PDA

مشاهده نسخه کامل : سوال درباره sql server

salpc
04-01-17, 23:45
درود
دوستان نام :sql server رو در هاست از کجا باید پیدا کنم؟
همون localhost هست؟
واسه پروژه م طراحی وب:
فرم ورود:
با فرمت php
login.php
retry.php
new user.php
main.html

من یک فرم ورود رو ساختم اگر کاربر جدید باشه میره به صفحه new user و id , username ,password رو میزنه به عنوان کاربر جدید معرفی میشه.
اگر اشتباه بزنه به صفحه retry میره.
اگر درست بزنه میره به صفحه main.html
همه این موارد رو تو wamp server انجام میدم درست هست ولی تو هاست sql م رو آپلود میکنم کار نمیکنه!! تمام قالب همونی هست که تو wamp server تعریف کردم .ولی نمیدونم چرا اینجوری میشه!!
حالا این sql server همون localhost هست که گذاشتم یعنی به خالط همون هست که به مشکل میخوره؟
----
کلا :
اصلا تو host فرم کار نمیکنه.

ravegoat
05-01-17, 12:14
با سلام،

نکته ی اول اینه که شما فرمودید به طور محلی با Wamp کار کردید که به طور پیش فرض دارای MySQL هستش و در هاست اشاره کردید که از SQL Server استفاده می کنید! اگر منظور شما از SQL Server همون MySQL بوده که مشکلی نیست. ولی اگر منظور MS SQL Server بوده باید عرض کنم که دستورات PHP برای ارتباط با این دو نوع پایگاه داده با هم تفاوت داره.

نکته دوم به Instance Name بر می گرده. در برخی از هاست که وب سرور و موتور پایگاه داده در یک سرور فیزیکی قرار می گیرند، رشته ی اتصال localhost صحیح هستش. در غیر این صورت باید Instance Name رو از هاست جویا بشید (این رشته معمولا با خریداری هاست برای شما ارسال میشه و غالبا IP هاست هستش و در مواردی از طریق دامنه هم در دسترس قرار می گیره).

نکته ی آخر مربوط به آپلود صحیح SQL Dump های محلی بر روی هاست هستش. اگر با این روند آشنا نیستید، پیوند زیر رو مطالعه بفرمایید:
Import a MySQL Database using phpMyAdmin - InMotion Hosting (Only the registered members can see the link)

در آخر پیشنهاد میشه این دو آموزش فارسی رو دنبال کنید؛ شاید مرحله ای رو از قلم انداخته باشید:
آپلود کردن سایت روی هاست، آموزش تصویری | نئو مارکت (Only the registered members can see the link)
چگونه : در PHP ساده و سریع تر با MySQL کار کنیم؟ – فتوليا (Only the registered members can see the link)

salpc
05-01-17, 17:31
ممنون از راهنمایی شما دوست عزیز.
من کد نویسی php دستی انجام ندادم با نرم افزار دریم ویور فرم ها رو ساختم .
حالا مشکل از چه چیزی هست ؟ اون موارد آپلود در هاست و .. درست انجام دادم ولی مشکل همچنان هست.
localhost هم درست بود.
ولی چرا کار نمیکنه؟
-------------------
یه چیزی :
این کدها تو پوشه connection هست این رو user name که تو wamp server :root هست رو واسه هاست چی بزارم؟
<?php
# FileName="Connection_php_mysql.htm"
# Type="MYSQL"
# Only the registered members can see the link"true"
$hostname_salmoham = "localhost";
$database_salmoham = "salmoham_database";
$username_salmoham = "root";
$password_salmoham = "";

شاید مشکل از همین باشه ؟

ravegoat
05-01-17, 20:54
خواهش می کنم...

همون طور که اشاره کردم، اطلاعات رشته ی اتصال باید از طریق هاست برای شما ارسال بشه. این اطلاعات معمولا شامل اطلاعات کاربری پنل مدیریتی، اطلاعات کاربری FTP و پایگاه داده هستش و بعد از خریداری هاست براتون ایمیل میشه.

اگر نام کاربری و گذرواژه ی پایگاه داده مغایرت داشته باشه، اتصال با پایگاه داده ممکن نیست.