PDA

مشاهده نسخه کامل : مشاوره برای خرید سیستم گرافیکی

carrow
21-12-16, 23:35
سلام و عرض ادب

من دو تا سیستم بدون مانیتور برای کارهای گرافیکی می‌خواستم بگیرم. یکی حداکثر بودجه ۳ میلیون و یکی ۴ میلیون.
کاربرد اصلی سیستم‌ها: نقاشی دیجیتال، ویرایش عکس، طراحی گرافیکی (مثل طراحی وکتور و طراحی وب و لوگو و ...)
نرم‌افزارهای اصلی مورد استفاده: فوتوشاپ و ایلوستریتور
استفاده برای بازی: خیر

دو تا نکته هم برام مهمه. یکی پرفورمنس بالا موقع نقاشی دیجیتال و اتصال قلم‌های Wacom که فکر کنم SSD نیاز داشته باشه حتما. دوم اینکه قابلیت ارتقای مناسبی داشته باشه که بشه در صورت نیاز سیستم‌ها رو بالاتر برد. (یعنی آینده بینانه بسته بشه)
بعد ممنون میشم بگید تفاوت عملکرد توی سیستم ۳ میلیونی و ۴ میلیونی چقدر میشه و ارزش داره هر دو رو ۴ بگیرم؟ یا اینکه همون ۴ هم برای این کار ممکنه جوابگو نباشه و بودجه بالاتری می‌خواد؟

با تشکر قبلی

AMD>INTEL
21-12-16, 23:50
cpu corei7 6700k
main Gigabyte GA-Z170-D3H
GSkill Value NT 8GB DDR4 2400MHz CL15
4 ماجول مجموع 32 گیگ
vga zotac 750ti
ssd 120gb liteon
hdd 2tb seagate
case green z2
power b600 ver 2.0
cpu cooler cooler master hyper t4
dvd/rw hp
این سیستم بسیار مناسبه .
حدود 3.200 یا 3.300 میشه

carrow
22-12-16, 00:12
cpu corei7 6700k
main Gigabyte GA-Z170-D3H
4 ماجول مجموع 32 گیگ
vga zotac 750ti
ssd 120gb liteon
hdd 2tb seagate
case green z2
power b600 ver 2.0
cpu cooler cooler master hyper t4
dvd/rw hp
این سیستم بسیار مناسبه .
حدود 3.200 یا 3.300 میشه

خیلی ممنون از پاسخگویی سریع.
فقط یه سوال اینکه چون قرار نیست اورکلاک بشه سیستم فرقی نمی‌کنه 6700 رو بگیرم؟
برای گرافیک هم میشه یه کارت مشابه از شرکت‌های دیگه مثل گیگابایت یا ایسوس بگید؟
برای SSD چون فوتوشاپ معمولا تمپ بالایی میگیره، ۲۴۰ بهتر نیست؟ و اینکه شرکت‌های دیگه مثل سامسونگ یا یا SanDisk چطورن به نسبت اینی که معرفی کردید؟

AMD>INTEL
22-12-16, 00:52
خیلی ممنون از پاسخگویی سریع.
فقط یه سوال اینکه چون قرار نیست اورکلاک بشه سیستم فرقی نمی‌کنه 6700 رو بگیرم؟
برای گرافیک هم میشه یه کارت مشابه از شرکت‌های دیگه مثل گیگابایت یا ایسوس بگید؟
برای SSD چون فوتوشاپ معمولا تمپ بالایی میگیره، ۲۴۰ بهتر نیست؟ و اینکه شرکت‌های دیگه مثل سامسونگ یا یا SanDisk چطورن به نسبت اینی که معرفی کردید؟

این پردازنده k توی کار خیلی به کارتون میاد . به نظرم ارزش داره بیشتر هزینه کنید
GIGABYTE GTX 750 Ti WF 2X OC 2GB GDDR5
------------
بله اگر فایلهاتون حجیم از همین درایور 240 گیگش موجوده
سامسونگ قیمتش بسیار بالا رفته و ارزش خریدش کمه .
سان دیسک هم خوبه ولی لایتون و hyperx savage از کینگستون انتخاب های خوبی هستند قیمت و کارایی

carrow
22-12-16, 09:03
این پردازنده k توی کار خیلی به کارتون میاد . به نظرم ارزش داره بیشتر هزینه کنید
GIGABYTE GTX 750 Ti WF 2X OC 2GB GDDR5
------------
بله اگر فایلهاتون حجیم از همین درایور 240 گیگش موجوده
سامسونگ قیمتش بسیار بالا رفته و ارزش خریدش کمه .
سان دیسک هم خوبه ولی لایتون و hyperx savage از کینگستون انتخاب های خوبی هستند قیمت و کارایی

اینایی که گفتید رو اومدم چک قیمت کنم برای سفارش. اون کارت گرافیکایی که گفتید رو هیچ‌کدوم رو نداشت و البته خنک کننده سی‌پی‌یو. ولی باز هم بدون اونا قیمتش شده ۴ میلیون.
جایی رو اشتباه کردم؟ این قیمتا هم مال مقداد هستن. چند تا فروشگاه دیگه هم چک کردم به نسبت پایین‌تر یا برابر بود.
جای اون دو موردی که موجود نیست هم اگر چیزی بگید که حداقل تو لیست قیمتی مقداد یا همین سایت شهرسخت‌افزار باشه بسیار ممنون میشم.

پ.ن: خارج از این سیستم، در کل اشکالی داره تعداد رم‌ها فرد باشه؟ مثلا ۳ تا رم ۸ گیگ؟ یا فرقی نمی‌کنه؟

AMD>INTEL
22-12-16, 10:57
اینایی که گفتید رو اومدم چک قیمت کنم برای سفارش. اون کارت گرافیکایی که گفتید رو هیچ‌کدوم رو نداشت و البته خنک کننده سی‌پی‌یو. ولی باز هم بدون اونا قیمتش شده ۴ میلیون.
جایی رو اشتباه کردم؟ این قیمتا هم مال مقداد هستن. چند تا فروشگاه دیگه هم چک کردم به نسبت پایین‌تر یا برابر بود.
جای اون دو موردی که موجود نیست هم اگر چیزی بگید که حداقل تو لیست قیمتی مقداد یا همین سایت شهرسخت‌افزار باشه بسیار ممنون میشم.

پ.ن: خارج از این سیستم، در کل اشکالی داره تعداد رم‌ها فرد باشه؟ مثلا ۳ تا رم ۸ گیگ؟ یا فرقی نمی‌کنه؟

دو ماجول یا 4 ماجول بگیرید
دلار رفته بالا نسبت به دیروز
گرافیک فکر کنم آریا کامپیوتر موجود داشته باشه .

carrow
12-01-17, 17:44
با سلام مجدد.
خواستم ببینم تفاوت این دو تا رم چقدره؟ چون من الان قصد کردم بخرم و اکثر جاها مدل اولی رو موجود ندارند.

به جاش این یکی رو انتخاب کردم

G.SKILL RipjawsV DDR4 8GB 2400MHz CL15 Single Channel Ram

موردی نداره دومی رو بگیرم؟

AMD>INTEL
12-01-17, 17:45
با سلام مجدد.
خواستم ببینم تفاوت این دو تا رم چقدره؟ چون من الان قصد کردم بخرم و اکثر جاها مدل اولی رو موجود ندارند.

به جاش این یکی رو انتخاب کردم

G.SKILL RipjawsV DDR4 8GB 2400MHz CL15 Single Channel Ram

موردی نداره دومی رو بگیرم؟

دومی بهتر هم هست .