PDA

مشاهده نسخه کامل : ارتقا سیستم یا ارتقا کارت گرافیک ؛ کدام یک؟!

salizadeh
16-08-16, 10:52
سلام دوستان
مشخصات سیستم بنده این هاست :

CPU: Intel Core™ i5-4460 Haswell Processor 3.2 GHz 6MB Cash
Motherboard: ASRock FATAL1TY H97 Performance LGA1150
Memory: Corsair Vengeance 8G 1600 CL10 * 2 =16G
Graphic Card: Zotac GTX 960 2GB GDDR5
Hard Drive: Western Digital Green Edition 2TB + 1TB
Case and Power Supply: Green Tuniq3 With Green GP600A-HP

خب من یه مبلغی حدود 1500 دستم اومده برای اینکه از سیستمم و به خصوص بازی ها بتونم بازدهی بیشتری بگیرم میخواستم یه سری تغییرات بدم :

دو راه به ذهنم رسید :
1- فروش سیستم فعلی به غیر از هاردها و کیس و خرید سیستم و ارتقا به اسکای لیک و 1151 و خرید گرافیک rx 480
2- نگه داشتن سیستم فعلی و فروش کارت گرافیک 960 خودم و خرید یک کارت گرافیک 1070

در صورتیکه بخوام راه اول رو برم قطعاتی که انتخاب کردم این هاست
Only the registered members can see the link (Only the registered members can see the link)
برای این سیستم یک کارت گرافیک PowerColor Red Devil RX 480 هم خواهم خرید ... انشاءا...

خب به نظرتون کدوم راه منطقی تر ، مقرون به صرفه تر ، مناسب تر خواهد بود و بازدهی بیشتری خواهد داشت (البته از لحاظ قیمتی حساب کردم در هر دو حالت حدودا 1500 باید از جیب بزارم)

منتظر نظرات ارزشمند شما دوستان هستم ...
متشکرم

AMD>INTEL
16-08-16, 11:05
شما با یک کارت گرافیک تهیه کنید همون rX480 انتخاب خوبیه . با حساب ضرر و مبلغی که باید برای 1151 هزینه و صرف کنید . ارزش نداره . این پردازنده هم مشکلی نداره که بخواد برای گرافیک جدیدتون گلوگاه بشه .

salizadeh
16-08-16, 11:35
شما با یک کارت گرافیک تهیه کنید همون rX480 انتخاب خوبیه . با حساب ضرر و مبلغی که باید برای 1151 هزینه و صرف کنید . ارزش نداره . این پردازنده هم مشکلی نداره که بخواد برای گرافیک جدیدتون گلوگاه بشه .

ممنون از پاسخگویی تان
دو تا سوال :
1- با توجه به تفاوت قیمت rx480 با 1070 به نظرتون ارزش هزینه کردن 600 یا 700 تومن بیشتر رو داره که 1070 بگیرم ؟ به نسبت قیمتش می ارزه این رو بگیرم تا چند سال خیالم راحت باشه؟؟؟
2- در صورت تهیه هر کدوم از این گرافیک ها پاور بنده کافی هست یا خیر؟
ممنون

AMD>INTEL
16-08-16, 11:39
ممنون از پاسخگویی تان
دو تا سوال :
1- با توجه به تفاوت قیمت rx480 با 1070 به نظرتون ارزش هزینه کردن 600 یا 700 تومن بیشتر رو داره که 1070 بگیرم ؟ به نسبت قیمتش می ارزه این رو بگیرم تا چند سال خیالم راحت باشه؟؟؟
2- در صورت تهیه هر کدوم از این گرافیک ها پاور بنده کافی هست یا خیر؟
ممنون

1-اختلاف این دو کارت به اون حدی نیست که این اختلاف قیمت رو توجیه کنه .
2-پاورتون هم کافیه

salizadeh
16-08-16, 11:54
1-اختلاف این دو کارت به اون حدی نیست که این اختلاف قیمت رو توجیه کنه .
2-پاورتون هم کافیه

ممنون استاد ...
ابتدا عذر میخوام که سوال هام زیاد میشه اما دچار سردرگمی شدم ممنون میشم راهنمایی ام کنید تا روشن بشم

من چند روز هست که دارم توی یو ...تی ....یوب سرچ می کنم تفاوت rx480 و 1070 رونگاه کردم از اون طرف تفاوت سی پی یو 6600 و 4460 رو هم بررسی کردم ..!!!تفاوت هایی دیده شد که صدالبته باید یک کارشناس حرفه ای نظر بده اما صحبتم اینه که اگر توی بازی های آینده قراره سوکت 1151 یا گرافیک 1070 کارم رو بیشتر راه بندازه و یا این سیستم فعلی در آینده اذیتم کنه الان که پول دستم اومده تصمیم درست رو بگیرم چون پول آنچنانی ندارم و اینم از جایی جور کردم و از روی شکم سیری تصمیم به تغییر ندارم بنابراین میخوام یه کار منطقی رو انجام بدم که در این راه نیازمند مشاوره از طرف اساتید گرامی همچون شما هستم
متشکرم

mohammad-
16-08-16, 12:00
سلام دوستان
مشخصات سیستم بنده این هاست :

CPU: Intel Core™ i5-4460 Haswell Processor 3.2 GHz 6MB Cash
Motherboard: ASRock FATAL1TY H97 Performance LGA1150
Memory: Corsair Vengeance 8G 1600 CL10 * 2 =16G
Graphic Card: Zotac GTX 960 2GB GDDR5
Hard Drive: Western Digital Green Edition 2TB + 1TB
Case and Power Supply: Green Tuniq3 With Green GP600A-HP

خب من یه مبلغی حدود 1500 دستم اومده برای اینکه از سیستمم و به خصوص بازی ها بتونم بازدهی بیشتری بگیرم میخواستم یه سری تغییرات بدم :

دو راه به ذهنم رسید :
1- فروش سیستم فعلی به غیر از هاردها و کیس و خرید سیستم و ارتقا به اسکای لیک و 1151 و خرید گرافیک rx 480
2- نگه داشتن سیستم فعلی و فروش کارت گرافیک 960 خودم و خرید یک کارت گرافیک 1070

در صورتیکه بخوام راه اول رو برم قطعاتی که انتخاب کردم این هاست
Only the registered members can see the link (Only the registered members can see the link)
برای این سیستم یک کارت گرافیک PowerColor Red Devil RX 480 هم خواهم خرید ... انشاءا...

خب به نظرتون کدوم راه منطقی تر ، مقرون به صرفه تر ، مناسب تر خواهد بود و بازدهی بیشتری خواهد داشت (البته از لحاظ قیمتی حساب کردم در هر دو حالت حدودا 1500 باید از جیب بزارم)

منتظر نظرات ارزشمند شما دوستان هستم ...
متشکرم

من نظرم راه دومه

AMD>INTEL
16-08-16, 12:12
ممنون استاد ...
ابتدا عذر میخوام که سوال هام زیاد میشه اما دچار سردرگمی شدم ممنون میشم راهنمایی ام کنید تا روشن بشم

من چند روز هست که دارم توی یو ...تی ....یوب سرچ می کنم تفاوت rx480 و 1070 رونگاه کردم از اون طرف تفاوت سی پی یو 6600 و 4460 رو هم بررسی کردم ..!!!تفاوت هایی دیده شد که صدالبته باید یک کارشناس حرفه ای نظر بده اما صحبتم اینه که اگر توی بازی های آینده قراره سوکت 1151 یا گرافیک 1070 کارم رو بیشتر راه بندازه و یا این سیستم فعلی در آینده اذیتم کنه الان که پول دستم اومده تصمیم درست رو بگیرم چون پول آنچنانی ندارم و اینم از جایی جور کردم و از روی شکم سیری تصمیم به تغییر ندارم بنابراین میخوام یه کار منطقی رو انجام بدم که در این راه نیازمند مشاوره از طرف اساتید گرامی همچون شما هستم
متشکرم

این پردازنده مشکلی نداره . نهایت این پردازنده و گرافیکتون را بفروشید
این ترکیب را خرید کنید
corei7 4790
vga rx480

salizadeh
16-08-16, 12:13
من نظرم راه دومه

ممنون از راهنمایی تون میشه بیشتر توضیح بدید و اینکه اگر بخوام 1070 بخرم کدام برند و یا کدام مدل بهتره؟؟؟

AMD>INTEL
16-08-16, 12:17
ممنون از راهنمایی تون میشه بیشتر توضیح بدید و اینکه اگر بخوام 1070 بخرم کدام برند و یا کدام مدل بهتره؟؟؟

برند گالاکس در حال حاضر خوبه .

mohammad-
16-08-16, 12:25

حالا هنوز همه گرافیک های gtx 1070 از برندهای مختلف وارد نشدن و قیمتشون مشخص نیست صبر کن وقتی همه کارت ها وارد بازار شدن اونوقت نظرم رو می گم ولی به طور معمول من نظرم رو گیگابایته و رتبه بعدی ایسوس ولی در کل باید review های جهانی رو هم مطالعه کنم ببینم کارشناسان خبره که این کارت ها رو تست می کنن نظرشون چیه

من از بین دو راهی که شما پیشنهاد دادی نظرم رو گفتم چرا این نظرمه

چون شما می خوای با راه اول از یک پردازنده i5 بری یه پردازنده i5 از نسل جدیدتر بگیری و این منطقی نیست

به نظر من اول روی گرافیک جاپاتو محکم کن و گرافیک gtx 1070 رو از یک برند معتبر تهیه کن و در آینده اگه سوکت جدیدی اومد یک مادربرد جدید با یک پردازنده i7 می گیری و مادربرد و پردازنده و گرافیک سیستمت یه کانفیگ حرفه ای می شه