PDA

مشاهده نسخه کامل : خرید 3 قطعه با 700 تا 800 هزار تومن

nikaan
07-10-16, 20:04
سلام

من می خوام (( پردازنده ، مادربرد و رم )) رو با قیمت 700 تا 800 هزار تومن خریداری کنم

برای اولین بار توی عمرم می خوام از پردازنده های اینتل بخرم:1. (24):

مهمترین کاربردم هم ، گیم هست

نکته :

در واقع جدیدا گرافیک MSI GT 7500 Ti رو خریدم ولی حس می کنم که پردازنده ام واقعا ضعیفه

چون توی بازی فیفا 17، شدیدا لگ دارم البته احتمالش هست که ایراد از خود بازی باشه چون توی نت هم همین ایراد رو از بازی گرفتن

حالا همه ی اینها رو گفتم چون بازی فیفا با پردازنده های دو هسته ای مشکل داره و با یه سری نرم افزار اضافی تونستم بازی رو بالا بیارم

حالا می خواستم بدونم که بازی فیفا ، با پردازنده های CORE i 3 که دو هسته ی واقعی دارن ، مشکل داره ؟

چون من فکر کنم بودجه ام به همین CORE i 3 ها می خوره

راستی پردازنده ی الانم AMD A6- 6400k هست

:merci:

AMD>INTEL
07-10-16, 20:12
یه پیشنهاد دارم میتونی روش فکر کنی چون ضررش کمتر از تغییر پلتفرم هست . پردازنده خودت را بفروش و این پردازنده را تهیه کن
AMD A10-7700K
باز اگر اصرار داشتی بگو بهت لیست بدم . corei3 تو بازی خیلی با پردازنده فعلیت تفاوت نمیکنه . ضرر زیادی هم موقع فروش خواهی داشت . این apu گفتم چهار هسته ای هست .

nikaan
07-10-16, 21:23
مرسی بخاطر پاسختون

حالا یه خورده قضیه سخت شد

حقیقتش من دوست داشتم سیستممو ارتقا بدم به DDR4

چون وقتی می دیدم مجبورم سیستممو ارتقا بدم ، گفتم دیگه یه ارتقا اساسی بدم:1. (28):

از طرفی هم ، فکر می کنم ، AMD نسل هفتم APU های خودش رو عرضه کرده که DDR4 هستن ولی توی ایران هنوز خبری ازش نیست :1. (28):

از طرف دیگه می دونم پردازنده ی من در حد سمپرون AMD و یا در حد سلرون اینتل هست ( اگرچه اولش اصلا فکر نمی کردم در حد سمپرون و یا سلرون

باشه)

حالا اگه بخوام فقط پردازنده رو ارتقا بدم ، اون وقت دوباره سیستمم قدیمی و نسل DDR3 هستش

حال اگه میشه یه پیشنهاد هم با پردازنده ی اینتل بدین

بازم مرسی:give_rose:

Mrp7
07-10-16, 21:24
cpu a 10 7700k دو هسته ای هستش (دو هسته 4 ترد) طبق لینک زیر:
Only the registered members can see the link
چون که شما خودتون کارت دارید پیشنهاد من Athlon x4 840 هست
اگه اورکلاک میکنید a8 7650k کفایت میکنه

Mrp7
07-10-16, 21:29
به نظرم چون بازی سنگین نمیکنید همین تعویض سی پی یو کافی هست
بهتره تا zen ( نسل بعدی سی پی یو های amd ) صبر کنید چون با این بودجه تغیر خواصی در تعویض سیستم نخواهید داشت
بهتر بقیه بودجتونو رو افزایش مقدار رم و گرفتن ssd خرج کنید ( ssd باعث کاهش لودینگ و روان شدن بازی می باشد)

نه دوست عزیز

طبق لینک زیر از خود سایت AMD ، پردازنده ی
AMD A10-7700K ، چهار هسته ای هست

Only the registered members can see the link

AMD>INTEL
07-10-16, 21:40
مرسی بخاطر پاسختون

حالا یه خورده قضیه سخت شد

حقیقتش من دوست داشتم سیستممو ارتقا بدم به DDR4

چون وقتی می دیدم مجبورم سیستممو ارتقا بدم ، گفتم دیگه یه ارتقا اساسی بدم:1. (28):

از طرفی هم ، فکر می کنم ، AMD نسل هفتم APU های خودش رو عرضه کرده که DDR4 هستن ولی توی ایران هنوز خبری ازش نیست :1. (28):

از طرف دیگه می دونم پردازنده ی من در حد سمپرون AMD و یا در حد سلرون اینتل هست ( اگرچه اولش اصلا فکر نمی کردم در حد سمپرون و یا سلرون

باشه)

حالا اگه بخوام فقط پردازنده رو ارتقا بدم ، اون وقت دوباره سیستمم قدیمی و نسل DDR3 هستش

حال اگه میشه یه پیشنهاد هم با پردازنده ی اینتل بدین

بازم مرسی:give_rose:

خوب با بودجه ای که دارید باید corei3 بگیرید که تو گیمینگ با پردازنده فعلی هیچ تفاوتی نمیکنه . فقط ضرر قطعاتتون میشه .
مگر اینکه بتونی با فروش قطعات خودت روی این بودجت بگذاری و یک corei5 تهیه کنی . انوقت قضیه فرق میکنه
corei5 6400
ram 8gb 2133 ddr4 kingston
main Gigabyte GA-H110M-S2PH

Mrp7
07-10-16, 21:45
عزیز cpu چهار هسته ای هست اما به دلیل معماری بلدوزر این پردازنده در ویندوز به عنوان 2 هسته و 4 ترد شناخته میشه ( یکی از بزرگترین ضعف های amd است این موضوع)
با معماری ZEN بالاخره می توانید به تعداد هسته پردازنده‎های AMD اعتماد کنید! (Only the registered members can see the link)

nikaan
07-10-16, 22:02
خوب با بودجه ای که دارید باید corei3 بگیرید که تو گیمینگ با پردازنده فعلی هیچ تفاوتی نمیکنه . فقط ضرر قطعاتتون میشه .
مگر اینکه بتونی با فروش قطعات خودت روی این بودجت بگذاری و یک corei5 تهیه کنی . انوقت قضیه فرق میکنه
corei5 6400
ram 8gb 2133 ddr4 kingston
main Gigabyte GA-H110M-S2PH

اگه میشه قیمت این قطعات رو هم بگین

یه پردازنده از core i3 هم با قیمت بگین ، آخه می خوام مقایسه کنم

مرسی:give_rose:

عزیز cpu چهار هسته ای هست اما به دلیل معماری بلدوزر این پردازنده در ویندوز به عنوان 2 هسته و 4 ترد شناخته میشه ( یکی از بزرگترین ضعف های amd است این موضوع)
با معماری ZEN بالاخره می توانید به تعداد هسته پردازنده‎های AMD اعتماد کنید! (Only the registered members can see the link)

حقیقتش من الان دارم به پردازنده ی
a8 7650k که شما معرفی کردین فکر می کنم ( چون تفاوتش با AMD A10-7700K در
GRAPHICS CORE

COUNT هست که چون من خودم کارت گرافیک دارم ، زیاد به دردم نمی خوره )

(( راستی اگه تفاوت دیگه ای هم دارن بهم بگین)):1. (29):

و از طرف دیگه دارم به تغییر کلی پلتفورم فکر می کنم

ولی صحبت شما هم درسته که سال بعد پردازنده ی سری ZEN ای ام دی ، خواهد اومد و میشه با این تغییر جزیی به فکر تغییر کلی سیستمم برای سال

آینده باشم ولی اونوقت توی فروش سیستم DDR3 مشکل خواهم داشت:1. (28):

مرسی :give_rose:

AMD>INTEL
07-10-16, 22:03
قیمت ها در لیست قیمت شهر سخت افزار هست
لیست قیمت واقعی و بروز انواع سخت‌افزار (قطعات کامپیوتر) (Only the registered members can see the link)

Mrp7
07-10-16, 22:20
تو فروش قطعاتتون مشکل نخواهید داشت
i 3 6100 تقریبا همرده هستند
اما پیشنهاد من athlone هست ( چون گرافیک انبرد سی پی یو نیاز ندارید همین اتلون خوبه . تفاوت پردازشی ندارند باهم )

AMD>INTEL
07-10-16, 22:23
سوکتشون FM2 هست . برای این سوکت فقط APU میتونند استفاده کنند .

Mrp7
07-10-16, 22:35
اگه مادربردشونو مدلشو بگند خیلی بهتر مشه نظر داد
اگه مادربردشون apu بخوره اتلون هم میخوره.
fm 2 سی پی یو لیست
GIGABYTE TECHNOLOGY Socket FM2 - AMD A55 - GA-F2A55-DS3 (rev. 2.0) (Only the registered members can see the link)
fm 2+ s سی پی یو لیست
GIGABYTE TECHNOLOGY Socket FM2+ - AMD A75 - GA-F2A75M-DS2 (rev. 3.0) (Only the registered members can see the link)

AMD>INTEL
07-10-16, 22:40
اگه مادربردشونو مدلشو بگند خیلی بهتر مشه نظر داد
اگه مادربردشون apu بخوره اتلون هم میخوره.
fm 2 سی پی یو لیست
GIGABYTE TECHNOLOGY Socket FM2 - AMD A55 - GA-F2A55-DS3 (rev. 2.0) (Only the registered members can see the link)
fm 2+ s سی پی یو لیست
GIGABYTE TECHNOLOGY Socket FM2+ - AMD A75 - GA-F2A75M-DS2 (rev. 3.0) (Only the registered members can see the link)

پردازنده FM2 به سختی گیر میاد . برای سوکت FM2+ فقط APU وارد بازار میشه .شما کل بازار هم بگردید یک اتلون پیدا نمیکنی . چون وارد کننده رقبتی نداره . براش به صرفه نیست . ولی APU وضعش فرق میکنه .
دسترس بودن محصول فاکتور بسیار مهمیه .

Mrp7
07-10-16, 22:45
ادرس فروشگاهی که اتلون داره رو براتون پخ کردم

AMD>INTEL
07-10-16, 22:50
ادرس فروشگاهی که اتلون داره رو براتون پخ کردم

مرسی .لازم به این کار نبود . به هر حال باید سرچ کردن میشه پیدا کرد . در دسترس بودن یعنی همه گیر بودن محصول . موجود بودن تک وتوک دردی دوا نمیکنه .همانطور که در پست های قبل گفتم بهتره با فروش این پلتفرم به فکر اپگرید به COREI5 باشند . اینطور به نظر میرسه خودشون هم تمایلشون حرکت به سمت اینتل هست .

nikaan
07-10-16, 22:51
مادربردم MSI A55M-E33 هست که fm2+ رو ساپورت می کنه و رم سیستمم هم Kingeston DDR3 1866 هستش و 8 گیگا بایت هست

Mrp7
07-10-16, 23:01
خرید i5 قدرت بالاتری داره درست اما من گفتم میتونه این سی پی یو بگیره بعدا بره zen یا کبی لیک ( نسل بعدی سی پی یو اینتل ) بگیره .
بازی خاصی هم انجام نمیدند ایشون

AMD>INTEL
07-10-16, 23:04
خرید i5 قدرت بالاتری داره درست اما من گفتم میتونه این سی پی یو بگیره بعدا بره zen یا کبی لیک ( نسل بعدی سی پی یو اینتل ) بگیره .
بازی خاصی هم انجام نمیدند ایشون

خوب این حرف من درپست اولم زدم . ولی خودشون تمایل به مهاجرت به اینتل دارند . موجودی اون پردازنده اتلون رو نداشتم که شما زحمتش را کشیدید:1. (35): .

Mrp7
07-10-16, 23:06
مادربردم MSI A55M-E33 هست که fm2+ رو ساپورت می کنه و رم سیستمم هم Kingeston DDR3 1866 هستش و 8 گیگا بایت هست
متاسفانه سی پی یو سری 7 رو ساپرت نمیکنه باید دنبال دست دوم باشید (a 10 6700) ویا پیش به سوی اینتل
اگه صبر میتونید بکنید مدل دست دوم رو تهیه کنید اگه که از کالا ی دست دو خوشتون نمیاد یا نیاز به یک سی پی یو قویتر را دارید اینتل را انتخاب کنید

nikaan
07-10-16, 23:12
والا من باز ی هایی که انجام می دم دقیقا این 4 تا هست :

1) FIFA

2) Call of duty

3) Battlefield

4) Asaasin`s Creed

حالا به نظر شما ، چقدر روی سیستمم هزینه کنم منطقیه ؟

nikaan
07-10-16, 23:14
ولی روی جعبه ی خودش زده FM2+ ساپورت و در آخرین بایوس هم این ساپورت رو انجام داد

AMD>INTEL
07-10-16, 23:15
والا من باز ی هایی که انجام می دم دقیقا این 4 تا هست :

1) FIFA

2) Call of duty

3) Battlefield

4) Asaasin`s Creed

حالا به نظر شما ، چقدر روی سیستمم هزینه کنم منطقیه ؟
سیستمی که لیست کردم حداقلی بود که میشه روش حساب کنید . به نظرم وقتی دارید هزینه میکنید COREI5 بگیرید که هیچ محدودیتی بعدها سر پردازنده براتون پیش نیاد .

Mrp7
07-10-16, 23:18
i5 منطقی تره

nikaan
07-10-16, 23:21
1) آخه قیمت رمی که پیشنهاد داده بودین رو نتونستم پیدا کنم اگه میشه قیمت بدین

2) ضمن اینکه اگه از مادربرد ارزون تر مثل برند MSI استفاده کنم چطوره ؟

یعنی می خوام بدونم مادربردی که معرفی کردین ، قابلیت خاصی نسبت به برندهای دیگه داره ؟

3) تازه اسمش رو هم اگه میشه کامل بنویسید چون توی اون لیست دو مدل موجود بود که البته اسمش هم طولانی تر بود

4)
روی جعبه ی مادربردم زده FM2+ ساپورت و در آخرین بایوس هم این ساپورت رو انجام داد

AMD>INTEL
07-10-16, 23:31
1) آخه قیمت رمی که پیشنهاد داده بودین رو نتونستم پیدا کنم اگه میشه قیمت بدین

2) ضمن اینکه اگه از مادربرد ارزون تر مثل برند MSI استفاده کنم چطوره ؟

یعنی می خوام بدونم مادربردی که معرفی کردین ، قابلیت خاصی نسبت به برندهای دیگه داره ؟

3) تازه اسمش رو هم اگه میشه کامل بنویسید چون توی اون لیست دو مدل موجود بود که البته اسمش هم طولانی تر بود

4)
روی جعبه ی مادربردم زده FM2+ ساپورت و در آخرین بایوس هم این ساپورت رو انجام داد

1- رم میتونی مدب زیر را بخری
GSkill Aegis 8GB DDR4 2133MHZ CL15
150 تومنه
مادربرد هم یک مدل بیشتر نداره. اون یکی پسوندش فرق میکنه
Gigabyte GA-H110M-S2PH
-----------
خیر مادربردتون ساپورت نمیکنه . توی سایتش برید لیست ساپورت پردازنده دارد .

nikaan
08-10-16, 00:35
آخه لینک زیر ، مادربرد من هست

در واقع من از روی ورژن بایوسم تونستم پیداش کنم

می بینید که سوکت FM2+ رو ساپورت می کنه

Only the registered members can see the link-specification

اینم لیست پردازنده هایی که ساپورت می کنه :

Only the registered members can see the link-cpu

اینم ورژن بایوس مادربرد من که 32.8 هست و خودم همون اوایل به این ورژن آپدیتش کرده بودم البته از طریق نرم افزار MSI :

Only the registered members can see the link-bios

Mrp7
08-10-16, 07:35
سلام
در لینک های زیر انگار دو نوع مادربرد هست با مشخصات شما
Only the registered members can see the link-overview ( این تو گوگل اول بود )
Only the registered members can see the link-specification ( مدل معرفی شده توسط شما)
حالا باز بستگی به خودتون داره ( پیشنهاد من i5 است نسبت به بازی های سنگینی که انجام می دهید)
ولی با تعویض پردازنده به اتلون قدرت پردازشی دو برابر میشه ( این لینک سی پی یو شماست Only the registered members can see the link همانطور که میبینید یک هسته و 2 ترد است)
لینک زیر مقایسه i5 با اتلون هستش:
Intel Core i5 6400 vs AMD Athlon X4 860K (Only the registered members can see the link)
AMD Athlon X4 840 vs Intel Core i5 6400 | wydajność, ranking, porównanie (Only the registered members can see the link)
Intel Core i5-6400 vs. AMD Athlon X4 845 - Benchmark & CPU Comparison - compare CPU at cpu-monkey (Only the registered members can see the link)
طبق بنپمارک های بالا اتلون نصف i5 توان پردازشی داره

nikaan
08-10-16, 14:53
بله ، مادربرد من دو تا ورژن داره که ورژن قدیمی ترش فقط سوکت fm2 رو ساپورت می کنه

حالا نظر شما رو می خواستم برای 2 راه بپرسم :

1) کلا سیستم رو ارتقا بدم به اینتل

2) پردازنده رو عوض کنم و 1 سال تا 1.5 سال بعد کل سیستم رو ارتقا بدم

لطفا دلیل انتخابتون رو بگید:11():

یه سوال دیگه هم داشتم

پاور من ، 450 وات واقعی هست ، حالا با توجه به اینکه گرافیکم MSI GT 7500 Ti هست ، آیا می تونم پردازنده ی 95 واتی استفاده کنم ؟

نکته :

من روی سیستمم ، علاوه بر کارت گرافیک ، فقط یه DVD WRITER و یه کارت دی وی بی دارم

Mrp7
08-10-16, 15:11
Cooler Master: Power Supply Calculator (Only the registered members can see the link)
اگه طبق گفته خودتون 450 واقعی است مشکلی ندارد

mousso
08-10-16, 15:29
شما 800 که بودجه داری
سیستم خودتم میتونی حداقل 200 بفروشی که ...
سیستم آقا امیدم که میشه همون 1و خورده ای
مشکل چیه پ ؟

nikaan
08-10-16, 16:10
آخه مشکلم اینه که توی ماه June و یا July 2017 نسل جدید پردازنده های اینتل ( کابی لیک ) میاد

تا چند ماه دیگه هم نسل هفتم APU های AMD میاد (Bristol Ridge)

تازه سال بعد هم پردازنده های AMD ZEN هم میاد

واسه همین دو دل موندم که الان سیستممو کامل ارتقا بدم یا یه ارتقا روی پردازنده بدم و سال بعد ، کل سیستم رو ارتقا بدم:1. (28):

mousso
08-10-16, 16:24
آخه مشکلم اینه که توی ماه June و یا July 2017 نسل جدید پردازنده های اینتل ( کابی لیک ) میاد

تا چند ماه دیگه هم نسل هفتم APU های AMD میاد (Bristol Ridge)

تازه سال بعد هم پردازنده های AMD ZEN هم میاد

واسه همین دو دل موندم که الان سیستممو کامل ارتقا بدم یا یه ارتقا روی پردازنده بدم و سال بعد ، کل سیستم رو ارتقا بدم:1. (28):

اینتل که بنظر نمیاد روش بشه حساب کرد . چون بعید میدونم ایندفه هم بتونه عملکرد متفاوتی داشته باشه و مثل قبل پردازنده هاش نسبت به نسل قبلی پیشرفتی چشمگیری نخواهند داشت . پس بعید میدونم از این نظر مشکلی داشته باشید

برای APU ها هم باید بگم که در چند مرحله معرفی میشند که اصلا نمیشه تاریخ دقیقی براشون در نظر گرفت . برای همین گرافیک های Polaris من برنامم این بود واسه تابستون سیستم ببندم که دیدید تازه شهریور وارد بازار شد اونم نسخه رفرنس ! تاازه الان لیون RX470 Rog Strix آورده اونم قیمتش بالاست هنوز ...

پس نمیشه به هیچ وجه روی تاریخ هایی که الان میدن حساب کرد . علاوه بر اون اختلاف زمانیش با ایران رو در نظر بگیر که

بنظرم بهتره سیستمتو تا میتونی سریعتر بفروشی در درجه اول
در درجه دوم هم بهتره که صبر کنی بقول خودت . اما بعید میدونم با نداشتن سیستم کنار بیای و بازی نکنی :1. (35): اگه میتونی 6ماهیی خودت نگه داری تا بتونی پولتو جمعوجور تر هم بکنی بهترین کاره

nikaan
08-10-16, 17:00
حقیقتش بدون سیستم و بازی نمی تونم زنده بمونم :lol:

واسه همین اگر الان بفروشم ، باید سریع بخرم

ولی نظرتون رو با دلیل محکم گفتین

بقیه ی دوستان هم ، نظرشون رو در این مورد بگن:11():

nikaan
09-10-16, 19:06
دوباره سلام

اومدم بگم نظرم روی تعویض کامل سیستم ، قطعی شد

حالا یه سوال از رم ، برام پیش اومده

پردازنده های Sky lake ، حداکثر تا 2133 یا بعضی از مدل ها تا 2400 مگاهرتز ساپورت می کنن ، پس چرا رم هایی با فرکانس 2800 یا حتی 3000 مگا هرتز روی

سیستم ها استفاده میشه؟؟

گویا با مدل پیکربندی رم روی پردازنده های AMD ، تفاوت داره

اگه میشه یه توضیحی در مورد رم روی سیستم مبتنی بر پردازنده های اینتل بدین

AMD>INTEL
09-10-16, 19:09
دوباره سلام

اومدم بگم نظرم روی تعویض کامل سیستم قطعی شد

حالا یه سوال از رم ، برام پیش اومده

پردازنده های Sky lake ، حداکثر تا 2133 یا بعضی از مدل ها تا 2400 مگاهرتز ساپورت می کنن ، پس چرا رم هایی با فرکانس 2800 یا حتی 3000 مگا هرتز روی

سیستم ها استفاده میشه؟؟

گویا با مدل پیکربندی رم روی پردازنده های AMD ، تفاوت داره

اگه میشه یه توضیحی در مورد رم روی سیستم مبتنی بر پردازنده های اینتل بدین

فقط روی مادربردهای z170 با فعال کردن xmp امکان استفاده از رمهای بالای 2133 امکان پذیر میباشد .
xmp با فعال کردنش در بردهای z170 فرکانس رم را بالاتر از 2133 ست میکنه . این مقدار بستگی به مقدار فرکانس درج شده روی رم و مادربرد دارد .

nikaan
09-10-16, 19:19
ارزون ترین مدل
مادربردهای z170 ، از چه قیمتی شروع میشه ؟

یا سوال بهتر اینکه ، اگه بخوام سیستمم ، رم 2400 مگاهرتز رو ساپورت کنه ، چه مدل مادربردی باید بخرم ؟

AMD>INTEL
09-10-16, 19:23
ASRock Z170A-X1/USB 3.1
ارزون ترین مدل
مادربردهای z170 ، از چه قیمتی شروع میشه ؟

یا سوال بهتر اینکه ، اگه بخوام سیستمم ، رم 2400 مگاهرتز رو ساپورت کنه ، چه مدل مادربردی باید بخرم ؟

ASRock Z170A-X1/USB 3.1
380t

nikaan
14-10-16, 19:55
سلام

من می خوام توی این هفته سیستممو ببندم ولی یکی از دوستام یه سیستم بسته با مادربرد ASUS :

B150M-A

این مادریرد تکنولوژی
xmp رو داره و درباره ی این تکنولوژی این رو نوشته :

Due to Intel® chipset limitation, DDR4 2133 MHz and higher memory modules on XMP mode will run at the maximum transfer rate of DDR4 2133 Mhz.

آخرش ، من اینجا نفهمیدم با این تکنولوژی می تونه فرکانس بالاتر رو ساپورت کنه یا آخرش حداکثر می تونه تا فرکانس 2133 ، Run بشه ؟:1. (27):

اینو اگر میشه توضیح بدین و نظرتون درباره ی این مادربرد چیه ؟

AMD>INTEL
14-10-16, 20:02
سلام

من می خوام توی این هفته سیستممو ببندم ولی یکی از دوستام یه سیستم بسته با مادربرد ASUS :

B150M-A

این مادریرد تکنولوژی
xmp رو داره و درباره ی این تکنولوژی این رو نوشته :

Due to Intel® chipset limitation, DDR4 2133 MHz and higher memory modules on XMP mode will run at the maximum transfer rate of DDR4 2133 Mhz.

آخرش ، من اینجا نفهمیدم با این تکنولوژی می تونه فرکانس بالاتر رو ساپورت کنه یا آخرش حداکثر می تونه تا فرکانس 2133 ، Run بشه ؟:1. (27):

اینو اگر میشه توضیح بدین و نظرتون درباره ی این مادربرد چیه ؟

روی مادربردهای غیر Z170 حتی با فعال کردن XMP به بالاتر از 2133 نخواهید رسید . XMP روی این بردها نمیتونه کار خاصی کنه .
برد Gigabyte GA-Z170-HD3 انتخاب خوبیه اگر میخوای رم بالاتر از 2133 داشته باشی

nikaan
14-10-16, 20:10
ایول :lol:

پس دوستم اشتباه خرید کرده ، چون خودشم توی توضیحاتش هم نوشته حداکثر تا فرکانس 2133 می تونه ساپورت کنه ولی دوستم رم خریده با فرکانس 2400

مگاهرتز که به نظر میاد فرکانس بالاتر از ساپورت مادربرد خریده :1. (27):

حالا آخرین سوالم اینه که فرکانس بالاتر خریدن برای این مادربرد یا مادربردی که من می خوام بخرم ، توی اورکلاک کردن می تونه موثر باشه ؟

AMD>INTEL
14-10-16, 20:13
ایول :lol:

پس دوستم اشتباه خرید کرده ، چون خودشم توی توضیحاتش هم نوشته حداکثر تا فرکانس 2133 می تونه ساپورت کنه ولی دوستم رم خریده با فرکانس 2400

مگاهرتز که به نظر میاد فرکانس بالاتر از ساپورت مادربرد خریده :1. (27):

حالا آخرین سوالم اینه که فرکانس بالاتر خریدن برای این مادربرد یا مادربردی که من می خوام بخرم ، توی اورکلاک کردن می تونه موثر باشه ؟

بی تاثیر نیست .