PDA

مشاهده نسخه کامل : راهنمایی برای خرید مادربورد و رم.

Hosseinf90
15-01-17, 22:43
سلام خدمت تمام اساتید محترم.
سیستم من که تو امضا اومده میخوام مادربورد و رمش رو عوض کنم.
مادربورد رو ترجیحا میخوام از برند گیگابایت بگیرم ولی با بودجه حدود ۱.۶ میلیون تومن واقعا نمیدونم کدوم مدل خوبه. و رم هم الان میخوام ۳۲ گیگ با فرکانس بالا رو جایگزین کنم ولی با توجه به اینکه در اینده میخوام تا ۱۲۸ گیگ ارتقاع بدم نمیدونم باید با چه باس و تایمینگی بزارم. میخوام حداکثر باس ممکن رو داشته باشه ولی از طرفی شنیدم که برای حجم رم بالا نمیشه باس زیاد انتخاب کرد. پس از اساتید خواهش میکنم که برای خرید این دوقطع منو راهنمایی کنن که چی بگیرم. از چه مارک و چه مدلی. کارایی خیلی برام مهمه. و البته میخوام حداکثر ارزش خرید رو داشته باشه.
پیشاپیش ممنونم از راهنماییتون.

Sent from my SM-N920C using Tapatalk

AMD>INTEL
15-01-17, 23:36
مادربرد
GIGABYTE X99-Ultra Gaming
رم پیشنهادم 4 ماجول رم زیر هست
Corsair Vengeance LED 16GB 8GBx2 3000Mhz CL15 DDR4

Hosseinf90
16-01-17, 00:31
مادربرد
GIGABYTE X99-Ultra Gaming
رم پیشنهادم 4 ماجول رم زیر هست
Corsair Vengeance LED 16GB 8GBx2 3000Mhz CL15 DDR4
ممنون از راهنمایی عالیتون. ولی یه سوال فنی هم دارم. چرا واسه رم با حجم بالا میگن فرکانس بالا خوب نیست!؟

AMD>INTEL
16-01-17, 00:36
من چنین چیزی نشنیدم. فرکانس تا حدی موثر هست . علاوه بر فرکانس باید CL یا تاخیر رم هم مناسب باشه .
مادربرد ها حجم مشخص و فرکانس مشخصی ساپورتی میکنند غیر از این محدودیتی نیست .
مشخصات رمی که پیشنهاد دادم
+ ارائه جلوه های نوری خیره کننده به منظور حداکثر تطبیق با قطعات حرفه ای
+ هیت سینکهای قدرتمند با عملکرد عالی در زمینه انتقال و دفع حرارت
+ استفاده از مدار چاپی 10 لایه و چیپهای غربال شده
+ انعطاف و ظرفیت حیرت انگیز در ارائه قابلیتهای اورکلاک
+ پهنای باند بالا و سرعت پاسخگویی خیره کننده
+ سازگاری کامل با مادربردهای سری 100 و X99 شرکت اینتل
+ مجهز به نسل دوم پروفایلهای XMP با قابلیت انتخاب خودکار تنظیمات برای کسب حداکثر پایداری و بهره وری

Hosseinf90
16-01-17, 06:50
من چنین چیزی نشنیدم. فرکانس تا حدی موثر هست . علاوه بر فرکانس باید CL یا تاخیر رم هم مناسب باشه .
مادربرد ها حجم مشخص و فرکانس مشخصی ساپورتی میکنند غیر از این محدودیتی نیست .
مشخصات رمی که پیشنهاد دادم
+ ارائه جلوه های نوری خیره کننده به منظور حداکثر تطبیق با قطعات حرفه ای
+ هیت سینکهای قدرتمند با عملکرد عالی در زمینه انتقال و دفع حرارت
+ استفاده از مدار چاپی 10 لایه و چیپهای غربال شده
+ انعطاف و ظرفیت حیرت انگیز در ارائه قابلیتهای اورکلاک
+ پهنای باند بالا و سرعت پاسخگویی خیره کننده
+ سازگاری کامل با مادربردهای سری 100 و X99 شرکت اینتل
+ مجهز به نسل دوم پروفایلهای XMP با قابلیت انتخاب خودکار تنظیمات برای کسب حداکثر پایداری و بهره وری
ممنون . واقعا عالی هست این ویژگی ها‌ فقط این مدل رم ها چنل ۱۶ گیگابایتی هم دارن. یعنی ۸ تا رم بگیرم بشه حجم ۱۲۸ گیگابایت.

AMD>INTEL
16-01-17, 07:11
ممنون . واقعا عالی هست این ویژگی ها‌ فقط این مدل رم ها چنل ۱۶ گیگابایتی هم دارن. یعنی ۸ تا رم بگیرم بشه حجم ۱۲۸ گیگابایت.

پک 32 گیگی فرکانسش بالاتره ولی قیمت از نظر من منطقی نیست . به نظرم دو تا پیک از این رم کارتون راه میندازه
Corsair Vengeance LED 2×16GB=32GB DDR4 3000MHz CL15

این مدل هم موجود تو محدوده 1.430

Hosseinf90
16-01-17, 19:20
ممنون. رم های جی اسکیل تریدند زد یه مدل با باس ۳۰۰۰ و تایمینگ ۱۴ داره که قیمتش ۱ تومن هست. بنظرتون ارزش داره یا این کروس ایر بهتره!؟

AMD>INTEL
16-01-17, 19:35
ممنون. رم های جی اسکیل تریدند زد یه مدل با باس ۳۰۰۰ و تایمینگ ۱۴ داره که قیمتش ۱ تومن هست. بنظرتون ارزش داره یا این کروس ایر بهتره!؟

خیلی حساس نباشید . تفاوتی هم اگر مختصر باشه .ارزش این تفاوت قیمت رو نداره

Hosseinf90
16-01-17, 19:40
خب من ۷/۲۴ ازش کار میکشم. و تازه کنارش گیم هم بازی میکنم. از طرفی هم ارزش پولی که میدم خیلی برام مهمه. میخوام یه چیزی بگیرم که پشتش پشیمونی نباشه.
راستش یه بورد گیگا UD4 گرفتم. تازه مشکل پیدا کرده. نمیخوام این اتفاق واسه قطعه دیگه ای بیوفته.

AMD>INTEL
16-01-17, 19:43
100 درصد همین هست . نه شما و کاربران دیگه هم همینطور هستند . رم معرفی شده من . ویژگی هاش هم بهتون توضیح دادم . هیچ مشکلی پیش نمیاد و یکی از بهترین رم های بازار را تهیه کردید .