PDA

مشاهده نسخه کامل : مشکل نخوندن ویندوز xp

SajjadKhati
30-08-16, 11:48
سلام
یه ویندوز xp رو برای تست توی سیستم خودم (رایتر) رایت و تست کردم ، میخونه ولی توی سیستم دیگه نمیدونم چرا اصلا نمیتونه بخونه اونو ولی توی همون رایتر ، ویندوز 7 رو میخونه (سیستم طرف اون قدر قدرت نداره که 7 توش نصب شه و اتفاقا وسط نصب 7 ، ارور داد که فکر کنم نمیتونست فایل ها رو بخونه)
این مشکلش از رایتر هه؟

mohammad-
30-08-16, 12:00
سلام
یه ویندوز xp رو برای تست توی سیستم خودم (رایتر) رایت و تست کردم ، میخونه ولی توی سیستم دیگه نمیدونم چرا اصلا نمیتونه بخونه اونو ولی توی همون رایتر ، ویندوز 7 رو میخونه (سیستم طرف اون قدر قدرت نداره که 7 توش نصب شه و اتفاقا وسط نصب 7 ، ارور داد که فکر کنم نمیتونست فایل ها رو بخونه)
این مشکلش از رایتر هه؟

سلام

ویندوز رو روی سی دی رایت کردی یا روی دی وی دی و با چه سرعتی و مدل دی وی دی رایتر طرف چیه

اگه مشخصات سیستم طرف رو هم بگی می تونم بگم که می شه روش ویندوز 7 نصب کرد یا نه

AMD>INTEL
30-08-16, 12:03
مشخصات سیستم چیه ؟

SajjadKhati
30-08-16, 18:29
سلام

ویندوز رو روی سی دی رایت کردی یا روی دی وی دی و با چه سرعتی و مدل دی وی دی رایتر طرف چیه

اگه مشخصات سیستم طرف رو هم بگی می تونم بگم که می شه روش ویندوز 7 نصب کرد یا نه

مشخصات سیستم چیه ؟

سلام
روی سی دی . با سرعت 8x
مشکل رایت نداره سیستمم
مشخصاتش هم کلا سیستم قدیمی هه
رم 1 گیگ DDR1 و سی پی یوی Pentum 4 تک هسته ای 2 نخ (اگه اشتباه نکنم چون ویندوز نداره که مشخصات پردازنده رو ببینم)
هارد هم IDE هه

AMD>INTEL
30-08-16, 19:03
سلام
روی سی دی . با سرعت 8x
مشکل رایت نداره سیستمم
مشخصاتش هم کلا سیستم قدیمی هه
رم 1 گیگ DDR1 و سی پی یوی Pentum 4 تک هسته ای 2 نخ (اگه اشتباه نکنم چون ویندوز نداره که مشخصات پردازنده رو ببینم)
هارد هم IDE هه

سلام رایت مهم نیست . مهم READ هست . ببین تو بایوسش تو قسمت بوت از USB بوت داره یا نه .
یک مسئله دیگه سعی از سیدی به جای DVD استفاده کنی .

SajjadKhati
30-08-16, 19:19
سلام رایت مهم نیست . مهم READ هست . ببین تو بایوسش تو قسمت بوت از USB بوت داره یا نه .
یک مسئله دیگه سعی از سیدی به جای DVD استفاده کنی .

ممنون اوستا امید
توی سی دی هه
اون گزینه رو داره ولی من هم با برنامه ی ISO Burner و هم با برنامه ی UltraISO فایل iso رو توی فلش بصورت بوت میریزم ، توی کامپیوتر خودم که تست میکنم بوت نمیشه یا مشکل داره (هم ویندوز xp و هم 7) ولی ویندوز 8 به بالا مشکلی ندارن ولی من xp یا تهش 7 لایت میخوام

AMD>INTEL
30-08-16, 19:39
ممنون اوستا امید
توی سی دی هه
اون گزینه رو داره ولی من هم با برنامه ی ISO Burner و هم با برنامه ی UltraISO فایل iso رو توی فلش بصورت بوت میریزم ، توی کامپیوتر خودم که تست میکنم بوت نمیشه یا مشکل داره (هم ویندوز xp و هم 7) ولی ویندوز 8 به بالا مشکلی ندارن ولی من xp یا تهش 7 لایت میخوام

با RUFUS انجام بده . صدرصد کار میکنه .

SajjadKhati
30-08-16, 20:11
با RUFUS انجام بده . صدرصد کار میکنه .

ممنون
نسخه ی بوتیبل اش مشکلی نیست؟

AMD>INTEL
30-08-16, 20:13
ممنون
نسخه ی بوتیبل اش مشکلی نیست؟

متوجه نشدم سجاد جان

SajjadKhati
30-08-16, 20:25
متوجه نشدم سجاد جان

انگار یه نسخه ی نصبی و یه نسخه ی پرتابل داره (اشتباه گفتم بوتیبل :Love-ssa~! (1):)
نسخه ی پرتابل مشکلی نداره دیگه؟
دومین ورودی رو روی گزینه ی اول که "MBR partition scheme ..." هست گزاشتم . درسته دیگه

AMD>INTEL
30-08-16, 20:30
انگار یه نسخه ی نصبی و یه نسخه ی پرتابل داره (اشتباه گفتم بوتیبل :Love-ssa~! (1):)
نسخه ی پرتابل مشکلی نداره دیگه؟
دومین ورودی رو روی گزینه ی اول که "MBR partition scheme ..." هست گزاشتم . درسته دیگه

از سایت خودش بگیر . این نرم افزارها رو از سایت خودشون بگیر .اون گزینه هم درسته
فقط باید ایزو سالم ویندوز سون یا XP داشته باشی . یک فلش با فرمت FAT32

SajjadKhati
30-08-16, 20:39
فرمت رو که خودش بصورت پیش فرض NTFS زد برام

AMD>INTEL
30-08-16, 20:40
فرمت رو که خودش بصورت پیش فرض NTFS زد برام

اوکی مشکل نداره

SajjadKhati
30-08-16, 20:49
اوکی مشکل نداره

بوت نمیشه گلپسر
میگه دکمه رو بزن برای بوت ولی میزنم بوت نمیشه (توی سیستم خودم)
یعنی صفحه ب بوت مثل زمانی که توی سی دی بود میومد ، نمیاد

AMD>INTEL
30-08-16, 20:51
بوت نمیشه گلپسر
میگه دکمه رو بزن برای بوت ولی میزنم بوت نمیشه (توی سیستم خودم)
یعنی صفحه ب بوت مثل زمانی که توی سی دی بود میومد ، نمیاد

ایزو ویندوز ایراد داره . روی FAT32 هم بگذار .

SajjadKhati
30-08-16, 20:59
ایزو ویندوز ایراد داره .

نداره
توی سی دی مشکل بوت نداره
تست کردم
حتما شاید یه تنظیم خاصی توی نرم افزار کنم (که فکر نکنم مشکلی داشته باشه) یا توی بایوس (که بازم فکر نکنم چون توی سی دی که بوت میشد بایوس مشکلی نداشت) و ... که نمیدونم

AMD>INTEL
30-08-16, 21:00
نداره
توی سی دی مشکل بوت نداره
تست کردم
حتما شاید یه تنظیم خاصی توی نرم افزار کنم (که فکر نکنم مشکلی داشته باشه) یا توی بایوس (که بازم فکر نکنم چون توی سی دی که بوت میشد بایوس مشکلی نداشت) و ... که نمیدونم

سیدی کاری نداریم .باید ایزو ویندوز داشته . فایل ISO

SajjadKhati
30-08-16, 21:07
iso بود ، توی سی دی رایت کردم

AMD>INTEL
30-08-16, 21:14
iso بود ، توی سی دی رایت کردم

RUFUS باید ایزو ویندوز را در قسمتی که عکس سیدی داره ADD کنی . و گرنه بوت نمیسازه

SajjadKhati
30-08-16, 21:20
RUFUS باید ایزو ویندوز را در قسمتی که عکس سیدی داره ADD کنی . و گرنه بوت نمیسازه

توی قسمت create bootable تیک داره و توی کمبوباکس ، گزینه ی iso image رو تیک و از آیکون کناریش فایل ایزو رو لود کردم
همینه دیگه

AMD>INTEL
30-08-16, 21:23
توی قسمت create bootable تیک داره و توی کمبوباکس ، گزینه ی iso image رو تیک و از آیکون کناریش فایل ایزو رو لود کردم
همینه دیگه

همینه باید بوت کنه . من مادربردی که USB داشت و قدیمی را با همین RUFUS بوت کردم .

AMD>INTEL
30-08-16, 21:30
همینه دیگه

اینم تست بزن
FlashBoot 2.3a

SajjadKhati
31-08-16, 09:37
ممنون اوستا امید:11(): :give_rose:
با همون ، ویندوز 7 رو بوت کردم و نصب شد

AMD>INTEL
31-08-16, 10:03
ممنون اوستا امید:11(): :give_rose:
با همون ، ویندوز 7 رو بوت کردم و نصب شد

خدارو شکر
روفوس بهترین برنامه برای این کاره .XP هم احساس میکنم ایزویی که داشتی مناسب نبوده یا مشکل داشته .