PDA

مشاهده نسخه کامل : راهنمایی برای اورکلاک پردازنده E5200

MEHDI0742
11-09-16, 10:47
من فن استوک دارم ولی با همین ۲۵۵مگاهرتزی که اور کردم دماش خیلی بالا میره . تو حالت معمولی بین ۴۸~۶۰ درجه میره [emoji20] [emoji20] [emoji20] .سرعت فن هم تا حدود ۳۰۰۰ دور میره[emoji32] [emoji32] .
تازه هم خمیر عوض کردم که کلا ۳،۴ درجه بیشتر تاثیر نداشت.
Cpu:e5200
Power:green 350w
Mb:gigabyte ep p31

فرستاده شده از araِ من با Tapatalk

lorn
11-09-16, 10:58
من فن استوک دارم ولی با همین ۲۵۵مگاهرتزی که اور کردم دماش خیلی بالا میره . تو حالت معمولی بین ۴۸~۶۰ درجه میره [emoji20] [emoji20] [emoji20] .سرعت فن هم تا حدود ۳۰۰۰ دور میره[emoji32] [emoji32] .
تازه هم خمیر عوض کردم که کلا ۳،۴ درجه بیشتر تاثیر نداشت.
Cpu:e5200
Power:green 350w
Mb:gigabyte ep p31

فرستاده شده از araِ من با Tapatalk
سلام
دوسته عزیز معماری این پردازنده شما wolfdale و در بهترین حالت یعنی همچی او.کی باشه رو ایر شما بیشاز 90% و روی واتر بیش از 110% نمی تونید اور کنید و برای اورکلاک بالاتر احتیاج به Ln2 دارید.
پردازنده نسبتا خنکیه . در بدترین حالت با فن استوک 500 مگاهرتز رو می شه اورکرد اگر فن استوک بزرگ با هسته مسی دارید با اعمال ولتاژ درست تا 4 گیگاهرتز هم می شه به راحتی اور کرد . البته از زمانی که این سری پردازنده ها رو در اختیار داشتم زمان زیادی می گذره و شاید بعضی چیزا رو از قلم انداخته باشم :give_rose:
---
ویرایش :
از برنامه easy tune گیگابایت در محیط ویندوز استفاده کنید خیلی کمکتون می کنه.

MEHDI0742
11-09-16, 11:12
سلام
دوسته عزیز معماری این پردازنده شما wolfdale و در بهترین حالت یعنی همچی او.کی باشه رو ایر شما بیشاز 90% و روی واتر بیاز 110% نمی تونید اور کنید و برای اورکلاک بالاتر احتیاج به Ln2 دارید.
پردازنده نسبتا خنکیه . در بدترین حالت با فن استوک 500 مگاهرتز رو می شه اورکرد اگر فن هسته استوک بزرگ با هسته مسی دارید با اعمال ولتاژ درست تا 4 گیگاهرتز هم می شه به راحتی اور کرد . البته از زمانی که این سری پردازنده ها رو در اختیار داشتم زمان زیادی می گذره و شاید بعضی چیزا رو از قلم انداخته باشم :give_rose:
تشکر بخاطر راهنماییتون:love:

مطمعنید که میشه با استوک تا نود درصد اور کرد؟؟
پس چرا مال من اینقد دماش میره بالا؟؟
تو ولید cpu z دیدم تا &.8 اور کرده بودن :1. (27)::1. (27):(که البته مطعنن از نیتروژن و ... استفاده کردن).

دیگه داره اسپم میشه فک کنم برم ببینم خنک کننده خوب و ارزون چی تو بازار هست ؛بخرم و باز امتحان کنم . (امان از بی پولی:1. (29):)

lorn
11-09-16, 11:20
تشکر بخاطر راهنماییتون:love:

مطمعنید که میشه با استوک تا نود درصد اور کرد؟؟
پس چرا مال من اینقد دماش میره بالا؟؟
تو ولید cpu z دیدم تا &.8 اور کرده بودن :1. (27)::1. (27):(که البته مطعنن از نیتروژن و ... استفاده کردن).

دیگه داره اسپم میشه فک کنم برم ببینم خنک کننده خوب و ارزون چی تو بازار هست ؛بخرم و باز امتحان کنم . (امان از بی پولی:1. (29):)
عزیز بنده عرض کردم رو air و منظورم یه aircooling خوب در حد نوکتوآ d14 بود که در مواردی از بعضی از واتر کولیننگ ها هم بهتر عمل می کنه.
من شات شما رو ندیدم ولی فکر می کنم ولتاژ زیادی دادید در هر صورت تا جایی که یادمه برا 200 الی 300 مگاهرتز نیازی به اضافه کردن ولتاژ ندارید در این پردازنده نباشه (البته حدس می زنم فن شما از این فن های بی کیفیت و فیک باشه)
در مورد 8.8 هم خنک کننده مورد استفاده فکر می کنم هلیوم مایع بوده :1. (31):
از دوستان و مدیران هم بخاطره انحراف تاپیک و اسپم عذر خواهی می کنم :give_rose:

alksdj
11-09-16, 12:57
پست برای جلوگیری از انحراف موضوع به این تاپیک منتقل شد
با تشکر