PDA

مشاهده نسخه کامل : یک مقدماتی در c++

mokhtarezaman313
05-09-16, 16:22
سلام . من می خوام یادگیری زبان برنامه نویسی c++ رو شروع کنم .
این در حالیه که من هیچ سررشته ای در برنامه نویسی ندارم . به نظرتون چی کار کنم و با چه کتابی شروع کنم؟؟

AMD>INTEL
05-09-16, 16:28
صبر کنید آرمین جان بهتون پاسخ میدن . ولی کتاب آموزش C++ جعفر نژاد قمی را حتما شروع کنید به مطالعه

mohammad-
05-09-16, 16:35
سلام . من می خوام یادگیری زبان برنامه نویسی c++ رو شروع کنم .
این در حالیه که من هیچ سررشته ای در برنامه نویسی ندارم . به نظرتون چی کار کنم و با چه کتابی شروع کنم؟؟

سلام

من خودم با کتاب زیر کار کردم و راضی بودم

چگونه با c++ برنامه بنویسیم

نویسندگان : دکتر هاروی ام. دیتل ، دکتر پال جی. دیتل

مترجم : دکتر حسین ابراهیم زاده قلزم

ویرایش پنجم : 2006

شما ویرایش جدید رو حتما بگیرید

..................................

برای یادگیری الگوریتم حتما کتاب CLRS رو که مهمترین کتاب الگوریتم و به نوعی مرجع محسوب می شه رو تهیه کنید

.........................

ولی من نظرم این هست که شما c# رو یاد بگیری بهتره چون کسب درآمد با c# خیلی راحت تره و با یادگیری c# می تونی با یک تیر چند نشون بزنی

1- می تونی برنامه های desktop بسازی

2- برای ویندوز فون اپلیکیشن بسازی

3-با asp.net تحت وب کار کنی

4-اگه به فکرت رسید که بازی هم بسازی با موتور unity به راحتی می تونی اینکار رو انجام بدی چون از زبان c# استفاده می کنه

مزیت های دیگه ای هم داره که با جستجو در گوگل می تونی متوجه بشی

اگه هیچ سر رشته ای نداری مهم نیست شما کتاب "چگونه با c# برنامه بنویسیم" رو تهیه کن البته نسخه های مختلفی داره شما به روز ترینش رو بگیر

mokhtarezaman313
05-09-16, 16:43
ممنونم از راهنماییتون حتما تهیه میکنم . ولی من c++ لازم دارم چون داخل المپیاد کامپبوتر بیشتر به کارم میاد ولی بازم ممنونم

ravegoat
08-09-16, 14:51
ممنونم از راهنماییتون حتما تهیه میکنم . ولی من c++ لازم دارم چون داخل المپیاد کامپبوتر بیشتر به کارم میاد ولی بازم ممنونم
با سلام!

خود مراجع برگزاری المپیاد کتب زیر رو پیشنهاد می کردند:

آموزش برنامه نویسی C++ در 21 روز
برنامه نویسی به زبان C++ نوشته مهندس جعفرنژاد قمی
چگونه با C++ برنامه بنویسیم ترجمه دکتر ابراهیم زاده

که دو مورد اخیر رو هم دوستانمون توصیه کردند.

ولی اگر انگلیسی تون خوبه بهتره مراجع زبان اصلی نظیر C++ How to Program یا وب سایت های زیر رو مطالعه بفرمایید:
cplusplus.com - The C++ Resources Network (Only the registered members can see the link)
و
Learn C++ (Only the registered members can see the link)

برای آشنایی به مسایل المپیاد کامپیوتر هم می تونید یه نگاهی به این مسایل بیاندازید:
Only the registered members can see the link

موفق باشید