PDA

مشاهده نسخه کامل : مدیریت سرعت دانلود + و حجم دانلود از طریق مودم

x64
14-08-16, 19:33
سلام دوستام

بنده از اینترنت حجمی مخابرات استفاده میکنم
همینطور که میدونید مخابرات قبل از اتمام حجم اخطار نمیده و
بعد از اینکه حجم تمام شد ، اینترنت قطع نمیشه و هزینه اضافه مصرف روی قبض میاد که اصلا به صرفه نیست !

1 چطور میتونم برای مودم حجم تعیین کنم که بعد از استفاده از این مقدار معین ، اینترنت قطع بشه

2 چطور میشه سرعت اینترنت رو مدیریت و محدود کنم

برای مثال الان سرعت دانلود من 8 مگ هست
میخوام این سرعت رو برای تمام کابرانی که به این مودم کانکت هستن ، به 100k کاهش بدم

مدل مودم
ASUS N10 Router هست ، که قابلیت Q.O.S هم داره

با تشکر

mohammad-
15-08-16, 01:04
سلام دوستام

بنده از اینترنت حجمی مخابرات استفاده میکنم
همینطور که میدونید مخابرات قبل از اتمام حجم اخطار نمیده و
بعد از اینکه حجم تمام شد ، اینترنت قطع نمیشه و هزینه اضافه مصرف روی قبض میاد که اصلا به صرفه نیست !

1 چطور میتونم برای مودم حجم تعیین کنم که بعد از استفاده از این مقدار معین ، اینترنت قطع بشه

2 چطور میشه سرعت اینترنت رو مدیریت و محدود کنم

برای مثال الان سرعت دانلود من 8 مگ هست
میخوام این سرعت رو برای تمام کابرانی که به این مودم کانکت هستن ، به 100k کاهش بدم

مدل مودم
ASUS N10 Router هست ، که قابلیت Q.O.S هم داره

با تشکر

برای اینکه حجم ترافیک رو کنترل کنی برنامه زیر رو از لینک زیر دریافت کن که رایگانه و یکی از بهترین برنامه هاست با توجه به 32 یا 64 بیتی بودن

لینک1

(Only the registered members can see the link)لینک دانلود هم ته صفحه است

نکته : بعد از نصب باید روی آیکن برنامه که در کنار ساعت ویندوز میاد یا در مثلث کنار ساعت ویندوز راست کلیک کنی و بری توی setting یا option اون و تیک ignore local traffic within the lan رو بزنی تا مثلا وقتی یک فایل ورد یا ویدئو باز می کنی جز ترافیک حساب نکنه یعنی فقط ترافیک اینترنت رو حساب کنه

Only the registered members can see the link

اما در لینک زیر برنامه اول رو که نوشته Bandwidth Manager رو هم می تونی دانلود کنی که کنترل کاملی بهت می ده ولی رایگان نیست ولی یه مدت ازش استفاده کن اگه خوشت اومد توی یکی از فروم های مخصوص درخواست نرم افزار درخواست کرک یا سریالش رو بده

لینک2 (Only the registered members can see the link)

البته توی همون برنامه اول که حجم رو کنترل می کنه شاید گزینه محدودیت رو هم جدیدا گذاشته باشن ولی در نسخه های قبلیش من ندیده بودم

از توی تنظیمات مودم اون قسمتی که فلش قرمز زدم رو نگاه کن

Only the registered members can see the link

ببین وقتی یکی از اون سه تا گزینه رو می زنی یعنی ezqos ، bandwidth و ... یکی از دو گزینه زیر میاد که بتونی حداقل و حداکثر پهنای باند رو مشخص کنی

Upstream Bandwidth

Downstream Bandwidth

یا

Minimum Bandwidth

Maximum Bandwidth

x64
15-08-16, 14:36
سلام ممنونم

راستش برنامه بکارم نمیاد چون سیستم من همیشه روشن نیست که بتونم کلاینت هارو مدیریت کنم
درواقع من میخوام خود مودم این کار رو بکنه

درباره بخش دوم یعنی محدود کردن سرعت دانلود و آپلود ، که تنظیمات مودم رو توضیح دادید ؛
دقیقا منم سوال همین قسمت هست...
بنظر من این مودم این قابلیت رو داره

من قبل از اینکه اینجا پست بذارم چندتا ویدیو آموزشی دیدم دراین باره توی یوتوب
ولی خوب متوجه نشدم یعنی وقتی طبق اون آموزش ها پیش میرم ، اتفاقی نمی افته و سرعت دانلود کم نمیشه

طبق آموزش شما هم که پیش رفتم و سرعت پایین تری رو ست کردم و ریست کردم ، دیگه سیستم به مودم کانکت نمیشد!
یعنی حتی صفحه تنظیمات مودم هم باز نمیشد ، کلی صبر کردم و چندبار خاموش روشن ولی تاثیری نداشت ، که نهایتا مجبور شدم مودم رو ریست فکتوری کنم

نمیدونم چرا این بخش به درستی کار نمیکنه

mohammad-
16-08-16, 00:35
سلام ممنونم

راستش برنامه بکارم نمیاد چون سیستم من همیشه روشن نیست که بتونم کلاینت هارو مدیریت کنم
درواقع من میخوام خود مودم این کار رو بکنه

درباره بخش دوم یعنی محدود کردن سرعت دانلود و آپلود ، که تنظیمات مودم رو توضیح دادید ؛
دقیقا منم سوال همین قسمت هست...
بنظر من این مودم این قابلیت رو داره

من قبل از اینکه اینجا پست بذارم چندتا ویدیو آموزشی دیدم دراین باره توی یوتوب
ولی خوب متوجه نشدم یعنی وقتی طبق اون آموزش ها پیش میرم ، اتفاقی نمی افته و سرعت دانلود کم نمیشه

طبق آموزش شما هم که پیش رفتم و سرعت پایین تری رو ست کردم و ریست کردم ، دیگه سیستم به مودم کانکت نمیشد!
یعنی حتی صفحه تنظیمات مودم هم باز نمیشد ، کلی صبر کردم و چندبار خاموش روشن ولی تاثیری نداشت ، که نهایتا مجبور شدم مودم رو ریست فکتوری کنم

نمیدونم چرا این بخش به درستی کار نمیکنه

تنها چیزی که به ذهنم می رسه اینه که فریم ورش رو آپدیت کنی

برو به لینک زیر و سیستم عاملت رو انتخاب کن لیستی از فریم ور ها و utilitirs میاد فقط اونایی که beta هستن رو دانلود نکن

بعد فریم ور رو آپدیت کن شاید مشکلت حل بشه

لینک (Only the registered members can see the link)