PDA

مشاهده نسخه کامل : آیا باید Intel Chipset Software را نصب کنم؟!

K i A N
04-08-16, 11:11
سلام.
من از ویندوز سون ویرایش 64 بیتی استفاده میکنم،مدل مین بورد من کمی قدیمی هست،مدل: P31-ES3G از گیگابایت.

حالا میخواستم بدونم نیاز هست این برنامه Intel ChipsetINF Update رو نصب کنم؟
تا اون جایی که من میدونم این برنامه روی کارایی ویندوز تاثیر داره اما من بعد از نصبش به نظرم اومد کمی سیستم کندتر هم شده!-البته شاید ایراد از جایی دیگه باشه.

راستی به نظرتون مناسب ترین نسخه برای سیستم من چیه؟در سایت گیگابایت ورژن 9.1.2.1007 هست اما من زمانی که برنامه Iobit Drive Booster رو نصب کردم بهم گفت نسخه ی جدید اومده و آپگرید کن و من هم به نسخه 9.1.9.1005 که برنامه گفته بود
آپگرید کردم درحالی که در وبسایت گیگابایت این ورژن نبود.

البته به نظرم گیگابایت برای مادربورد های قدیمی درست درایورهاشو بروز نمیکنه مثلا درایو کارت صوتی Realtek رو برای من نسخه 5.10.0.6662 زده در حالی که من جدید ترین نسخه رو 6.0.1.7891 دانلود و نصب کردم وهیچ مشکلی هم نداشتم.

در کل میخواستم نظر شما رو بدونم.خیلی ممنون.

AMD>INTEL
04-08-16, 13:05
در کل این مادربردها درایور جدیدی براشون خیلی وقته منتشر نمیشه . درایور ها چیپست اینتل رو از سایت اینتل چک کنید .

K i A N
04-08-16, 14:19
در کل این مادربردها درایور جدیدی براشون خیلی وقته منتشر نمیشه . درایور ها چیپست اینتل رو از سایت اینتل چک کنید .

خیلی ممنون.
اما من کلا می خوام بدونم ویندوز هفت و در آینده ویندوز 10 رو که خواستم نصب بکنم نیاز هست این رو نصب کنم یا نه؟

دوم اینکه من نمیدونم از خود سایت اینتل چه جوری باید درایو رو پیدا کرد،مدل مادربورد رو که مینویسم چیزی پیدا نمیکنه درایو ها رو که دیدم بر اساس سری تنظیم شدن،این سری مادربورد رو چه جوری باید پیدا کرد؟

AMD>INTEL
04-08-16, 14:35
برای ویندوز 10 این درایور کاربرد نداره . برای سون نصب کنید بهتره . البته معجزه نمیکنه . چون دیگه درایوری برای این سری چیپ تولید نمیشه .

- - - Updated - - -

9.1.1.1020
Download Gigabyte GA-P31-S3L Intel INF Driver 9.1.1.1020 for Windows 2K, Windows XP, Windows 2003, Windows Vista, Windows XP 64 bit, Windows Vista 64 bit, Windows 7, Windows 7 64 bit (Only the registered members can see the link)

K i A N
05-08-16, 15:43
برای ویندوز 10 این درایور کاربرد نداره . برای سون نصب کنید بهتره . البته معجزه نمیکنه . چون دیگه درایوری برای این سری چیپ تولید نمیشه .

- - - Updated - - -

9.1.1.1020
Download Gigabyte GA-P31-S3L Intel INF Driver 9.1.1.1020 for Windows 2K, Windows XP, Windows 2003, Windows Vista, Windows XP 64 bit, Windows Vista 64 bit, Windows 7, Windows 7 64 bit (Only the registered members can see the link)

سلام.
خیلی ممنون،اما لینک های دانلود برای من کار نکرد و به نظرم اشکال دارند.
داخل سایت گیگابایت وژن جدیدتر هست 9.1.2.1007 ولی در حالت بتاست ظاهرا.

درسایت اینتل این درایو رو پیدا کردم که نوشته شده برای پردازنده های سری سوم نیز مناسب هست.سری مین بورد من سوم هست درسته؟

Only the registered members can see the link

mohammad-
05-08-16, 15:58
سلام.
خیلی ممنون،اما لینک های دانلود برای من کار نکرد و به نظرم اشکال دارند.
داخل سایت گیگابایت وژن جدیدتر هست 9.1.2.1007 ولی در حالت بتاست ظاهرا.

درسایت اینتل این درایو رو پیدا کردم که نوشته شده برای پردازنده های سری سوم نیز مناسب هست.سری مین بورد من سوم هست درسته؟

Only the registered members can see the link

سلام

برای windows 7 64 همون نسخه ای که در پست آخر نوشتید درسته و بتا هم نیست

دانلود
(Only the registered members can see the link intel.exe)

mohammad-
05-08-16, 16:30
سلام.
من از ویندوز سون ویرایش 64 بیتی استفاده میکنم،مدل مین بورد من کمی قدیمی هست،مدل: P31-ES3G از گیگابایت.

حالا میخواستم بدونم نیاز هست این برنامه Intel ChipsetINF Update رو نصب کنم؟
تا اون جایی که من میدونم این برنامه روی کارایی ویندوز تاثیر داره اما من بعد از نصبش به نظرم اومد کمی سیستم کندتر هم شده!-البته شاید ایراد از جایی دیگه باشه.

راستی به نظرتون مناسب ترین نسخه برای سیستم من چیه؟در سایت گیگابایت ورژن 9.1.2.1007 هست اما من زمانی که برنامه Iobit Drive Booster رو نصب کردم بهم گفت نسخه ی جدید اومده و آپگرید کن و من هم به نسخه 9.1.9.1005 که برنامه گفته بود
آپگرید کردم درحالی که در وبسایت گیگابایت این ورژن نبود.

البته به نظرم گیگابایت برای مادربورد های قدیمی درست درایورهاشو بروز نمیکنه مثلا درایو کارت صوتی Realtek رو برای من نسخه 5.10.0.6662 زده در حالی که من جدید ترین نسخه رو 6.0.1.7891 دانلود و نصب کردم وهیچ مشکلی هم نداشتم.

در کل میخواستم نظر شما رو بدونم.خیلی ممنون.

اتفاقا این از حسن های گیگابایته چون به جای بروز رسانی های متوالی که نشانه دقت ناکافی و باگ های زیاده سعی می کنه در کمترین بروز رسانی منطبق ترین درایور ها رو ارائه بده و وقتی که یک درایور به خوبی کار می کنه چه نیازی به درایور جدیدتر داریم

خیلی از این کارهایی که برندهای دیگه می کنن نوعی فریبکاری است که مدام درایور ها رو به روز می کنن و مدام عدد نسخه ها رو بالاتر می برن بدون اینکه کارایی بالاتر بره و مردم عادی فکر می کنن که چه خوب ورژن جدیدتر هم از راه رسید نمی دونن که به دلیل بی دقتی،ورژن های قبلیشون باگ داره و این بروز رسانی احترام به مشتری نیست بلکه بی احترامی به مشتریه چون روی درایور هاشون نظارت کامل رو ندارن و مدام باید به خاطر اعتراض مشتری ها درایورها رو بروز رسانی کنن اما گیگابایت یک درایوری که منتشر می کنه بیشترین دقت رو می کنه و نهایتا نسخه دوم رو ارائه می کنه

همچنین خیلی از این بروز رسانی ها ارتباط مستقیم با وسواس فکری داره که مشتری می خواد درایور هاش رو مدام بروز کنه تا شاید کارت صدای آنبوردش قوی تر بشه در حالی که کارت صداش همونیه که هست

الان اون نسخه 5.1 چه فرقی با نسخه 6 داره خوب خودتون هم گفتید که هیچ مشکلی ندارید با نسخه 6 چرا؟ چون نسخه 6 همون نسخه 5.1 است منتها با کمی تغییرات خیلی کوچیک که عملا هیچ فرقی با نسخه 5.1 نداره فقط این رو به مشتری القا می کنه که خوب سیستمم به روز تر شد و فکر می کنه که تغییری ایجاد شده و اتوماتیک علاقش به اون شرکت یا برند بیشتر می شه

شاید این موضوع بیشتر روی درایورهای کارت های گرافیک حرفه ای موثر باشه چون با بروز رسانی درایور ها مثلا تعدا سایه زنی ها بیشتر می شه اما در مورد گرافیک هایی که معمولی هستن من خوردم وقتی که درایور گرافیک رو از روی دی وی دی خودش نصب می کنم امتیاز بالاتری رو در نزم افزارهای مربوطه کسب می کنه ولی الان که آخرین درایور رو از سایت مربوطه گرفتم امتیازم کمتر شده و یک مقدار سیستمم از اون حالت روانی که اول داشت کم شده

می خوام اینو بگم که درایوری که توی دی وی دی اصلی ارائه می شه در بیشتر موارد تمام قابلیت ها رو به طور کامل داره و شاید نهایتا اون شرکت یک بروز رسانی دیگه برای اون سخت افزار انجام بده اون هم جدا از اینکه ممکنه در هر نرم افزاری باگ وجود داشته باشه و طبیعی است بیشتر برای راضی کردن مشتری هایی است که دچار وسواس فکری هستن

نمونه این وسواس فکری رو می شه توی افرادی دید که مدام می خوان همه جای ویندوز رو پاک کنن و از صبح که ویندوز رو روشن می کنن دائما در حال پاک سازی هستن و انقدر پاک می کنن تا ویندوز رو خراب می کنن و دوباره مجبور می شن یه ویندوز دیگه نصب کنن

K i A N
05-08-16, 21:24
سلام

برای windows 7 64 همون نسخه ای که در پست آخر نوشتید درسته و بتا هم نیست

دانلود
(Only the registered members can see the link intel.exe)

سلام.
ممنون از پاسختون،اما بتا هست.این رو توی فایل readme.txt نوشته، قسمتی ازش رو کپی میکنم.

Product: Intel(R) Chipset Device Software
Release: Beta
Version: 9.1.2.1007
Target Chipset#: Jasper Forest
Date: March 02 2010

mohammad-
05-08-16, 21:42
سلام.
ممنون از پاسختون،اما بتا هست.این رو توی فایل readme.txt نوشته، قسمتی ازش رو کپی میکنم.

Product: Intel(R) Chipset Device Software
Release: Beta
Version: 9.1.2.1007
Target Chipset#: Jasper Forest
Date: March 02 2010

درایور جدید رو از لینک زیر دانلود کن

لینک
(Only the registered members can see the link)
ولی فکر می کنم برای دانلود به قول جناب مهندس امید فندق شکن می خواد (حالا مال من که اینجوریه)

شما وقتی توی مشخصات مادربردت رو نگاه می کنی باید ببینی اسم کارت صدای آنبردت چیه و برای شما Realtek ALC888 است و شما باید توی گوگل اینجوری جستجو کنی driver Realtek ALC888

یا مثلا lan مادربردت RTL 8111C است و از لینک زیر می تونی جدیدترین آپدیت رو دریافت کنی

لینک 2 (Only the registered members can see the link)

و درایور Intel INF installation هم رو بر حسب ویندوز می تونی از لینک زیر دریافت کنی

لینک 3 (Only the registered members can see the link)

K i A N
05-08-16, 21:59
اتفاقا این از حسن های گیگابایته چون به جای بروز رسانی های متوالی که نشانه دقت ناکافی و باگ های زیاده سعی می کنه در کمترین بروز رسانی منطبق ترین درایور ها رو ارائه بده و وقتی که یک درایور به خوبی کار می کنه چه نیازی به درایور جدیدتر داریم

خیلی از این کارهایی که برندهای دیگه می کنن نوعی فریبکاری است که مدام درایور ها رو به روز می کنن و مدام عدد نسخه ها رو بالاتر می برن بدون اینکه کارایی بالاتر بره و مردم عادی فکر می کنن که چه خوب ورژن جدیدتر هم از راه رسید نمی دونن که به دلیل بی دقتی،ورژن های قبلیشون باگ داره و این بروز رسانی احترام به مشتری نیست بلکه بی احترامی به مشتریه چون روی درایور هاشون نظارت کامل رو ندارن و مدام باید به خاطر اعتراض مشتری ها درایورها رو بروز رسانی کنن اما گیگابایت یک درایوری که منتشر می کنه بیشترین دقت رو می کنه و نهایتا نسخه دوم رو ارائه می کنه

همچنین خیلی از این بروز رسانی ها ارتباط مستقیم با وسواس فکری داره که مشتری می خواد درایور هاش رو مدام بروز کنه تا شاید کارت صدای آنبوردش قوی تر بشه در حالی که کارت صداش همونیه که هست

الان اون نسخه 5.1 چه فرقی با نسخه 6 داره خوب خودتون هم گفتید که هیچ مشکلی ندارید با نسخه 6 چرا؟ چون نسخه 6 همون نسخه 5.1 است منتها با کمی تغییرات خیلی کوچیک که عملا هیچ فرقی با نسخه 5.1 نداره فقط این رو به مشتری القا می کنه که خوب سیستمم به روز تر شد و فکر می کنه که تغییری ایجاد شده و اتوماتیک علاقش به اون شرکت یا برند بیشتر می شه

شاید این موضوع بیشتر روی درایورهای کارت های گرافیک حرفه ای موثر باشه چون با بروز رسانی درایور ها مثلا تعدا سایه زنی ها بیشتر می شه اما در مورد گرافیک هایی که معمولی هستن من خوردم وقتی که درایور گرافیک رو از روی دی وی دی خودش نصب می کنم امتیاز بالاتری رو در نزم افزارهای مربوطه کسب می کنه ولی الان که آخرین درایور رو از سایت مربوطه گرفتم امتیازم کمتر شده و یک مقدار سیستمم از اون حالت روانی که اول داشت کم شده

می خوام اینو بگم که درایوری که توی دی وی دی اصلی ارائه می شه در بیشتر موارد تمام قابلیت ها رو به طور کامل داره و شاید نهایتا اون شرکت یک بروز رسانی دیگه برای اون سخت افزار انجام بده اون هم جدا از اینکه ممکنه در هر نرم افزاری باگ وجود داشته باشه و طبیعی است بیشتر برای راضی کردن مشتری هایی است که دچار وسواس فکری هستن

نمونه این وسواس فکری رو می شه توی افرادی دید که مدام می خوان همه جای ویندوز رو پاک کنن و از صبح که ویندوز رو روشن می کنن دائما در حال پاک سازی هستن و انقدر پاک می کنن تا ویندوز رو خراب می کنن و دوباره مجبور می شن یه ویندوز دیگه نصب کنن

خیلی ممنون از وقتی که گذاشتید و توضیحح دادید.
بیشتر می خواستم بدونم آیا نیازی به نصب این برنامه هست یا نه چون من تقریبا سه ساله که ویندوز هفت سرویس پک 1 ویرایش 64 بیتی رو که تا به امروز از خود مایکروسافت آپدیت شده رو نصب کردم وباهاش کار میکنم و مشکلی هم نداشتم.

راستش الان کمی گیج شدم و نمیدونم الان بهتره که ورژن جدید رو بگیرم یا همون ورژن های قدیمی رو نصب کنم؟
وسواس خاصی ندارم،فقط میخوام همیشه برنامه هام از ایراد کمتری برخوردار باشن با این که سیستمم قدیمیه.درسته که من تا حالا با مشکل خاصی برخورد نکردم اما ممکن کسی دیگر با مشکلی برخورد کرده باشه که برنامه بروز میشه و برای پیشگیری از این که من هم به این مشکل برنخورم نصب نسخه جدید بهتره.

چه ابزاری رو برای تست سیستم پیشنهاد میدید تا منم تست کنم؟

من هم حرف های شما رو قبول دارم اما نه از تمام جهات!-هر برنامه ای که نوشته و ساخته بشه ممکنه دارای مشکلاتی باشه که در زمان ساختش این مشکلات نبودند،حداقل من از تجربه خیلی کوچیک برنامه نویسیم اینو متوجه شدم، به خصوص نرم افزار ها و برنامه های بزرگی که روی میلیون ها سیستم نصب میشه و شروع به کارمیکنه،،،به عنوان مثال شرکتی مثل مایکروسافت که در قدرت نرم افزاری حرف اول رو میزنه هم نمیتونه کاری کنه که برنامه اش روی تمامی سیستم ها بدون ایراد کارکنن چون تعداد سیستم ها با سخت افزار های متفاوت زیادی وجود داره و نوع کاربری های متفاوت،پس بعد از دریافت بازخورد مشکل،،به جهت رفعش قدم برمیداره و برنامه اش رو تکمیل تر میکنه تازه این جدای این قضیه است که هر آدمی ممکنه در هر کاری اشتباه کنه و خطای انسانی هم در ایرادات نرم افزاری و نوشتن برنامه های حساس هست،پس صرفا بروز رسانی متوالی نشانه بی دقتی و... نیست،بلکه میتونه نشانه ی مشتری مداری هم باشه!

mohammad-
05-08-16, 22:17
خیلی ممنون از وقتی که گذاشتید و توضیحح دادید.
بیشتر می خواستم بدونم آیا نیازی به نصب این برنامه هست یا نه چون من تقریبا سه ساله که ویندوز هفت سرویس پک 1 ویرایش 64 بیتی رو که تا به امروز از خود مایکروسافت آپدیت شده رو نصب کردم وباهاش کار میکنم و مشکلی هم نداشتم.

راستش الان کمی گیج شدم و نمیدونم الان بهتره که ورژن جدید رو بگیرم یا همون ورژن های قدیمی رو نصب کنم؟
وسواس خاصی ندارم،فقط میخوام همیشه برنامه هام از ایراد کمتری برخوردار باشن با این که سیستمم قدیمیه.درسته که من تا حالا با مشکل خاصی برخورد نکردم اما ممکن کسی دیگر با مشکلی برخورد کرده باشه که برنامه بروز میشه و برای پیشگیری از این که
من هم به این مشکل برنخورم نصب نسخه جدید بهتره.

چه ابزاری رو برای تست سیستم پیشنهاد میدید تا منم تست کنم؟

من هم حرف های شما رو قبول دارم اما نه از تمام جهات!-هر برنامه ای که نوشته و ساخته بشه ممکنه دارای مشکلاتی باشه که در زمان ساختش این مشکلات نبودند،حداقل من از تجربه خیلی کوچیک برنامه نویسیم اینو متوجه شدم، به خصوص نرم افزار ها و برنامه های بزرگی که روی ملیون ها سیستم نصب میشه و شروع به کارمیکنه،،،به عنوان مثال شرکتی مثل مایکروسافت که در قدرت نرم افزاری حرف اول رو میزنه هم نمیتونه کاری کنه که برنامه اش روی تمامی سیستم ها بدون ایراد کارکنن چون تعداد سیستم ها با سخت افزار های متفاوت زیادی وجود داره،پس بعد از دریافت باز خرد مشکل به جهت رفعش قدم برمیداره و برنامه اش رو تکمیل تر میکنه تازه این جدای این قضیه است که هر آدمی ممکنه در هر کاری اشتباه کنه و خطای انسانی هم در ایرادات نرم افزاری و نوشتن برنامه های حساس هست،پس صرفا بروز رسانی متوالی نشانه بی دقتی و... نیست،بلکه میتونه نشانه ی مشتری مداری هم باشه!

کاری که شما می تونی بکنی اینه که این درایور هایی رو که لینکش رو دادم دانلود و نصب کنی و بعد از نصب یه مدت باهاش کار کنی ببینی اگه مشکلی ندارن این درایور ها رو تو لیست نرم افزارهات به عنوان آخرین درایور ها جایگزین درایور های قبلی بکنی

پس صرفا بروز رسانی متوالی نشانه بی دقتی و... نیست،بلکه میتونه نشانه ی مشتری مداری هم باشه!

شاید نتونستم منظورم رو خوب بیان کنم

منظورم این بود که مثلا ویندوز 7 64 بیت ساخته شده و یک درایوری رو گیگابایت برای مادربرد شما برای هماهنگی و شناساییش تولید می کنه و ممکنه با بازخوردهایی که می گیره نهایتا دو بار دیگه اون رو آپدیت کنه و هر بار به فاصله یک سال یعنی بعد از سه سال اون درایور با اون ویندوز و مادربرد به طور کامل هماهنگ می شه و نیازی نیست که هر 6 ماه و اون هم به مدت مثلا 5 سال، ده بار اون رو به روز رسانی کنه و این نشون دهنده بی دقتی در نوشتن درایور هاست

مثلا به جای آپدیت درایورهای موجود که دارن کارشون رو می کنن گیگابایت بهتره برای مادربرد شما درایورهای مربوط به ویندوز 10 رو ارائه کنه که شما هم بتونی از ویندوز 10 استفاده کنی