PDA

مشاهده نسخه کامل : "Gigabyte ga ep45t-ud3lr " Intel core 2 quad q6700"

ensleader
14-08-16, 11:59
با سلام و خسته نباشید خدمت همه دوستان و دست اندرکاران عزیز

به دلایلی مجبورشدم سیستمم رو ببرم تهمیرگاه ، وقتی اوردمش دیگه پردازندمو قبول نکرد
مادربورد گیگابایت Ga ep45t-ud3lr و پردازنده می هم اینتل core 2 quad q6700 هست
پردازنده رو برای اطمینان روی چندتاسیستم دیگه امتحان کردم کا مث ساعت کار میرد ولی وقتی رو سیستم خودم میذارم سیستم شروع به کار نمیکنه
مشکل قطعا از بایوس هست چون یکی دو دفعه که بایوس رو با @bios به بایوس f1 یا همون بایوس فابریک اولیه فلش زدم مشکل حل شد ولی بعد از ریستارت ارور bios checksum error میده و دوباره بایوس رو از روی بایوس پشتیبان بازنویسی میکنه
با تمام بایوس های قبل از f10 همین کارو میکنه و الان مجبور شدم با یه پردازنده در پیتی سلرون کارم رو راه بندازم
به نظر میاد بایوس اصلی مشکل داره ، آیا میشه بایوس پشتیبان و اصلی رو به طور فیزیکی باهم تعویض کرد یا هر راه دیگه ای؟؟؟

پیشاپیش ممنون

mohammad-
14-08-16, 12:23
سلام

می تونه از باتری مادربردش باشه شما یکبار باتری رو در بیار و دوباره بزار و بایوس رو هم باید اون نسخه یکی مونده به آخر (F10) رو بگیری چون آخریش beta است اگه درست نشد یه باتری جدید بزار احتمالا درست می شه

mohammad-
14-08-16, 12:29
یه قسمت هم در بایوس هست به نام load optimized default و یا load default option که باید روش کلیک کنی و بعد yes رو بزنی تا تنظیمات بایوس به حالت پیش فرض برگرده چون ممکنه تنظیماتش بهم خورده باشه

AMD>INTEL
14-08-16, 12:49
باتری بکاپ را تعویض کنید درست میشه .یکبار هم clear cmos کنید .

ensleader
15-08-16, 10:38
با سلام و خسته نباشید
باتری مین برد رو تعویض کردم cmos رو default کردم ولی حکایت همچنان باقی ست
هنوز نه پردازنده رو جواب میده و نه بایوس های قبل از f10 رو
به هر حال ممنون از وقتی که میذارین

AMD>INTEL
15-08-16, 10:46
عزیز هر دو بایوس باید پروگرام بشه با پروگرامر

ensleader
15-08-16, 10:52
ممنون
یعنی یه نرم افزار ویندوزی یا همچین چیزی
خوشحال میشم آگه توضیح کاملتری بدین

الان یه چیزی راجع به Hot flashing دیدم

AMD>INTEL
15-08-16, 11:16
ممنون
یعنی یه نرم افزار ویندوزی یا همچین چیزی
خوشحال میشم آگه توضیح کاملتری بدین

الان یه چیزی راجع به Hot flashing دیدم

هات فلش خیر
ایسی ها باید پروگرامر فلش بشن .
البته چون میگید با سلرون بدون مشکل کار میکرده . احتمال داره تو قسمت VRM یا همون تغذیه پردازنده مشکل داشته باشید .