PDA

مشاهده نسخه کامل : 4کاره و رنگی بخرم یا نه؟

ali_mohammad1365
02-11-16, 02:45
با سلام.
1- من قصد دارم برای دفتر کار یه پرینتر 4 کاره بگیرم (لیزری معمولی).البته فکر میکنم فکس و کپی و پرینت برام مهم باشه و اسکنر نیاز نباشه.ولی 3 کاره ای ندیدم که اسکنر نداشته باشه و فکس داشته باشه.درسته؟؟؟؟
میخواستم بدوم بنظرتون پرینتر استوک با صرفه هست؟؟؟قابل اطمینانه؟؟؟
راستش خرید نو برام مقدور نیست.

2- در نظر دارم یه سری تبلیغات رنگی روی کاغذ بزنم و به در و دیوار شرکت بزنم یا قاب کنم یا ...
(شامل عکس و جملات انگیزشی و تاثیر گذار و ...)
میخواستم بدونم برای این کار پرینتر رنگی دست دوم بگیرم برام به صرفه هست؟؟اینجوری تعداد بیشتری میتونم کار کنم.هر از چند گاهی عوضشون کنم و از طرفی قدرت انتخاب و مانور بیشتری هم دارم تا بخوام بدم بیرون برام پرینت بگیرن.
درسته؟؟
بنظرتون به صرفه هست؟؟
تا اونجا که میدونم رنگی لیزری خیلی گرونه
و جوهر افشانم زود خشک میشه

ولی جایی خوندم که یکی میگفت من با مخزن و فلان مقدار سی سی جوهر (خیلی کم) انقدر چاپ میکنم و ...
راستش چون اطلاعاتی در مورد پرینتر علی الخصوص رنگی اونم از نوع جوهر افشانش ندارشتم و ندارم منظورش رو نمیفهمیدم.
در کل میخواستم بدونم راهی هست که بشه از همون پرینتر ارزون قیمت ها استفاده بهینه تری کرد و مجبور نباشم تند تند ازش استفاده کنم؟؟

یه سوال دیگه اینکه پرینتر رنگی میشه فقط به عنوان سیاه سفید ازش استفاده کرد با همون کیفیت پرینتر های تک رنگ؟

ممنون میشم راهنمایی کنیدبا سلام.
1- من قصد دارم برای دفتر کار یه پرینتر 4 کاره بگیرم (لیزری معمولی).البته فکر میکنم فکس و کپی و پرینت برام مهم باشه و اسکنر نیاز نباشه.ولی 3 کاره ای ندیدم که اسکنر نداشته باشه و فکس داشته باشه.درسته؟؟؟؟

2- در نظر دارم یه سری تبلیغات رنگی روی کاغذ بزنم و به در و دیوار شرکت بزنم یا قاب کنم یا ...
میخواستم بدونم برای این کار پرینتر رنگی دست دوم بگیرم برام به صرفه هست؟؟اینجوری تعداد بیشتری میتونم کار کنم.هر از چند گاهی عوضشون کنم و از طرفی قدرت انتخاب و مانور بیشتری هم دارم تا بخوام بدم بیرون برام پرینت بگیرن.
درسته؟؟
بنظرتون به صرفه هست؟؟

ولی جایی خوندم که یکی میگفت من با مخزن و فلان مقدار سی سی جوهر (خیلی کم) انقدر چاپ میکنم و ...
راستش چون اطلاعاتی در مورد پرینتر علی الخصوص رنگی اونم از نوع جوهر افشانش ندارشتم و ندارم منظورش رو نمیفهمیدم.
در کل میخواستم بدونم راهی هست که بشه از همون پرینتر ارزون قیمت ها استفاده بهینه تری کرد و مجبور نباشم تند تند ازش استفاده کنم؟؟

یه سوال دیگه اینکه پرینتر رنگی میشه فقط به عنوان سیاه سفید ازش استفاده کرد با همون کیفیت پرینتر های تک رنگ؟

ممنون میشم راهنمایی کنید

AMD>INTEL
02-11-16, 11:44
1-اسکنر یکی از اپشنهای اصلی در پرینترهای چند کاره است
پرینتر استوک خریدش بسیار ریسک دارد چون اکثرا به بدترین شکل و با قطعات کارکرده بازسازی شدند . خرید چنین دستگاهی نیاز به شخصی خبره دارد
خرید استوک مخصوصا در این چند کارها اشتباه هست
2-برای این موارد بهتره از خدمات چاپخانه ها استفاده کنید . چون در این رده که شما میخوای خرید کنی . نه به صرفه خواهد بود و هم به دستگاه فشار میاد
شما بهتره یک پرینتر نو لیزری رنگی تهیه کنید .

علی حسنی
02-11-16, 13:32
با سلام.

1) معمولا پرینتر خانگی و اداری استوکش بازار نیست و اگه منظورتون دست دوم هست که اصلا به صرفه نیست ( معمولا دستگاه های بزرگی مثل دستکاه های کپی پرینتر استوکشون خریداری میشه و موجوده)

2) قیمت دستگاه ربطی به سیستم چاپ اون نداره و نمیشه گفت لیزری گرونتر هست یا افشان شما می تونید با زیر 200 تومن هم یه دستگاه رنگی لیزری بگیرید .(که من توصیه نمی کنم)

3) کیفیت پرینتر جوهر افشان بالاتر از لیزری هست و اگه قیمت تمام شده پرینت و سرعت براتون مهم نیست پرینتهای سیاه و سفید رو هم با پرینتر رنگی بگیرید

در کل اگه کارهاتون کمه برای چاپ رنگی باید لیزری بگیرید و تبلیغات هم اگه برای بیرون و تیراژ بالا می خواهید باید بدید با افست براتون بزنند نه با پرینتر .(که قیمت هر برگه A4 رنگی برای شما تقریبا 35 تومن در میاد)

4) متنتون دوبار تکرار شده

ali_mohammad1365
03-11-16, 00:56
1) معمولا پرینتر خانگی و اداری استوکش بازار نیست و اگه منظورتون دست دوم هست که اصلا به صرفه نیست ( معمولا دستگاه های بزرگی مثل دستکاه های کپی پرینتر استوکشون خریداری میشه و موجوده)

2) قیمت دستگاه ربطی به سیستم چاپ اون نداره و نمیشه گفت لیزری گرونتر هست یا افشان شما می تونید با زیر 200 تومن هم یه دستگاه رنگی لیزری بگیرید .(که من توصیه نمی کنم)

3) کیفیت پرینتر جوهر افشان بالاتر از لیزری هست و اگه قیمت تمام شده پرینت و سرعت براتون مهم نیست پرینتهای سیاه و سفید رو هم با پرینتر رنگی بگیرید

در کل اگه کارهاتون کمه برای چاپ رنگی باید لیزری بگیرید و تبلیغات هم اگه برای بیرون و تیراژ بالا می خواهید باید بدید با افست براتون بزنند نه با پرینتر .(که قیمت هر برگه A4 رنگی برای شما تقریبا 35 تومن در میاد)

4) متنتون دوبار تکرار شده

ممنون ازشماودوست دیگمون که پاسخ دادید.
اینکه سوالم دوبار تکرار شده معذرت میخوام.نمیدونم چرا اینطور شده.
در مورد اون که گفته بود با مقدار کمی جوهر تعداد بالایی برگه رنگی پرینت کرده صحبت خاصی ندارید؟؟؟؟پرینتر خاصی داره؟
و اینکه من متوجه نشدم که با پرینت رنگی میشه فقط سیاه و سفید زد؟؟
راستش یه بار یه پرینت رنگی گیرم اومد.یارو گفت فلان رنگش مشکل داره.میخواستم بدونم با همچین پرینتری که مثلا تو پرینت رنگی مشکل داره میشه مثل لیزری سیاه سفید تک کاره فقط کارتریج ساده رو شارژ کرد و به عنوان پرینتر سیاه و سفید استفاده کرد؟؟

یه سوال دیگه هم داشتم:
پرینتر های لیزری رنگی چند کارتریج دارند؟
و هزینه شارژ کارتریج چند میشه؟؟؟؟

ممنون ار همه

علی حسنی
03-11-16, 09:13
در مورد اون که گفته بود با مقدار کمی جوهر تعداد بالایی برگه رنگی پرینت کرده صحبت خاصی ندارید؟؟؟؟پرینتر خاصی داره؟
و اینکه من متوجه نشدم که با پرینت رنگی میشه فقط سیاه و سفید زد؟؟

یه سوال دیگه هم داشتم:
پرینتر های لیزری رنگی چند کارتریج دارند؟
و هزینه شارژ کارتریج چند میشه؟؟؟؟

ممنون ار همه

کلا شارژ پرینتر های لیزری رنگی زیاد در می آد و مثلا هزینه رنگ مصرفی در یک پرینت ممکنه به 300 تومن هم برسه ولی در پرینتر های افشان این مبلغ خیلی کمتر هست که اگه روی اون تانک هم نصب بشه هزینه جوهر مصرفی تقریبا 20 تومن در می آد که با لیزری اصلا قابل مقایسه نیست (رنگ معمولی )( یعنی پرینتر خاصی نداره فقط باید تانک روش نصب بشه)

پرینتر های لیزری معمولا به ازای هر رنگ یه کارتریج دارند که ممکنه مثلا پرینتر 4 رنگ یا 6 رنگ باشه که قیمت هر کدوم هم از 18 هزار تومن شروع میشه به بالا (مثلا مارکهای 100 تومنی هم داریم) ولی در پرینتر های جوهر افشان شما می تونید 100 سی سی رنگ رو با 5000 تومن تهیه کنید .

اینکه اگه یه پرینتری یه رنگش خشک شده باشه از بقیه بشه استفاده کرد بستگی به پرینترتون داره ولی معمولا چون رنگها ترکیبی ساخته میشن اگه یه رنگ خشک بشه رنگهای دیگه هم تغییر رنگ می دن (مثلا شما سبز می زنی ، خروجی رنگ زرد میاد بیرون) یا خط دار زده میشن .

ali_mohammad1365
03-11-16, 16:38
ممنونم از پاسخ هاتون.
ببینید همونطور که گفتم،در نظر دارم یه سری تبلیغات رنگی روی کاغذ بزنم و به در و دیوار شرکت بزنم یا قاب کنم یا ...(شامل عکس و جملات انگیزشی و تاثیر گذار و ...).شاید رو هم رفته 50 برگ تبیغات و عکس و ... بشه.چون برای پخش کردن نمیخوام بلکه برای زدن به در و دیوار میخوام.با این اوصاف می ارزه یه پرینتر رنگی ارزون بخرم و مثلا هر از چند گاهی مثلا 3 ماهی یکبا عکس و تبلیغات و ... رو به روز کنم.؟شدنیه؟؟
مثلا تو سایت دیوار پرینتر رنگی canon بدون کارتریج رو زده 35000 تومن.به گفته خودش کاملا نو و سالمه!!
Only the registered members can see the link

اینم عکسش.
کارتریجش چنده؟؟
همچین نمونه هایی می ارزه بگیرم؟؟؟

علی حسنی
03-11-16, 16:55
شاید رو هم رفته 50 برگ تبیغات و عکس و ... بشه.با این اوصاف می ارزه یه پرینتر رنگی ارزون بخرم
شدنیه؟؟
پرینتر رنگی canon رو زده 35000 تومن. کاملا نو و سالمه!!
همچین نمونه هایی می ارزه بگیرم؟؟؟

به نظر من برای 50 تا پرینت نمی ارزه یه پرینتر بگیرید .

بله شدنیه (شما برای 1 پرینت هم می تونید میلیون ها تومن هزینه کنید!

امکان نداره پرینتر نو رو کسی با این قیمت بده (مگر در شرایط خاص و غیر طبیعی ) ، اگه منظورتون در حد نو هست که باید باز هم بررسی بشه که باز هم فکر نکنم .در هر صورت از رو قیمت میشه به حال و هوای دستگاه پی برد .(حتی اگه بگید با 350 هزار تومن یه دستگاه دست دوم بگیرم من بازم می گم ریسکه (برای افراد نا اشنا)