PDA

مشاهده نسخه کامل : پشتیبانی کردن پردازنده core i3 از رم با باس ۳۲۰۰ مگاهرتز

epaaeiz
10-08-16, 23:42
درود.
تو سایت اینتل دیدم که هر cpuی از رم با باس خاصی پشتیبانی میکنه.
این مطلب درسته؟
آیا cpu intel core i3-6100 از رم با باس ۳۲۰۰ مگاهرتز پشتیبانی میکنه یا مادربرد در این بین دخیل هست؟
قصد خرید رم و مادربرد دارم.

AMD>INTEL
10-08-16, 23:57
این پردازنده فقط با مادربردهای Z170 با فعال کردن XMP میتونه از این فرکانس رم استفاده کنه .

nima_hl
11-08-16, 17:54
درود.
این مطلب درسته؟
آیا cpu intel core i3-6100 از رم با باس ۳۲۰۰ مگاهرتز پشتیبانی میکنه یا مادربرد در این بین دخیل هست؟

سلام
فرض کنید از رم 3200 گیگاهرتزی!!!! هم پشتیبانی کند چه سودی دارد؟
عملا بالای ddr3 1600 تقریبا هیچ تفاوتی در کارکرد اپلیکشنها وجود ندارد و این رمهای سریع فقط پول دور ریختن است

epaaeiz
11-08-16, 19:48
رمی که میخوام بگیرم ddr4 هست.گفتم شاید باس ۳۲۰۰ مگاهرتز به درد بخوره.

nima_hl
11-08-16, 21:07
رمی که میخوام بگیرم ddr4 هست.گفتم شاید باس ۳۲۰۰ مگاهرتز به درد بخوره.

ارزون ترین رمی که تو بازار موجوده را تهیه کنید هر سرعتی داشته باشه برای این پردازنده کفایت میکنه

Soheil77
12-08-16, 00:46
من نظرم رو میدم امیدوارم مدیر محترم ناراحت نشن

دوست من، حقیقتآ این رو نمیدونم که آیا با کُر تری رم با باس 3200 تاثیر بیشتری داره یا مثلا فرقی برای این سی پی یو با 2800 نداره
اما، قطعآ و 100% رم های دی دی آر 4 تهیه کن و اصلآ سراغ نسل قبل نرو

اولآ 2 تا نکته اگه تونستی و گیرت اومد مادربرد جدید ازراک رو بگیر که ضریب بسته اینتل رو هم اورکلاک میکنه، حتی تا اونجایی که میدونم این قابلیت فقط مربوط به مادربردهای سری زد170 هم نمیشه و مادربردها ارزون ترش هم این قابلیت رو برای اور کلاک سی پی یو داره
ولی خوب باید ببینی روی اون مین برد ها میشه رم رو هم اورکلاک کرد یا فقط سی پی یو. بعید میدونم بتونن باس رم رو هم اورکلاک کنن

فردا زد و پول دستت اومد میتونی سی پی یوت رو بکنی کر ای 7 اون وقت اگه رمت ضعیف باشه دباره باید کلی هم برای رم های قوی تر هزینه کنی

به نظر من پول بابت رم دادن ( همینطور پولی که بابت پاور قوی تر میدی) بر عکس تفکر خیلی ها پول دور ریختن نیست و آینده نگری هستش

و نکته مهم با کارشناسان خبره ای که توی شرکت های پشتیبان و گارنتی مثل سازگار و ... قبل از خرید حتمآ مشورت کن و ببین هر قطعه ای که میخوای بخری چی بهت اضافه میکنه و چه آپشن هایی رو نداره

من اگه جات بودم با همون کر آی 3 دنبال یه مین ازراک زد 170میگشتم و همون رم باس 3200 رو هم میخریدم. فردای روزی پول دستم می اومد فقط دیگه لازم هست که سی پی یو قدیمی رو رد کنی و جدیدش رو جایگزین کنی

بنابراین پیشنهاد من به شما اینه: به جای اینکه فقط جلوی پاتوت رو ببینی، یکمی به جلو هم نگاه کن. سیستم چیزی نیست که بعد 1 سال بندازیش دور و بگی خوب حالا یکی دیگه جمع میکنم

دوم با کارشناسان خود شرکت های وارد کنند حتمآ مشورت کن
موفق باشOnly the registered members can see the link

mohammad-
12-08-16, 01:10
درود.
این مطلب درسته؟

آیا شما پردازنده i3-6100 رو خریدی یا اینکه قصد داری همراه مادربرد و رم، همزمان تهیه کنی

اگه i3-6100 رو خریدی بودجه شما برای رم و مادربرد چقدره و اگه پردازنده رو نخریدی کل بودجه شما برای خرید این سه قطعه چقدره

همچنین هدف و کاربرد شما از خرید این سه قطعه چیه یعنی با نرم افزار خاصی کار می کنی که باید سیستم رو ارتقا بدی در این صورت نرم افزارهای مهمی که استفاده می کنی رو نام ببر

پاور و گرافیک فعلیت رو هم بنویس

mohammad-
12-08-16, 01:23

دوست من، حقیقتآ این رو نمیدونم که آیا با کُر تری رم با باس 3200 تاثیر بیشتری داره یا مثلا فرقی برای این سی پی یو با 2800 نداره

اولآ 2 تا نکته اگه تونستی و گیرت اومد مادربرد جدید ازراک رو بگیر که ضریب بسته اینتل رو هم اورکلاک میکنه، حتی تا اونجایی که میدونم این قابلیت فقط مربوط به مادربردهای سری زد170 هم نمیشه و مادربردها ارزون ترش هم این قابلیت رو برای اور کلاک سی پی یو داره
ولی خوب باید ببینی روی اون مین برد ها میشه رم رو هم اورکلاک کرد یا فقط سی پی یو. بعید میدونم بتونن باس رم رو هم اورکلاک کنن

فردا زد و پول دستت اومد میتونی سی پی یوت رو بکنی کر ای 7 اون وقت اگه رمت ضعیف باشه دباره باید کلی هم برای رم های قوی تر هزینه کنی

به نظر من پول بابت رم دادن ( همینطور پولی که بابت پاور قوی تر میدی) بر عکس تفکر خیلی ها پول دور ریختن نیست و آینده نگری هستش

و نکته مهم با کارشناسان خبره ای که توی شرکت های پشتیبان و گارنتی مثل سازگار و ... قبل از خرید حتمآ مشورت کن و ببین هر قطعه ای که میخوای بخری چی بهت اضافه میکنه و چه آپشن هایی رو نداره

من اگه جات بودم با همون کر آی 3 دنبال یه مین ازراک زد 170میگشتم و همون رم باس 3200 رو هم میخریدم. فردای روزی پول دستم می اومد فقط دیگه لازم هست که سی پی یو قدیمی رو رد کنی و جدیدش رو جایگزین کنی

بنابراین پیشنهاد من به شما اینه: به جای اینکه فقط جلوی پاتوت رو ببینی، یکمی به جلو هم نگاه کن. سیستم چیزی نیست که بعد 1 سال بندازیش دور و بگی خوب حالا یکی دیگه جمع میکنم

آقا سهیل کدوم از رم های زیر بهتر هستن

G.Skill Trident X DDR3 2X8=16GB 1600

G.Skill Trident Z DDR4 2X8=16GB 3200

nima_hl
12-08-16, 11:04

سلام سهیل جان

دلیلی برای ناراحتی وجود ندارد ما اینجائیم که با هم تبادل نظر کنیم :give_rose:

بریم سراغ تاثیر سرعت رم

Only the registered members can see the link

Memory Scaling on Haswell: Single GTX 770 Gaming - DDR4 Haswell-E Scaling Review: 2133 to 3200 with G.Skill, Corsair, ADATA and Crucial (Only the registered members can see the link)

(بقیه تست ها را خودتون بررسی بفرمائید)

همانطور که مشاهده میفرمائید تفاوت کارائی بسیار نا محسوس بوده در برخی تست ها کارائی رم 2133 بالاتر از 3200 است :1. (26):

متاسفانه شرکت های تولید کننده مادربرد و رم از کم اطلاعی عموم استفاده نموده و با تبلیغات بی مورد سعی در فروش محصولات خود را دارند

مطمئن باشید اگر فرکانس رم تاثیری در پرفومنس سیستم داشت ماکزیمم فرکانس کنترلر مموری 6700k (Only the registered members can see the link)بیشتر از 2133 توسط خود اینتل طراحی میشد

mohammad-
12-08-16, 13:45
سلام سهیل جان

دلیلی برای ناراحتی وجود ندارد ما اینجائیم که با هم تبادل نظر کنیم :give_rose:

بریم سراغ تاثیر سرعت رم

Memory Scaling on Haswell: Single GTX 770 Gaming - DDR4 Haswell-E Scaling Review: 2133 to 3200 with G.Skill, Corsair, ADATA and Crucial (Only the registered members can see the link)

(بقیه تست ها را خودتون بررسی بفرمائید)

همانطور که مشاهده میفرمائید تفاوت کارائی بسیار نا محسوس بوده در برخی تست ها کارائی رم 2133 بالاتر از 3200 است :1. (26):

متاسفانه شرکت های تولید کننده مادربرد و رم از کم اطلاعی عموم استفاده نموده و با تبلیغات بی مورد سعی در فروش محصولات خود را دارند

مطمئن باشید اگر فرکانس رم تاثیری در پرفومنس سیستم داشت ماکزیمم فرکانس کنترلر مموری 6700k (Only the registered members can see the link)بیشتر از 2133 توسط خود اینتل طراحی میشد

آقا نیما

برای مثال تعدادی از پردازنده ها رو براتون لیست کردم

E7500 1066
E8500 1333
i7-4790K 1600
i7-6700k 2133
i7-6800k 2400

شما فرمودین که :

پس چرا این کنترلگر حافظه، در هر نسل اینتل بیشتر می شه اگه تاثیری نداره

به نظر شما می تونه این جمله درست باشه که :

"چون کنترل گر حافظه i7-6700k نهایتا 2133 است پس انتخاب رم بیشتر از 2133 نمی تونه تاثیر قابل توجهی در کارایی سیستم داشته باشه"

nima_hl
12-08-16, 14:25
آقا نیما

برای مثال تعدادی از پردازنده ها رو براتون لیست کردم

E7500 1066
E8500 1333
i7-4790K 1600
i7-6700k 2133
i7-6800k 2400

شما فرمودین که :

پس چرا این کنترلگر حافظه، در هر نسل اینتل بیشتر می شه اگه تاثیری نداره

به نظر شما می تونه این جمله درست باشه که :

"چون کنترل گر حافظه i7-6700k نهایتا 2133 است پس انتخاب رم بیشتر از 2133 نمی تونه تاثیر قابل توجهی در کارایی سیستم داشته باشه"

محمد جان به نکته قشنگی اشاره کردی

اولا اون دو تا پردازنده اول لیست تا اونجا که میدونم کنترلر مموری داخل پردازنده ندارند

اما مابقی لیستت، هر چه پردازنده قویتر شده، کلاک و تعداد ترد بالا میره و فرکانس کنترلر مموری هم بیشتر میشه

این فرکانس کنترلر مموری سقف مورد نیاز این پردازنده است و البته یک مقدار هم خود اینتل بالاتر گرفته که گلوگاه ایجاد نشود

توی این لیست خبری از رم 3200 مگاهرتزی نیست درسته؟

پس چرا ما باید بابت خرید رم 3200 که هیچ پردازنده ای نیاز به استفاده از اون را ندارد هزینه کنیم ( حتی پردازنده های چند هزار دلاری )

حالا وقتی در این تاپیک صحبت سر پردازنده i3 میشه چون کمترین سرعت رمهای ddr4 موجو در بازار (تا اونجا که میدونم) 2400 است، ارزانترین رم جوابگوی این پردازنده (و کلیه پردازنده هائی قابل نصب روی این پلتفرم ) هست

قضیه سرعت رم مثل اون جکی میمونه که میگفت توی مراسم ختم بلندگو اعلام کرد میت وصیت کرده کسی براش سیاه نپوشد و مردم داد زدند میت شکر خورده ما به احترامش سیاه میپوشیم :lol:

حالا اینتل توی سایت رسیمش اعلام کرده کنترلر مموری این پردازنده ماکزیمم 2133 مگاهرتز است ما میگیم اینتل حالیش نیست ما رم 3200 با بایوس مود شده میزنیم حالشو میبریم :1~@$S (4):

به هر حال بنده روزها سر تست رم وقت گذاشتم و در تاپیک های قدیمی بگردید بنچماکها را میبینید

هیچ تفاوتی در کارائی واقعی سیستم با رم در فرکانس بالاتر از چیزی که اینتل در سایتش نوشته مشاهده نکردم

پینوشت : اگر پردازنده بصورت حرفه ای آورکلاک گردد سرعت رم میتواند گلوگاه شود، البته آورکلاکری که پردازنده را تا این حد میتواند آورکلاک کند، رم را هم به راحتی آور نموده تا گلوگاه بر طرف شود

mohammad-
12-08-16, 14:46
محمد جان به نکته قشنگی اشاره کردی

اولا اون دو تا پردازنده اول لیست تا اونجا که میدونم کنترلر مموری داخل پردازنده ندارند

اما مابقی لیستت، هر چه پردازنده قویتر شده، کلاک و تعداد ترد بالا میره و فرکانس کنترلر مموری هم بیشتر میشه

این فرکانس کنترلر مموری سقف مورد نیاز این پردازنده است و البته یک مقدار هم خود اینتل بالاتر گرفته که گلوگاه ایجاد نشود

توی این لیست خبری از رم 3200 مگاهرتزی نیست درسته؟

پس چرا ما باید بابت خرید رم 3200 که هیچ پردازنده ای نیاز به استفاده از اون را ندارد هزینه کنیم ( حتی پردازنده های چند هزار دلاری )

حالا وقتی در این تاپیک صحبت سر پردازنده i3 میشه چون کمترین سرعت رمهای ddr4 موجو در بازار (تا اونجا که میدونم) 2400 است، ارزانترین رم جوابگوی این پردازنده (و کلیه پردازنده هائی قابل نصب روی این پلتفرم ) هست

قضیه سرعت رم مثل اون جکی میمونه که میگفت توی مراسم ختم بلندگو اعلام کرد میت وصیت کرده کسی براش سیاه نپوشد و مردم داد زدند میت شکر خورده ما به احترامش سیاه میپوشیم :lol:

حالا اینتل توی سایت رسیمش اعلام کرده کنترلر مموری این پردازنده ماکزیمم 2133 مگاهرتز است ما میگیم اینتل حالیش نیست ما رم 3200 با بایوس مود شده میزنیم حالشو میبریم :1~@$S (4):

به هر حال بنده روزها سر تست رم وقت گذاشتم و در تاپیک های قدیمی بگردید بنچماکها را میبینید

هیچ تفاوتی در کارائی واقعی سیستم با رم در فرکانس بالاتر از چیزی که اینتل در سایتش نوشته مشاهده نکردم

پینوشت : اگر پردازنده بصورت حرفه ای آورکلاک گردد سرعت رم میتواند گلوگاه شود، البته آورکلاکری که پردازنده را تا این حد میتواند آورکلاک کند، رم را هم به راحتی آور نموده تا گلوگاه بر طرف شود

با حرفت موافقم

من از یکی از اساتید این رشته چند سال پیش پرسیدم که برای سی پی یو 1333 رم 2000 بندازم چقدر کاراییش بالا می ره

گفت نهایتا 1333 بنداز ولی به طور کلی برای پردازنده 1333 ، رم 1066 بهتر از 2000 است یه مثال خیلی قشنک و کاربردی هم زد که متاسفانه الان دقیقا یادم نیست

الان هم که من خودم رم معرفی می کنم به قیمت ها نگاه می کنم و می بینم که رم های جدیدتر از لحاظ کیفیت بهتر شدن و نهایتا 100 تومن تفاوتشونه و خیلی ها هم رم های ال ای دی دار و خوشگل رو دوست دارن مجبوریم طبق خواسته اونا عمل کنیم طرف هم مشکل بودجه نداره و حاضره برای زیبایی رم هزینه بیشتری بکنه

همون طور که می دونی در ایران، فیمت ها کاذبه ولی در یکی از تست ها بهترین رم از هه لحاظ 2666 شناخته شده

ولی من برای خودم برای i7-6700k رم 2133 بیشتر نمی بندم و اون هزینه اضافه رو روی قطعات دیگه می کنم

قبلا توی یکی از فروم های سخت افزار عضو بودم و هرچی می خواستم به مدیر اون انجمن حالی کنم که باید 2133 ببندیم زیر بار حرف درست نمی رفت و می گفت 3200 باید بست آخر مقابل حرف منطقی من دسترسی من رو قطع کرد و گفت دلیش حرف زدن رو حرف مدیر کله وقتی مدیر می گه 3200 شما هم دکمه تشکر رو بزن

یه اعتقادی هم خودم دارم که برای گیم همون رم 2133 کافیه اما برای مهندسین عمران که رندرهای چند روزه گرافیکی انجام می دن رم های 3000 به بالا می تونه زمان رندر رو کاهش بده مثلا توی یک پردازش یک هفته ای با رم 2133 ممکنه بتونه همون کار رو رم 3000 شش روزه یا شش روز و نیم انجام بده البته من از نظر تئوری حساب کردم ولی عملی کسی سیستم حرفه ای معماری که حداقل 10 میلیون قیمت داره رو برای تست دو هفته ای در اختیار نمیذاره شاید این فقط روی کاغد باشه

ضمن اینکه خودت استادی و می دونی که رم های 3000 روی پایداری سیستم تاثیر منفی می ذارن ولی به هر صورت من خودم این رو هرجا مطرح کردم همه دشمنم شدن به دلیل سود بیشتری که از رم های 3000 می برن و همچنین مادربردهای مخصوص این کار

AMD>INTEL
12-08-16, 17:42
سایت legitreviews تست هایی خوبی با پلتفرم Z170 با رم های DDR4 2133 تا DDR4 3700+ گرفته .
DDR4 Memory Scaling on Intel Z170 - Finding The Best DDR4 Memory Kit Speed - Page 4 of 6 - Legit Reviews3DMark Sky Diver and Handbrake (Only the registered members can see the link)

mahdi5999
12-08-16, 18:06

آقای نیمای عزیز
پروفایلXMPپنتت اینتله به گمانم:1. (35):

epaaeiz
12-08-16, 19:14
آیا شما پردازنده i3-6100 رو خریدی یا اینکه قصد داری همراه مادربرد و رم، همزمان تهیه کنی

اگه i3-6100 رو خریدی بودجه شما برای رم و مادربرد چقدره و اگه پردازنده رو نخریدی کل بودجه شما برای خرید این سه قطعه چقدره

همچنین هدف و کاربرد شما از خرید این سه قطعه چیه یعنی با نرم افزار خاصی کار می کنی که باید سیستم رو ارتقا بدی در این صورت نرم افزارهای مهمی که استفاده می کنی رو نام ببر

پاور و گرافیک فعلیت رو هم بنویس

قصد خرید سیستم کامل رو دارم تا سه میلیون و پانصد.پس با این تفاسیر همون باس ۲۱۳۳ بسته. اهل بازی هم نیستم. فقط نت و فیلم و فتوشاپ. همین. ولی میخوام سیستمی باشه که تا مدت زیادی نیاز به ارتقاء نباشه. ممنون از همه دوستان.:11():

AMD>INTEL
12-08-16, 19:20
قصد خرید سیستم کامل رو دارم تا سه میلیون و پانصد.پس با این تفاسیر همون باس ۲۱۳۳ بسته. اهل بازی هم نیستم. فقط نت و فیلم و فتوشاپ. همین. ولی میخوام سیستمی باشه که تا مدت زیادی نیاز به ارتقاء نباشه. ممنون از همه دوستان.:11():

تاپیک بزنید برای خرید سیستم
روی پردازنده و گرافیک نمرکز کنید .

nima_hl
12-08-16, 21:17
آقای نیمای عزیز
پروفایلXMPپنتت اینتله به گمانم:1. (35):

البته تا جائی که میدونم xmp یک جور استاندارد بین تولید کنندگان قطعات است و اصولا این جور قرار دادها به عنوان اختراع ثبت نمیشه

به هر حال سند آوردیم نشان دادیم رم سریعتر از کنترلر، افزایش پرفومنسی برای سیستم نخواهد داشت

شما دوست دارید برید رم با کلاک 100000 بخرید توجهی هم به ما نکنید :lol:

mahdi5999
13-08-16, 15:38
البته تا جائی که میدونم xmp یک جور استاندارد بین تولید کنندگان قطعات است و اصولا این جور قرار دادها به عنوان اختراع ثبت نمیشه

به هر حال سند آوردیم نشان دادیم رم سریعتر از کنترلر، افزایش پرفومنسی برای سیستم نخواهد داشت

شما دوست دارید برید رم با کلاک 100000 بخرید توجهی هم به ما نکنید :lol:

این چه حرفیه.ما که حرفی نداریم سر اینکه سرعتا فرقی نداره
واقعا اینطوریه:1. (35):
اما رم rapjaws2133 از 2400اش گرون تره
اصلا تو یه کشوری هستیماااا:whistle: