PDA

مشاهده نسخه کامل : سوال در مورد سرپیچ لامپ

ramin1000
03-10-16, 20:47
سلام

من یک چراغ مطالعه خریدم و سرپیچش برای لامپ های رشته ای معمولیه من الان لامپ 40 وات رشته ای وصل کردم ولی نورش بیش از اندازه زیاده و سردرد میاره و یک مقدار سر لامپ بیرون می زنه که مجبورم کمی خمش کنم نورش به چشمم نخوره

میخواستم بپرسم لامپ 20 وات رشته ای یا کمتر داریم که با این سرپیچ هم اندازه باشه

چند جا پرسیدم گفتن لامپ ال ای دی هم می تونی بندازی ولی چشم رو خیلی اذیت می کنه و بعضی ها هم گفتن اتفاقا نور ال ای دی اذیت نمی کنه که من نور زرد مد نظرمه و لامپ یخچالی هم نمی دونم که آیا نورش طبیعیه و به این سرپیچ می خوره یا نه

AMD>INTEL
03-10-16, 20:53
نور لامپ های led بسیار مناسبه . من برای میزکارم از این لامپ ها استفاده میکنم . مصرفشون هم بسیار کمه .

ramin1000
04-10-16, 01:07
نور لامپ های led بسیار مناسبه . من برای میزکارم از این لامپ ها استفاده میکنم . مصرفشون هم بسیار کمه .

اون ال ای دی هایی که فروشنده داره دو نوعه یکی 7 وات و 4500 تومنه و یکی 4 وات و 12000 تومنه که می گه جدید اومده

به نظر شما من چه نوع لامپ ال ای دی و چند واتشو بگیرم فقط می خوام که زرد باشه مثل لامپ رشته ای و چشم درد و سردرد نیاره

AMD>INTEL
04-10-16, 12:09
اون ال ای دی هایی که فروشنده داره دو نوعه یکی 7 وات و 4500 تومنه و یکی 4 وات و 12000 تومنه که می گه جدید اومده

به نظر شما من چه نوع لامپ ال ای دی و چند واتشو بگیرم فقط می خوام که زرد باشه مثل لامپ رشته ای و چشم درد و سردرد نیاره

led ها زرد هم داره . 4 وات فکر کنم مناسب تر باشه .

kasra.rahimi24
16-10-16, 19:00
سلام لامپ رشته‌ای باعث ضعیف شدن چشم میشه
و لامپ کم مصرف باعث بیماری هایی در دراز مدت میشه
لامپ کم مصرف به علت سیم پیچ ها و خازن و ... که داخلش هست مقداری هم میدان مغناطیسی اطرافش تشکیل میشه که امکان تاثیر گذاشتن روی مغز و خستگی هم بشه(امکان داره)

فرستاده شده از LG-D405ِ من با Tapatalk

VAhid_El
16-10-16, 20:27
دوستان بهترین لامپ ها، لامپ های LED هستند.
من خودم به دلیل شرایطی و زمینه کاری که داشتم یه مدت کار طراحیشون رو هم انجام میدادم. در کل شما برای میز مطالعه میتونید از لامپ های 5 وات استفاده کنید که تو بازار موجوده ولی چون برند های بی شماری هستند و قریب به اتفاقشون هم بی کیفیت هستند نمیشه برند خاصی رو مثال زد ولی پیشنهادم اینه که حتماً لامپ ایرانی و یا اگه پیدا نکردید آلمانی بخرید. در مورد برند های ایرانی هم دقت کنید که کیفیت ساخت لامپ بالا باشه. چون با چند شرکت تولید کننده ارتباط داشتم و لامپ های برند های زیادی رو تست کردم میگم که در مورد لامپ های LED اون دسته از لامپ هایی که کیفیت ساخت بالاتری هم دارند معمولاً از LED های با کیفیت تری هم در ساختشون استفاده شده که البته ممکنه کمی گرون تر باشن.
توصیه آخرم هم اینه که به هیچ عنوان لامپ چینی LED نخرید چون هم کیفیت و عمر پایینی دارند و هم اینکه برای سلامتی مضرن، چون از لامپ هایی استفاده میکنن که تُن رنگ بسیار سرد و یا بسیار گرمی دارند و بر روی اعصاب شما اثرات مخربی رو در بلند مدت میذارن.

البته یه پیشنهاد هم دارم برای افرادی که نور لامپ براشون خیلی مهمه.
فکر میکنم امکانش نباشه برای همه این کار رو بکنن ولی اگه میتونید لامپ 5 یا 7 وات بخرید و ترکیب 3 عدد LED با نور مهتابی 1 وات و 2 عدد LED با نور آفتابی رو با باز کردن سر لامپ و جایگزین کردن با LED هایی که روی برد لامپ هست رو تشکیل بدید و برای لامپ های 7 وات هم همین کار رو با ترکیب 4 به 3 و یا 5 به 2 انجام بدید تا نور مناسبی به دست بیاد.

موفق باشید:wink:

kasra.rahimi24
17-10-16, 10:59
بله دقیقا درسته بهترش LED هست من اصلا یادم نبود چون دوست عزیزمون گفته بودند بین کم مصرف و LED کدوم بهتره
واسه مطالعه LED بهترین گزینه هستش

فرستاده شده از LG-D405ِ من با Tapatalk