PDA

مشاهده نسخه کامل : لطفا پاسخ بدید، مقایسه دو پردازنده در دو نتبوک

CAPRA
26-10-16, 23:43
سلام، دوستان لطفا راهنمایی کنید.
میخوام یه تبلت ارزون بگیرم که ویندوزی باشه و ایسر one10 رو انتخاب کردم. فقط میخوام بدونم میشه نرم افزارهای پایه c رو روش کامپایل کنم؟ مثلا QT
Only the registered members can see the link (Only the registered members can see the link% 21/tab-techspecs/)

یکی از دوستانم یه نت بوک داره با این مشخصات
Ram2GB
CPU: Intel (R) Atom(TM) CPU N280 1.66GHZ

که میگه میتونه کامپایل بکنه اما با سرعت پایین؛ حالا من میخوام بدونم اگه ONE10 رو بگیرم کیفیت کارش از این نتبوک دوستم بهتره، برابره یا بدتره؟(لطفا دقیقا یکی از این سه کلمه رو بگید که من تکلیفم روشن بشه)
هرچه سریعتر پاسخ بدید ممنون میشم.

AMD>INTEL
27-10-16, 00:01
Z3735F اتم بسیار قویتر از پردازنده دوست شماست . نسل جدیدتر هست کم مصرف تر ولی قذرت بیشتری دارد .دارای 4 هسته هست . در صورتی که پردازنده دوست شما 1 هسته ای بود . کش بیشتری هم داره
Intel Atom Z3735F vs N280 (Only the registered members can see the link)

CAPRA
27-10-16, 13:01
Z3735F اتم بسیار قویتر از پردازنده دوست شماست . نسل جدیدتر هست کم مصرف تر ولی قذرت بیشتری دارد .دارای 4 هسته هست . در صورتی که پردازنده دوست شما 1 هسته ای بود . کش بیشتری هم داره
Intel Atom Z3735F vs N280 (Only the registered members can see the link)

درود
بسیار سپاس از پاسخگوییتان؛ فقط شما پیشنهاد میدید این لپ تاب ایسر رو؟ (البته لپ تاب خودم ایسر جی5750 core i5هستش و من ازش راضیم ) به نظرتون میشه نرمافزارهای پایه c رو روش کامپایل کرد؟ با نرم افزار متلب چی؟میشه کار کرد؟

AMD>INTEL
27-10-16, 13:11
عملکردش خیلی بالا نیست . مخصوصا در MATLAB

CAPRA
02-11-16, 12:57
درود
Only the registered members can see the link!/tab-techspecs/
1) در مورد این لپ تاب چی؟ آیا با پردازنده سلرون N3050 و 4 گیگ رم نسبت به ONE10 خیلی بهتره؟ مثلا متلب رو خوب جواب میده؟ خصوصا نسبت به قیمتش که 1.5 هست ولی ONE10 رو 860 میشه خرید.
ONE10:
Only the registered members can see the link

2)یه سوال دیگه اینکه این 32گیگ حافظه که البته میشه با کارت میکرو 64 گیگ هم رسوندش؛ من اصلا هیچ تصوری ندارم که اگر برنامه بزنم چقدر محتوا رو پر میکنه و چقدر خالی میمونه واسه فایلهام، از طرفی آیا همه 32گیگ دردسترس هست یا نه. شما میتونید کمکی بکنید؟ اضافه کنم من با رفتن به CONTROL PANEL حجم نرم افزارهایی رو که فکر میکنم میخوام نصبشون بکنم رو تقریبا کمتر از 10گیگ تخمین زدم.
کلا من از کمبود حافظه این ایسر میترسم؛ مثلا من از نت فیلم دانبود کنم و جوابگو نباشه؛
ضمن اینکه ONE10 گویا پورت LAN نداره، که من لازم دارم.

3)کلا شما که متخصص هستید چند مدل دیگه تو رنج قیمت 1 تومن به پایین پیشنهاد بدید لطفا که بعدا پشیمون نشم ؛ نیازهای من:
1.صفحه مانیتور لمسی باشه، واسه مطالعه راحتتر
2.بتونه تو حالات مثل تبلت باشه که موقع کار با لمس دستم خسته نشه
3.سبک باشه (اصلا واسه همین سبکی و سپس لمسی هست که میخوام بخرم تا لپ تابم رو هی جابجا نکنم)
4.ویندوزی باشه(که بشه نرم افزارهای مختلف میندوزی نصب کرد)
5. وبگردی و دانلود میکنم.خصوصا مقاله و فیلمهای آموزشی
6.برنامه نویسی هم تازه دارم کار میکنم واسه پایان نامه دکتری
7.امکان اتصال به پروژکتور برای ارائه سمینار
8.وای فای و بلوتوث هم که داشته باشه
این 8تا + قیمت؛ از همه مهمترن
ولی خب هرقدر CONFIG بهتر هم باشه که عالی.
ممنون میشم تو این آشفته بازار من رو راهنمایی بکنید.

AMD>INTEL
02-11-16, 13:06
IdeaPad Miix 310
برای پورت شبکه هم میتونی از ماجول های usb به lan استفاده کنی .

CAPRA
02-11-16, 20:34
سپاس.
دو سوال اول رو هم لطفا پاسخ بدید.

من این تبلت پیشنهادی شما رو بررسی کردم و از هر نظر عالی بود اما تو نظرات و بررسی ها نوشته بود که نمایشگر انعکاس بالا داره و روشنایی کم؛ اما من خیلی مقاله میخونم!!به نظر میاد مشکل خستگی چشم ایجاد کنه، نه؟

بازهم اگر مدلهای دیگه هست لطف کنید و معرفی کنید.
باز هم سپاس(میدونم وقتتون رو میگیرم اما من هم بودجه کم دارم و دانشجو هم هستم و نیاز خاص دارم ممنون میشم راهنمایی کنید)

CAPRA
02-11-16, 22:24
لطفا امشب پاسخ بدید چون من فردا دیگه میرم بخرم.تشکر

AMD>INTEL
02-11-16, 22:32
لطفا امشب پاسخ بدید چون من فردا دیگه میرم بخرم.تشکر

به هر حال با این بودجه محدود شما نمیتونی تمام اپشن های مورد نظرت را داشته باشی . من بیشتر از این چیزی به ذهنم نمیرسه بخوام کامنتی بدم .

CAPRA
02-11-16, 23:12
حداقل سوالم رو در مورد 32گیگ حافظه ایرone10 پاسخ بفرمایید. اگر من آفیس و foxit reader و موزیلا رو نصب بکنم ، فضای خالی باقی میمونه؟

AMD>INTEL
02-11-16, 23:50
حداقل سوالم رو در مورد 32گیگ حافظه ایرone10 پاسخ بفرمایید. اگر من آفیس و foxit reader و موزیلا رو نصب بکنم ، فضای خالی باقی میمونه؟

بله کافیه . تازه میتونید با کارت حافظه ظرفیت را بالا ببریذ

CAPRA
03-11-16, 14:40
تشکر از راهنماییتان.