PDA

مشاهده نسخه کامل : سوختن ای سی با برق 220 به جای 115 ولت...

amirpcp30
26-08-16, 10:41
سلام دوستان
یک پخش قدیمی (12-13سال قبل) خریداری کرده بودیم که همون اوایل اشتباهن به جای ترانس 115 ولت مستقیم به برق 220 متصل کردم که سوخت...
panasonic tx-dt77
حالا بعد سالها دیدمش خواستم تعمیرش کنم ،به جای باطری به ترانس 12 ولت متصلش کردم (10 باطری میخورد اما 15 ولت نداشتم) دیدم کار نمیکنه انگار یک قسمتی از کاست میخواست کار کنه ، ایندفعه با شارژر لپ تاپ (18.5 ولت) متصل کردم باز هم همونطور بود اما دیدم داره برق زیادی مصرف میکنه و به همین دلیل پروتکشن شارژر عمل میکنه و برق رو قطع میکنه ، من با یک سیم تلفن مقاوت ایجاد کردم تا برق شارژر قطع نشه اما باز پخش روشن نشد اما ایندفعه باز هم ترکید و یک دود سفید از پخش بلند شد ، بعد از این 4 تا باطری قلمی هم میخورد اومدم اونها رو گذاشتم بازم با همین شارژر لپ تاپ تست کردم دیدم بعد از ترکیدن حالا روشن شد :1. (35): دلیل روشن نشدن با 12 هم همین بود که 4 تا باطری قلمی رو نزده بودن
اما مشکل اینجاست درست کار نمیکنه مثلا میره روی سی دی و فقط میزنه no disk و درب باز و بسته نمیشه یا میره روی رادیو اما کلا صدایی نیست ، ال ای دی های پاور و... هم روشن نمیشه
خب مشخص بود که هرطور شده باید از شکل ظاهریش مشخص بشه بازش کردم و تنها همین مورد رو دیدم: ، البته ترانسش هم اگه اشتباه نکنم قبلا تکیده بود که الان روش نیست
Only the registered members can see the link
ای سی ba3920 هست
این ای سی رو خریدم و تعویض کردم و حل شد...
حالا ال ای دی پاور و... روشن میشه
کاست اولی میشناسه و کار میکنه
سی دی دربش باز میشه اما وقتی بسته میشه نمیچرخه و یک صدای ریز میاد و بوردی که این ایسی روش بود هیت سینکش داغ میشه تا خاموش میشه ، این داغ شدن رو فقط روی سی دی دیدم البته با 18.5 ولت دارم تست میکنم چون 12 مشخص بود کمه و نور ال ای دی ها نوسان داشت
اما مشکل اصلی اینه که صدا نداره ، وقتی روشن میکنم صدای تق از باند ها میاد اما صدایی پخش نمیکنه
این هم عکس این بورد:
دوستان راهنمایی کنند ممنون میشم
با سپاس :give_rose:

AMD>INTEL
26-08-16, 13:22
یک مورد رو میگم باید این مرحله را تست کنی . شما ابتدا ببین در قسمت تغذیه خروجی ها درست هستند یا نه . تا ایراد قسمت تغذیه حل نشه نمیشه رفت سراغ قسمت برد اصلی .

amirpcp30
27-08-16, 10:51
سلام مجدد
این هم عکس از تغذیه :
خروجی هاش رو به ورودی برد اصلی چک کردم هم ولتاژ 6 رو میفرسته و هم اصلی رو که 15 هست ولی من با 12 یا 18.5 میزنم
:give_rose:

AMD>INTEL
27-08-16, 11:24
سلام مجدد
این هم عکس از تغذیه :
خروجی هاش رو به ورودی برد اصلی چک کردم هم ولتاژ 6 رو میفرسته و هم اصلی رو که 15 هست ولی من با 12 یا 18.5 میزنم

این ورودی برقه . قسمت تغذیه نیست .
چون اداپتور میزنی قسمت تغدیه بیرونی هست .
احتمالا ایسی کنترلر قسمت cd و ایسی صوتی دستگاه هم ایراد پیدا کرده .
استفاده از یک تغذیه بیشتر از حد استاندارد فقط باعث صدمه بیشتر به دستگاه میشه .
وقتی با تغذیه ولتاژ خودش مشکل هست باید ایراد برطرف بشه . نه اینکه یک تغذیه ولتاژ بالاتری بهش وصل کرد .

amirpcp30
27-08-16, 11:52
این ورودی برقه . قسمت تغذیه نیست .
چون اداپتور میزنی قسمت تغدیه بیرونی هست .
احتمالا ایسی کنترلر قسمت cd و ایسی صوتی دستگاه هم ایراد پیدا کرده .
استفاده از یک تغذیه بیشتر از حد استاندارد فقط باعث صدمه بیشتر به دستگاه میشه .
وقتی با تغذیه ولتاژ خودش مشکل هست باید ایراد برطرف بشه . نه اینکه یک تغذیه ولتاژ بالاتری بهش وصل کرد .
اداپتوری که داشت 220 به 115 بود ، از طرف دیگه 15 باطری 1.5 میخوره که چون 15 ولت ندارم 12 یا 18.5 متصل میکنم در کل با هر دو مشکل صدا هست و تفاوتی نمیکنه...در حد 2-3 دقیقه متصل میکنم زیاد 18.5 نمیزارم باشه تا قطعه رو گرم کنه (4باطری قلمی هم میخوره که اون جداست)
ای سی صوتی مشکل ظاهری نداره و زیاد گرم نمیشه ، راهی برای تست ای سی هست؟

AMD>INTEL
27-08-16, 11:55
اداپتوری که داشت 220 به 115 بود ، از طرف دیگه 15 باطری 1.5 میخوره که چون 15 ولت ندارم 12 یا 18.5 متصل میکنم در کل با هر دو مشکل صدا هست و تفاوتی نمیکنه...در حد 2-3 دقیقه متصل میکنم زیاد 18.5 نمیزارم باشه تا قطعه رو گرم کنه (4باطری قلمی هم میخوره که اون جداست)
ای سی صوتی مشکل ظاهری نداره و زیاد گرم نمیشه ، راهی برای تست ای سی هست؟

ایسی تست نداره . از روی تجربه میشه فهمید .

amirpcp30
27-08-16, 12:07
ایسی تست نداره . از روی تجربه میشه فهمید .
به نظرتون چیکارش کنم؟ ایسی صوتی رو تعویض کنم؟ چون همونطور گفتم زیاد هم گرم نمیشه
مورد بعدی اینکه با کنترل دستگاه هم صدا رو کم و زیاد میکنم تفاوتی نمیکنه (چون ولومش موتور دار هست اما چرخشی نداره)

AMD>INTEL
27-08-16, 12:18
به نظرتون چیکارش کنم؟ ایسی صوتی رو تعویض کنم؟ چون همونطور گفتم زیاد هم گرم نمیشه
مورد بعدی اینکه با کنترل دستگاه هم صدا رو کم و زیاد میکنم تفاوتی نمیکنه (چون ولومش موتور دار هست اما چرخشی نداره)

باید دقیق بررسی بشه . به این شکل خیلی سخته اظهار نظر کردن . گرم کردن یا نکردن دلیل بر سلامت ایسی یا چیپ نیست . انواع ایراد میتونه برای این ایسی ها پیش بیاد . حتی ممکنه المان اطراف این قطعه کارشون را درست انجام نمیدن .