتره .
با تشکر از راهتمایی شما لایتون گرفتم

AMD>INTEL
18-01-17, 00:05
با تشکر از راهتمایی شما لایتون گرفتم

مبارکت باشه .

behruz1
18-01-17, 11:10
سلام بچه های گل انجمن
میخوام یه هارد انتخاب کنم از دو تای زیر : کدوم رو پیشنهاد میدهید؟ ( و ممنون میشم علت رو بفرمایید)
1.ZOTAC Premium 480 gb
2. Crucial M550 512GB
الان قیمتشون تقریبا توی یه حد هست. با اختلاف 50 تومن ؛ شده الان.
میدونم در کل کروشیال بهتره : ( توی سرعت 4K Mixed بیشتر از دو برابر هست) ولی قدیمی هست تقریبا مال 1.5 پیش هست. و یه عیب دیگه هم داره اینکه حافظه کش اون از نوع lp ddr2 هست و روی 1060 مگاهرتز نهایت کار میکنه.
دوما اینکه زوتک سرعتش انگاری یه مقداری بالاتره...
کسی خودش خریده تست بگیره از هر کدوم که دارید . فقط دقت کنید حجمش 480 یا 512 گیگ باشن ؛ چون مورد خرید بنده این دو نوع هست
ممنون میشم راهنمایی کنید

AMD>INTEL
18-01-17, 11:43
سلام بچه های گل انجمن
میخوام یه هارد انتخاب کنم از دو تای زیر : کدوم رو پیشنهاد میدهید؟ ( و ممنون میشم علت رو بفرمایید)
1.ZOTAC Premium 480 gb
2. Crucial M550 512GB
الان قیمتشون تقریبا توی یه حد هست. با اختلاف 50 تومن ؛ شده الان.
میدونم در کل کروشیال بهتره : ( توی سرعت 4K Mixed بیشتر از دو برابر هست) ولی قدیمی هست تقریبا مال 1.5 پیش هست. و یه عیب دیگه هم داره اینکه حافظه کش اون از نوع lp ddr2 هست و روی 1060 مگاهرتز نهایت کار میکنه.
دوما اینکه زوتک سرعتش انگاری یه مقداری بالاتره...
کسی خودش خریده تست بگیره از هر کدوم که دارید . فقط دقت کنید حجمش 480 یا 512 گیگ باشن ؛ چون مورد خرید بنده این دو نوع هست
ممنون میشم راهنمایی کنید

کروشیال یکی از بهترین ها و قابل اطمینان ترین ssd ها هست . Rate خرابیش هم در حد پاینی هست . من تو تجهیزات ذخیره سازی عموما شرکت هایی که تجربه بیشتری راانتخاب میکنم . m550 هم جوابش رو پس داده

airit
18-01-17, 19:33
دوستان الان 240 یا 250 کلا رو چه مدلی هست ؟؟؟

WD BLUE 250 چطوره که چیپ MLC هم داره

AMD>INTEL
18-01-17, 19:48
دوستان الان 240 یا 250 کلا رو چه مدلی هست ؟؟؟

WD BLUE 250 چطوره که چیپ MLC هم داره

وسترن هم با خرید سان دیسک / از این به بعد ssd های سان دیسک با نام وسترن بلو وارد میشن که محصول خوبیه