PDA

مشاهده نسخه کامل : سینمای خانگی و اسپیکر حرفه ای

badreyeh
18-08-16, 23:39
با سلام خدمت اساتید و کاربران عزیز لطفا بفرمایید که اسپیکر حرفه ای بهتره یا سینمای خانگی ؟ تفاوت هاش در چی هستند؟
من به شخصه به صدای با کیفیفت و بالا نیاز دارم و میخوام به تلویزیون و لپ تاپ وصل کنم. حدود بودجه هم 1400 تومن هستش.
لطفا خوب راهنمایی کنید من کاملا بین سینماخانگی . اسپیکر حرفه ای ماندم. ک کدوم بهتره و چی بخرم؟

AMD>INTEL
18-08-16, 23:50
اسپیکر بخواهید تهیه کنید باید یک کارت صدا خوب هم تهیه کنید . اگر امکان تهیه اسپیکر دارید .
این اسپیکر شما را کاملا راضی نگه میداره .
Logitech Z906 5.1 Speaker System

badreyeh
19-08-16, 22:07
اسپیکر بخواهید تهیه کنید باید یک کارت صدا خوب هم تهیه کنید . اگر امکان تهیه اسپیکر دارید .
این اسپیکر شما را کاملا راضی نگه میداره .
Logitech Z906 5.1 Speaker System

دوست عزیز بیشتر درباره سینماخانگی و اسپیکر حرفه ای توضیحاتی بدهید من در این مقوله کاملا مبتدی هستم.

AMD>INTEL
20-08-16, 00:24
سینما خانگی کاربردش عمومی تر هست . مخصوصا اگر بخواهید به tv وصل کنید .
اجزای سینمای خانگی
دستگاه پخش dvd یا بلو ری به همراه اسپیکرها
طبق اعلامی که داشتی با لپتاپ هم میخوای متصل کنی من اسپیکر حرفه ای پیشنهاد دادم .ولی برای اتصال لپتاپ به اسپیکرهای حرفه ای نیاز به کارت صدا حرفه ای از نوع usb داری .

badreyeh
21-08-16, 07:24
سینما خانگی کاربردش عمومی تر هست . مخصوصا اگر بخواهید به tv وصل کنید .
اجزای سینمای خانگی
دستگاه پخش dvd یا بلو ری به همراه اسپیکرها
طبق اعلامی که داشتی با لپتاپ هم میخوای متصل کنی من اسپیکر حرفه ای پیشنهاد دادم .ولی برای اتصال لپتاپ به اسپیکرهای حرفه ای نیاز به کارت صدا حرفه ای از نوع usb داری .

پس بااین حساب سینما خانگی 1000 کاملا جوابگوست. این اسپیکر Logitech Z906 5.1 Speaker System ک گفتی 500 وات است. حالا بنظرشما سینماخانگی 1000 وات پرقدرتر نیست ؟؟ وامکاناتش هم بیشتره .

mohammad-
21-08-16, 13:47
پس بااین حساب سینما خانگی 1000 کاملا جوابگوست. این اسپیکر Logitech Z906 5.1 Speaker System ک گفتی 500 وات است. حالا بنظرشما سینماخانگی 1000 وات پرقدرتر نیست ؟؟ وامکاناتش هم بیشتره .

سلام

مشخصات Logitech Z906 5.1

یک ساپ ووفر : 165 وات

5 تا اسپیکر : 5 تا 67 وات

مجموع : 500 وات

چیزی که باید بهش توجه کنی rms است Logitech Z906 5.1 ، دقیقا 500 وات rms است اما ال جی در بهترین حالت 200 وات rms است (50 rms هم خودم میذارم روش تا بتونم نتیجه گیری کنم)

در حالت عادی به نظر می رسه وات ال جی دو برابره ولی در واقعیت نصف لاجیتک است

...............

با این حال من اعتقاد دارم سیتمای خانگی LG LH-970XBH رو تهیه کن چون برای کنار تلویزیون led می خوای و زیبایی که به نمای داخلی میده و مواردی که جناب مهندس امید فرمودن

اما اگه صدای با کیفیت و با وضوح بالا نیاز داری به طوری که بتونی سازهای به کار رفته در یک آهنگ رو هم تشخیص بدی باید Logitech Z906 5.1 رو تهیه کنی چون سینماهای خانگی معمولا صدا رو به صورت مخلوط پخش می کنن و من خودم شخصا برای گوش دادن موسیقی صدای مخلوط رو دوست دارم

چون واژه ای برای حرفم پیدا نکردم از واژه مخلوط استفاده کردم منظورم از مخلوط این هست که در موقع پخش موسیقی، ما رو وارد جزئیات آهنگ نکنه مثلا ممکنه شما وقتی یه آهنگ گوش می دی به جای شنیدن کلیت آهنگ فقط صدای ویولن رو بشنوی از بس که اسپیکرهای حرفه ای قدرت تفکیک صدای بالایی دارن

یه مثال هم از ماشین بزنم

مثلا من تو ماشین از تیوتر استفاده نمی کنم چون صدای hat رو تفکیک می کنه و ذهن من رو درگیر این صدا می کنه تا خود موسیقی (البته بحث تیوتر خیلی مفصله و مدل های مختلفی داره که در این مقال نمی گنجه)

منظورم از صدای hat همون پیس پیسه

به طور کلی چون من صدای مخلوط رو دوست دارم وقتی صدای سینمای خانگی متوسط به پایین باشه خیلی لذت می برم ولی اگه صدا رو خیلی بلند کنی مثلا توی یک جشن تولد، اونجاست که تفاوت Logitech Z906 5.1 با سینمای خانگی مشخص می شه چون هر چی که صدا بلند تر می شه لاجیتک چون اون تفکیک و وصوح و شفافیت رو داره می تونه کیفیت رو حفظ کنه اما سینمای خانگی نمی تونه