PDA

مشاهده نسخه کامل : مشکل تصویر مانیتور

rezaderaz
30-12-16, 20:23
با سلام

مدتی پیش من یک گرافیک 970 gtx گرفتم که متاسفانه کابل vga رو ساپورت نمیکرد و مانیتور من هم فقط کابل vga رو ساپورت میکنه رزولیشن مانیتور من 1440x900 هست.

رفتم یک رابط vga به dvi خریدم ایندفعه تصویر بالا اومد ولی رزولیشن مانیتور منو نداشت! کیس و مانیتورو با کلی دردسر بردم جایی که کارت گرافیکو خریدم که تستش کنند که با از این کابل ها که یک سرشون vga و یک سرشون dvi هست رزولیشن مانیتورم فیکس شد ولی چیزی که بش دقت نکرده بودم و الان متوجه شدم اینه که تصویر مانیتور مقداری تار هست و هر چیزی توی صفحه نمایش مانیتور چندین بار پشت سر هم تکرار شده، بعضی وقتا متن ها دوتایی نشون داده میشند و چشمو خیلی اذیت میکنه بعضی وقتا هم نوشته های توی بازی ها هم همین وضعیتو دارند

توی عکس زیر میتونید ببینیدکه پرچم سویس چندین بار به طور خیلی کم رنگ انعکاس داده شده و همچنین خط وسط پرچم دانمارک که اینگونه نمایان شده

Only the registered members can see the link

این وضعیت در تمام نقاط مختلف مانیتور جریان داره و هرچیزی رو که با مونیتور میتونید ببینید همین وضعیتو داره

کسی میدونه مشکل از کجا هست؟

AMD>INTEL
30-12-16, 21:08
شما باید تبدیل درست استفده کنید . تبدیل active
این هم تست کنید
Custom Resolution Utility CRU (Only the registered members can see the link)

rezaderaz
30-12-16, 21:16
منظورتون از تبدیل اکتیو چیه؟:1. (27):

AMD>INTEL
30-12-16, 21:31
منظورتون از تبدیل اکتیو چیه؟:1. (27):

تبدیل اکتیو مشکلات کمتری دارد . همچنین قیمت بالایی دارد . به خاطر همین نویز به حداقل میرسه .
مخصوصا تبدیل d-sub به HDMI

rezaderaz
30-12-16, 21:33
شما مطمعا هستید با خرید این تبدیل مشکلم حل میشه؟

AMD>INTEL
30-12-16, 21:40
شما مطمعا هستید با خرید این تبدیل مشکلم حل میشه؟

بستگی به کیفیت تبدیلی که میخرید داره . به 90 هم میرسه
من همیشه به کاربران توصیه میکنم . در چنین مواردی . از لپتاپ های دل استوک 22 که دارای hDMI هست تهیه استفاده کنند .
چون با فروش مونیتور و همین 90-100 تومن میتونی یک مونیتور با پورت HDMI بگیری .