PDA

مشاهده نسخه کامل : راهنمایی از دوستان برای حل مشکلی در مورد مودم ADSL

ᗩTᗩ
14-11-16, 02:50
​با سلام و عرض ادب خدمت دوستان بزرگوارم / امیدوارم حالتون خوب باشه

دوستان من حدود چند روزه مودم ADSL برای منزل گرفتم که مدل دقیقش TD-W8950N از برند TP-LINK
Only the registered members can see the link
حالا مشکلش چیه ؟
مشکلی که دقیقا رو اعصابه اینه که وقتی مثلا حدود نیم ساعت ازش استفاده نمیکنی آفلاین میشه و باید یک بار خاموش روشنش کنی تا آنلاین بشه
البته منظورم از آفلاین اینه که همه چراغا مثل : چراغ لن و چراغ پاور و چراغ ADSL و اینترنت همه روشن هستند ولی عملا از اینترنت خبری نیست و باید
دوشن یا خاموشش کنی تا درست بشه و جالبش اینجاست وقتی در چنین وضعیتی تلگرام ( نسخه دسکتاپ ) رو باز میکنی برای چند لحظه چراغ اینترنت
خاموش میشه وبعد دوباره روشن میشه و درست میشه که خیلی جالبه برام / در واقع وقتی افلاین میشه با باز کردن تلگرام خود به خود ریست
میشه البته فقط چراغ اینترنت خاموش و دوباره روشن میشه و درست میشه !!!
دوستان راهنمایی کنن برای حل این مشکل

AMD>INTEL
14-11-16, 03:02
بر اساس ورژن سخت افزاری فریم ویرش را بگیر و اپدیت کن .

ᗩTᗩ
14-11-16, 04:12
بر اساس ورژن سخت افزاری فریم ویرش را بگیر و اپدیت کن .
ضمن سلام و تشکر از امید جان / قبلا انجام شده

خبات کریمی
14-11-16, 09:18
​با سلام و عرض ادب خدمت دوستان بزرگوارم / امیدوارم حالتون خوب باشه

دوستان من حدود چند روزه مودم ADSL برای منزل گرفتم که مدل دقیقش TD-W8950N از برند TP-LINK
حالا مشکلش چیه ؟
مشکلی که دقیقا رو اعصابه اینه که وقتی مثلا حدود نیم ساعت ازش استفاده نمیکنی آفلاین میشه و باید یک بار خاموش روشنش کنی تا آنلاین بشه
البته منظورم از آفلاین اینه که همه چراغا مثل : چراغ لن و چراغ پاور و چراغ ADSL و اینترنت همه روشن هستند ولی عملا از اینترنت خبری نیست و باید
دوشن یا خاموشش کنی تا درست بشه و جالبش اینجاست وقتی در چنین وضعیتی تلگرام ( نسخه دسکتاپ ) رو باز میکنی برای چند لحظه چراغ اینترنت
خاموش میشه وبعد دوباره روشن میشه و درست میشه که خیلی جالبه برام / در واقع وقتی افلاین میشه با باز کردن تلگرام خود به خود ریست
میشه البته فقط چراغ اینترنت خاموش و دوباره روشن میشه و درست میشه !!!
دوستان راهنمایی کنن برای حل این مشکل

سلام جناب محمودی عزیز
احتمالاً حالت Dial-up روی OnDemand قرار داره، چک کنید روی AlwaysOn یا مشابه باشه:11():

ᗩTᗩ
14-11-16, 20:03
سلام جناب محمودی عزیز
احتمالاً حالت Dial-up روی OnDemand قرار داره، چک کنید روی AlwaysOn یا مشابه باشه:11():

سلام خدمت جناب کریمی
والا پیدا نکردم چنین جایی رو ؟ اونقدر تنظیماتش بزرگ هست که آدم توش گم میشه

AMD>INTEL
14-11-16, 20:07
عطا جان منوالش را بگیری راحت پیدا میکنی .

خبات کریمی
14-11-16, 20:31
سلام خدمت جناب کریمی
والا پیدا نکردم چنین جایی رو ؟ اونقدر تنظیماتش بزرگ هست که آدم توش گم میشه

درود
صفحه 18 راهنمای کاربر (Dial on demand (with idle timeout timer) توضیح داده:

لینک دانلود
(Only the registered members can see the link)

ᗩTᗩ
14-11-16, 22:56
درود
صفحه 18 راهنمای کاربر (Dial on demand (with idle timeout timer) توضیح داده:

لینک دانلود
(Only the registered members can see the link)

ضمن تشکر دوباره از جناب کریمی عزیز،والا دقیقا مثل همین تنظیماتش هست ولی نوشته بالا رو من پیدا نکردم
احتمال میدم از نویز یا خرابی پورت مخابرات هم باشه چون از لحاظ تجهیزات داخلی و سیم و کابل مطمئن هستم

Only the registered members can see the link .JPG

بخش مربوط به تنظیماتی که شما گفتین و میبینید که تنظیماتش درسته

ᗩTᗩ
20-11-16, 16:04
دوستان از دیروز با مودم D-LINK 2520U-Z2 دارم تست میکنم که در همین مودم هم به این گونه هست
و طی پرسش و یاسخی که از بخش پشتیبانی کردم این مشکل که البته در واقع مشکل نمیشه گفت به آی پی ربط داره
و طبق گفته پشتیبانی همه خطها اینگونه هستند که اگر مثلا بالای نیم ساعت از اینترنت استفاده نکنین به حالت آف میرن و
برای استفاده دوباره باید خاموش و روشن کنید تا آی پی براش اختصاص داده بشه / در واقع میشه گفت یه حالت امنیتی هست
مثل کامپیوتر که وقتی یه تایم مشخصی رو استفاده نمیکنیم به حالت خواب یا اسلیپ میره
مشکل دیگری هم که بود وقتی روشن و خاموش میکردم خیلی خیلی طول میکشید تا چراخ اینترنت روشن بشه و بشه استفاده کرد
و گاهی هم کلا روشن نمیشد که باید دوباره کانفیدش میکردم میکردم که الان با این مودم تا این لحظه مشکلی نداشتم و وقای روشنش میکنم
زیر 40 ثانیه تمام چراغها ( لن و ای دی اس ال و اینترنت ) روشن میشن .
البته دیروز من سرعت اینترنتم رو از 2048 ( 2M ) به سرعت 10240 ( 10M ) افزایش دادم که مشخصاتش به شکل زیر هست :

Only the registered members can see the link .JPG (Only the registered members can see the link)