PDA

مشاهده نسخه کامل : دمای بالای کارت گرافیک R9 390X

ELDIMO
05-08-16, 17:30
سلام خدمت دوستان :Love-ssa~! (1):
سیستم من :
cpu: AMD fx 8320 eight core processor
motherboard: ASUS M5A97 LE R2.0
gpu : ASUS R9 390X DC2 DDR5 8GB
مشکل من اینه که تو اجرای بازیها در بالاترین جزئیات دمای کارت گرافیکم به شدت بالا میره و سیستم خاموش میشه که فکر میکنم مشکل من از پاور باشه که مدلش Silverstone SST-ST 700 هستش که حتی توی سایت سازندش مدلش پیدا نمیشه :1. (27):
اگه میشه به من یه مدل پاور خوب معرفی کنید که جوابگوی این سیستم باشه قیمتش هم مناسب باشه و کم نیاره . دمتون گرم .

AMD>INTEL
05-08-16, 17:54
سیستم من :
مشکل من اینه که تو اجرای بازیها در بالاترین جزئیات دمای کارت گرافیکم به شدت بالا میره و سیستم خاموش میشه که فکر میکنم مشکل من از پاور باشه که مدلش Silverstone SST-ST 700 هستش که حتی توی سایت سازندش مدلش پیدا نمیشه :1. (27):
اگه میشه به من یه مدل پاور خوب معرفی کنید که جوابگوی این سیستم باشه قیمتش هم مناسب باشه و کم نیاره . دمتون گرم .

شما اول یک اسکرین شات از وضعیت حرارت سیستم با برنامه Hwmonitor بگیرید .
خاموش شدن بیشتر سر منشا حرارتی داره تا ولتاژی

ELDIMO
05-08-16, 18:23
سلام ، ممنون بابت پاسختون . در وضعیت عادی سیستم اسکرین شات بگیرم از hwmonitor ?

ELDIMO
05-08-16, 18:52
شما اول یک اسکرین شات از وضعیت حرارت سیستم با برنامه Hwmonitor بگیرید .
خاموش شدن بیشتر سر منشا حرارتی داره تا ولتاژی

15374
ممنون بابت پاسخگویی
این یه اسکرین شات با برنامه hwmonitor در وضعیت عادی سیستم .

AMD>INTEL
05-08-16, 18:52
در هر دو حالت
توی load و حالت عادی
همچنین اسکرین شات صفحه دوم gpu-z هم بگذارید .
شات ها هم عدد مشخص باشه . شات قبلی خوانا نیست .

ELDIMO
05-08-16, 20:06
در هر دو حالت
توی load و حالت عادی
همچنین اسکرین شات صفحه دوم gpu-z هم بگذارید .
شات ها هم عدد مشخص باشه . شات قبلی خوانا نیست .

لینک عکس آپلود شده رو میذارم که در سایز بزرگ ببینید

این لینک عکس وضعیت سیستم در حالت عادی :

Only the registered members can see the link (Only the registered members can see the link)

این لینک عکس وضعیت سیستم در حالت GPU 100% LOAD
با برنامه furmark تست گرفتم
Only the registered members can see the link

AMD>INTEL
05-08-16, 20:11
لینک عکس آپلود شده رو میذارم که در سایز بزرگ ببینید

این لینک عکس وضعیت سیستم در حالت عادی :

Only the registered members can see the link (Only the registered members can see the link)

این لینک عکس وضعیت سیستم در حالت GPU 100% LOAD
با برنامه furmark تست گرفتم

توی تست furmark خاموش نشد ؟
الان پردازنده را زیر فشار قرار بدید . احتمالا این خاموشی به دلیل پردازند ه هست .

ELDIMO
05-08-16, 21:06
توی تست furmark خاموش نشد ؟
الان پردازنده را زیر فشار قرار بدید . احتمالا این خاموشی به دلیل پردازند ه هست .

دوباره الان با furmark به مدت سه چهار دقیقه تست گرفتم دمای gpu روی 79 ، 80 موند . دور فن هم روی 47% بود بالاتر نمیرفت . سیستم خاموش نکرد .
الان با برنامه heavyload ، به مدت 10 دقیقه cpu رو روی 100% load گذاشتم اینم لینک عکسش :

سیستم خاموش نکرد . ولی نمیدونم چرا وقتی با بازی call of duty: advanced warfare تست میگیرم هنوز بازی شروع نشده بعد از دموی اولش سیستم خاموش میکنه . دمای gpu , cpu باهم میره بالا . cpu برمیگرده ولی gpu هی میره بالاتر . بعد من موندم چرا عملکرده فن کارت گرافیک اینقد پایینه و حتی به 50 % نمیرسه .

AMD>INTEL
05-08-16, 21:18
دوباره الان با furmark به مدت سه چهار دقیقه تست گرفتم دمای gpu روی 79 ، 80 موند . دور فن هم روی 47% بود بالاتر نمیرفت . سیستم خاموش نکرد .
الان با برنامه heavyload ، به مدت 10 دقیقه cpu رو روی 100% load گذاشتم اینم لینک عکسش :

سیستم خاموش نکرد . ولی نمیدونم چرا وقتی با بازی call of duty: advanced warfare تست میگیرم هنوز بازی شروع نشده بعد از دموی اولش سیستم خاموش میکنه . دمای gpu , cpu باهم میره بالا . cpu برمیگرده ولی gpu هی میره بالاتر . بعد من موندم چرا عملکرده فن کارت گرافیک اینقد پایینه و حتی به 50 % نمیرسه .

کارت گرافیکتون چیه ؟

ELDIMO
05-08-16, 22:07
کارت گرافیکتون چیه ؟

ASUS R9 390X DC2 DDR5 8GB

AMD>INTEL
05-08-16, 22:15
ASUS R9 390X DC2 DDR5 8GB

برنامه GPU Tweak II را نصب کن ببین سرعت فن تغییر میکنه یا نه ؟

ELDIMO
05-08-16, 22:44
برنامه GPU Tweak II را نصب کن ببین سرعت فن تغییر میکنه یا نه ؟

هم این برنامه رو دارم ، حتی با MSI Afterburner هم تستش کردم .

برای اینکه بازی قدیمی crysis 2 رو در آخرین حدش بازی کنم مجبورم با amd radeon setting فریم رو بذارم رو 100 ، فن رو به صورت دستی با این برنامه میذارم رو 50% سرعت . الان واسه بازیه call of duty : advanced warfare هم همین کارو کردم ولی جواب نداد . دمای cpu و gpu باهم رفتن بالا و سیستم خاموش کرد. یکی از دوستانم میگه احتمالا با تغییر پاور این مشکل حل میشه . نمیدونم .

AMD>INTEL
05-08-16, 22:52
هم این برنامه رو دارم ، حتی با MSI Afterburner هم تستش کردم .

برای اینکه بازی قدیمی crysis 2 رو در آخرین حدش بازی کنم مجبورم با amd radeon setting فریم رو بذارم رو 100 ، فن رو به صورت دستی با این برنامه میذارم رو 50% سرعت . الان واسه بازیه call of duty : advanced warfare هم همین کارو کردم ولی جواب نداد . دمای cpu و gpu باهم رفتن بالا و سیستم خاموش کرد. یکی از دوستانم میگه احتمالا با تغییر پاور این مشکل حل میشه . نمیدونم .

میتونی با یک پاور دیگه تست کنی . تستش ضرر نداره
این خاموش شدن سر منشا حرارتی داره
دمای چیپ های مادربرد با دست ببین تا چقدر مخصوصا چیپ جنوبی . اگر تا دست زدی دست را نمیتونسی روش نگه داری باید هر طور شده اون چیپ رو خنک کنی .

ELDIMO
05-08-16, 23:27
میتونی با یک پاور دیگه تست کنی . تستش ضرر نداره
این خاموش شدن سر منشا حرارتی داره
دمای چیپ های مادربرد با دست ببین تا چقدر مخصوصا چیپ جنوبی . اگر تا دست زدی دست را نمیتونسی روش نگه داری باید هر طور شده اون چیپ رو خنک کنی .

والا موقع اجرای بازی وقتی بهش دست میزنم داغ شده ولی طوری نیست که نتونم بهش دست بزنم ، شاید اگه یه دقیقه دستم رو روش نگه دارم بسوزونه ولی بنظر نمیاد مشکلی داشته باشه . ایسوس هم که روش قاب گذاشته دماشو دقیقا نمیشه فهمید .

AMD>INTEL
05-08-16, 23:35
والا موقع اجرای بازی وقتی بهش دست میزنم داغ شده ولی طوری نیست که نتونم بهش دست بزنم ، شاید اگه یه دقیقه دستم رو روش نگه دارم بسوزونه ولی بنظر نمیاد مشکلی داشته باشه . ایسوس هم که روش قاب گذاشته دماشو دقیقا نمیشه فهمید .

فعلا با یک پاور مطمئن تست بزن .

nima_hl
06-08-16, 01:22
سیستم من :

سلام

ورژن درایوری که نصب فرمودید چیه؟

اگر اشتباه نکنم این مشکل در یک سری کارتهای سری 2 و 3 بود که با عرضه درایور جدید حل شد

ELDIMO
06-08-16, 02:38
سلام

ورژن درایوری که نصب فرمودید چیه؟

اگر اشتباه نکنم این مشکل در یک سری کارتهای سری 2 و 3 بود که با عرضه درایور جدید حل شد

سلام
ورژن درایور :
16.300.2311.0
driver date :
7/18/2016

ELDIMO
09-08-16, 15:47
خب مشکل من یه جورایی موقتا" حل شده . :love:
بعد از کلی جستجو در فروم های خارجی فهمیدم که این کارت گرافیک به داشتن دمای بالا شهرت داره و بنظر نمیاد با نصب یک پاور جدید مشکل به طور کامل حل بشه . به توصیه یکی از کاربران خارجی تمام برنامه هایی که ریخته بودم مانند amd radeon setting و ASUS GPU TweakII رو در ویندوز به طور کامل غیر فعال کردم و از autorun خارج کردم و برنامه MSI Afterburner رو به حالت autorun دراوردم و گزینه user define رو هم در قسمت سرعت فن این برنامه اکتیو کردم . مشکل من این بود که قبلا که MSI Afterburner رو اجرا میکردم نمیدونستم که در پس زمینه تنظیمات گرافیک رو amd radeon setting داره انجام میده . ولی الان به طور کامل تنظیمات رو MSI Afterburner به عهده گرفته .
بازی battlefield 4 رو با درجه کیفیت ULTRA اجرا کردم و دیدم که درجه حرارت کارت گرافیک از 61 بالاتر نرفت و CPU هم به زور به 60 رسید . خیلی خوشحالم که یه راه حل پیدا کردم ولی خب خیلی خوب میشد که بدون کمک این برنامه ها کارت گرافیک به خوبی عمل میکرد . ولی باز هم به فکر خرید یه پاور خوب هستم چون فکر میکنم این پاور مناسب این سیستم نیست .
از شما دوستان عزیز هم بابت پاسخگویی به موقع و عالیتون متشکرم .
پرچم شهر سخت افزار بالاست .:Love-ssa~! (1):

AMD>INTEL
09-08-16, 16:59
خب مشکل من یه جورایی موقتا" حل شده . :love:
بعد از کلی جستجو در فروم های خارجی فهمیدم که این کارت گرافیک به داشتن دمای بالا شهرت داره و بنظر نمیاد با نصب یک پاور جدید مشکل به طور کامل حل بشه . به توصیه یکی از کاربران خارجی تمام برنامه هایی که ریخته بودم مانند amd radeon setting و ASUS GPU TweakII رو در ویندوز به طور کامل غیر فعال کردم و از autorun خارج کردم و برنامه MSI Afterburner رو به حالت autorun دراوردم و گزینه user define رو هم در قسمت سرعت فن این برنامه اکتیو کردم . مشکل من این بود که قبلا که MSI Afterburner رو اجرا میکردم نمیدونستم که در پس زمینه تنظیمات گرافیک رو amd radeon setting داره انجام میده . ولی الان به طور کامل تنظیمات رو MSI Afterburner به عهده گرفته .
بازی battlefield 4 رو با درجه کیفیت ULTRA اجرا کردم و دیدم که درجه حرارت کارت گرافیک از 61 بالاتر نرفت و CPU هم به زور به 60 رسید . خیلی خوشحالم که یه راه حل پیدا کردم ولی خب خیلی خوب میشد که بدون کمک این برنامه ها کارت گرافیک به خوبی عمل میکرد . ولی باز هم به فکر خرید یه پاور خوب هستم چون فکر میکنم این پاور مناسب این سیستم نیست .
از شما دوستان عزیز هم بابت پاسخگویی به موقع و عالیتون متشکرم .
پرچم شهر سخت افزار بالاست .:Love-ssa~! (1):

خوشحالم مشکلت حل شد تاپیک قفل میشه .