PDA

مشاهده نسخه کامل : مشکل در مورد استارت سیستم

daniel110
02-09-16, 00:12
سلام . از وقتی من سیستمم رو اورکلاک کردم ، حتی بعد از این که دوباره به حالت اول برگردوندم ، سیستم خوب روشن نمیشه ، یعنی وقتی کابل بررق پاور رو می کنی و دوباره میزنی ، حدودا 10 بار خودش روشن و خاموش میشه و در این بین ، نه مانیتور سیگنال میده و نه موس و کیبرد برق دارن ، نمی دونم مشکل از چیه ، فقط یک نکته ای هست اونم اینه که من سیستمم 2 تا فن 12 معمولی داره ، که یکیشون سیمش خراب بودم ، بعد اومدم سیم هر دوتا فن رو با هم یکی کردکم و با یک (اون سیمی که برای فن به پاور استفاده میشه) ، کارشون رو می کنن ، اوایل که این کار رو کردم مشکلی نبود ، ولی حالا باید اونا رو از پاور بکشم ، بعدش حدودا 2-3 بار روشئن و خاموش میشه و در آخر سیستم بالا میاد . در ضمن ، در کل 10 بار (به جز بار آخر که کلا سیستم بالا میاد .) فن های گرافیک برای چند ثانیه کار می کنن و بعد حاموش میشن . ممنون میشم کمک کنین . :Love-ssa~! (1)::Love-ssa~! (1):
سیستمم در امضام هست .

salpc
02-09-16, 00:21
از سلامت پاور مطمئن شید.(واسه من باز اون cpu قبلیم مشکل ایجاد میکرد و سیستم زمان روشن شدن هی خاموش روشن میشد و2یا 3بار این کار تکرار شد. البته پس از اور. اینجوری شد.دیگه هم cpu و هم پاور رو تعویض کردم درست شد.)

daniel110
02-09-16, 00:26
پاورم درسته ، چون الآن باهاش اومدم دارم چت می کنم ،

AMD>INTEL
02-09-16, 01:04
1- اول CLEAR CMOS کنید از طریق جامپر روی مادربرد
2- اون فن ها ممکنه باعث اتصال یا جریان کشیدن بیش از حد میشن که این حالت میشن . حتما سیم هاشون را درست کنید و هر کدوم از فنها را به یک خروجی پاور وصل کنید .

daniel110
02-09-16, 02:33
سلام . در مورد دوم ، چشم ، به زودی درستش می کنم . ولی در موردِ موردِ اول ، مین های گیگا که این جامپر رو نارن ، باید باتری رو در آرم و دوباره بزارم ؟

AMD>INTEL
02-09-16, 02:39
سلام . در مورد دوم ، چشم ، به زودی درستش می کنم . ولی در موردِ موردِ اول ، مین های گیگا که این جامپر رو نارن ، باید باتری رو در آرم و دوباره بزارم ؟

باتری را 40 دقیقه خارج کنید و برق هم به پاور وصل نباشه .

AMD>INTEL
02-09-16, 02:52
بردهای گیگابایت جامپر CLEAR CMOS دارند و این هم لوکیشن جامپر روی برد شماست
Only the registered members can see the link (Only the registered members can see the link)

daniel110
02-09-16, 12:16
سلام . من کلیر سی موس کردم و بازم درست نشد ، بعد در ماموریتی ابتکاری ، گفتم شاید از رم ها باشه ، فقط رم شماره یک رو گذاشتم و امتحان کردم و همون مشکل بود ، بار بعدی رم 2 رو گذاشتم و شکر خدا روشن شد و الآن اومدم دارم اینو مینویسم ، ولی نه با 8 گیگ رم ، با 4 گیگ ! می خوام بدونم الآن رم شماره یک که باهاش نمیومد ، سوخته ؟ و اگر سوخته پس چرا در بار های اول میومد ، یک سوال دیگه هم دارم ، من اوایل سال بازی جاست کاز 3 ر.و ریختم و بازی می کردم ، وقتی که از 1 ماه پیش دوباره ریختم ، اولش میگه که رم شما کافی نیست ! در حالی اوایل سال این ارور رو نمی داد ، ولی بعد از دادن ارور ، اکی رو میزدم و بازی می کردم ! امکان نداره نیم سوز شده باشه ؟

AMD>INTEL
02-09-16, 13:02
رمتون را با PASSMARK MEM TEST بصورت بوتیبل تست کنید . حدود 2 ساعت هر ماجول را بگذارید زیر تست .

daniel110
02-09-16, 13:31
اصلا وقتی رم رو میزارم سیستم روشن نمیشه !

AMD>INTEL
02-09-16, 13:41
اصلا وقتی رم رو میزارم سیستم روشن نمیشه !

رمتون مشکل داره باید بفرستید برای گارانتی .

daniel110
03-09-16, 20:23
سلام . امروز رفتم مغازه آقا مهدی (کاربر عزیز : alexdj) ، و رم رو تست کردیم و در نهایت درست بود !!!!!!!
حالا برگشتم خونه ، می بینم توی سوکت رم یک چیز کوچیکی (مثل یک پرز کوچولو) ، گیر کرده !
من : :surprised::surprised::1041::1041:

اون رمیکه فکر کردم خرابه : :1. (27)::1. (27):

من در نهایت : :lol::lol::lol:

با تشکر از آقا مهدی و آقا امید ، فقط اگر اشکال نداره امیدجان ، تاپیک رو ببنیدن .