PDA

مشاهده نسخه کامل : رایت نکردن دی وی دی رایتر

aminbh
29-11-16, 03:24
باسلام
دوستان من یه دی وی دی رایتر وصل کردم زیر دی وی دی رامم به صورتی که دوتا کابل IDE مجزا وصل هستن به هرکدوم و در 2 خروجی مجزای مادر بورد وصل شدن
توسط ویندوز شناسایی شدن به صورت تصویر زیر
Only the registered members can see the link (Only the registered members can see the link)

روی تصویر کلیک کنین بزرگ میشه
یعنی جفت درایو ها سی دی و دی وی دی هارو میتونن بخونن
ولی دومی که رایتر هستش نمیتونه رایت کنه فقط میخونه!
تو دیوایس منیجر هم به صورت Unknow شناخته شده درایورش هم گشتم نیست مدلش LG
چیکار باید بکنم ؟؟

AMD>INTEL
29-11-16, 09:46
جامپر پشت اونی که درست نمیشناسه را چک کنید .

aminbh
29-11-16, 10:26
جامپر پشت اونی که درست نمیشناسه را چک کنید .
اصن دوتا چیز پشتش هست یکیش کابل برقه که از پاور اومده و یکیش هم که کابل ide که سفت خورده پشتش چیو چک کنم؟

AMD>INTEL
29-11-16, 10:31
اگر IDE هست جامپر دارد
16614

aminbh
29-11-16, 23:17
اگر IDE هست جامپر دارد
16614
یعنی چی چک کنم ؟ چیکارش کنم ؟؟

AMD>INTEL
30-11-16, 00:18
اگر هر روی هر دو در کابل جداگانه هستند . جامپر هر دو را در حالت مستر قرار بدید و تست کنید . همچنین کابل IDE درایویی که به درستی کار نمیکنه برای تست با کابل سالم دیگه تست کنید .

aminbh
30-11-16, 01:52
اگر هر روی هر دو در کابل جداگانه هستند . جامپر هر دو را در حالت مستر قرار بدید و تست کنید . همچنین کابل IDE درایویی که به درستی کار نمیکنه برای تست با کابل سالم دیگه تست کنید .
بله کابل جدا هستن فقط من یه چیزو نفهمیدم اونم اینکه چه طوری حالت مستر و اسلیو هر جامپر رو تغییر بدم دست که بهشون میزنم جایی واسه بالا و پایین کردن یا کاره خاصی نداره دوتا میله است کنار هم
روش تغییر حالت جامپر رو نمیدونم چه طور انجام بدم؟ چیشو عوض کنم دکمه ای چیزی داره
باید کابلی چیزی وصل بشه به جامپر ؟؟ جامپر من چیزی بش وصل نیست

AMD>INTEL
30-11-16, 01:58
طبق عکس مشخصه . جامپر باید داشته باشند . بعضی از درایوها ممکنه بدون جامپر درست کار نکنند . کابل IDE متصل به دستگاه مشکل دار هم چک کنید .